Βιβλιοθήκες στην Αθήνα

staticstasy

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αναρωτιομουν αν υπαρχει καμια βιβλιοθηκη στην Αθηνα γιατι το καλοκαιρι που πηγα στη Δανια πολυ ενθουσιαστηκα με τις βιβλιοθηκες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena901126

Νεοφερμένος

Η elena901126 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
η Βαλλιάνειος Εθνική Βιβλιοθήκη νομίζω είναι η καλύτερη!έχει χιλιάδες βιβλία!
είναι στην πανεπιστημίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dodos-7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dodos-7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ευγενιδιο Ιδρυμα Λεωφορος Συγγρου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staticstasy

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ευχαριστω παιδια! Θα τις ψαξω! :)
-----------------------------------------
Η Εθνικη Ββλιοθηκη (τωρα καταλαβα ποια λες :P) στο σαιτ της λεει οτι ειναι για ανω των 18...:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proxy

Νεοφερμένος

Ο Proxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ψαχνω να βρω βιβλιοθηκες, προτιμότερα με βιβλια στην αγγλικη γλωσσα, στην περιοχη της Αθηνας.
Περιμενω προτασεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μπορείς να δανειστείς και βιβλία ή ακόμα και να κάτσεις και να το διαβάσεις εκεί πέρα; Δεν έχω πάει και ποτέ για να γνωρίζω οπότε..:hmm: Εκτός από τις βιβλιοθήκες που ανέφεραν τα παιδιά πριν καιρό, υπάρχουν και άλλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μπορείς να δανειστείς και βιβλία ή ακόμα και να κάτσεις και να το διαβάσεις εκεί πέρα; Δεν έχω πάει και ποτέ για να γνωρίζω οπότε..:hmm: Εκτός από τις βιβλιοθήκες που ανέφεραν τα παιδιά πριν καιρό, υπάρχουν και άλλες;
Nαι φυσικα!Αυτο ειναι το νοημα της βιβλιοθηκης εξαλλου.Διαθτει απειρα βιβλια απο ολους τους τομεις και αναγνωστηρια.Μπορεις να καθεσαι εκει με τις ωρες.Και αν θες να ψαξεις κατι στο ιντερνετ διαθετει και υπολογιστες και free wifi φυσικα για να φερνεις και το λαπτοπ σου αν θες.;).Ειδικα για εργασιες ή την περιοδο της εξεταστικης βοηθα παρα πολυ.
Τωρα για βιβλιοθηκες στην Αθηνα θα σε γελασω.Τις μονες που εχω ακουστα ειναι των πανεπιστημιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τι να το κάνω το wifi ενώ θα βρίσκομαι στον παράδεισο; Πραγματικά αν βρεθώ σε χώρο που υπάρχουν ένα σωρό βιβλία ξεχνιέμαι και τα χαζεύω ξανά και ξανά. Λογικά οι βιβλιοθήκες θα έχουν ό,τι βιβλίο κυκλοφορεί οπότε πολλά θα ναι αυτά που θέλω να διαβάσω, θα μαι συχνή επισκέπτρια. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Τι να το κάνω το wifi ενώ θα βρίσκομαι στον παράδεισο; Πραγματικά αν βρεθώ σε χώρο που υπάρχουν ένα σωρό βιβλία ξεχνιέμαι και τα χαζεύω ξανά και ξανά. Λογικά οι βιβλιοθήκες θα έχουν ό,τι βιβλίο κυκλοφορεί οπότε πολλά θα ναι αυτά που θέλω να διαβάσω, θα μαι συχνή επισκέπτρια. :hehe:

πόσο πολύ σε καταλαβαίνω και εγώ το ίδιο πράγμα έχω, μου αρέσει τόσο πολύ το διάβασμα, που όταν επισκέπτομαι εκδοτικούς οίκους ξεχνιέμαι και περναει η ώρα;)
τελος παντων επειδη κοιταγα και εγω για βιβλιοθηκες στην Αθήνα και είχα ρωτησει και μαλιστα για δανειστικές απο οτι μου είπαν δεν υπάρχουν ή δεν γνώριζαν τι να σου πω, βεβαια και μονος μου που το έψαξα δεν βρήκα κάτι, Πάντως εάν βρεις καμια βιβλιοθηκη καλη ενημερωσε με για να την επισκεφθω και εγώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
την περιοδο της εξεταστικης βοηθα παρα πολυ

Σε περίοδο εξεταστικής γίνεται τέτοιος χαμός που είναι δύσκολο να κάνεις ποιοτικό διάβασμα στη βιβλιοθήκη/αναγνωστήριο. Μέσα στο εξάμηνο όμως που ο κόσμος είναι πολύ λιγότερος είναι :thumbsup:
:book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
πόσο πολύ σε καταλαβαίνω και εγώ το ίδιο πράγμα έχω, μου αρέσει τόσο πολύ το διάβασμα, που όταν επισκέπτομαι εκδοτικούς οίκους ξεχνιέμαι και περναει η ώρα;)
τελος παντων επειδη κοιταγα και εγω για βιβλιοθηκες στην Αθήνα και είχα ρωτησει και μαλιστα για δανειστικές απο οτι μου είπαν δεν υπάρχουν ή δεν γνώριζαν τι να σου πω, βεβαια και μονος μου που το έψαξα δεν βρήκα κάτι, Πάντως εάν βρεις καμια βιβλιοθηκη καλη ενημερωσε με για να την επισκεφθω και εγώ.:)

Η βιβλιοθήκη του Ιδρύματος Ευγενίδου (Λ. Συγγρού 387, είσοδος από Πεντέλης 11) λειτουργεί και ως δανειστική για τα μέλη (η εγγραφή είναι δωρεάν και χρειάζεσαι μόνο την ταυτότητά σου) και ως αναγνωστήριο. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το ωράριο λειτουργίας και τον ηλεκτρονικό κατάλογο μπορείς να βρεις εδώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Σε περίοδο εξεταστικής γίνεται τέτοιος χαμός που είναι δύσκολο να κάνεις ποιοτικό διάβασμα στη βιβλιοθήκη/αναγνωστήριο. Μέσα στο εξάμηνο όμως που ο κόσμος είναι πολύ λιγότερος είναι :thumbsup:
:book:
Βασικα αναφερομουν για να δανειστεις βιβλιο και οχι να κατσεις στο αναγνωστηριο.Τοτε συμφωνω ειναι απαγορευμενη περιοδος να κατσεις να διαβασεις εκει.Κατα τα αλλα μια χαρα ειναι να διαβασεις και εκει.Πχ την προηγουμενη εβδομαδα πηγα να κοιταξω για βιβλια μαθηματικων και τελικα κατεληξα να διαβασω εκει.Ειχε λιγοστο κοσμο και ηταν τοσο ησυχα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top