Να ξεκινήσω κι εγώ κιθάρα;

4johnny

Νεοφερμένος

Ο 4johnny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά, εχω προβλημα!:jumpy: Πρόσφατα όλοι οι φιλοι μου πηραν κιθάρα και κανουν μαθήματα πάνω σε αυτή. Εχθές μου κίνησε λίγο το ενδιαφέρον αλλά σκέφτηκα ότι θα μου πουν ότι ζηλεύω. Τι να κανω?? :(Μπορεί κανείς να βοηθήσει? Εχετε ερθει ποτε σε παρόμοια θεση? Τι κανατε? please! Βοηθεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Αφού σου αρέσει να πας να πάρεις μια κιθάρα και ας λένε ό,τι θέλουν!!Μπορείς να ψάξεις και για κάποιο άλλο μουσικό όργανο αν δε θες σώνει και καλά να λένε οτι τους αντέγραψες..(πχ. βιολί-αν και είναι λίγο δυσκολο)Προσωπικά θα έπαιρνα ό,τι μου άρεσε και δε θα με ένοιαζε τι λένε οι άλλοι.Η κιθάρα είναι υπέροχο όργανο.:DΣτο κάτω κάτω θα είναι πολύ όμορφο να μαζεύεστε τόσες κιθάρες παρέα και να παίζετε!Τι φίλοι είστε εξάλλου;!Άσε που τα Χριστούγεννα άμα πάτε να πείτε τα κάλαντα με τα όργανα θα βγάλετε χοντρό χρήμα.:P


(Ο αδερφός μου όταν ήταν μικρός πήρε και έμαθε βιολί και αμέσως μετά όλα τα υπόλοιπα ξαδερφάκια μου πήραν κι αυτά όργανα.Σε καμία περίπτωση όμως δεν τον ενόχλησε αυτό .Ίσα ίσα τώρα όλη η οικογένεια ασχολείται με τη μουσική και συχνά παίζουν μαζί σαν συγκρότημα.:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ειχά βρεθεί κάποτε σε παρόμοια θέση,όμως για άλλο λόγο.Αυτό που έκανα τελικά είναι να ακολουθήσω το θέλω μου,αυτό που πραγματικά ήθελα,και δεν βγήκα χαμένη,μάλιστα το αντίθετο.Οπότε εφόσον είσαι σίγουρος οτι πραγματικά σε ενδιαφέρει να μάθεις κιθάρα,και οτι δεν είναι κάτι που σου ήρθε επειδή είδες τους άλλους να παίζουν και σε 1 εβδομάδα θα σου έχει περάσει ή νόμισες οτι με το να μην έχεις κ εσύ κιθάρα μένεις απέξω,τότε τόλμησε και άρχισε κ εσύ μαθήματα και πάρε και κιθάρα.Δε νομίζω οτι θα πειράξει τους φίλους σου..ίσα ίσα το αντίθετο,γιατί θα έχετε περισσότερες κοινές δραστηριότητες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Αν οντως σ ενδιαφερει, καντο.
Σιγα μην ασχολεισαι με το αν το κανει ο ταδε κι ο παραταδε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4johnny

Νεοφερμένος

Ο 4johnny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ειχά βρεθεί κάποτε σε παρόμοια θέση,όμως για άλλο λόγο.Αυτό που έκανα τελικά είναι να ακολουθήσω το θέλω μου,αυτό που πραγματικά ήθελα,και δεν βγήκα χαμένη,μάλιστα το αντίθετο.Οπότε εφόσον είσαι σίγουρος οτι πραγματικά σε ενδιαφέρει να μάθεις κιθάρα,και οτι δεν είναι κάτι που σου ήρθε επειδή είδες τους άλλους να παίζουν και σε 1 εβδομάδα θα σου έχει περάσει ή νόμισες οτι με το να μην έχεις κ εσύ κιθάρα μένεις απέξω,τότε τόλμησε και άρχισε κ εσύ μαθήματα και πάρε και κιθάρα.Δε νομίζω οτι θα πειράξει τους φίλους σου..ίσα ίσα το αντίθετο,γιατί θα έχετε περισσότερες κοινές δραστηριότητες. ;)
Το κακό είναι οτι είμαι μπερδεμένος.......Με απλα΄ελληνικά δεν ξέρω τι θέλω!
-----------------------------------------
Αλλά τέλος πάντων...Θα περιμένω μια βδομάδα και μετά...θα πραξω ανάλογα! Ποπο δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω!ΤΗΑΝΚS! Αλλά.....Το κακο ειναι οτι αυτός ο φίλος μου κανει μαθηματα ηλεκτρικής κιθάρας...και απο μικροι ειμαστε σαν αδερφια τη στιγμή που δεν ταιριαζουμε καθόλουστα ενδιαφέροντα μας!(ειναι ο λογος που δεν θελω να το κανω-δεν σασ τον ειπα απο την αρχή) Τι να κάνω τώρα? Ειχατε και εσείς τετοια προβλήματα?? Πως το αντιμετωπίσατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Αν τα οικονομικά της οικογένειας σου επιτρέπουν την αγορά ενός μουσικού οργάνου αυτή την περίοδο πιστεύω οτι θα χαρούν πολύ που θα αρχίσεις να ασχολείσαι με κάτι τόσο όμορφο όπως η μουσική!!Δε θα το μετανιώσεις αν μάθεις ένα μουσικό όργανο πίστεψε με.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4johnny

Νεοφερμένος

Ο 4johnny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αν τα οικονομικά της οικογένειας σου επιτρέπουν την αγορά ενός μουσικού οργάνου αυτή την περίοδο πιστεύω οτι θα χαρούν πολύ που θα αρχίσεις να ασχολείσαι με κάτι τόσο όμορφο όπως η μουσική!!Δε θα το μετανιώσεις αν μάθεις ένα μουσικό όργανο πίστεψε με.:D
Thanks a lot! Θα το σκεφτώ και θα πραξω!!!!! ΤΗΑΝΚS!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευθυμία29753

Νεοφερμένος

Η Ευθυμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αν αγαπάς τη μουσική, κάν' το για τον εαυτό σου και για κανέναν άλλον. Εγώ παίζω πιάνο από πολύ μικρή και πραγματικά για μένα η μουσική είναι μαγεία!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αν σου αρέσει μην το σκέφτεσαι καθόλου!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4johnny

Νεοφερμένος

Ο 4johnny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αν αγαπάς τη μουσική, κάν' το για τον εαυτό σου και για κανέναν άλλον. Εγώ παίζω πιάνο από πολύ μικρή και πραγματικά για μένα η μουσική είναι μαγεία!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αν σου αρέσει μην το σκέφτεσαι καθόλου!!!!!!!!!!
Το κακό είναι οτι είμαι μπερδεμένος.......Με απλα΄ελληνικά δεν ξέρω τι θέλω!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top