Γενικό -  Ποιο μάθημα φοβάστε;

Ποιο μάθημα φοβάστε περισσότερο;;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1)
  • Αρχαία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λατινικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λογοτεχνία

    Ψήφοι: 1 100.0%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 0 0.0%

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Απο οτι συνειδητοποιω τωρα που αρχιζω και μπαινω σε κανονικους ρυθμους, η Λογοτεχνια ειναι το δυσκολοτερο μαθημα.... Δεν εχει καμια σχεση με αυτο που καναμε περσυ:( Η υλη θα βγει με το ζορι παολο που ειναι 11 κειμενα....
Μετα η ιστορια με τις πηγες και η εκθεση ειναι υποκειμενικα....
Και τωρα ερωτηση.... οταν τα μισα μαθηματα που δινεις(βγαζω τα αρχαια που ειναι κ αυτα μετρια προς δυσκολα) ειναι υποκειμενικα πώς ο αλλος θα γραψει πανω απο 17,18 γιατι οχι και 19....????? δηλαδη ο βαθμος που θα επιδιωκουμε θα ειναι το 16??
Εχω απογοητευτει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι η εκθεση ειναι ενα απλουστατο μαθημα,πολυ μικρης δυσκολιας,γιατι περα απο την εκφραση,πρεπει να χρησιμοποιησεις το νου και τη λογικη..Αν τα διαθετεις θα γραψεις περισσοτερο και απο το 19,3 που εγραψα εγω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
btw , το μεγαλύτερο φέτος στην Έκθεση πρέπει να το έγραψε μία από τα Χανιά [19,8].
Άντε και εις ανώτερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
btw , το μεγαλύτερο φέτος στην Έκθεση πρέπει να το έγραψε μία από τα Χανιά [19,8].
Άντε και εις ανώτερα!!

Εγω,τουλαχιστον,δεν ξερω κατι τετοιο μια και ενημερωθηκα στο σπιτι μου απο το ιδιο το υπουργειο μεσω εκπροσωπου του τμηματος φιλολογικων εξετασεων και αρμοδιοτητων..
Εαν κανανε λαθος-αν υπαρχει αυτη η περιπτωση,βεβαια-τοτε ενταξει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonia9

Νεοφερμένος

Η antonia9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδια εχει βγει η υλη η διαβαζετε συμφωνα με τη περσινη?;)
σορυ που κανω τετοιες ερωτησεις αλλα θα ξαναδωσω χωρις φροντστηριο

:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Δεν έχει έρθει ακόμα η ύλη στα σχολεία!Άρα διαβάζουμε με τα περσινά δεδομένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matthew

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Η ιστορία τα σπάει :) Διαβάζεται πολύ ευχαριστα και ο καθηγητής μου στο φροντιστήριο είναι κορυφη :no1:

Η λογοτεχνία είναι λίγο δυσκολη, απαιτεί μελέτη και ανάλυση σε κάθε κείμενο, δεν έχει καμιά σχέση με γενικής.

Έκθεση αν κάποιος διαθέτει στοιχειώδη λογική και ενημέρωση για τα εξεταστέα θέματα γράφει καλά.

Εγώ φοβάμαι τα λατινικά λόγω του ότι δεν μου αρέσουν καθολου και δεν μπορώ να διαβάζω πολύ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
η δυσκολια στην ιστορια ειναι οτι τα θελουν ολα παπαγαλια πληρη αποστιθηση η τιποτα.εγω θεωρω πως η λογοτεχνια ειναι το δυσκολοτερο στην κατευθυνση μας.εχω σκαλωσει κ στην δημουλα που ολοι το εχουν το εναλακτικο κειμενο αντι για τον κρητικο κ καλα και δεν ξερω τι να κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εγώ νομίζω τη Λογοτεχνία...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΤΕΛΛΑ ΠΑΓΩΝΑ

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κ εγω λογοτεχνια αλλα πιο πολυ εκθεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ναι....Δίκιο έχεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
λογοτεχνια και αρχαια... την εκθεση οχι τοσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eratw

Νεοφερμένος

Η eratw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
λογοτεχνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary_Thess

Νεοφερμένος

Η Mary_Thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ε βέβαια τη λογοτεχνία..αν και τώρα με τις επαναλήψεις μου είναι πιο οικεία η ύλη.το θέμα είναι ότι η λογοτεχνία απαιτεί ένα συγκεκριμένο στυλ γραψίματος, μια ιδιάιτερη δομη στην παράθεση γνώσεων και η επιτυχία στο μάθημα αυτό στηρίζεται στην εξάσκηση καθ'όλη τη διάρκεια του έτους.μακάρι να πέσει κάτι ενδιαφέρον και εύκολο όπως έγινε-κατα τη γνωμη μου- με τον καισαρίωνα και να πετύχουμε όλοι!!είναι παντως κρίμα να βλέπουμε ετησίως τόσο μεγάλο ποσοστό μαθητών που εγραψε κατω απο τη βαση....κατα τα άλλα τα αρχαία είναι καθαρά θέμα διαβάσματος, όπως και η ιστορία και τα λατινικα. έκθεση θέλει να το έχεις λιγο αν και το διάβασμα βοηθάει για το περιεχομενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
δεν μπορώ να πιστέψω πως οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα στη λογοτεχνία..
είναι το πιο ευχάριστο μάθημα..!
εμένα με προβληματίζουν τα λατινικά επειδή τα άφησα και τώρα δεν προλαβαίνω..
και λίίίγο η ιστορία επειδή έχω κενά μνήμης.
τα άλλα klein. (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Εγω παλι φοβαμαι τα λατινικα γιατι κρινονται πολυ στη λεπτομερεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

megas kotsos

Νεοφερμένος

Ο κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λατινικά................Μπουυυυυυυυυυυυυ παναγιά μου!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
ε βέβαια τη λογοτεχνία..αν και τώρα με τις επαναλήψεις μου είναι πιο οικεία η ύλη.το θέμα είναι ότι η λογοτεχνία απαιτεί ένα συγκεκριμένο στυλ γραψίματος, μια ιδιάιτερη δομη στην παράθεση γνώσεων και η επιτυχία στο μάθημα αυτό στηρίζεται στην εξάσκηση καθ'όλη τη διάρκεια του έτους.μακάρι να πέσει κάτι ενδιαφέρον και εύκολο όπως έγινε-κατα τη γνωμη μου- με τον καισαρίωνα και να πετύχουμε όλοι!!είναι παντως κρίμα να βλέπουμε ετησίως τόσο μεγάλο ποσοστό μαθητών που εγραψε κατω απο τη βαση....κατα τα άλλα τα αρχαία είναι καθαρά θέμα διαβάσματος, όπως και η ιστορία και τα λατινικα. έκθεση θέλει να το έχεις λιγο αν και το διάβασμα βοηθάει για το περιεχομενο


Να σε ρωτησω ομως κατι... Κι αν βαλουν ευκολα θεματα και γραψουμε ολοι καλα τι θα γινει??????????????
Ηδη οι βασεις ειναι στα υψη... Φαντασου δηλαδη καποιος να βγαλει καλη βαθμολογια και να μεινει εξω απο την σχολη πραγματικα για λεπτομερεις...
Αν και εμενα δεν μου αρεσει η λογοτεχνια σαν μαθημα, θεωρω πως τα ευκολα θεματα δεν ευνοουν κανενα περα απο τος αδυναμους μαθητες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

afroditoula

Νεοφερμένος

Η afroditoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Η Λογοτεχνια εννοειται!!! Ειναι το πιο υποκειμενικο μαθημα που υπαρχει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smth17

Νεοφερμένος

Ο smth17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
μακραν την ιστορία γιατι μερικες φορες κολλαω ενώ τα ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top