Θρησκευτικά - Τι "πέφτει" συνήθως στα διαγωνίσματα;

frogy

Νεοφερμένος

Η Frog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά θέλω στα Θρησκευτικά....Όποιος έχει γράψει διαγώνισμα να μου πει τι θέματα τι είχε.....Τα μαθήματα είναι το 2,3,4......>..........!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos13

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Εγω εχω γραψει τεστακι στο κεφαλαιο 3 και 4 και ηταν πανευκολο!Τωρα εξαρταται και απο τον καθηγητη τι θα σας βαλει παντως τα δυο αυτα κεφαλαια ηταν πανευκολα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RockyRabo

Νεοφερμένος

Ο βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
το 4 ειναι σος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

d@phne

Νεοφερμένος

Η Δάφνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ολα είναι σοσ κ στο τέλος θα πέσουν σίγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
:) ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ. . . . . ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΘΕΜΑΤΑ ΕΧΕΙ.........ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2, 3, 4 ................>............!:D

Aπ΄ότι κατάβα γράφεις όλη την εισαγωγή εκτός το 1ο μάθημα... Σήμερα ρώτησα άμα θα γράψουμε και εμεις και ευτυχώς όχι...

Αλλά μας λέει sos για το test που θα ακολουθήσει και θα έχει μέσα την εισαγωγή...

Σου δίνω μερικά.....

:hmm:Στο τρίτο μάθημα είναι: τι είναι ευαγγέλιο (και οι δύο έννοιες), γιατί γράφτηκαν τα εύαγγελια (παράγραφος 3), ότι τα ευαγγέλια δεν είναι ημερολόγια, ρεπορτάζ, ή πλήρεις βιογραφίες για τη ζωή και το έργο του Χριστού.....και τι βρίσκουμε στα ευαγγελια, ποία είναι τα συνοπτικά και γιατί ονομάζονται έτσι και τέλος ποιο είναι το περιεχόμενο υου βιβλίου των Πράξεων των Αποστόλων...

Ελπίζω να σε βοήθησα.... Είναι μόνο για το τρίοτ μάθημα...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Eμείς γράψαμε σήμερα ......
-τι είναι οι καθολικές επιστολές?
-να διηγηθειτε την ιστορια του ευαγγελισμου
και σωστο λάθος.......
(ειχαμε 2 μαθηματα μαζι το ενα επαναληψη χιχι )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αποκαλυψη Ιωαννη να διαβασεις σιγουρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mimitsaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Και ποια είναι τα απόκρυφα βιβλία και γιατί τα λέμε έτσι εμάς μας το έβαλε !!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
τα μα8ηματα π γραφεις ειναι σοσ και για το τελος... αποκαλυψη ιωαννη διαβασε και γενικως το 4. απο το 3 διαβασε το 2. ποια η σχεση της παλαιας μ τν καινη διαθήκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis1995

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γραφω αυριο απο κεφαλαι 12-20 τι λετε να πεσει?κανεισ απο λαγκαδα ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny-4

Νεοφερμένος

Ο Johnny-4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
γραφω αυριο απο κεφαλαι 12-20 τι λετε να πεσει?κανεισ απο λαγκαδα ειναι?

γεια σου ρε θεσσαλονικιέ........σορρυ αλλά δεν κάνω Θρησκευτικά οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω..........ΣΟΡΡΥ.......... πάντως....καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jld!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως χρειάζεται να αγχώνεσαι για τα θρησκευτικά.Πάντως θα σε βοηθήσω.Εμείς έχουμε φτάσει μέχρι το 16 και μας έβαλε τεστ στο 15.Μάλλον είναι από τα SOS γαι το τέλος.Γενικά όλες οι παραβολές είναι καλές!!Περισσότερο από όλα όμως η καθηγήτριά μας τόνισε το 16.Ότι και καλά είναι πολύ σημαντικό... ξέρεις.

Καλή επιτυχία!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis1995

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulaki!

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Γάζι (Ηράκλειο). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Eμείς γράψαμε σήμερα ......
-τι είναι οι καθολικές επιστολές?
-να διηγηθειτε την ιστορια του ευαγγελισμου
και σωστο λάθος.......
(ειχαμε 2 μαθηματα μαζι το ενα επαναληψη χιχι )


να μας ελεγες και μαθημα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexxaniaomg

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σούδα (Χανιά). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν έγραψα διαγώνισμα σήμερα στα Θρησκευτικά στα μαθήματα για την Κ.Διαθήκη 3,4.Είχε τα παρακάτω:

1)επιλογής α,β,γ(πως συμβολίζονται οι ευαγγελιστές,ποιος έγραψε το πρώτο ευαγγέλιο,και άλλα τέτοια μικρά sos )(6 συνολικά)(6μ)

2)Απάντηση των παρακάτω ερωτήσεων σύντομα(6μ)
1)Ποιά είναι τα βιβλία της Κ.Διαθήκης
2)Ποια ευαγγέλια ονομάζουμε συνοπτικά και γιατί
3)Τι είναι τα ευαγγελικά αναγνώσματα

3)Απάντηση των παρακάτω ερωτήσεων,οσο πιο αναλυτικά γίνεται.(8μ)
1)Ποιο είναι το περιεχόμενο της αποκάλυψης του Ιωαννη
2)Τι ήταν και γιατί γράφτηκαν οι επιστολές του Αποστόλου Παύλου

Ελπίζω να σας βοήθησα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
λοιπόν εμάς μας έπεσε για τους Φαρισσαίους/Σαμου....τρέχα γύρευε...για τα 4 ευαγγέλια..για τα προφορικές παραδόσεις και κάτι άλλα
Καλώς ήρθες στο φόρουμ

ΥΓ στείλε μήνυμα στο θέμα "Ας καλοσωρίσουμε τα νέα μέλη" στην κατηγορία Ischool.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
λοιπόν εμάς μας έπεσε για τους Φαρισσαίους/Σαμου....τρέχα γύρευε...για τα 4 ευαγγέλια..για τα προφορικές παραδόσεις και κάτι άλλα
Καλώς ήρθες στο φόρουμ

ΥΓ στείλε μήνυμα στο θέμα "Ας καλοσωρίσουμε τα νέα μέλη" στην κατηγορία Ischool.gr

Σαδδουκαιους εννοεις?

Εμας μας εβαλε: (κεφαλαια 1-4 απο φωτοτυπια:xixi:)
1.Φαρισαιους-Σαδδουκαιους
2.Επιστολες του αποστολου Παυλου
3.Τα ευαγγελια και απο ποιον γραφτηκε το καθενα(αναλυτικα)
4.Ποσα ηταν τα βιβλια της ΠΔ(Παλαιας Διαθηκης)
5.Για ποιους λογους η γη του Ισραηλ αποτελουσε κατακτητικο στοχο?
και 6) ερωτηση κρισεως...Για τη θεση της γυναικας στη συγχρονη κοινωνια
:no1:Καλη επιτυχια! Εγω παντως σε αυτο πηρα 20 με 30 λεπτα διαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Σαδδουκαιους εννοεις?

Εμας μας εβαλε: (κεφαλαια 1-4 απο φωτοτυπια:xixi:)
1.Φαρισαιους-Σαδδουκαιους
2.Επιστολες του αποστολου Παυλου
3.Τα ευαγγελια και απο ποιον γραφτηκε το καθενα(αναλυτικα)

4.Ποσα ηταν τα βιβλια της ΠΔ(Παλαιας Διαθηκης)
5.Για ποιους λογους η γη του Ισραηλ αποτελουσε κατακτητικο στοχο?
και 6) ερωτηση κρισεως...Για τη θεση της γυναικας στη συγχρονη κοινωνια
:no1:Καλη επιτυχια! Εγω παντως σε αυτο πηρα 20 με 30 λεπτα διαβασμα...
Και αυτά...εμένα μου πήραν πολύ παραπάνω γιατί δεν είχα ανοίξει βιβλίο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Και αυτά...εμένα μου πήραν πολύ παραπάνω γιατί δεν είχα ανοίξει βιβλίο!:D

Εγω παλι διαβαζα καλα καθε μερα και ετσι ηταν παιχνιδακι...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εγώ το Θρησκευτικά δεν τα μπορώ!Αρρωσταίνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top