Κατάλληλος Υποψήφιος για πανελλήνιες

Hint

Νεοφερμένος

Ο Hint αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!

Έχω αποφοιτήσει από Γενικό Λύκειο την χρονιά 1999-2000. Είχα δώσει πανελλήνιες τότε και είχα περάσει σε μια σχολή που δεν μου άρεσε και δεν πήγα ποτέ.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να ξαναδώσω πανελλήνιες τώρα. Και το λέω αυτό γιατί εγώ έδωσα την τελευταία χρονιά με το παλιό σύστημα (1999-2000). Τώρα έχω το δικαίωμα και εάν ναι πως θα γίνει ο υπολογισμός της βαθμολογίας μου και σε τι σχολές μπορώ να μπω?

Σας ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ναι μπορείς να δώσεις και έχεις πρόσβαση σε όλες τις σχολές του Μηχανογραφικού. Για τα μόρια έχω την εντύπωση ότι δεν υπολογίζεται ο προφορικός βαθμός. Καλύτερα όμως πάρε και ένα τηλέφωνο στο λύκειο που ήσουν για να είσαι σίγουρος .
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hint

Νεοφερμένος

Ο Hint αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μπορώ να δώσω για όλες τις κατευθύνεις? Με το παλιό σύστημα που έδωσα εγώ ήμουν 1ή Δέσμη. Παίζει ρόλο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Οχι.Μπορεις να ακολουθησεις οποια κατευθυνση θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μπορώ να δώσω για όλες τις κατευθύνεις? Με το παλιό σύστημα που έδωσα εγώ ήμουν 1ή Δέσμη. Παίζει ρόλο??
Οχι, δεν παζει κανεναν ρολο! Κι εγω πηρα απολυτηριο απο Θετικη κατευθυνση, αλλα αμα θελω την δευτερη χρονια (και αν εχω τασεις αυτοκτονιας :p) μπορω να δωσω απο Θεωρητικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hint

Νεοφερμένος

Ο Hint αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και κάτι τελευταίο ρε παίδες...

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν διαλέξω την τεχνολογική κατεύθυνση πληροφορικής και υπηρεσιών σε ποίες σχολές μπορώ να περάσω?

υπάρχει κανένα site που μπορώ να δω τις σχολές αυτές?

Thanks!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εκανες ηδη την ερωτηση,σε αλλο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πολυτεχνείο, φυσικομαθηματικά, παιδαγωγικά.

Επίσης και οικονομικές αν πάρεις ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gourlis

Νεοφερμένος

Ο gourlis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!

Έχω αποφοιτήσει από Γενικό Λύκειο την χρονιά 1999-2000. Είχα δώσει πανελλήνιες τότε και είχα περάσει σε μια σχολή που δεν μου άρεσε και δεν πήγα ποτέ.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να ξαναδώσω πανελλήνιες τώρα. Και το λέω αυτό γιατί εγώ έδωσα την τελευταία χρονιά με το παλιό σύστημα (1999-2000). Τώρα έχω το δικαίωμα και εάν ναι πως θα γίνει ο υπολογισμός της βαθμολογίας μου και σε τι σχολές μπορώ να μπω?

Σας ευχαριστώ

Και εγω αποφοιτος 1ης Δεσμης ειμαι και αποφασισα να ξαναδωσω και φετος.
Μπορεις κανονικα να ξαναδωσεις χωρις κανενα προβλημα, ασχετα τι δεσμη ησουν, μπορεις να επιλεξεις οποια κατευθυνση θες.
Λογικα θα πας σε Τεχνολογικη κατευθυνση γιατι στη θετικη θα ερθεις αντιμετωπος με πολυ μεγαλη υλη ελεω χημειας και βιολογιας κατευθυνσης.Κατα την προσωπικη μου ταπεινη αποψη, την θετικη κατευθυνση, την επιλεγεις ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, αν στοχευεις σε σχολες 3ου πεδιου.Αλλιως ειναι μεγαλο χαρακιρι.
Απο την τεχνολογικη υπαρχουν δυο κυκλοι, ο πρωτος με Μαθηματικα,Φυσικη,Προγραμματισμο,ΑΟΔΕ,Γλωσσα και ενα εκ των 4 επιλογης και ο δευτερος με Μαθηματικα,Φυσικη,Χημεια-Βιοχημεια,Ηλεκτρολογια,Γλωσσα και ενα εκ των 4 επιλογης.
Αν εχεις σκοπο να επιλεξεις εστω και μια σχολη 5ου πεδιου, το ενα εκ των 4 επιλογης θα ειναι μαθηματικα-Στατιστικη και υποχρεωτικα θα εξεταστεις και σε ενα εβδομο μαθημα το ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top