Νυχτερινή Έξοδος

Νυχτερινή Εξοδος

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 121)
  • σε club

    Ψήφοι: 33 27.3%
  • στα μπουζούκια

    Ψήφοι: 5 4.1%
  • σε συναυλία (γενικά)

    Ψήφοι: 21 17.4%
  • σε εναλλακτική μουσική σκηνή

    Ψήφοι: 12 9.9%
  • σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική

    Ψήφοι: 8 6.6%
  • σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική

    Ψήφοι: 3 2.5%
  • σε θέατρο / σινεμά

    Ψήφοι: 22 18.2%
  • άλλο (τι?)

    Ψήφοι: 17 14.0%

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Τι από τα παρακάτω προτιμάτε??

Νυχτερινή Έξοδο..

Α. σε club
Β. στα μπουζούκια
Γ. σε συναυλία (γενικά)
Δ. σε εναλλακτική μουσική σκηνή
Ε. σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική
ΣΤ. σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική
Ζ. σε θέατρο / σινεμά
Η. άλλο

Προσωπικά, προτιμώ το Γ, το Δ και το Ζ... Το ΣΤ μου φαίνεται καλό, αλλά για μεγαλύτερες ηλικίες. Και το Ε θεωρώ ότι είναι για μεγαλύτερες ηλικίες επίσης. Το Α και το Β δεν μου αρέσουν καθόλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τι από τα παρακάτω προτιμάτε??

Νυχτερινή Έξοδο..

Α. σε club
Β. στα μπουζούκια
Γ. σε συναυλία (γενικά)
Δ. σε εναλλακτική μουσική σκηνή
Ε. σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική
ΣΤ. σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική
Ζ. σε θέατρο / σινεμά
Η. άλλο

Προσωπικά, προτιμώ το Γ, το Δ και το Ζ... Το ΣΤ μου φαίνεται καλό, αλλά για μεγαλύτερες ηλικίες. Και το Ε θεωρώ ότι είναι για μεγαλύτερες ηλικίες επίσης. Το Α και το Β δεν μου αρέσουν καθόλου..

και εμένα αυτή είναι η άποψή μου. Με μόνη διαφορά στο ότι με αηδιάζει το Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Τι από τα παρακάτω προτιμάτε??

Νυχτερινή Έξοδο..

Α. σε club
Β. στα μπουζούκια
Γ. σε συναυλία (γενικά)
Δ. σε εναλλακτική μουσική σκηνή
Ε. σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική
ΣΤ. σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική
Ζ. σε θέατρο / σινεμά
Η. άλλο

Προσωπικά, προτιμώ το Γ, το Δ και το Ζ... Το ΣΤ μου φαίνεται καλό, αλλά για μεγαλύτερες ηλικίες. Και το Ε θεωρώ ότι είναι για μεγαλύτερες ηλικίες επίσης. Το Α και το Β δεν μου αρέσουν καθόλου..

Τα προτιμώ με αυτή τη σειρά:

Γ. σε συναυλία (γενικά)
Δ. σε εναλλακτική μουσική σκηνή
Ζ. σε θέατρο / σινεμά
Α. σε club
Ε. σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική
ΣΤ. σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική
Β. στα μπουζούκια

Στα μπουζούκια δε πρόκειται να πατήσω ποτέ, καλύτερα να με πατήσει τρένο.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Συμφωνώ με τα παραπάνω, κι εμένα δεν μου αρέσει καθόλου σε club κι μπουζούκια ούτε σε σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
οχι κλαμπακια και μπουζουκια φυσικα...
με την καταλληλη παρεα και δυο μπoυκαλια και σε παγκακι να καθεσε καλα θα περασεις.

ουτε η συναυλια με χαλαει βεβαια αν ειναι καμια της προκοπης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Aπό αυτά που είδα εδώ πιο πολύ πηγαίνουμε σε σινεμά...σε συναυλίες δυστυχώς δεν μπορούμε να πάμε επειδή δεν βρίσκουμε...εγώ τους είπα ότι και η Πάολα να έρθει και να κάνει "συναυλία" εγώ θα πάω....να φανταστείτε στέρηση που έχω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
και εμένα αυτή είναι η άποψή μου. Με μόνη διαφορά στο ότι με αηδιάζει το Ε.

δεν διαφωνώ μαζί σου, απλά σκέφτομαι πως αν ήμουν π.χ 50 χρονών ίσως και να μου άρεσε...

οχι κλαμπακια και μπουζουκια φυσικα...
με την καταλληλη παρεα και δυο μπoυκαλια και σε παγκακι να καθεσε καλα θα περασεις.

ουτε η συναυλια με χαλαει βεβαια αν ειναι καμια της προκοπης :)

:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μ' αρέσει αρκετά ο χορός, αλλά μόνο ο χορός του τύπου μπλουζ, τάνγκο κ.τ.λ. Πιστεύω πως αυτοί οι μοντέρνοι χοροί κάνουν τα κοριτσάκια να φαίνονται γλυκά και όμορφα και τους μαντραχαλάδες απλούστατα αστείους, μου φαίνεται εξωφρενικά γελοίο το να βλέπω σ' ένα club έναν τύπο με στυλ "πολύ άντραςςς" να κουνιέται αλλοπρόσαλα μόνος του. Οι συναυλίες και τα ρεμπετάδικα δεν με χαλάνε επίσης, ούτε τα alternative μέρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Για νυχτερινή έξοδο θα προτιμήσω να πάω φυσικά σε μια συναυλία:iagree: παρά στα μπουζούκια :nono:... Μετά μου αρέσει και το σινεμά/θέατρο! αλλά και η εναλλακτική μουσική σκηνή!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
παιδιά τι λέτε τώρα υπάρχει άτομο που πάει σε ρεμπετάδικο και δεν περνα ωραία; δηλαδή άτομο που ακούει τον ήχο του μπουζούκιου και μένει αδιάφορος;ε δεν το νομίζω !πιστεύω ότι ο ήχος αυτός είαναι στην καρδιάστην καρδιά του Ελληνα!ωραια και τα κλαμπάκια και το σινεμά και το θέατρο και τα μπουζούκια και οι μουσικές σκηνές αλλά τώρα στο ρεμπετάδικο άλλη φάση!το μόνο που σιχαίνομαι αυτό το κυριλέ εστιατόριο με κολλονάτα ποτήρια που δεν μπορεις να μιλήσεις δυνατα με απαλή μουσική αηδία καθόμουν και σπίτι μου!πάντως με καλή παρέα όπου και να βρεθείς περνάς τέλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
παιδιά τι λέτε τώρα υπάρχει άτομο που πάει σε ρεμπετάδικο και δεν περνα ωραία; δηλαδή άτομο που ακούει τον ήχο του μπουζούκιου και μένει αδιάφορος;ε δεν το νομίζω !πιστεύω ότι ο ήχος αυτός είαναι στην καρδιάστην καρδιά του Ελληνα!ωραια και τα κλαμπάκια και το σινεμά και το θέατρο και τα μπουζούκια και οι μουσικές σκηνές αλλά τώρα στο ρεμπετάδικο άλλη φάση!το μόνο που σιχαίνομαι αυτό το κυριλέ εστιατόριο με κολλονάτα ποτήρια που δεν μπορεις να μιλήσεις δυνατα με απαλή μουσική αηδία καθόμουν και σπίτι μου!πάντως με καλή παρέα όπου και να βρεθείς περνάς τέλεια

Εντάξει γούστα είναι αυτά. Μην είσαι απόλυτος.

Για άλλους η μουσική στα κυριλάτα, δεν είναι αηδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Αν έχω καλή παρέα πάω οπουδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
1-->Συναυλία εννοείται
2-->Σε club (αλλά σε στιλ revenge of rock, wizard..μακριά απο μένα τα κυριλέ κλαμπάκια τ στυλ αυτοκίνηση και guzel..:nono:)
3-->Άλλο (ΜΠΥΡΑΡΙΑ/πλατεία/σπίτι φίλων για ποτάκι!)
4-->Εναλλακτική μουσική σκηνή

μπουζούκια, ταβέρνα, εστιατόριο..ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τι από τα παρακάτω προτιμάτε??

Νυχτερινή Έξοδο..

Α. σε club
Β. στα μπουζούκια
Γ. σε συναυλία (γενικά)
Δ. σε εναλλακτική μουσική σκηνή
Ε. σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική
ΣΤ. σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική
Ζ. σε θέατρο / σινεμά
Η. άλλο

Προσωπικά, προτιμώ το Γ, το Δ και το Ζ... Το ΣΤ μου φαίνεται καλό, αλλά για μεγαλύτερες ηλικίες. Και το Ε θεωρώ ότι είναι για μεγαλύτερες ηλικίες επίσης. Το Α και το Β δεν μου αρέσουν καθόλου..

A) Ανάλογα το club. Αν είναι ελληναδικο τότε ναι.
Β) Εννοείται, αλλά λόγω κόστους δεν ειναι για πολύ συχνά κι άλλωστε γενικά τα μπουζούκια είναι για μια ειδική περίσταση.
Γ) Ανάλογα τον καλλιτέχνη. Σε ελληνικό ροκ ή έντεχνο ναι. Σε ακραία ροκ, μέταλ ή ποπ με καμία παναγία.
Δ) Δε μου αρέσουν τα "εναλλακτικά". Είμαι του κλασικού.
Ε) Ναι, κι αυτό ψηφισα, διότι συνδυάζει φαγητό, μουσική και χορό. Σε μία προέκταση κάπως έτσι ειναι και τα ρεμπετάδικα, στα οποία έχω μεγάλη αγάπη.
ΣΤ) Ε, κάπως κυριλέ ναι, κάποιες φορές πάω. Όχι σε πολύ κυριλέ όμως, τύπου Φιλοθέης...
Ζ) Μια στο τόσο ναι, αλλά δεν είμαι σινεφίλ. Άντε το πολύ κανα εναλλακτικό θέατρο στα Εξάρχεια που και που. Τις επιθεωρήσεις τις σιχαίνομαι...
Η) Επίσης θα έλεγα σε δημοτικά φεστιβάλ παραδοσιακού χαρακτήρα στυλ "Γιορτη Τσικουδιάς", αλλά δυο, άντε τρεις φορές το χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Η δικιά μου σειρά είναι:
Γ. σε συναυλία (γενικά) (Χατζηγιάννης αύριο!)
Ζ. σε θέατρο / σινεμά
Α. σε club
Β. στα μπουζούκια
Δ. σε εναλλακτική μουσική σκηνή
Ε. σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική
ΣΤ. σε κυριλέ εστιατόριο με την ανάλογη μουσική


Σε κυριλέ εστιατόριο δεν θα πατήσει ποτέέέέ το ποδαράκι μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Στην περιοχή μου δεν έχουμε και πολλές επιλογές..... Ένα club και κάτι καφετέριες, οι οποίες έχουν γίνει βαρετές...
Όμως αν είχαμε τη δυνατότητα για περισσότερες επιλογές, εγώ θα προτιμούσα βέβαια το σινεμά... μετά σε συναυλίες , μετά την έξοδο σε νυχτερινά κέντρα ( δηλαδή στο Πλούταρχο , Ρέμο θα με βρίσκατε συνέχεια ) και στο τέλος τα club.... τα μπουζούκια δεν τα προτιμώ ιδιαίτερα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ορεξη να υπάρχει,καλη παρεα που να συνεννοήσε,ωραια ατμόσφαιρα και όλα τα αλλα τα βρίσκεις στην πορεία για το που θα πας.Αν ισχύουν ολα τα παραπάνω και σπιτι να καθίσεις με την παρεα,καλά θα περάσεις.:)Καλα οκ παντως το πολυ κυριλέ με χαλάει με οποιον και να μαι μαζι,μου κάνει πολυ δήθεν.Προτιμω πιο εναλλακτικους και παρεΪστικους τροπους διασκέδασης .αλλα οκ ειπαμε όρεξη να υπάρχει κ καλή παρέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Clubs, καφετέριες και εστιατόρια. Οσο πιο κυριλάτα τόσο το καλύτερο. Λαικομάγαζα και μπουζούκια τα σιχαίνομαι. Τα υπόλοιπα ούτε κρύο ούτε ζεστό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ σε ακριβό κυριλάτο θα πήγαινα μόνο για την υψηλή ποιότητα του φαγητού, και για τίποτα άλλο.

Αλλά επειδή είναι πανάκριβα, δε πατάω ποτέ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Am meisten bars, clubs και καφετέριες! Μου αρέσουν και τα εστιατόρια (κυριλάτα rule).:) Σινεμά σπανιότερα. Μπουζούκια κ παρόμοιας φύσεως στέκια...no way!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top