ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
οι πιθανοτητες να συναντησεις μαλακ@ στην κλιμακα 19-20 ειναι σαφως λιγοτερες απο αυτην 16,5-17,5!ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?ΝΑΙ Η ΟΧΙ?
Μαλάκας απο ποιά άποψη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
οι πιθανοτητες να συναντησεις μαλακ@ στην κλιμακα 19-20 ειναι σαφως λιγοτερες απο αυτην 16,5-17,5!ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?ΝΑΙ Η ΟΧΙ?

Όχι, αυτή η διάκριση είναι τελείως κομπλεξική και μαλακισμένη (εδώ είμαι, εδώ είμαι).

ΔΥΣΤΥΧΩΣ όμως έχεις δίκιο αν κάνουμε μια διαφορετική διάκριση (π.χ. 10-14 και 17+) διότι συνήθως οι ενδιαφέροντες, δραστήριοι άνθρωποι φροντίζουν να είναι καλοί μαθητές (και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση the other way round) για πολλούς λόγους που μπορούμε να αναλύσουμε αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
οι πμ,μμ,ναυπηγοι λενε οτι η ημμυ εμπ ειναι η πιο δυσκολη σχολη δεν το λεω εγω!ειναι ΓΕΝΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΙΤ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ:mad:

Καταρχήν η δυσκολία ή το πόσο καλό είναι ένα τμήμα δεν εξαρτάται απο το επίπεδο των φοιτητών (ή εξαρτάται αλλα σε ένα μικρό βαθμό) αλλα απο το επίπεδο των καθηγητών κυρίως. Τώρα αν εσύ θεωρείς καλύτερο ένα τμήμα που αποτελείτε απο καθηγητές κάπως περασμένης ηλικίας (Μ.Ο ηλικίας τα εννιάμερα) που βγάζουν δικά τους βιβλία για τους φοιτητές αντί να δίνουν κάποια απο τα κορυφαία ξενόγλωσσα (μεταφρασμένα στα Ελληνικα) απο ένα που έχει νέους καθηγητές (συνήθως κάτω απο 40), χρησιμοποιεί κορυφαία συγγράματα και ο αριθμός των φοιτητών επιτρέπει την προσωπική επαφή φοιτητή-καθηγητή, τότε τι να σε πω.

Δεν ξέρω πιο απο τα δυο είναι καλύτερο, αλλα εγώ νομίζω οτι οι πιθανότητες να είναι το δεύτερο είναι μεγαλύτερες.


Υ.Γ. Το καλύτερο τμήμα πληροφορικής/επιστήμης υπολογιστών (αντικειμενικά, τσαλαπατάει όλα τα ΗΜΜΥ και τις πληροφορικές στη Χώρα) έβγαλε την χαμηλότερη βαθμολογία φέτος για εισαγωγή. Τι σημαίνει αυτό; Οτι είναι χάλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
εγω παντως πιστευω πως οτι και να τελειωσει καποιος, ακομη και την "κατωτατη" σχολη της χωρας,αν εχει ορεξη και μερακι γι αυτο που κανει ,θα το κανει σιγουρα σωστα!Επισης πιστευω πως μεγαλο ποσοστο μαθητων της κλιμακας 19-20 θα αποτυχουν επαγγελματικα μονο και μονο επειδη επελεξαν τη σχολη τους βασει μοριων και οχι προτιμησεων!Αυτος ο κινδυνος ειναι μεγαλυτερος στην κλιμακα 19-20 απο την 16.5-17.5!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ribo,πόσα μόρια έβγαλες?(μπορεί να το χεις αναφέρει,αλλα δε το δα στο παρών τόπικ)

Αν δε βαριέσαι ρίξε και μια αναλυτική βαθμολογία!(υπάρχει λόγος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
εγω παντως πιστευω πως οτι και να τελειωσει καποιος, ακομη και την "κατωτατη" σχολη της χωρας,αν εχει ορεξη και μερακι γι αυτο που κανει ,θα το κανει σιγουρα σωστα!Επισης πιστευω πως μεγαλο ποσοστο μαθητων της κλιμακας 19-20 θα αποτυχουν επαγγελματικα μονο και μονο επειδη επελεξαν τη σχολη τους βασει μοριων και οχι προτιμησεων!Αυτος ο κινδυνος ειναι μεγαλυτερος στην κλιμακα 19-20 απο την 16.5-17.5!:)


Καλά, ναι. Αν οι ΗΜΜΥ είχαν βάση 15.000 μόρια ένα 10% απ' αυτούς που είναι τώρα εκεί μέσα θα την επέλεγε ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ναι υπάρχει λόγος που οι ΗΜΜΥ και κάθε υψηλόβαθμη σχολή έχουν υψηλή βάση!!!Πχ οι ΗΜΜΥ έχουν 95% απορρόφηση στα πρώτα χρόνια μετά την αποφοίτηση απτη σχολή!!!Και δυστυχώς ο παραπάνω είναι και ένας ακόμα λόγος που την επιλέγουν και ατομα που δεν τους ελκύει πραγματικά το αντικείμενο!!!Ε αυτοί είναι που θέλουν 7ετίες και 8ετίες για να τελειώσουν τη σχολή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Απορρόφηση μπορεί να έχουν, καλές (ή υψηλές, ανάλογα με τα στάνταρ του καθενός) απολαβές δεν έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Απορρόφηση μπορεί να έχουν, καλές (ή υψηλές, ανάλογα με τα στάνταρ του καθενός) απολαβές δεν έχουν.

E ωραία πες μου εσύ μια σχολή που έχει υψηλές απολαβές στην Ελλάδα!Στην πλειοψηφία των πτυχιούχων εννοώ!Γιατί και ένα ποσοστό των ΗΜΜΥ έχει ιδιαίτερα υψηλούς μισθούς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Οι Διατροφολόγοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καταρχήν η δυσκολία ή το πόσο καλό είναι ένα τμήμα δεν εξαρτάται απο το επίπεδο των φοιτητών (ή εξαρτάται αλλα σε ένα μικρό βαθμό) αλλα απο το επίπεδο των καθηγητών κυρίως. Τώρα αν εσύ θεωρείς καλύτερο ένα τμήμα που αποτελείτε απο καθηγητές κάπως περασμένης ηλικίας (Μ.Ο ηλικίας τα εννιάμερα) που βγάζουν δικά τους βιβλία για τους φοιτητές αντί να δίνουν κάποια απο τα κορυφαία ξενόγλωσσα (μεταφρασμένα στα Ελληνικα) απο ένα που έχει νέους καθηγητές (συνήθως κάτω απο 40), χρησιμοποιεί κορυφαία συγγράματα και ο αριθμός των φοιτητών επιτρέπει την προσωπική επαφή φοιτητή-καθηγητή, τότε τι να σε πω.

Δεν ξέρω πιο απο τα δυο είναι καλύτερο, αλλα εγώ νομίζω οτι οι πιθανότητες να είναι το δεύτερο είναι μεγαλύτερες.


Υ.Γ. Το καλύτερο τμήμα πληροφορικής/επιστήμης υπολογιστών (αντικειμενικά, τσαλαπατάει όλα τα ΗΜΜΥ και τις πληροφορικές στη Χώρα) έβγαλε την χαμηλότερη βαθμολογία φέτος για εισαγωγή. Τι σημαίνει αυτό; Οτι είναι χάλια;
1)σαφως και εξαρταται απο τους φοιτητες και σε πολυ μεγαλο βαθμο!
2)συνηθως οι ανω των 40 ειναι καλυτεροι!σορρυ αλλα μαλλον και εδω οι πιθανοτητες ειναι μαζι μου!
3)ειχαν πολυ γελιο αυτα που γραφεις στο υ.γ.αμα τα πιστευεις τοτε εχεις σοβαρο νοητικο προβλημα!
αναρκι εννοω χαμηλοτερο μ.ο ιq τμηματος
endless επειδη καταλαβαινω που το πας εκθεση ειχα το μικροτερο βαθμο με διαφορα!
μιμι αυτο που λες ισχυει αλλα αντιπροσωπευει μια πολυ μικρη περιπτωση
μητσο ο λογος που οι ημμυ εχουν τοσο υψηλη βαση ειναι επειδη ειναι το μελλον και το οτι ασχολουνται με πολυ ενδιαφεροντα πραγματα!αλλα σαφως και η χαμηλη ανεργια!
το θεμα αναρκι σταματαει εδω και θα το συνεχισουμε οταν ο γιωργος γραψει καποια πραγματακια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πρόσεχε πως μιλάς κομπλεξικέ παπάρα.

5 ΗΜΜΥ του ΕΜΠ έχω γνωρίσει, όλοι αρχίδια, οι 4 ηλίθιοι ρε παιδί μου.

Φίλος του Γιώργου είσαι; Συμπληρώνεται το παζλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Πρόσεχε πως μιλάς κομπλεξικέ παπάρα.

5 ΗΜΜΥ του ΕΜΠ έχω γνωρίσει, όλοι αρχίδια, οι 4 ηλίθιοι ρε παιδί μου.

Φίλος του Γιώργου είσαι; Συμπληρώνεται το παζλ.

Εσύ που τον χαρακτηρίζεις δημοσίως έτσι μιλάς καλύτερα δηλαδή φίλε μου ?
Φαίνεται ποιος είναι ο κομπλεξικός απο όλα σου τα ποστ εδω μέσα .
Ξανασκέψου πάντως αυτο για τους 5 του ΕΜΠ ίσως εσύ να έχεις το πρόβλημα και οχι αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πρόσεχε πως μιλάς κομπλεξικέ παπάρα.

5 ΗΜΜΥ του ΕΜΠ έχω γνωρίσει, όλοι αρχίδια, οι 4 ηλίθιοι ρε παιδί μου.

Φίλος του Γιώργου είσαι; Συμπληρώνεται το παζλ.
φιλε γινε λογιστακος και οικονομολογακος και ασε το εμπ!
δεν ειμαι φιλος του γιωργου αλλα επειδη σπουδαζει χρονια στο ημμυ εμπ θα εχει και την αναλογη εμπειρια να πει καποια πραγματακια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μωρέ μαλάκα δεν έχεις προβάλλει ΕΝΑ επιχείρημα άξιο ν' αντικρουσθεί εδώ μέσα. Το μόνο που κάνεις είναι να γράφεις μεγάλες και ηλίθιες κουβέντες που έχεις στο κεφάλι σου σαν αξιώματα.

φιλε γινε λογιστακος και οικονομολογακος και ασε το εμπ!

Σ' αυτό π.χ. τι να απαντήσω; Εκτός του ότι ΗΜΜΥ δεν πήγαινα ούτε σηκωτός και αυτό γούσταρα να κάνω (αν ψάξεις θα δεις ότι το έχω δηλώσει στους στόχους σχεδόν απ' την αρχή της χρονιάς) μπορώ άνετα να φανταστώ 5χρονα να λέει ο ένας στον άλλον "ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΞΕ ΕΣΥ ΤΟΝ ΚΑΟΥΜΠΟΗ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ ΠΟΥ 'ΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ribo,μη με κρίνεις δίκην προθέσεως,αν θές -έστω με πμ ρε αδελφέ,στείλε μου την αναλυτική βαθμολογία σου,μεταξύ μας θα μείνουν,απλά θέλω κατι να δώ-

Υγ: Dyth,ενω έχεις επιχειρήματα,καταστρέφεις ό ίδιος την εικόνα σου,με το λεξιλόγιο και τις "επιθέσεις" σου.Γράψε ήρεμα,και να σαι σίγουρος οτι δε πάν χαμένα αυτά που γράφεις...αν πάλι συνεχίσεις στο ίδιο στύλ,δίνεις δικαιώματα να θίξουν τα όσα λές(καταλαβαίνω,ότι έχεις νευριάσει με κάποια πράγματα που ειπώθηκαν παρα πάνω,δε σε αδικώ,αλλά κράτα επίπεδο;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
δυθορ,οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια
εντλεσσ,εχω πολυ υψηλη βαθμολογια σε ολα εκτος απο εκθεση εχω πανω απο 18!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Η "αναλυτική βαθμολογία" είναι οι βαθμοί των μαθημάτων στη Σχολή, όχι στο Σχολείο/Πανελλήνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
τι κατεύθυνση ήσουν θέλω να μάθω...και πόσα μόρια έβγαλες...ασ'την έκθεση,δε το πάω εκεί(αν και κάλλιστα θα μπορούσα να το θίξω)
El_Greko,εμένα προσωπικά οι βαθμοί των πανελληνίων μου δείχνουν ορισμένα πράγματα,φυσικά ούτε αυτοί,ούτε της σχολής,αποτελούν δείγμα για απόλυτα συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εσύ που τον χαρακτηρίζεις δημοσίως έτσι μιλάς καλύτερα δηλαδή φίλε μου ?
Φαίνεται ποιος είναι ο κομπλεξικός απο όλα σου τα ποστ εδω μέσα .
Ξανασκέψου πάντως αυτο για τους 5 του ΕΜΠ ίσως εσύ να έχεις το πρόβλημα και οχι αυτοί.

Άστο φίλε. Κομπλεξικός δεν είναι ο Θέμης κι επειδή τον έχω δει και προσωπικά, το γνωρίζω. Κομπλεξικοί είναι αυτοί που δε γουστάρουν ν'ακούνε κατάμουτρα πόσο μαλάκες είναι. Απλά μερικά επιφανειακά τυπάκια κολλάνε στις λέξεις.

φιλε γινε λογιστακος και οικονομολογακος και ασε το εμπ!
δεν ειμαι φιλος του γιωργου αλλα επειδη σπουδαζει χρονια στο ημμυ εμπ θα εχει και την αναλογη εμπειρια να πει καποια πραγματακια!

Έλεος, είσαι εντελώς βλάκας. Κατ'αρχάς, το τι λεφτά θα πάρεις στο μέλλον θα το καθορίζει ένας απόφοιτος Οικονομικού Πανεπιστημίου, οπότε μη λες τίποτα γιατί όταν βρεις το αγγούρι θα καταλάβεις τι σημαίνει Οικονομία για τις κοινωνίες. Άσε, λοιπόν, τις βλακείες που με κάνουν να πιστεύω ότι είσαι κατά 15, τουλάχιστον χρόνια, νεότερος στην πνευματική ηλικία. Μα τω Θεώ και με όλο το σεβασμό όσα έχεις πει και κυρίως η βάση που τα στηρίζεις είναι 100% για τον πέοντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top