Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Τι να πω, συγχαρητήρια παιδιά. :|

Ναι, όλοι οι γνωστοί της οικογένειάς μου πιστεύουν πως πέρασα σε ΤΕΙ και πως θα γίνω νοσοκόμα. :P
Τι διαφορα εχει η νοσοκομα απ τη νοσηλευτρια?Και τις δυο με ενα υποθετο στο χερι τις φανταζομαι.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζοβαννα

Νεοφερμένος

Η Τζοβαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τι διαφορα εχει η νοσοκομα απ τη νοσηλευτρια?Και τις δυο με ενα υποθετο στο χερι τις φανταζομαι.:hmm:

ψαξε εσυ τι διαφορα οταν θα σταματησεις να γελας μονος σου απο την εξυπναδα που πεταξες:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
ψαξε εσυ τι διαφορα οταν θα σταματησεις να γελας μονος σου απο την εξυπναδα που πεταξες:whatever:
Περιμενω να με διαφωτισουν οι γνωστες.Εγω ειχα στο μυαλο μου μεχρι προτινως οτι "νοσηλευτρια" ειναι η γκλαμουρατη ονομασια της νοσοκομας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ψαξε εσυ τι διαφορα οταν θα σταματησεις να γελας μονος σου απο την εξυπναδα που πεταξες:whatever:
Σορυ που επεμβαινω αλλά Τζοβάννα ειναι λιγο φυσιολογικο ενας ανθρωπος που δεν το χει ψαξει να τα μπερδευει μην το παρεξηγεις... Ομως η διαφορα εγκειται απο οτι νομιζω στο οτι η νοσηλευτρια ειναι ηγετικά ανωτερη της νοσοκόμας.
και γω ενδιαφερομουν για το συγκεκριμενο τμημα συγχαρητηρια!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τζοβαννα

Νεοφερμένος

Η Τζοβαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Σορυ που επεμβαινω αλλά Τζοβάννα ειναι λιγο φυσιολογικο ενας ανθρωπος που δεν το χει ψαξει να τα μπερδευει μην το παρεξηγεις... Ομως η διαφορα εγκειται απο οτι νομιζω στο οτι η νοσηλευτρια ειναι ηγετικά ανωτερη της νοσοκόμας.
και γω ενδιαφερομουν για το συγκεκριμενο τμημα συγχαρητηρια!!!:)

δεν με ενοχλει που δεν ξερει την διαφορα..το σχολιο με το υποθετο θα μπορουσε να λειπει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
δεν με ενοχλει που δεν ξερει την διαφορα..το σχολιο με το υποθετο θα μπορουσε να λειπει..
Καλά σς'αυτό εχεις ενα δικιο ηταν πικροχολο..
Παντως μια χαρα ειστε εσεις στην επαρχια εμεις αραγε τι θα κανουμε που δεν εχουν ανακοινωθει καν ημερομηνιες εναρξης και οι περισσοτεροι καθηγητες κανουν απεργια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιάννα

Νεοφερμένος

Η Λιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αγαπητέ Νίκο εφόσον εκφέρεις άποψη χωρίς να ξέρεις θα έπρεπε να ήσουν ολίγον τι πιό επιφυλακτικός στα λεγομενά σου και στον ειρωνικό σου τόνο.Νοσηλευτής λοιπόν δεν είναι ο γκλαμουράτος νοσοκόμος αλλα ούτε και βοηθός του γιατρού!Νοσηλευτής είναι κάθε απόφοιτος πανεπιστημίου και ανώτερου τεχολογικού ιδρύματος.Νοσοκόμος είναι ο βοηθός του νοσηλευτή και συνήθως βγαίνει απο νοσοκομιακές σχολές διετους φόιτησης κλπ.Δέν έχει καμμία σχέση ο ένας με τον άλλον..

Και τώρα διευκρίνιση προς τους μέλλοντες νοσηλευτές..να σέβεστε τους συναδέλφους των τει δεν ειναι κατώτεροι των αει απλά διαφέρει η εκπαιδευση.Το λέει και η λέξη στο τει δινουν περισσοτερο βαση στην πρακτικη ενω στο αει στη θεωρία.Η διαφορά φαίνεται αργότερα στο επιπεδο νοσοκομείου οπου οι πανεπιστημιακοι έχουν περισσότερες γνώσεις αλλα κάλλιστα οσοι εχουν βγει απο τει μπορουν να αποκτησουν αυτες τις γνωσεις εφοσον οι ιδιοι θελουν να γινουν καλοι επαγγελματιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Πηγα να γραφτω..σ'ενα φυλλαδιο με τα μαθηματα ειχε 2 επιλογης αγγλικα και δεν θυμαμαι το αλλο..στην γραμματεια που ρωτησα μου ειπαν να σημειωσω και τα 2,εγω ομως τωρα μπερδευτηκα,ποιο θα παρακολουθω,σε ποιο θα δωσω εξετασεις???:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Αγαπητέ Νίκο εφόσον εκφέρεις άποψη χωρίς να ξέρεις θα έπρεπε να ήσουν ολίγον τι πιό επιφυλακτικός στα λεγομενά σου και στον ειρωνικό σου τόνο.Νοσηλευτής λοιπόν δεν είναι ο γκλαμουράτος νοσοκόμος αλλα ούτε και βοηθός του γιατρού!Νοσηλευτής είναι κάθε απόφοιτος πανεπιστημίου και ανώτερου τεχολογικού ιδρύματος.Νοσοκόμος είναι ο βοηθός του νοσηλευτή και συνήθως βγαίνει απο νοσοκομιακές σχολές διετους φόιτησης κλπ.Δέν έχει καμμία σχέση ο ένας με τον άλλον..

Και τώρα διευκρίνιση προς τους μέλλοντες νοσηλευτές..να σέβεστε τους συναδέλφους των τει δεν ειναι κατώτεροι των αει απλά διαφέρει η εκπαιδευση.Το λέει και η λέξη στο τει δινουν περισσοτερο βαση στην πρακτικη ενω στο αει στη θεωρία.Η διαφορά φαίνεται αργότερα στο επιπεδο νοσοκομείου οπου οι πανεπιστημιακοι έχουν περισσότερες γνώσεις αλλα κάλλιστα οσοι εχουν βγει απο τει μπορουν να αποκτησουν αυτες τις γνωσεις εφοσον οι ιδιοι θελουν να γινουν καλοι επαγγελματιες

Είσαι χαζή ή απλά δεν γνωρίζεις τους νόμους?Και επειδή πιστεύω ότι κανένας δεν είναι χαζός τότε με αφήνεις να πιστεύω ότι είσαι άσχετη της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
Τα τει ανήκουν στην ανώτατη εκπαίδευση της χώρας μας από το 2001 και ονομάζονται ΑΕΙ=πανεπιστήμια κ τει
Κάνεις και υποδείξεις στους άλλους.........
Είδαμε το επίπεδο στην αξιολόγηση της ΑΔΙΠ δεν κάνει κόπος να την διαβάσεις

CONCLUSIONS
Overall, the EEC was impressed with the high quality theoretical and clinical teaching
offered, the motivation and commitment of the peoplepower and the innovative practices
that have started being incorporated in the curriculum. Before putting forward specific
conclusions and recommendations, the EEC would like to make a clear statement that the
departments of Nursing A & B at the TEI of Athens deliver University level nursing education
and this should be equivocally recognized by all relevant stakeholders, including the Ministry
of Education.

Άμα γνωρίζεις Αγγλικά θα καταλάβεις........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Πηγα να γραφτω..σ'ενα φυλλαδιο με τα μαθηματα ειχε 2 επιλογης αγγλικα και δεν θυμαμαι το αλλο..στην γραμματεια που ρωτησα μου ειπαν να σημειωσω και τα 2,εγω ομως τωρα μπερδευτηκα,ποιο θα παρακολουθω,σε ποιο θα δωσω εξετασεις???:confused::confused:
Αν σημείωσες και τα δύο, θα παρακολουθήσεις και τα δύο και θα εξεταστείς και στα δύο. ;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
εσυ ποιο σημειωσες?καλα χαζη ειναι,την ρωτησα ποιο απο τα 2(για να δω γενικα τι διαλεγουν )κ μου λεει βαλε και τα 2..WTF απο οσο ξερω τα επιλογης γινονται την ιδια ωρα...καλυτερα να μην ρωτουσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Και τα δύο σημείωσα. :P
Δε νομίζω να γίνονται την ίδια ώρα. Πρέπει να υπάρχει καλύτερη οργάνωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ξέρω πως θα ακουστώ λίγο creepy αλλά μακάρι να κάναμε τα μαθήματα Ανατομίας με πτώματα κι όχι κούκλες. :P

Φοιτητές της Σπάρτης, μίλησε κανείς με τη γραμματεία για να μάθουμε πότε αρχίζουμε; Πολλοί γνωστοί μου ξέρουν πότε αρχίζουν ενώ εγώ όχι ακόμη. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ξέρω πως θα ακουστώ λίγο creepy αλλά μακάρι να κάναμε τα μαθήματα Ανατομίας με πτώματα κι όχι κούκλες. :P

Φοιτητές της Σπάρτης, μίλησε κανείς με τη γραμματεία για να μάθουμε πότε αρχίζουμε; Πολλοί γνωστοί μου ξέρουν πότε αρχίζουν ενώ εγώ όχι ακόμη. :worry:

Είναι μαλακία.

Το ίδιο πρόβλημα, με την ανατομία, έχουμε στην Αθήνα. Δεν μας πηγαίνουν σε πτώμα, αλλά κάνουμε πολλά πράγματα θεωρητικά και πάνω σε προπλάσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ξέρω πως θα ακουστώ λίγο creepy αλλά μακάρι να κάναμε τα μαθήματα Ανατομίας με πτώματα κι όχι κούκλες. :P

Φοιτητές της Σπάρτης, μίλησε κανείς με τη γραμματεία για να μάθουμε πότε αρχίζουμε; Πολλοί γνωστοί μου ξέρουν πότε αρχίζουν ενώ εγώ όχι ακόμη. :worry:

σοβαρα τωρα ποτε ξεκιναμε..ειχαν πει "μαλλον" 24...αλλα με το μαλλον μπροστα δεν μ λεει κατι αυτο...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Ποιος είπε για 24; :| Εμένα στη γραμματεία μου 'χαν πει πρώτες μέρες του Οκτώβρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Για την Νοσηλευτική ΕΚΠΑ:



  • Δευτέρα 1 Οκτωβρίου 2012 έναρξη μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου για το ακαδημαϊκό έτος 2012-2013
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine.#

Νεοφερμένος

Η catherine.# αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ποιος είπε για 24; :| Εμένα στη γραμματεία μου 'χαν πει πρώτες μέρες του Οκτώβρη!


εμενα στην γραμματεια 24..(την δευτερα πηγα) οτι να ναι.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγώ πήγα πριν μία εβδομάδα. -.-
Θα πάρω αύριο τηλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top