Κινούμενα σχέδια

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε βασικά υπάρχει τέτοια φήμη χεχ. Από τον τρόπο που λειτουργεί η κοινωνία τους κτλ. Ότι ο Μπαμπαστρουμφ συμβολίζει τον Στάλιν και τέτοια :P Βέλγικο είναι πάντως

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Smurfs_and_communism

Στο άρθρο λέει για τον Μαρξ βέβαια αλλά νταξ.



Συζήτηση κι αυτή λολ


4)Χελωνονιντζάκια

Κι εγώ κι εγώ!!!!!!!!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ακόμη βλέπω σπάνια και τίποτα συγκεκριμένο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RaniaPT

Νεοφερμένος

Η RaniaPT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ολα τα εβλεπααλλα αγαπημενος μου ηταν ο ΝΤΟΝΑΛΝΤ!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Τα πάντα κυρίως Dexter και στρουμφάκια και Disney.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ολα τα εβλεπααλλα αγαπημενος μου ηταν ο ΝΤΟΝΑΛΝΤ!!!!!!!!!

Κι εμενα! Αν και ο Σκρουτζ παντα με εκανε να τον θαυμαζω!:P
Εννοειται οτι η τεχνη εχει παντα πολιτικη αποχρωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αχ βρε παιδιά πόσα μου θυμήσατε με αυτό το θέμα!!!!:'(
Μικρή πωρωνόμουν με Sailor Moon... Μάλιστα όταν ήμουν στον παιδικό σταθμό ήθελα σώνει και καλά στις απόκριες να ντυθώ sailor moon! Και που δεν με έτρεξαν οι γονείς μου για να βρούμε στολή, αλλά τίποτα... Τελικά ντύθηκα αρλεκίνα! lol
Που λέτε την παρακολουθούσα ανελλιπώς στον Ant1... Δεν είχα χάσει επισόδειο! Όμως έγινε η βλακεία και έβαλαν το τελευταίο επισόδειο στις 12 το βράδυ και που να το δω εγώ η άμοιρη;;;;;; Μου ρθε λοιπόν φλασιά το καλοκαίρι και μπήκα youtube και το είδα! χιχι!:P
Την ίδια εποχή (σε ένα τοπικό κανάλι της Δράμας αν δεν με απατά η μνήμη μου) έβλεπα βαβουροπατάτες, Μικρό μου πόνυ, Ταζ και στρουμφάκια. Αργότερα άρχισα να βλέπω power rangers, dragon ball (αν και δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα), αστυνόμο Σαίνη και κάτι άλλα παιδικά που είχε στον Ant1.
Έβλεπα επίσης ό,τι υπήρχε στο Junior Tv με αγαπημένα μου τα: Kabamaru, Thundercats και Saber Rider. Επίσης πωρωνόμουν κάθε Σαββατοκύριακο με το disney club και εννοείται όλα τα κινούμενα σχέδια που είχε (κυρίως Σαμπρίνα, οικογένεια Όττερ, 101 σκυλιά της Δαλματίας, Μίκυ Μάους, Ηρακλής)! Α! Στο mega δεν έδειχνε πριν το disney club τους Φλίνστόουνς; Άλλη τρελλή πώρωση! lol!
Τέλος έβλεπα και στο star τα Στρουμφάκια (ξανά!), Scooby Doo (αν και νομίζω ότι το έδειχνε και κάπου αλλού αλλά τεσπα), Pokemon, Powerpuff girls, Looney tunes και πολλά άλλα!:)
Μιας και το θυμήθηκα, πριν πάω παιδικό σταθμό έβλεπα moomins!!!! :'(
Καλέ μόλις μου ήρθε φλασιά! Θυμάστε στο junior tv τον νυχτερίδα με τη γνωστή ατάκα "Your bullets cannot harm me, my wings are like a shield of steel!" χαχα! τι θυμήθηκα το άτομο!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Τα πάντα κυρίως Dexter και στρουμφάκια και Disney.
Και εμενα αυτα μου αρεσαν!!!Αν και τον Dexter δεν τον πολυ εβλεπα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scrooge1991

Νεοφερμένος

Ο scrooge1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγώ έβλεπα και βλέπω κυρίως disney κινούμενα σχέδια, γιατί είμαι της ποιότητας (τι ψώνιο που είμαι). Μου αρέσουν κυρίως οι ταινίες της Disney (Walt Disney Classics), όπως Ωραία Κοιμωμένη, Αλαντίν, Ποκαχόντας, Πεντάμορφη και τέρας, Βασιλιάς Λιονταριών, Μικρή Γοργόνα, Σταχτοπούτα, Χιονάτη,Μπάμπι κ.τ.λ (Τα έχω όλα σε αυθεντικά Disney Dvds - μια περιουσία πλήρωσα). Το mega είχε τα πιο τέλεια παιδικά, τώρα τα έχει το ΝΕΤ. Επίσης έβλεπα Ντέξτερ, που ήταν πάρα πολύ αστείο, Bugs Bunny, Σκούμπι Ντου, Φλινστόουνς και όλα αυτά τα κλασσικά. Ποτέ μου ΔΕ χώνεψα και ΔΕ συμπάθησα τα ιαπωνικά παιδικά, δηλαδή πόκεμον, ντίτζιμον, σέιλορ μουν, ντράκονμπολ και όλα αυτά, λόγω του απαίσιου σχεδίου τους. Μερικές φορές τα θέματα που θίγουν τα γνωστά anime είναι προκλητικά και αντιχρηστιανικά. Επίσης οι ήρωες τους είναι κακάσχημοι (μεγάλα μάτια, μπλε, ροζ και πράσινα μαλλιά, μια κουκίδα για στόμα), ακίνητο φόντο, γενικά κακός σχεδιασμός, έλλειψη τραγουδιών. Το όλο concept είναι αντίθετο της Disney οπότε δε μ' αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Disney club (λυκουργος ftw!!! :) :P ) που εδειχνε διαφορα απο ντισνευ
στρουμφακια, thundercats,και αλλα στο σταρ π δε θυμαμαι
και οταν δεν ειχε κτ απο αυτα τελευταια επιλογη sailor moon :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Power Rangers
μικυ μαους
στρουμφάκια
flinstones
χελωνονιτζάκια
sailormoon
Σαμπρίνα
οικογένεια Όττερ
Tom&Jerry
looney tunes... κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Απ' οτι θυμαμαι (περασαν και αρκετα χρονια απο τοτε), εβλεπα:
-Μικυ Μαους
-Ντοναλτ Ντακ, Σκρουτζ Μακ Ντακ και γενικα ολη η οικογενεια
-Φλινστοουνς
-Τομ και Τζερυ
-Χελωνονιτζακια
-Σιλβεστερ και Τουιτυ
-Σκουμπι ντου
-Μπαγκς Μπανι
-Στρουμφακια
-Τρανσφορμερς
-Αυτο με τον κογιοτ και το πτηνο που εκανε μπιπ-μπιπ (δε θυμαμαι πως το λεγαν:P)
-Ποκεμον που δεν μου αρεσαν αλλα τα εβλεπα με το ζορι, επειδη ελεγαν για αυτα ολοι στο δημοτικο κι εμενα με κοροιδευαν επειδη δεν ηξερα καν τι ειναι :'((ε, ρε ψυχικα τραυματα που εχει ο κοσμος :P)
-Τελος θυμαμαι οτι επρηζα συνεχεια τη μανα μου να παμε σινεμα για να δω τις παιδικες ταινιες της Disney (101 σκυλια της Δαλματιας, Lion King και τα συναφη)
Αυτα απο τη δοξασμενη δεκαετια του '90. Αντε και τα ετη 2000 και 2001. Απο τοτε ειμαι καθαρος :P. Αν και η μικρη μου αδερφη (6 χρονων) με αναγκαζει να βλεπω μαζι της τα παιδικα του Channel 9 (αθλια!!)
EDIT: Εννοειται οτι εβλεπα φανατικα Disney Club στο Mega Channel! Με τον Λυκουργο και την Καρολινα (μα τι παω και θυμαμαι). Τρελη πορωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kavazis

Νεοφερμένος

Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εννοειται οτι εβλεπα φανατικα Disney Club στο Mega Channel! Με τον Λυκουργο και την Καρολινα (μα τι παω και θυμαμαι). Τρελη πορωση!

Αυτό και γω το θυμάμαι!Παλιές εποχές...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Απ' οτι θυμαμαι (περασαν και αρκετα χρονια απο τοτε), εβλεπα:
-Μικυ Μαους
-Ντοναλτ Ντακ, Σκρουτζ Μακ Ντακ και γενικα ολη η οικογενεια
-Φλινστοουνς
-Τομ και Τζερυ
-Χελωνονιτζακια
-Σιλβεστερ και Τουιτυ
-Σκουμπι ντου
-Μπαγκς Μπανι
-Στρουμφακια
-Τρανσφορμερς
-Αυτο με τον κογιοτ και το πτηνο που εκανε μπιπ-μπιπ (δε θυμαμαι πως το λεγαν:P)
-Ποκεμον που δεν μου αρεσαν αλλα τα εβλεπα με το ζορι, επειδη ελεγαν για αυτα ολοι στο δημοτικο κι εμενα με κοροιδευαν επειδη δεν ηξερα καν τι ειναι :'((ε, ρε ψυχικα τραυματα που εχει ο κοσμος :P)
-Τελος θυμαμαι οτι επρηζα συνεχεια τη μανα μου να παμε σινεμα για να δω τις παιδικες ταινιες της Disney (101 σκυλια της Δαλματιας, Lion King και τα συναφη)
Αυτα απο τη δοξασμενη δεκαετια του '90. Αντε και τα ετη 2000 και 2001. Απο τοτε ειμαι καθαρος :P. Αν και η μικρη μου αδερφη (6 χρονων) με αναγκαζει να βλεπω μαζι της τα παιδικα του Channel 9 (αθλια!!)
EDIT: Εννοειται οτι εβλεπα φανατικα Disney Club στο Mega Channel! Με τον Λυκουργο και την Καρολινα (μα τι παω και θυμαμαι). Τρελη πορωση!



χαχαχα και μενα η αδερφη μου ειναι 8 και βλεπει τσανελ 9 :P
τι αηδιες.. της δικης μας εποχης ηταν πολυυ καλυτερα... καλυτερο σχεδιο, καλυτερη υποθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εννοειται οτι τα δικα μας ηταν καλυτερα! Πρεπει να κανουμε ομαδικη αιτηση στο Mega να βαλει σε επαναληψη το Φλινστοουνς στη θεση του Ρετιρε :P! Ανετα θα το ξαναβλεπα! Ελεος δηλαδη τι παραπανω εχει αυτο το παναρχαιο κιτσαριο και το τρωμε στη μαπα καθε καλοκαιρι; (ασχετο, αλλα πρεπει καπου να πω τον πονο μου που ως τηλεορασακιας δεν εχω να χαζεψω τιποτα της προκοπης το πρωι). Επισης εχω μια απορια: τι απεγιναν ο Λυκουργος και η Καρολινα :P;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Εννοειται οτι τα δικα μας ηταν καλυτερα! Πρεπει να κανουμε ομαδικη αιτηση στο Mega να βαλει σε επαναληψη το Φλινστοουνς στη θεση του Ρετιρε :P! Ανετα θα το ξαναβλεπα! Ελεος δηλαδη τι παραπανω εχει αυτο το παναρχαιο κιτσαριο και το τρωμε στη μαπα καθε καλοκαιρι; (ασχετο, αλλα πρεπει καπου να πω τον πονο μου που ως τηλεορασακιας δεν εχω να χαζεψω τιποτα της προκοπης το πρωι). Επισης εχω μια απορια: τι απεγιναν ο Λυκουργος και η Καρολινα :P;


χαχαχαχαχα :lol::lol: :D μολις το διαβασα αυτο με το ρετιρε ελιωσαααα :P
και γω το ξαναβλεπα ανετοτατα...:D μια εκπομπη της προκοπης ειχε και το μεγκα και την εκοψε :P
και βαζει ολο κατι παρακμιακες παναρχαιες σειρες... τι να πω




i miss pepperann & milo :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ναιιιιιιιιιιι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εννοειται οτι τα δικα μας ηταν καλυτερα! Πρεπει να κανουμε ομαδικη αιτηση στο Mega να βαλει σε επαναληψη το Φλινστοουνς στη θεση του Ρετιρε :P! Ανετα θα το ξαναβλεπα! Ελεος δηλαδη τι παραπανω εχει αυτο το παναρχαιο κιτσαριο και το τρωμε στη μαπα καθε καλοκαιρι; (ασχετο, αλλα πρεπει καπου να πω τον πονο μου που ως τηλεορασακιας δεν εχω να χαζεψω τιποτα της προκοπης το πρωι). Επισης εχω μια απορια: τι απεγιναν ο Λυκουργος και η Καρολινα :P;

Όντως 20η χρονιά επανάληψη :lol: Να ταν και ωραίο; Μια σειρά που παίζαν γιαγιάδες και την βλέπαν γιαγιάδες. Σε λίγο θα πεθάνουν και οι ηθοποιοί που έπαιζαν, πάω στοίχημα ότι οι κολόγριες είναι ήδη νεκρές :s :lol:. Εν έτη 2008 και να βάζουν επαναλήψεις ακόμα τα κανάλια είμαστε πολύ ξεφτίλες. Αυτή την 20ετία που λειτουργούν τα Ιδιωτικά κανάλια έπρεπε να ειχαν εξελιχτεί πολύ περισσότερο :xixi:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
και γω το ξαναβλεπα ανετοτατα...:D
Α να μην ανησυχω δηλαδη! Δεν ειμαι ο μονος 18χρονος που πασχει απο οξεια κριση παλιμπαιδισμου :D.

Όντως 20η χρονιά επανάληψη
Μην παραπληροφορεις τον κοσμο :p! 18η χρονια ειναι! Το 1990 προβληθηκε πρωτη φορα, συνομηλικοι ειμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Με ενα "παιδικο" εχω κολλησει αγρια ομως...Ντραγκονμπολ...Παιρνω και τα dvd που κυκλοφορουν τωρα....Πορωση μιλαμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Α να μην ανησυχω δηλαδη! Δεν ειμαι ο μονος 18χρονος που πασχει απο οξεια κριση παλιμπαιδισμου :D.


Μην παραπληροφορεις τον κοσμο :p! 18η χρονια ειναι! Το 1990 προβληθηκε πρωτη φορα, συνομηλικοι ειμαστε!

89/90 Το Σεπτέμβρη του 2009 κλείνει 20 χρόνια :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top