Δράση e-κπαιδευτείτε

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
https://www.ekpaidefteite.gr/ :)

Όσοι έχετε συμμετάσχει, ποιο πακέτο επιλέξατε;
(Λογικά θα ισχύσει και για τους φετινούς εισαχθέντες)

Εγώ έβαλα το θέμα στην άκρη και ξεχάστηκα. :(
Σε κανά 10ήμερο θα πάω να κάνω διαγραφή από τη σχολή που πέρασα το 2007 (βάση της οποίας δικαιούμαι και την επιδότηση) και ψάχνομαι μήπως μπορώ να κάνω πρώτα εγγραφή σε κάποιο από τα εκπαιδευτικά πακέτα και ύστερα να κάνω τη διαγραφή από τη σχολή (για να γραφτώ στη σχολή που πέρασα φέτος).

:bye:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Στο γραμμα που μας εστειλαν λεει για αυτους που περασαν το 2005,2006 και 2007.Κ εγω ψαχνομαι να βρω κανα καλο προγραμματακι αλλα οχι τα πολυ απλα τυπου Word πχ, μαλλον αυτο που λεει για προχωρημενους που αφορα δικτυα υπολογιστων και ασφαλεια..Ξερεις τι παιζει με αυτα γιατι το σαιτ δεν λεει πολλα?

Εν τω μεταξυ λεει οτι ισχυει απο 1 Ιουνιου και μας ενημερωσαν τωρα που ληγει 15 Νοεμβριου...και γαμω την οργανωση τα Υπουργεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
εστειλαν και στον αδερφο μου ενα τετοιο γραμμα, αλλα δε συμμετειχε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antigoni_18

Νεοφερμένος

Η Antigoni_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
https://www.ekpaidefteite.gr/ :)

Όσοι έχετε συμμετάσχει, ποιο πακέτο επιλέξατε;
(Λογικά θα ισχύσει και για τους φετινούς εισαχθέντες)

Εγώ έβαλα το θέμα στην άκρη και ξεχάστηκα. :(
Σε κανά 10ήμερο θα πάω να κάνω διαγραφή από τη σχολή που πέρασα το 2007 (βάση της οποίας δικαιούμαι και την επιδότηση) και ψάχνομαι μήπως μπορώ να κάνω πρώτα εγγραφή σε κάποιο από τα εκπαιδευτικά πακέτα και ύστερα να κάνω τη διαγραφή από τη σχολή (για να γραφτώ στη σχολή που πέρασα φέτος).

:bye:


-petros

Μέσα στο site https://www.ekpaidefteite.gr/ μπορείς να βάλεις την περιοχή την οποία μένεις και θα σου βγάλει ποια φροντιστήρια κάνουν αυτό το πρόγραμμα και τι πακέτα και την ακριβή επιβάρυνση που θα έχεις. Η εγγραφή από ότι ξέρω γίνεται σχεδόν άμεσα το μόνο που χρειάζεται είναι το φοιτητικό βιβλιάριο, φωτοτυπία της ταυτότητας και το πάσο.
Έχω την εντύπωση όμως ότι υπάρχει περιορισμένος αριθμός θέσεων.
Λογικά θα προλάβεις να το κάνεις. Οι περισσότεροι την επόμενη μέρα αρχίζουν αφότου γραφτούν.
Όσο από προγράμματα παρέχονται τα απλά για το ECDL και το Expert και ποιο σύνθετα όπως Αutocad, σχεδιασμό ιστοσελίδων κ.α.

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Κάπου διάβασα ότι αν κάποιος δεν πετύχει στην εξέταση και δεν καταφέρει να πάρει την πιστοποίηση μέχρι τις 15 Νοεμβρίου που λήγει η δράση, ο εκπαιδευτικός δεν θα μπορεί να καταθέσει στη γραμματεία έρευνας και τεχνολογίας την πιστοποίησή για να πάρει την επιδότηση και άρα θα αναγκαστεί να πληρώσει για όλη τη διαδικασία από την τσέπη του ο εκπαιδευόμενος. :mad:

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει πόσο διάστημα κρατάει η εκπαιδευτική διαδικασία για το ECDL Expert; (1 μήνα; 2 μήνες;; ) Το πακέτο που θέλω είναι αυτό (48ώρες).
Θα πάρω αύριο τηλέφωνο να ρωτήσω αλλά αν έχει κανείς επιπλέον πληροφορίες ας τις παραθέσει. :)

Το κόβω να πηγαίνω για το ECDL Core που το έχω βέβαιο :(

P.S: Σχετικά με αυτό:
H Ελληνική Κυβέρνηση, στο πλαίσιο της Ψηφιακής Στρατηγικής 2006-2013
... γνωρίζετε μήπως τι άλλες δράσεις για τους φοιτητές σκοπεύει να υλοποιήσει η κυβέρνηση μέχρι το 2013;

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Αυτο ισχυει και για τους φετινους εισαχθεντες;Αξιζει παντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Αυτο ισχυει και για τους φετινους εισαχθεντες;Αξιζει παντως....
Δεν έχει ανακοινώσει κάτι το υπουργείο (αλλά σίγουρα πιστεύω θα ισχύει κάτι παρόμοιο και για τους φετινούς). :)

Τελικά πάω για ECDL Core :mad:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Ισχύει για όλους τους εισαχθέντες ή μόνο για το 20% των πρώτων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Για ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john20

Νεοφερμένος

Ο john20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Αυτο ισχυει και για τους φετινους εισαχθεντες;Αξιζει παντως....
Γι αυτους που περασαν το 2005,2006 και 2007.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Γι αυτους που περασαν το 2005,2006 και 2007.


Ή και για όσους ακόμη χρησιμοποιούν κάποια υπηρεσία στο πλαίσιο της ψηφιακής Ελλάδας, όπως είναι η δράση ΔΙΟΔΟΣ.

Έχω γνωστό που πέρασε το 2004 και επειδή έχει internet από τη ΔΙΟΔΟ του έστειλαν γράμμα για συμμετοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Παντως εμαθα οτι δεν ισχυει για αυτους που πετυχαν στις φετινες εξετασεις.....
Κριμα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top