Σκεφτομαι λαθος;

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΓΡΑΠΤΕΣ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
μπορεις να μου πεις μια?

Λατινικά θέλει οπωσδήποτε φροντιστήριο!
συμφωνω! ειναι πολλες λεπτομερειες και αμφιβαλλω αν στα σχολεια μπορουν να καλυψουν με επαρκεια την υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvena

Νεοφερμένος

Η savvena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
απαντηση στο ερωτημα σου μπορεις να παρεις ψαχνοντας σε βιβλια ψυχολογιας που αφορουν την παιδεια και την μορφωση εκει μεσα θα βρεις στατιστικα στοιχεια που το αποδυκνειουν αυτο οπως φυσικα αναφερουν πολλα μειονεκτηματα αλλα και πλεονεκτηματα της φροντηστηριακης μαθησης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
κατι πιο συγκεκριμενο μπορεις να μου πεις?
πες μου ΕΝΑ απο τα βιβλια ψυχολογιας που διαβασες και ειχε μεσα τετοια στατιστικα στοιχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
16,7;;;;; Φυτό!!!!!!
οντως η εκθεση ειναι δυσκολο μαθημα...Ειναι οπως σου κατσει...Εγω εγραψα 18,5 αλλα με φροντιστηριο:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demizzzzzzzzzzz

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καταρχην τα συγχαρητηρια μου για αυτη τν θεση που εχεις για τα φροντιιστηρια και την σιγουρια σου για τις πανελληνιες.Πραγματι υπαρχουν καποια παιδια που δεν εκαναν φροντιστηρια και εσκισαν στις πανελληνιες. αλλα αυτοι ηταν πολυ λιγοι.εμενα μου φαινοταν παντα οτι ειναι απιθανο να γραψει κανεις πανελληνιες χωρις φροντιστηριο,διοτι λογω της υπαρξη τους το μαθημα στο σχολειο δν γινεται σωστα.επισης στο σχολειο δεν σου δινουν επαρκεις σημειωσεις...διοτι κ εγω θεωρητικη πηγαινα και στο σχολειο οι καθηγητες λεγαν γιατι να σας δωσω φτοτυπιες αφου σας δινουν στο φροντιστηριο και τελος οι κομπλεξικοι συμμαθητες μπορει να σ αποθαρυνουν. αν θες τη γνωμη μου κανενα μαθημα δν γινεται χωρις φροντιστηριο για τους εξεις λογους:λατινικα διοτι εχουν αρκετα δυσκολο συντακτικο(δευτερευουσες..πλαγιο λογο κλπ κλπ),αρχαια γνωστο διοτι η υλη ειναι απεριοριστη,χρειαζεται παρα πολλες σημειωσεις ερμηνευτικων και μεταφρασης και πολλη εξασκηση στις ερμηνευτικες ερωτησεις που μονο το φροντιστηριο σου την προσφερει με ασκησεις για το σπιτι και διορθωση τους γιατι στο σχολειο δινουν πολυ λιγες( ολοι παραπονιουνται οτι δν προλαβαινουν και οι καθηγητες δν βαζουν)βιολογια χρειαζετε παντα(δεν ειναι καθολου ευκολη...πιανει αρκετες ωρες διαβασματος αλλα μονο 1 ωρα φροντιστηριο τν εβδομαδα αρκει)κειμενα για τους ιδιους λογους με τα αρχαια(δν αρκουν μονο οι σημειωσεις αλλα οι ασκησεις και τα συχνα διαγωνισματα)και ιστορια γινεται χωρις μνο αν ειναι ο μα8ητης αρκετα συστηματικος κ μπορει να αξιολογησει μονος του τον εαυτο του( οι πηγες που πεφτουν ειναι γελοιες μονο γνωσεις χρειαζονται και πολυ λιγα πραγματα απο τν πηγη που ολοι τα βρησκουν)στο φροντιστηριο αλλα και στο σχολειο βαζουν πολυ πιο δυσκολες πηγες..τωρα η εκθεση(ειδικα αν δν ξερει καποιος να γραφει οπως και εγω που τελικα με αρκετη βοηθεια τ φροντ και προσπαθεια δικη μου απο τ 8 που θα γραφα πηγα στο 14,5) και τ αγνωστο χωρις φροντιστηριο εχεις δικιο δεν γινονται(ειδικα τ αγνωστο):jumpy:που θελει τρομερη εξασκηση...παντως κυριοτερος λογος ειναι οι συμμαθητες που επιμενουν να επικρινουν αυτους που δν κανουν φροντιστηριο και να τους αποθαρυνουν...παντως αν εισαι αποφασισμενη σιγουρα θα τα καταφερεις:no1:ασε που θα εχεις πολυ περισσοτερο χρονο απο τους αλλους:).καλη επιτυχια και σορυ αν σε ζαλισα:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top