Delf A1 A2 B1 B2 παρατηρήσεις

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όλους!Βρείτε τον κωδικό υποψηφίου και κάντε κλικ εδώ! Τα ανακοίνωσαν νωρίτερα! https://eden.ifa.gr:85/ciep/
-----------------------------------------
Μια ερώτηση: έδωσε ο αδερφός μου Α2 το Μάιο αλλά στο χαρτί των εξετάσεων λέει PALSO. Τα αποτελέσματα μπορούμε να τα μάθουμε από το Ifa ή δεν υπάγεται στο PALSO?
Υπάγεται σε άλλο φορέα το Palso.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Tα παλσο δεν υπαρχουν πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Πρέπει να έχουν διαλυθεί. Γιατί αν και αναγνωρίζονταν δεν είχαν καμία αξία στην αγορά εργασίας. Κάτι που θα γίνει στο μέλλον και με το κπγ. Μετά την άνοδο η πτώση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
δεν εχω ιδεα απο τα palso....εξετασεις παντα απο το ifa.....αφου ειναι η γλωσσα τους κανουν το καλυτερο.....εδωσα Β1 και το πηρα σχετικα με λιγο διαβασμα με 72,5 στα 100...εδινα και το lower οποτε ειχα δωσει εκει την βαρυτητα......θεωρω οτι τα βιβλια που εκανα με βοηθησαν παρα πολυ....εκανα τα prepadelf B1 oral et ecrit (οχι ολα τα κεφαλαια δεν τα προλαβα),το tandem nivau 3 και γραμματικη απο εκδωσεις hachette..και τα test roboli...2 ωρες καθε σαββατο πρωι εκανα μαθημα...εγραφα προς το τελος 2 εκθεσεις την εβδομαδα και απο εξασκηση στα προφορικα εκανα αναγνωση για βελτιωση της προφορας και εκτος απο τα κειμενα των βιβλιων μου εφερνε η καθιγιτρια μου μικρα κειμενακια να τα κανω οπως τα κανουν στην εξεταση στο 3 μερος...επιπλεον μου εφερνε και αλλα τεστ και ασκησεις γραμματικης να τα κανουμε την ωρα του μαθηματος......(στα κειμενα του ecrit δεν ειχα ποτε προβλημα 21,5 στα 25 επιασα)τωρα δεν ξερω θελω να συνεχισω αλλα θα προλαβαινω??τι λετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πρέπει να έχουν διαλυθεί. Γιατί αν και αναγνωρίζονταν δεν είχαν καμία αξία στην αγορά εργασίας. Κάτι που θα γίνει στο μέλλον και με το κπγ. Μετά την άνοδο η πτώση.
το ΚΠΓ δεν είναι ένωση φροντιστηριούχων αλλά υπουργείο παιδείας...και επιτέλους ας σταματήσει αυτός ο ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Όλοι οι γνωστοί μου προτιμούν το Ντελφ Β1 ή Β2. Κανένας δε δίνει το κρατικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Όλοι οι γνωστοί μου προτιμούν το Ντελφ Β1 ή Β2. Κανένας δε δίνει το κρατικό
για να μην το παιδεύουμε,όλα είναι business....δεν είναι τυχαίο ότι πίσω από όλα τα βιβλία αναφέρονται μόνο τα delf...και αν το θεωρείτε τόσο εύκολο δώστε το και μετά κρίνετε...δεν κοστίζει τπτ ιδιαίτερο,60€ το επίπεδο Β2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Όλοι οι γνωστοί μου προτιμούν το Ντελφ Β1 ή Β2. Κανένας δε δίνει το κρατικό

C'est logique et raisonable. Λογική συμπεριφορά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
προσωπικα το καρτικο δεν θα το εδινα με τη λογικη οτι ειναι Ελληνικο και πως τι δουλεια εχουν οι Ελληνες με τις ξενες γλωσσες....δικα τους χωραφια ειναι....και γιατι να δωσω κατι που αναγνωριζεται μονο εδω εαν δεν ειμαι σιγουρη οτι θα μεινω στην Ελλαδα......ελεος ο καθενας προτιμαει για τους λογους του κατι....αλλοι το καρατικο αλλοι το delf και αλλοι και τα 2!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
προσωπικα το καρτικο δεν θα το εδινα με τη λογικη οτι ειναι Ελληνικο και πως τι δουλεια εχουν οι Ελληνες με τις ξενες γλωσσες....δικα τους χωραφια ειναι....και γιατι να δωσω κατι που αναγνωριζεται μονο εδω εαν δεν ειμαι σιγουρη οτι θα μεινω στην Ελλαδα......ελεος ο καθενας προτιμαει για τους λογους του κατι....αλλοι το καρατικο αλλοι το delf και αλλοι και τα 2!!!!!!!!
με αυτή τη λογική και στο σχολείο θα έπρεπε να έχουμε γάλλους καθηγητές...μην τρελαθούμε!οι άνθρωποι που βγάζουν τις δοκιμασίες είναι πανεπιστημιακοί...και το ΚΠΓ δεν αναγνωρίζεται μόνο στην Ελλάδα...μην διαβάζω μ******ς...είναι στην Ε.Ε. υποχρεωμένοι να το αναγνωρίζουν όπως και εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να αναγνωρίζουμε τα DELF-DALF!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
να σου πω το σχολειο μην το ανακατευεις διοτι μην πω πως διδασκουν τη γλωσσα.....η καθηγιτρια που ειχα στο γυμνασιο τα ελεγε οπως ο μπακαλης και οταν τη ρωτησαμε γιατι δεν τα λεει με την προφορα που πρεπει μας ελεγε οτι δεν καταλαβαινουν τα παιδια που δεν κανουν εκτος σχολειου.....η δουλεια της ηταν ομως να μαθει σε αυτα τα παιδια προφορα..και βιβλια καναμε 2 χρονια 1......ειναι η γλωσσα τους και πρεπει να την ελεγχουν οπως και οι αγγλοι τη δικη τους οπως και εμεις την δικη μας....δεν θεωρω οτι Ε.Ε πρεπει να αναγνωριζει ενα ελληνικο πτυχιο που σχετιζεται με γαλλικα διοτι δεν την ξερουμε τοσο καλα οσο οι αυτοχθονες και αν το κανει που ξερω εγω οτι θα ειμαι μεσα στην Ε.Ε??? .....αυτη ειναι η αποψη μου...εσυ εχεις την δικη σου η οποια ειναι σεβαστη,ομως δεν χρειαζεται να την υποστηριξω και εγω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
με αυτή τη λογική και στο σχολείο θα έπρεπε να έχουμε γάλλους καθηγητές...μην τρελαθούμε!οι άνθρωποι που βγάζουν τις δοκιμασίες είναι πανεπιστημιακοί...και το ΚΠΓ δεν αναγνωρίζεται μόνο στην Ελλάδα...μην διαβάζω μ******ς...είναι στην Ε.Ε. υποχρεωμένοι να το αναγνωρίζουν όπως και εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να αναγνωρίζουμε τα DELF-DALF!


Καθόλου υποχρεωμένοι δεν είναι να αναγνωρίζουν τα κπγ. Εδώ το Δικατσά δεν αναγνωρίζει καλά καλά κρατικά πτυχεία των καλύτερων πανεπιστημίων της Ευρώπης. Το ότι τα χρηματοδοτούν δε μου λέει τίποτα.
Ξέρω πολλά άτομα που απερρίφθησαν από γαλλικά και αγγλικά πανεπιστήμια γιατί είχαν κπγ και όχι Dalf C1
Το κρατικό είναι για τα μπάζα και το τονίζουν και καθηγητές πανεπιστημίου στους καθηγητές γαλλικών μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Καθόλου υποχρεωμένοι δεν είναι να αναγνωρίζουν τα κπγ. Εδώ το Δικατσά δεν αναγνωρίζει καλά καλά κρατικά πτυχεία των καλύτερων πανεπιστημίων της Ευρώπης. Το ότι τα χρηματοδοτούν δε μου λέει τίποτα.
Ξέρω πολλά άτομα που απερρίφθησαν από γαλλικά και αγγλικά πανεπιστήμια γιατί είχαν κπγ και όχι Dalf C1
Το κρατικό είναι για τα μπάζα και το τονίζουν και καθηγητές πανεπιστημίου στους καθηγητές γαλλικών μου.
αυτό που λες με τα ξένα πανεπιστήμια είναι παράνομο...μια μήνυση και όλα λύνονται!!!!
κοίτα....εγώ ούτως ή άλλως για Γ1 θα δώσω τόσο ΚΠΓ όσο και Sorbonne c1....απλώς για το τελευταίο δεν είμαι και τόσο ενημερωμένος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Tι να τα κανεις 2 C1;το ιδιο πραγμα ειναι.δε σου δινουν κατι παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.
Στην Ελλάδα είμαστε. Κυνηγάμε χαρτιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Όσο πιο πολλά τόσο πιο καλά.:D
-----------------------------------------
αυτό που λες με τα ξένα πανεπιστήμια είναι παράνομο...μια μήνυση και όλα λύνονται!!!!
κοίτα....εγώ ούτως ή άλλως για Γ1 θα δώσω τόσο ΚΠΓ όσο και Sorbonne c1....απλώς για το τελευταίο δεν είμαι και τόσο ενημερωμένος....

Δωσ΄το, δωσ΄το είναι πολύ καλό πτυχίο. Αρκετά δύσκολο βέβαια αλλά αν αγαπάς τη γλωσσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είναι πιο δύσκολο από το Dalf C1. (το Sorbonne εννοώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είναι πιο δύσκολο από το Dalf C1. (το Sorbonne εννοώ).

Είναι εξίσου δύσκολα αλλά το Sorbonne έχει και λογοτεχνία και αυτό ίσως να δυσκολεύει λίγο περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amour1988

Νεοφερμένος

Ο amour1988 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα θα ηθελα να με βοηθησετε εχω παρει το delf (A1 A2 A3 A4) με το παλιο συστημα κι ενδιαφερομαι να συνεχησω για το delf b2 αλλα δεν εχω τοβ χρονο για φροντηστηριο. μπορειτε να μου προτηνετε κανενα καλο βιβλιο μελεξιολογιο μεσα ωστε να προετοιμαστω καταλληλα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top