Σχολικά Ερωτηματολόγια

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ενα ερωτηματολογιο για τους συμμαθητες σου ισως. Αν παραδιδεις τη δευτερα λιγο δυσκολο βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
θα σου πρότεινα στην αρχή να έγραφες γενικά για το αλκόολ και τις επιπτώσεις του στους μαθητές.... και μετά να προσθέσεις και το ερωτηματολόγιο...... κοίτα αν έχεις όρεξη και κουράγιο πραγματικά βγαίνει μέχρι τη δευτέρα... Καλό κουράγιο πάνω από πόλλα και μην απελπίζεσαι... Λοιπόν και εδω είναι μερικά γενικά για το αλκόολ
https://ec.europa.eu/health-eu/my_lifestyle/alcohol/index_el.htm

και αν θές και άλλα μπορείς να πας στο google και να αναζητήσεις sites σχετικά με τα οινοπνευματώδη ποτά και τις επιπτώσεις του.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thefox

Νεοφερμένος

Ο thefox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
το ερωτηματολογιο ισα ισα που θα υαρχει ως χαρτι, τα αποτελεσματα θα τ βαλω μονος μ,
μπορει να μου πει κανεις την δωμη της εργασιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
δν ξερω ι συμβαινει στο σχολειο σου σχετικα με τη δομη της εργασιας αλλα σε μας ειπαν οτι πρεπει να ακολουθησουμε τα βηματα που υπαρχουν στο σχολικο βιβλιο(τιτλος,σκοπος ερευνας...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Η δομή της εργασίας όπως μας την έδωσε σε φυλλάδια ο καθηγητής μας (αγνοήστε τις σημειώσεις για το τετράδιο):
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ergasia.jpg
    ergasia.jpg
    128.4 KB · Εμφανίσεις: 577
  • ergasia2.jpg
    ergasia2.jpg
    155.5 KB · Εμφανίσεις: 347
  • ergasia3.jpg
    ergasia3.jpg
    129 KB · Εμφανίσεις: 264

alexis10

Νεοφερμένος

Ο alexis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εχω εργασια τεχνολογια μπορει καποιος να βοηθησει απο το 6 σταδιο και μετα καποιος που να τα ξερει?:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
νωρίς-νωρίς το θυμήθηκες!
εγώ έκανα μια μακέτα με την παρέα μου!
τι εκτο σταδιο λες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexis10

Νεοφερμένος

Ο alexis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
νωρίς-νωρίς το θυμήθηκες!
εγώ έκανα μια μακέτα με την παρέα μου!
τι εκτο σταδιο λες??
για Α λυκειου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ε Α λυκείου είμαι!το βιβλίο το έχεις;
7ο:Περιγραφή των ορίων περιορισμού της έρευνας
8ο:Περιγραφή της διαδικασίας που ακολούθησε ο ερευνητης
9ο:Ορισμοί
10ο:Συμπεράσματα
11ο:....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexis10

Νεοφερμένος

Ο alexis10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ε Α λυκείου είμαι!το βιβλίο το έχεις;
7ο:Περιγραφή των ορίων περιορισμού της έρευνας
8ο:Περιγραφή της διαδικασίας που ακολούθησε ο ερευνητης
9ο:Ορισμοί
10ο:Συμπεράσματα
11ο:....
Στα συμπερασματα τι ακριβως βαζω ξερεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
τα αποτελεσματα της ερευνας κ που καταληγεις!Δλδ αν κανεις για ποτο κ βγηκαν οτι τα παιδια καταναλωνουν αλκοολ απο μικρη ηλικία, θα συμπεράνεις πως έρχονται σε επαφή με αυτό απο μικρή ηλικία ή ότι άλλο πιστεύεις εσύ(πχ.οι γονείς δεν τα μαθαίνουν τις σωστές αρχές)..
Αχ δεν ξερω αν βοηθω κθλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ακυρώθηκε η Τεχνολογία φέτος σε εμάς επειδή ο Φυσικός αποφάσισε εκείνη την ώρα να μας κάνει Φυσική αλλά στα βιβλία να γράφει Τεχνολογία. Πάνε και οι εργασίες,πάει και το καναβούρι, πάνε και όλα. Μας είπε ότι η Τεχνολογία είναι ένα χαζό μάθημα για να κοξάται ο μαθητής.:s
Αφού σήμερα που μας εξέτασε για πρωτη φορα δεν ήξερε ούτε το μάθημα αφήστε που φάγαμε την ωρα όλη για να μας αποδείξη ότι ξέρει να λύνει μία άσκηση του βιβλίου μας,η οπίοα και πάλι την έλυσε λάθος. Όποιος έχει σχέσεις με Λαμία ας μου στείλει πμ να μου πειε άν τον ξέρει.

Περιμένω τις γνώμες σας επί τουθέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βλακείες λέει γιατί η Τεχνολογία είναι το μόνο μάθημα που προσεγγίζει την ερευνητική διαδικασία ακαδημαικού επιπέδου και ξεφεύγει από το ηλίθιο, παπαγαλίστικο σύστημα της "ύλης" του σχολείου. Βεβαίως όταν ο άλλος είναι μαλάκας και άσχετος, όντως, καλύτερα να κάνει Φυσική. Εμείς, ευτυχώς, είχαμε πέσει σε κάποιον που ήταν καθηγητής στην Αυστραλία επί χρόνια, οπότε το εξετίμησε αλλιώς το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Η αποψη μου ειναι πως κακως ακυρωθηκε καθε μαθημα εχει την δικη του αξια και εχει κατι να προσφερει..ειδικα αυτο της τεχνολογιας που βοηθα πιο πολυ για την μετεπειτα πορεια οπως πολυ σωστα ειπε ο Μιβ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Ακριβώς.. Το κάθε μάθημα προσφέρει και κάτι διαφορετικό, θα πρέπει να τα κάνουμε όλα.. Άλλωστε, όπως είπε και ο μιβ, το μάθημα αυτό είναι το μόνο που ξεφεύγει απο την πεπατημένη, δεν βασίζεται στην ιδέα της εξέτασης, του παπαγαλίστικου συστήματος και μας εισάγει στη δημιουργία και τον πρακτικισμό κατα κάποιο τρόπο..
Και όσο κι αν δε μ'αρεσει το μάθημα αυτό, ξέρω πως πρέπει να το κάνω και να πάρω όσα πράγματα έχει να μου δώσει..
Κάτι άλλο: Αυτό που έκανε ο καθηγητής, να γράφει δλδ στα χαρτιά τεχνολογία και στην ουσία να διδάσκει φυσική δεν είναι σωστό, νόμιμο.. Έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Φαντάσου ούτε φυσική ούτε Τεχνολογία δεν ξέρει να διδάξει ο συγκεριμένος καθηγητής...Έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Tο μάθημα της τεχνολογίας πρέπει να είναι μάθημα έρευνας κι πειραματισμού κι να στηρίζετε σε εκπαιδευτικά συστήματα όπως το Φιλανδικό δλδ το αντίθετο από το τωρινό μας σύστημα της παπαγαλίας που έχει αυτοσκοπό το βαθμό κι τις πανελήνιες. Είμαι πολύ τυχερός γιατί στο σχολείο μου από φέτος θα γίνει σοβαρότατη προσπάθεια να γίνει έτσι το μάθημα κι μάλλον θα πετύχει καθώς απ'ότι έμαθα οι φετινοί καθηγητές κι το εγραστήριο είναι μακράν καλύτερα από τις προηγούμενες χρρονιές.
Επίσης έχουμε 2 ηλεκτρονικά μικροσκόπια τα οποία θα χρησιμοποιήσουμε αρκετά. Παρόλα αυτά στη Γαλλία που ξέρω από το γυμνάσιο το κάθε παιδί χρησιμοποιεί δικό του (ηλ.μικρ.) κι κάνει τέτοιες εργασίες (στιλ του καινούριου μαθήματος για την ελλάδα "τεχνολογία") ακόμη κι στη βιολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
΅Εγώ του είπα κάτι τέτοια του"Φυσικού' και μου είπε ότι η τεχνολογία είναι το πλέον παπαγαλίστικο μάθημα:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ενώ εμείς που κάνουμε τεχνολογία τι να σου πω… καλύτερα να μας άφηναν να σχολούσαμε με 6ωρο >.>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ξέρετε κανένα νόμιμο πάντα τρόπ ώστε να αλλάξου με καθηγητή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top