Ανάποδα μηνύματα και άλλες προπαγάνδες

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
με αφορμη μια εντονη διαφωνια μ σχετικα με τη μουσικη ..

μαλλον θα εχετε ακουσει (ο ντορος ο μεγαλος εγινε το 80 κυριως) οτι και καλα σε καποια τραγουδια οπως των queen,των led zepelin,Lennon κλπ αν γυρισεις αναποδα το τραγουδι (:P) θα ακουσεις σατανιστικα και τετοιες βλακειες..

ως ποτε θα συνεχιστει αυτη η προπαγανδα εναντιον της ροκ και της μεταλ?τι σχεση μπορει να εχουν η θρησκεια σ απο την μουσικη που ακους?δν αντιλεγω οτι καποια μεταλ συγκροτηματα λενε ευθεως στα τραγουδια τους καποιες αποψεις (ισως για εμπορικους λογους)...αλλα δν μπορω αυτην την προκαταληψη οτι η μουσικη που ακουω ,κ οχι μονο εγω, ειναι διαβολικη και τετοιες σαχλαμαρες..ελεος..δυστυχως αυτη η απεχθεια προς οτιδηποτε νεο και καινοτομο συνεχιζεται και στις μερες μας...

θελω και τις δικες σας αποψεις επι του θεματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν εχεις ακουσει το stairway to heaven αναποδα? :P
Δε νομιζω οτι τα αναποδα τραγουδια εχουν σχεση με την προκαταληψη για τη μουσικη αυτη. Συνηθως υπαρχει προκαταληψη λογω στιχων και "αγριοτητας" της μουσικης, οταν παιζονται κανονικα τα τραγουδια, οχι αναποδα!


https://jeffmilner.com/backmasking.htm


Α και για να μην παρεξηγηθω, εγω πιστευω οτι μπουρδες ειναι αυτα στο παραπανω σάιτ, καποιοι ακουνε ο,τι τους βολευει μου φαινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
imagine all the people living life in peace...
πολυ αγριο ,τρομαζω !!! :P:D

νταξ,περα απ τη πλακα οπως ανεφερα μερικα τραγουδια οντως λενε οτι αγριο ή σατανιστικο θελουν αμεσα ,δν χρειαζεται καν να τα γυρισεις αναποδα..
εγω πιστευω περισσοτερο πως προκειται για προκαταληψη σε κατι καινουργιο (οπως ηταν οι queen το 80, οπως ειναι καποια παρακλαδια της μεταλ σημερα)..παντως οντως και μενα μπουρδες μ φαινονται ...ποιος τωρα καθισε να παρει τους δισκους βινιλιου των Beatles να τους γυρισει αναποδα και και και...??? ασε π εγω τρομαξα να καταλαβω σε αυτα τα κλιπακια του Link τι ελεγαν...αν καποιος δν μ πει απο πριν τι προκειται να ακουσω και δν μ ενημερωσει σε πιο κομματι να ακουσω προσεχτικα δν προκειται να καταλαβω τπτ απο μονη μ...κ τα αγγλικα μ θελω να πιστευω πως ειναι ικανοποιητικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
imagine all the people living life in peace...
πολυ αγριο ,τρομαζω !!! :P:D

νταξ,περα απ τη πλακα οπως ανεφερα μερικα τραγουδια οντως λενε οτι αγριο ή σατανιστικο θελουν αμεσα ,δν χρειαζεται καν να τα γυρισεις αναποδα..
εγω πιστευω περισσοτερο πως προκειται για προκαταληψη σε κατι καινουργιο (οπως ηταν οι queen το 80, οπως ειναι καποια παρακλαδια της μεταλ σημερα)..παντως οντως και μενα μπουρδες μ φαινονται ...ποιος τωρα καθισε να παρει τους δισκους βινιλιου των Beatles να τους γυρισει αναποδα και και και...??? ασε π εγω τρομαξα να καταλαβω σε αυτα τα κλιπακια του Link τι ελεγαν...αν καποιος δν μ πει απο πριν τι προκειται να ακουσω και δν μ ενημερωσει σε πιο κομματι να ακουσω προσεχτικα δν προκειται να καταλαβω τπτ απο μονη μ...κ τα αγγλικα μ θελω να πιστευω πως ειναι ικανοποιητικα:P

Ναι καπως ετσι ειναι, το διαφορετικο ξενιζει και τρομαζει καποιους, ποσο μαλλον οταν ειναι και "αγριο" ή γενικοτερα αμφισβητει πραγματα και μιλαει για ταμπου. Οχι οτι δεν υπαρχουν οντως συγκροτηματα που αναφερονται και εξυμνουν το Σατανισμο και τη βια και αλλα τετοια, αλλα καποιοι τα βαζουν ολα στο ιδιο τσουβαλι και ειναι πολυ ασχημο και ανοητο πανω απ'ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Μα τι άλλο μπορούν να προβάλλουν οι τύποι με τις καράφλες και τα ταουαζ και μουσική που προωθεί τη βία, εκτός από βία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν δεν ξερεις να μη μιλας καλυτερα. Μολις εκανες αυτο που ανεφερα παραπανω, τους εβαλες ολους στο ιδιο τσουβαλι και ειναι πολυ ανοητο πραγμα αυτο, δεν σε τιμαει. Αν θα ασχοληθεις λιγο παραπανω με τη μουσικη αυτη να εκφρασεις γνωμη, οχι ετσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Μα τι άλλο μπορούν να προβάλλουν οι τύποι με τις καράφλες και τα ταουαζ και μουσική που προωθεί τη βία, εκτός από βία;

Δεν θα ασχοληθώ καν με αυτή την χαζή προκατάληψη, η οποία μου θυμίζει τις απόψεις της γιαγιάς μου.
Πες ότι την προσπερνάω. Αλλά οι Beatles ας πούμε πως ακριβώς προωθούν την βία? Με το κουρεμένο μαλλί-καπελάκι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
φαλακρες : αναποφευκτο απο το περασμα του χρονου
ή προσωπικη επιλογη που σαρεσει...ειναι σαν να κατηγορεις μια κοπελα (ή αγορι) επειδη εβαψε τα μαλλια της.

τατουαζ : προσωπικη επιλογη επισης,κανεις ενα τατουαζ επειδη σε εκφραζει αυτο που απεικονιζει(ή επειδη θελεις να βγαλεις τον αδερφο σ απο τη φοξ ριβερ:P).αυτο δν ειναι απαραιτητα κακο.

και απο που και ως που αυτα καθ εαυτα προωθουν την βια??
δλδ εσυ βλεπεις εναν καραφλο τυπο εξω και μετα πας σπιτι και θες να δειρεις τν πατερα σ ????

Btw βια προωθειται και απο κουστουματους,με πλουσιο ,περιποιημενο μαλλι κυριους και ταγεροφορεμενες κυριες που πολλες φορες γινεται το μοιραιο λαθος να τους δοθει εξουσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με την scully.
Νταξει, εγώ πχ πριν αρκετούς μήνες είχα φούξια ξυρισμένο στο πλάι μαλλί, 5 σκουλαρήκια στο πρόσωπο και τώρα έκανα πρόσφατα τατού (αν και πλέον έχω μαλλιά :P) . Είναι θέμα καθαρά γούστου. Εφόσον δεν πείραξα/πρόσβαλα ποτέ κανέναν με την εμφάνιση μου, δεν θεωρώ ότι προώθησα ποτ´την βία.

Προφανώς όμως, όλοι βλέπουν τις προκαταλήψεις και τα ηλίθια στερεότυπα που επικρατούν. Θυμάμαι τώρα την χαζή ιστορία με τα emo πέρσυ το καλοκαίρι (που με είχε πάρει και μένα η μπάλα), με τους αποκαλούμενους "κάγκουρες" (σιχαίνομαι να βάζω ταμπέλες, αλλά θέλω να γίνομαι κατανοητή, και δυστυχώς χωρίς αυτή την παρακμιακή ορολογία δεν καταλαβαίνουν όλοι) που πετούσαν γιαούρτια, πέτρες, μαχαίρωναν και τα σχετικά. Τα παιδιά αυτά λοιπόν φορούσαν απλά τζινάκια και μπλουζίτσες και είχαν κοντο μαλλί-καρφάκι..αν και χωρίς τατού και εκεντρική εμφάνιση, πρωωθούσαν την βία με τον χειρότερο τρόπο.

Όσο για την βία μέσα στην μουσική mmpf, θα σου πώ πως ακόμη και στην thrash, πρόκειται κυρίως για ιδεολογική "βία" και όχι σωματική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Eγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πράγμα τσακωνόσαστε.
Εμένα προσωπικά μου αρέσει η μουσική που ακούω να είναι γρήγορη, βίαιη και να μιλάει για ταμπού (γι αυτό είχα πέσει στην industrial με τα μούτρα παλιότερα). Έτσι και αλλιώς η μουσική είναι τρόπος έκφρασης, να πείς αυτά που δεν λέγονται, να κάνεις αυτά που δεν γίνονται και γιατί όχι, να εκτονωθείς.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ότι ταμπέλες και να βάλει όποιος και να τις βάλει.
Αυτή η μουσική μου αρέσει και σε όποιον δεν αρέσουμε, λυπάμαι δεν θα μπορέσουμε :P

Υ.Γ. Στο λύκειο διασκέδαζα αρκετά με αυτήν την ιστορία.
Υ.Γ2. Πάντα είχα την εξής απορία και ποτέ δεν μπόρεσα να μου την απαντήσω. Πως γίνεται και γίνεται βίαιος κάποιος εξαιτείας μιας μορφής τέχνης; Θα πρέπει να είναι διανοητικά καθυστερημένος (κανονικά, όχι μεταφορικά) κάποιος για να αποκτήσει βίαιη συμπεριφορά απο κάποιου είδους τέχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ως οπαδός της μεταλ, ροκ, κτλ. θεωρώ οτι όσοι πιστεύουν σε αυτές τις προκαταλήψεις δεν γνωρίζουν τίποτα από μουσική και καλύτερα να μην εκφέρουν άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν προτινω να ακουσετε cannibal corpse
μισο βιντεακι ειδα απο live τους και εφριξα
στο θεμα τωρα...
δεν πιστευω οτι ολη η μουσικη μπορει να θεωρηθει τεχνη
ετσι υπαρχουν ακραιες μορφες που και τη βια προωθουν και ανθρωπους επηρεαζουν.
ομως αυτοι ειναι αναλογικα λιγοι.
οσον αφορα τα βυνιλια του 70 και 80 δεν νομιζω οτι,ακομα και αν εκρυψαν μηνυματα
αυτα ηταν σατανικου η οτι αλλο περιεχομενου. Ετσι και αλλιως οι στιχοι πολλων συγκροτιματων ηταν ετσι και αλλιως προοδευτικοι για την εποχη τους και δεν χρειαζοταν να κρυψουν μνμτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν προτινω να ακουσετε cannibal corpse
μισο βιντεακι ειδα απο live τους και εφριξα
στο θεμα τωρα...
δεν πιστευω οτι ολη η μουσικη μπορει να θεωρηθει τεχνη
ετσι υπαρχουν ακραιες μορφες που και τη βια προωθουν και ανθρωπους επηρεαζουν.
ομως αυτοι ειναι αναλογικα λιγοι.

Εξαρταται και απο τον ανθρωπο βασικα. Κι εμενα μου αρεσει που και που να βλεπω και να ακουω συγκροτηματα με βιαιο περιεχομενο, αλλα δεν υποστηριζω τη βια. Οπως συμβαινει και με τα περισσοτερα βιντεοπαιχνιδια, οπου χαιρομαι να σκοτωνω ο,τι βρω μπροστα μου, χωρις ομως αυτο να συνεπαγεται οτι θα μου αρεσε κατι τετοιο και στην πραγματικοτητα. Σιγουρα υπαρχουν και ανθρωποι -κυριως παιδια- που επηρεαζονται απο αυτα και γινονται βιαιοι, αλλα δεν ειναι απαραιτητα ο κανονας. Εχει να κανει και με τον ανθρωπο λοιπον. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εδω στ'αγρινιου ειδικα,ολοι τα εχουν με τη ροκ και τη μεταλ!εμενα με εχουν βγαλει σατανιστρια!καθως δε εμ βλεπουν να παταω ποτε σε εκκλησια(αυτο ειναι αλλο θεμα)και ακουω κατι soad,in flames,κλπ,ειναι το δευτερο ονομα μου!και εμενα δε με νοιαζει,ας λενε Ο,ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ,αλλα το θεμα ειναι αυτη η προκαταληψη στη μουσικη.οπως ειπατε,ειναι ορισμενα συγκροτηματα που εχουν αγριο στιχο και οκ,αυτοι ναι.αλλα οχι να μου λεει ο αλλος τους soad αντιχριστους και οτι οι led zeppelin ειναι σατανιστες!δηλαδη ΕΛΕΟΣ!!!αυτο δειχνει οτι δεν εχεις σχεση με τη μουσικη.

mmpf οταν παραγεις τεχνη,να μη σε νοιαζει πως ειναι ο αλλος.αν εβγαινε και γυμνος στη σκηνη,απο τη στιγμη αυτο που εκανε ηταν καλο και αξιολογο,εμενα δε θα με ενοιαζε.και ο δυνατος στιχος δεν προωθει τη βια,μην τρελαθουμε κιολας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
ε καλα το θεματακι κατανταει βαρετο ... αυτοι που δεν ειναι φιλοι της τεχνης και της μουσικης , ε αυτοι λογικο να λενε οτι σαχλαμαρα τους κατεβει....

Η μουσικη ειναι τεχνη και τεχνη ειναι εκφραση...Η εκφραση μπορει να γινει με οποιονδηποτε τροπο εφοσον δεν θιγει καποιον, και δεν βλαπτει....
Με την παραδοχη του γεγονοτος οτι ο,τι δεν μας αρεσει , δεν το ακουμε...Η μεταλ οπως και η ποπ ειναι μουσικες και τεχνες κατα συνεπεια..

Τα μηνυματα αυτα ειναι γεγονος οτι υπηρξαν σε ορισμενα κομματια καποιων συγκροτηματων αντιστροφα ανα καιρους...
Η μεταλ ομως διαφερει...αλλο να λες ενας καλλιτεχνης η μια ομαδα καλλιτεχνων..και αλλο να λες ολοκληρη η μεταλ...
για να μην παιζουμε με τις λεξεις...
ενας καλλιτεχνης μπορει να ειναι οντως σατανιστης και δικαιωμα του...Μπορει να ειναι ψευτοσατανιστης για εμπορικους λογους και δικαιωμα του...και μπορει να μην ειναι καν σατανιστης και φυσικα δικαιωμα του...
Στη μεταλ, ως ελευθερη μουσικη...συνηθως οι αληθινοι σατανιστες, περιγραφουν στα τραγουδια τους τελετες και μηνυματα ευθεως, γιατι ειναι ελευθεροι και εκφραζονται...και δικαιωμα τους...οι ψευτοσατανιστες χρησιμοποιουν συμβολα, ονοματα , λεξεις...σπανια κανουν αναφορες σε τελετες...αλλα δηλωνουν αποκρυφιστικα τον σατανισμο για να πουλησουν...ειναι μια μεθοδος βιομηχανοποιησης της μουσικης...
και φυσικα..υπαρχει η κατηγορια των μη σατανιστων που δεν κανουν νυξεις και αναφορες λατρευτικες για τον Σατανα...
προσοχη...μπορει καποιος να μην ειναι σατανιστης και να μιλαει για κατι σχετικο με τον σατανισμο, οχι απαραιτητα για εμπορικους λογους...


συμπερασματικα...η μεταλ σαν μουσικη δεν ειναι σατανικη..εγκειται στον ανθρωπο και στον καλλιτεχνη αμα θα ακολουθησει Σατανισμο....
Σατανικα ειναι σιγουρα τα μυαλα που προπαγανδιζουν χωρις να ξερουν...
Ενας καλλιτεχνης στη μεταλ μπορει να ειναι σατανιστης οπως επισης και ενας καλλιτεχνης της ποπ...αυτο δε σημαινει οτι η μεταλ ή η ποπ ειναι σατανικη μουσικη...προς Θεου...
ενα χελιδονι δεν φερνει την ανοιξη ουτε μια νυφαδα τον χειμωνα...

ειναι λαθος σας να βαζετε μια ολοκληρη μουσικη στο τρυπακι του Σατανισμου, μονο και μονο εξαιτιας καποιων συγκροτηματων που δεν αρνουμαι οτι ενδεχεται να ειναι σατανιστες....συνηθως καλλιτεχνες της black metal ειναι σατανιστες....για τους δικους τους λογους και το αποτυπωνουν στα τραγουδια τους ευθεως...γιατι ειναι ανθρωποι...
τωρα τα αντεστραμμενα εχουν υπαρξει...αλλα αυτο δεν εχει να αμαυρωσει την μεταλ ως ειδος...η μεταλ δεν εχει να κανει με κατι τετοιο...ως συνολο η μεταλ διακρινεται για την δυναμικη της σε γενικες γραμμες....

ελευθερια σε ολους

metallica - the unforgiven

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=5cGvzApDZKI[/ame]



In FlAmEs Gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
αν και εγώ δεν τρελένομαι για το ροκ γενικά πρέπει να ομολογήσω ότι δεν είναι σατανικό.. τώρα αν υπαρχουν κάποιοι μεμονωμένοι που είτε ως διαφημιστικό τρικ, είτε επειδή θέλουν να κάνουν πλάκα, είτε επειδή ειναι διανοητικά καθυστερημένοι, τους αρέσει να εξυμνούν το σατανά αυτό είναι άλλο θέμα. για τα ανάποδα μυνήματα τώρα ίσως και να υπάρχουν, αλλά όχι μόνο σε ροκ καλλιτέχνες.. και για μένα δεν έχει και τόση σημασία..

το τσιφτετελοπόπ πάντως και τα σκυλάδικα μου φαίνονται πολύ... σατανικότερα από την ροκ μουσική..

δείτε και αυτό:
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=spzqs0ABlPU&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χαχαχαχαχ τρομερος!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Δηλαδη το παρακατω βιντεο μας προωθει τη βια η απλα μας ξυπναει ?
Ολες οι βλακιες περι προωθησης της βιας ειναι απο αυτους που μας θελουν κοιμησμενους...

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=xHGlGWEKkhI[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ωραίο τραγούδι :no1:
Και φυσικά συμφωνώ μαζί σου, να ξυπνήσει προσπαθεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top