Φιλολογία Αθήνας

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Τι ομορφο να ακους αυτα τα πραγματα 1 βδομαδα πριν την εγγραφη σου στη σχολη! Να σε ρωτησω κατι κοπελια: Αν ξαναρχιζες απ'την αρχη τι θα εκανες?


λατρευω το ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ της σχολης μου. Η θα πηγαινα στο εξωτερικο η θα πηγαινα σε μια μικροτερη πολη οπου τουλαχιστον θα ηταν μικροτερα τα αμφιθεατρα. Δεν ξερω αν σε πειραξε κατι απο αυτα που ειπα, γιατι μου φανηκε καπως επιθετικος ο τονος σου, αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη. Ο καθενας ειναι ελευθερος να σχηματισει τη δικη του. Επιπλεον, επιχειρηματολογισα πληρως την αποψη μου, αν καποιοι δε θεωρουν προβλημα τα οσα εγω αντιλαμβανομαι ως εμποδιο στα ονειρα μου και στην ακαδημαικη μου καριερα, τοτε προφανως η γνωμη τους για τη σχολη θα ειναι καλυτερη. Μετανιωνω που δεν ακουσα οσους καθηγητες μου λεγαν στο σχολειο οτι η φιλολογια αθηνας ειναι απο τις χειροτερες. Δεν ξερω την κατασταση στις αλλες. Σιγουρα δεν ειναι και Οξφορδη. Αλλα το μη χειρον βελτιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Κατ'αρχας συγγνωμη αν ακουστηκα επιθετικη..Αυτο που εγραψα δεν αφορουσε αυτα που ειπες ΕΣΥ συγκεκριμενα..Ηταν πως να σου πω; Μια αυθορμητη σκεψη που απλα εγραψα. Τεσπα, αν ακουστηκα καπως με συγχωρεις. Οσο για την επιχειρηματολογια δεν την αμφισβητω..Θα τα διαπιστωσω και εγω σε λιγο καιρο και θα μπορω να εκφερω αποψη. Απλα, ενιωσα τα λογια σου να μου κοβουν λιγο τα φτερα. Αυτο ειναι ολο. (Ξερω οτι δεν το εκανες εσχεμμενα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Κατ'αρχας συγγνωμη αν ακουστηκα επιθετικη..Αυτο που εγραψα δεν αφορουσε αυτα που ειπες ΕΣΥ συγκεκριμενα..Ηταν πως να σου πω; Μια αυθορμητη σκεψη που απλα εγραψα. Τεσπα, αν ακουστηκα καπως με συγχωρεις. Οσο για την επιχειρηματολογια δεν την αμφισβητω..Θα τα διαπιστωσω και εγω σε λιγο καιρο και θα μπορω να εκφερω αποψη. Απλα, ενιωσα τα λογια σου να μου κοβουν λιγο τα φτερα. Αυτο ειναι ολο. (Ξερω οτι δεν το εκανες εσχεμμενα.)


Χιλια συγγνωμη αν παρερμηνευσα τον τονο σου. Λες οτι εισαι αποφοιτη και φανταστηκα οτι εννοουσες οτι αποθαρρυνω τα παιδια που πανε τωρα. Γενικα εμενα με απογοητευσε γιατι το ηθελα ΤΟΣΟ πολυ. Ειναι κατι που το ονειρευομουν απο τα 11 μου, απο την πρωτη μου επαφη με τα αρχαια. Αν σ' αρεσει το αντικειμενο, θα χαθεις μες στα βιβλια σου, θα κανεις το κατι παραπανω μονη σου. Αλλα η σχολη δεν θα σου προσφερει κ την καλυτερη υποστηριξη. Οπως ειπα ομως, υπαρχουν μερικοι καταπληκτικοι καθηγητες. Συγκεκριμενα, η Σοφια Παπαιωαννου, ειναι απλα υπεροχη. Ελπιζω να την εχεις σε οσο περισσοτερα μαθηματα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Δεν αγαπαω τ' αρχαια. Και ξερω οτι ακουγεται παραξενο απο ανθρωπο που σε λιγοτερο απο μηνα θα ειναι φοιτητρια στη Φιλολογια. Ομως, αγαπαω την γλωσσα γενικα. Την θαυμαζω. Για μενα ειναι το σημαντικοτερο ανθρωπινο επιτευγμα. Λατρευω την δυναμη της -δε χρειαζεται νομιζω να εξηγησω γιατι-, αλλα αυτο που μου προκαλει δεος ειναι η αδυναμια της -Με την εννοια οτι τα σημαντικοτερα πραγματα στη ζωη,τα συναισθηματα, δεν μπορεις ουτε με λεξεις να τα προσεγγισεις- Τελοσπαντων, αν θελω ενα πραγμα απο την Φιλολογια ειναι να γνωρισω την γλωσσα, να την γνωρισω σε βαθος και φυσικα να την χρησιμοποιω σωστα. Πιστευω, με αυτον τον τροπο θα γινω και γω ''ποιοτικοτερος'' ανθρωπος. Και φυσικα βλεπω την σχολη σαν εναν δρομο να πετυχω αυτο που ονειρευομαι. Να γινω μια αξιολογη παιδαγωγος! Ξερω οτι θα υπαρξουν πραγματα που θα με απογοητευσουν, ελπιζω ομως οτι τα ονειρα μου θα ειναι πιο δυνατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αναγνωστη πιο σύμφωνη σε αυτά που λες δεν θα με έβρισκες!!!Η αλήθεια είναι ότι όλοι μας , όσοι μπαίνουμε στη σχολή που ονειρευόμαστε, έχουμε μια διαμορφωμενη άποψη, εξιδανικευμένη ή τουλάχιστον καλύτερη από αυτή που θα αντιμετωπίσουμε. Δεν είναι ρόδινα όλα και ειδικά η φιλοσοφική αθηνών που είναι χάλι μαύρο, πιθανώς να είναι και η χειρότερη απο ολες που έχω δει (ιωαννινων απλα απιστευτη στην οργανωση σε σχεση με αθηνα παντα). Πάρα πολλές συμφοιτητριες μου έχουν έρθει με μεταγγραφή απο ιωάννινα πάτρα, κρητη κλπ και ακόμα μετανοιώνουν που δεν έκατσαν εκεί. Οι καθηγητές είναι πιο νέοι,δημιουργικοί δεν έχουν τόσο τον αέρα του είμαστε κορυφαίοι στην αθήνα, υπάρχουν λιγότεροι φοιτήτές, εργασιες συχνές γενικά άλλη επαφή.Στην αθήνα έιναι έτσι τα πραγματα αλλά μη μας παίρνει απο κάτω δεν ειναι ευτυχώς ΟΛΑ τοσο χάλια . Δεν χρειάζεται να απογοτευομαστε και εγώ μπηκα πριν απο 3μιση χρονια στη φιλοσοφικη αθηνων(στο αγγλικο ) και αρχισα σιγα σιγα να απογοητευομαι απο τη σχολη και όλη την οργανωση της φιλοσοφικης και του συστηματος αλλά σχολή δεν θα άλλαζα ποτέ και αντικειμενο(θεσσαλονίκη μονο θα προτιμουσα να ειχα περασει). Υπάρχουν καθηγητές που με το μαθημα τους ισοσταθμιζουν την απογοητευση και δεν ειναι και τοσοι λιγοι εγώ όσους ξέρω απο το γλωσσολογικό της φιλολογίας ήταν άπαιχτοι πολυ καλοί ανθρωποι και επιστημονες ( και μερικούς απο το ΜΝΕΦ). Και άμα ο στοχος σου είναι τόσο θετικός και βαθύς όπως εσένα maria1025 τότε δεν σε σταματαει καμμια ασχημη οργανωση , φοιτητες, κατασταση στη σχολη. GO for your goal
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Χαιρομαι που διαβαζω οσα λες γιατι ειναι απλα κριμα να μπαινουμε σε μια σχολη με ονειρα και να ''ξεφουσκωνουν'' στην πορεια. Και να φανταστεις οτι τα χειροτερα περιμενουν μετα τη σχολη. Χαρακτηριστικο παραδειγμα: Ειμαι στο φροντ. μαζι με τις φιλολογους μου. Με ρωτουν που περασα. Τους λεω και κουνουν το κεφαλι σαν να λενε ''Να 'ξερες τι σε περιμενει'' Τις προλαβαινω και λεω ''Εγω παντως δεν πιστευω οτι τα πραγματα ειναι τοσο χαλια οσο λενε'' Και μου λεει μια απο αυτες: Η σχολη ειναι πολυ ενδιαφερουσα, αλλα μετα μη περιμενεις να κανεις οσα αξιζεις..Παιδια εδω και η καθηγητρια η οποια σταθηκε αφορμη να θελω να γινω φιλολογος με εσπρωχνε στο Παιδαγωγικο! Εχω ακουσει πολλα απογοητευτικα για την σχολη, αλλα δεν πτωουμε. Ξενερωνω μονο με μερικα πραγματα -εστω και εκ των προτερων- (κομματα, αλλα κυριως με την λεξη ΔΙΑΛΕΞΗ. ΕΛΕΟΣ!) αλλα δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που τα παρατουν ευκολα οταν βαλουν κατι στοχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πολύ χαίρομαι που υπάρχουν άτομα με τόση αποφασιστικότητα!! Έτσι να έισαι και πάντα να προσπαθείς γιατί άμα ακούς τι λένε οι άλλοι χάθηκες! Αν γουστάρεις αυτό που σπουδάζεις και προσπαθείς για τους στόχους σου τα παντα μπορεις να κανεις. Για παραδειγμα στη σχολή υπαρχει διδάκτορας στο γλωσσολογικό με σπουδες σε ευρωπηπου ξεκίνησε απο το μεσογειακών σπουδών ρόδου (που έχει γλωσσ.τμήμα) ,και όλοι λένε ότι δεν μπορεις να κανεις τιποτα είναι άχρηστο τμημα και πας ξοφλησες!'Αμα τους ακουγε και δεν ακολουθουσε αυτο που ηθελε προφανως και δεν θα είχε κάνει όσα τωρα!Και βεβαια δεν έχει συγκριση με το φιλολογικο απλά φαντασου ότι κανεις δεν μπορει να προεξοφλησει το μελλον του αλλου με την εισοδο του σε μια σχολη που δεν ειναι παιδαγωγικα, νομικη, πολυτεχνειο , ιατρική!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
η φιλολογια αθηνων χειροτερη απο ολες?μαρια 1025 μην απογοητευεσαι απο αυτα που ακους δεν ειναι χαλια.εγω προσωπικα το μονο που βρισκω ασχημο ειναι καμια φορα το προγραμμα(μαθημα απο τις 9 ως τις πεντε και συχνα μεγαλα κενα)και ισως το οτι αργουμε να παρουμε βιβλια(πραγμα που συμβαινει σε ολες σχεδον τις σχολες).προσωπικη αποψη βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Επειδη είναι στην Αθήνα δε πρέπει να χρυσώνουμε το χάπι ότι είναι και η καλύτερη μπορείς να διαπιστωσεις μόνη σου διαφορές εαν έχεις γνωστους φιλους σε αλλα τμηματα ή ακόμα καλύτερα να παρακολουθήσεις μαθήματα. Εάν θέλεις να κάνεις κάτι παραπάνω απο φιλόλογος ασεπ ή φροντιστήριο δεν σου δίνονται τα ερείσματα για κάτι άλλο οι καθηγητές δεν είναι και οι πιο πρόθυμοι και πολλοί απο αυτούς είναι μια ζωή στο κόσμο τους.Δεν είπαμε ότι και στα άλλα τμηματα ειναι και τρελά καλύτερα αλλά απο οργάνωση, ανθρωπινο δυναμικό, ενημέρωση για τις εξελίξεις δεν μιλαω μόνο για τεχνολογια που απλά είναι ο φόβος και ο τρόμος της σχολής αλλά και στα νέα γνωστικά πεδία που υπάρχουν( και συνεργασία φοιτητή-καθηγητή που στην αθήνα είναι άγνωστη λέξη) όπως και να το κάνουμε έιναι καλυτερα. Ο καθένας μπορεί να είναι ευχαριστημένος με διαφορετικά πράγματα . Εξαρτάται με το τι θέλει ο καθενας απο την σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Επειδη είναι στην Αθήνα δε πρέπει να χρυσώνουμε το χάπι ότι είναι και η καλύτερη μπορείς να διαπιστωσεις μόνη σου διαφορές εαν έχεις γνωστους φιλους σε αλλα τμηματα ή ακόμα καλύτερα να παρακολουθήσεις μαθήματα. Εάν θέλεις να κάνεις κάτι παραπάνω απο φιλόλογος ασεπ ή φροντιστήριο δεν σου δίνονται τα ερείσματα για κάτι άλλο οι καθηγητές δεν είναι και οι πιο πρόθυμοι και πολλοί απο αυτούς είναι μια ζωή στο κόσμο τους.Δεν είπαμε ότι και στα άλλα τμηματα ειναι και τρελά καλύτερα αλλά απο οργάνωση, ανθρωπινο δυναμικό, ενημέρωση για τις εξελίξεις δεν μιλαω μόνο για τεχνολογια που απλά είναι ο φόβος και ο τρόμος της σχολής αλλά και στα νέα γνωστικά πεδία που υπάρχουν( και συνεργασία φοιτητή-καθηγητή που στην αθήνα είναι άγνωστη λέξη) όπως και να το κάνουμε έιναι καλυτερα. Ο καθένας μπορεί να είναι ευχαριστημένος με διαφορετικά πράγματα . Εξαρτάται με το τι θέλει ο καθενας απο την σχολή.
βασικα ειμαι στη φιλολογια αθηνας με φιλους στης θεσσαλονικης γι'αυτο το λεω.ξερω πως ειναι.στην αθηνα μια φιλη μου ζητησε απο μια καθηγητρια ενα βιβλιο για να μαθει περισσοτερα πραγματα για 1 μαθημα και η καθηγητρια της δανεισε το δικο της!επομενως δεν ειναι θεμα σχολης αλλα καθηγητη.οντως υπαρχουν μερικοι δυστροποι αλλα αυτο δεν την καθιστα χαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gestalt 2

Νεοφερμένος

Η Gestalt 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Είμαι πολύ χαρουμενη που βρηκα και ένα άτομο που έχει να πει καλά για την φιλοσοφική wow!!Πέρα απο την πλακα το προβλημα ειπα πριν δεν ειναι οι καθηγητες τοσο πολυ αυτο ειναι θεμα τυχης σε καποια κλιμακια πεφτουν καλυτεροι σε καποια χειροτεροι δεν ειναι εκει το θεμα . Το προβλημα ειναι το ευρυτερο συστημα Φιλοσοφικη αθηνων με ολα αυτα που ειπα στο προηγουμενο ποστ ειναι φαυλος κυκλος και εμεις οι ιδιοι οι φοιτητες εχουμε βαλει και βαζουμε το χερακι μας για να την χειροτερευουμε αν ησουν τα τελευταια 3-4 χρονια ισως να θυμασαι καταληψεις χωρις λογο τη στιγμη που ολες οι αλλες σχολες ηταν ανοιχτεσ για μαθημα κλπ Οσο για την οργανωση δεν εχω δει χειροτερη στην ζωη μου ισως στο φιλολογικο να ειναι καλυτερα.π.χ Απο ενα εξαμηνο στο αλλο σε εμας μας καταργουν μαθηματα και αμα το χρωστας μετα πρεπει να παρακολουθησεις αλλο μαθημα και δεν δικαουσαι βιβλιο, φευγουν καθηγητες και δεν βρισκουν μαθηματα να βαζουν και μας λενε παρτε απο την αλλη κατευθυνση, χανουνε γραπτα στις εξεταστικες, οσοι δεησουν να βαλουν εργασια μπας και βοηθηθουμε κανουμε παρτυ.4 χρονια στη ρημαδοσχολη και ακαδημαικη εργασια αναθεμα κ αν ξερουμε να γραφουμε γιατι μας καταργησανε και την διπλωματική βεβαια! Και τοσα αλλα που αν αρχιζω να τα λεω δε θα τελειωνω ποτε (Ολοι στη σχολη ξερουν για το πως περνιουνται τα μαθηματα φιλοσοφιας επιλογης απο του φπψ με ενα copy paste και 8 βαθμο και ο καθηγητης δεν τα διορθωνει ποτε!)Εσυ πρεπει να εισαι απο τα τυχερα ατομα που ισως ειχαν περισσοτερες καλες εμπειριες απο ασχημες στη σχολη τουλαχιστον να υπαρχουν εξαιρέσεις να γινεται κατι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Είμαι πολύ χαρουμενη που βρηκα και ένα άτομο που έχει να πει καλά για την φιλοσοφική wow!!Πέρα απο την πλακα το προβλημα ειπα πριν δεν ειναι οι καθηγητες τοσο πολυ αυτο ειναι θεμα τυχης σε καποια κλιμακια πεφτουν καλυτεροι σε καποια χειροτεροι δεν ειναι εκει το θεμα . Το προβλημα ειναι το ευρυτερο συστημα Φιλοσοφικη αθηνων με ολα αυτα που ειπα στο προηγουμενο ποστ ειναι φαυλος κυκλος και εμεις οι ιδιοι οι φοιτητες εχουμε βαλει και βαζουμε το χερακι μας για να την χειροτερευουμε αν ησουν τα τελευταια 3-4 χρονια ισως να θυμασαι καταληψεις χωρις λογο τη στιγμη που ολες οι αλλες σχολες ηταν ανοιχτεσ για μαθημα κλπ Οσο για την οργανωση δεν εχω δει χειροτερη στην ζωη μου ισως στο φιλολογικο να ειναι καλυτερα.π.χ Απο ενα εξαμηνο στο αλλο σε εμας μας καταργουν μαθηματα και αμα το χρωστας μετα πρεπει να παρακολουθησεις αλλο μαθημα και δεν δικαουσαι βιβλιο, φευγουν καθηγητες και δεν βρισκουν μαθηματα να βαζουν και μας λενε παρτε απο την αλλη κατευθυνση, χανουνε γραπτα στις εξεταστικες, οσοι δεησουν να βαλουν εργασια μπας και βοηθηθουμε κανουμε παρτυ.4 χρονια στη ρημαδοσχολη και ακαδημαικη εργασια αναθεμα κ αν ξερουμε να γραφουμε γιατι μας καταργησανε και την διπλωματική βεβαια! Και τοσα αλλα που αν αρχιζω να τα λεω δε θα τελειωνω ποτε (Ολοι στη σχολη ξερουν για το πως περνιουνται τα μαθηματα φιλοσοφιας επιλογης απο του φπψ με ενα copy paste και 8 βαθμο και ο καθηγητης δεν τα διορθωνει ποτε!)Εσυ πρεπει να εισαι απο τα τυχερα ατομα που ισως ειχαν περισσοτερες καλες εμπειριες απο ασχημες στη σχολη τουλαχιστον να υπαρχουν εξαιρέσεις να γινεται κατι!!
καλα δεν ειπα οτι ειναι ολα τελεια!εγω για τη φιλολογια μιλησα για την αγγλικη δε γνωριζω.αυτο με την καταργηση μαθηματων δε μου εχει συμβει ευτυχως.παντως οσον αφορα τις καταληψεις συμφωνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο αναγνώστης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ο αναγνώστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
καλα δεν ειπα οτι ειναι ολα τελεια!εγω για τη φιλολογια μιλησα για την αγγλικη δε γνωριζω.αυτο με την καταργηση μαθηματων δε μου εχει συμβει ευτυχως.παντως οσον αφορα τις καταληψεις συμφωνω!

ε πως να σου εχει συμβει η καταργηση μαθηματων, αφου εισαι πρωτο ετος δε μου ειπες ? Αυτο που εννοει η gestalt ειναι οτι οι καθηγητες αλλαζουν, αλλαζει η υλη, και αμα το χρωστας κ το ειχες παρακολουθησει, την πατησες. Γενικα αυτο συμβαινει ΣΥΝΕΧΕΙΑ!! Να το εχεις υποψιν σου, αν εχεις παρακολουθησει μαθημα προσπαθησε να το δωσεις στη χρονια σου. Και εγω το αγαπω το αντικειμενο μου με παθος, μακαρι ολη μου τη ζωη να μπορουσα να το σπουδαζω, και υπαρχουν καθηγητες υπεροχοι ακομα και στη φιλοσοφικη. Ισως να ησουν τυχερη μεχρι τωρα κ να επεσες σε καλους, μακαρι να συνεχιστει ετσι! Παρ ολα αυτα, δεν ειναι μονο οι καθηγητες. Ειμαι 4ο ετος, θελω να διαβασω κ λιγο παραπανω απο αυτα που μου επιβαλει η εξεταστικη μου. Πως θα το κανω, πες μου εσυ, οταν δεν μου επιτρεπουν να δανιστω βιβλια απο τη βιβλιοθηκη ? Για τετοια βασικα προβληματα γκρινιαζω και παραπονιεμαι, πραγματα που παρακωλυουν τη διαθεση του φοιτητη να κανει το κατι παραπανω. Δε με ενδιαφερουν τα 10αρια στις εξεταστικες, αυτα τα παιρνεις αν διαβασεις λιγο. Με ενδιαφερει να γινω επιστημων, να μην ντρεπομαι να παω σε ενα διεθνες συνεδριο. Και να σε πληροφορησω οτι δεν τα παιρνουν ολοι τα βιβλια τους τελευταια στιγμη, ουτε μαθαινουν το προγραμμα της εξεταστικης τους μια βδομαδα πριν !! Ξερω πολυ κοσμο σε ολη την Ελλαδα, αυτο το πραγμα που γινεται στη φιλοσοφικη αθηνων δεν το εχω ξανακουσει...χιλιες φορες οι φιλοσοφικες σε αλλες πολεις. Εν τω μεταξυ, κοκορευονται ολοι οτι στη φιλοσοφικη αθηνων πανε οι καλυτεροι, αλλα κι αυτο δεν ισχυει, καθως με τις μεταγγραφες ερχονται αλλοι τοσοι απο ολες τις αλλες σχολες. Ενδεικτικα, στο ετος μου οι κανονικοι εισακτεοι ηταν 350 περιπου. Ξερω ατομο με Α.Μ 490κατι που ηρθε με μεταγγραφη. Και το επιθετο της αρχιζε απο Σ, που σημαινει οτι επονταν κι αλλοι :P
Και μου τα λεγαν οι καθηγητες μου, μην πας Αθηνα...δεν ακουγα, αυτομουτζωνομαι τωρα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
ε πως να σου εχει συμβει η καταργηση μαθηματων, αφου εισαι πρωτο ετος δε μου ειπες ? Αυτο που εννοει η gestalt ειναι οτι οι καθηγητες αλλαζουν, αλλαζει η υλη, και αμα το χρωστας κ το ειχες παρακολουθησει, την πατησες. Γενικα αυτο συμβαινει ΣΥΝΕΧΕΙΑ!! Να το εχεις υποψιν σου, αν εχεις παρακολουθησει μαθημα προσπαθησε να το δωσεις στη χρονια σου. Και εγω το αγαπω το αντικειμενο μου με παθος, μακαρι ολη μου τη ζωη να μπορουσα να το σπουδαζω, και υπαρχουν καθηγητες υπεροχοι ακομα και στη φιλοσοφικη. Ισως να ησουν τυχερη μεχρι τωρα κ να επεσες σε καλους, μακαρι να συνεχιστει ετσι! Παρ ολα αυτα, δεν ειναι μονο οι καθηγητες. Ειμαι 4ο ετος, θελω να διαβασω κ λιγο παραπανω απο αυτα που μου επιβαλει η εξεταστικη μου. Πως θα το κανω, πες μου εσυ, οταν δεν μου επιτρεπουν να δανιστω βιβλια απο τη βιβλιοθηκη ? Για τετοια βασικα προβληματα γκρινιαζω και παραπονιεμαι, πραγματα που παρακωλυουν τη διαθεση του φοιτητη να κανει το κατι παραπανω. Δε με ενδιαφερουν τα 10αρια στις εξεταστικες, αυτα τα παιρνεις αν διαβασεις λιγο. Με ενδιαφερει να γινω επιστημων, να μην ντρεπομαι να παω σε ενα διεθνες συνεδριο. Και να σε πληροφορησω οτι δεν τα παιρνουν ολοι τα βιβλια τους τελευταια στιγμη, ουτε μαθαινουν το προγραμμα της εξεταστικης τους μια βδομαδα πριν !! Ξερω πολυ κοσμο σε ολη την Ελλαδα, αυτο το πραγμα που γινεται στη φιλοσοφικη αθηνων δεν το εχω ξανακουσει...χιλιες φορες οι φιλοσοφικες σε αλλες πολεις. Εν τω μεταξυ, κοκορευονται ολοι οτι στη φιλοσοφικη αθηνων πανε οι καλυτεροι, αλλα κι αυτο δεν ισχυει, καθως με τις μεταγγραφες ερχονται αλλοι τοσοι απο ολες τις αλλες σχολες. Ενδεικτικα, στο ετος μου οι κανονικοι εισακτεοι ηταν 350 περιπου. Ξερω ατομο με Α.Μ 490κατι που ηρθε με μεταγγραφη. Και το επιθετο της αρχιζε απο Σ, που σημαινει οτι επονταν κι αλλοι :P
Και μου τα λεγαν οι καθηγητες μου, μην πας Αθηνα...δεν ακουγα, αυτομουτζωνομαι τωρα :(
οντως εγω καταλαβα οτι εννοουσε καταργηση στη μεση του εξαμηνου χιλια συγγνωμη:(.ναι εχεις δικιο στα περισσοτερα μαθηματα οι καθηγητες αλλαζουν σχεδον καθε χρονο και συχνα κανουν και αλλα βιβλια ο καθενας.!!!!!αυτο ειναι προβλημα για ολους οσους χρωστανε.εγω ευχομαι καλη συνεχεια στις σπουδες ολων σας και καλη αρχη στους πρωτοετεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dream on

Νεοφερμένος

Η dream on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
κ εγω περασα φιλολογια αθηνας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

student91

Νεοφερμένος

Ο student91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.

dream on

Νεοφερμένος

Η dream on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αρχιζουμε πιο νωρις απο αλλα τμηματα της φιλοσοφικης..το φπψ αρχιζει στς 30.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
αρχιζουμε πιο νωρις απο αλλα τμηματα της φιλοσοφικης..το φπψ αρχιζει στς 30.. :(
βασικα τη δευτερα να κοιταξεις στη γραμματεια ποτε ξεκινα ο καθενας απο τους καθηγητες.μπορει ολοι οι δικοι σου να ξεκινουν απο τις 6 και να μη χρειαστει να ανεβεις ολη τη βδομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Student91, dream on, themesunik και οποιοι αλλοι πρωτοετεις να κανονισουμε με πμ να συναντηθουμε στη σχολη!

Αντε παιδια καλη μας αρχη! Ευχομαι ολοψυχα ο καθενας να πραγματοποιησει τους στοχους για τους οποιους μπηκε στη σχολη και γενικοτερα καθε του στοχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dream on

Νεοφερμένος

Η dream on αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
επισης Μαρακι!! σε ποιο κλιμάκιο είσαι? εγω στο Β :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top