Ενδοσχολικές Εξετάσεις : Απορίες

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Παιδια,σημερα πηγα ειδα οτι δεν περασα πανελληνιες,
αλλα ακουστηκε οτι δεν περασα και τις ενδοσχολικες ?!

Πειτε μου λιγο τι χρειαζεται για να περασεις οπως και επισης εαν εμεινα παω Σεπτεμβριο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina11

Νεοφερμένος

Η Kατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια,σημερα πηγα ειδα οτι δεν περασα πανελληνιες,
αλλα ακουστηκε οτι δεν περασα και τις ενδοσχολικες ?!

Πειτε μου λιγο τι χρειαζεται για να περασεις οπως και επισης εαν εμεινα παω Σεπτεμβριο ?
ε δε νομιζω ρε παιδι μου ν σε εκοψαν οι καθηγητες κ να πας σεπτεμβριο.τοσο στη μπουκα σε εχουν...δεν εχει τυχει ν ακουσω ποτε ν αφηνουν μεταξεταστεο ατομο της 3ης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ομως για ολα υπαρχει η πρωτη φορα,

Ακουστηκε το ονομα το δικο μου και 2 ατομων ακομα οτι θα μας αφησουν,οποτε αναγκαστηκα παλι του χρονου ?

Εαν με αφησουν θα τα σπασω,γιατι ειναι αδικια.Εχω Α' γενικο 13.5 Β'γενικο 13.7 ,πανεληνιες εφερα καμια 6-7000 μορια,και στις ενδοσχολικες τα πηγα σχετικα καλα παροτι ειχα κατω απο βαση.Ενω καποια αλλα ατομα ηταν συνεχεια εξω,αλλοι δεν ηρθαν να γραψουν. Σοβαρα δεν ηρθαν και δεν εχουν δικαιολογιτικα και περασαν και ειναι χειροτεροι μαθητες απο εμενα.

Πως γινεται αυτο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annamaria

Νεοφερμένος

Η Annamaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Πολυ δυσκολα θα συμβει αυτο για τριτη λυκειου.
Μηπως στο ειπαν απλως για να σε εκφοβησουν?

Μπορεις με ηρεμια πανω απ'ολα να τους πεις οτι προσπαθησες και οτι θα ηταν πολυ αδικο να σου κανουν κατι τετοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ναι σε ποιον να το πω ομως? Αναβαθμολογιση με λιγα λογια ?Σιγα μην με ακουσουν..

Αυριο το πρωι στις 12 η ωρα θα σας γραψω τι εγεινε τελικα.

Ας ελπισω να γινει κατι καλο,αλλιως το χτυπημα στο κεφαλι που εχω εξαιτιας της σημερινης ημερας,θα συνεχιστει και αυριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Τελικα παιδια με αφησαν. :( :( :(
ΕΛΕΟΣ.Ζητησα και αναβαθμολογηση και θελει να πληρωσω για καθε γραπτο μου αλλα δεν γινεται τιποτα.
Οποτε παλι του χρονου θα δωσω ξανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
11ο Γεν.Λυκειο,μακρια του παιδια καθε μικρος που μενει Θεσ/νικη μακρια του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Να πληρώσεις?! τι εννοείς;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Να πληρώσεις?! τι εννοείς;;;
Ν.2009/92 Αρ.19
Για την αναβαθμολόγηση κάθε γραπτού δοκιμίου προαγωγικών, απολυτηρίων και κατατακτηρίων εξετάσεων μαθητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, εκδίδεται παράβολο, το οποίο αποτελεί δημόσιο έσοδο. Το ύψος του παραβόλου αυτού καθορίζεται με κοινή απόφαση των Υπουργών Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων και Οικονομικών.



Εγώ τώρα έχω μία άλλη ερώτηση. Όταν λέει το παραπάνω άρθρο "κατατακτηρίων εξετάσεων της β/βάθμιας εκπαίδευσης" εννοεί τις πανελλήνιες???

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Να κάτι που δεν ήξερα σχετικά με τη δημόσια και δωρεάν παιδεία μας... μπράβο. Κατατακτήριες... δεν έχω ιδέα τι εννοεί :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ν.2009/92 Αρ.19
Για την αναβαθμολόγηση κάθε γραπτού δοκιμίου προαγωγικών, απολυτηρίων και κατατακτηρίων εξετάσεων μαθητών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, εκδίδεται παράβολο, το οποίο αποτελεί δημόσιο έσοδο. Το ύψος του παραβόλου αυτού καθορίζεται με κοινή απόφαση των Υπουργών Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων και Οικονομικών.



Εγώ τώρα έχω μία άλλη ερώτηση. Όταν λέει το παραπάνω άρθρο "κατατακτηρίων εξετάσεων της β/βάθμιας εκπαίδευσης" εννοεί τις πανελλήνιες???
οχι, κατατακτηριες ειναι απο τη μια ταξη στην αλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Έλεος........ πολύ άκυρο να σε αφήσουν στην Τρίτη Λυκείου.... Καλά πόσο βλάκες είναι οι καθηγητές... Δώσε του παιδιού το χαρτί να φύγει να τελειώνει... τι σε ενοχλεί... Δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εμας εδω, αφησαν 3-4...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Εμεις τελικα ειμαστε αρκετοι,αλλα οπως λετε μας "Αφησαν" χωρις καποιον ουσιαστικο λογο.
Εδω περα σε εμενα ενα παιδι σε 2 μαθηματα σηκωθηκε και εσκισε τα χαρτια ενω εγραφε και αρχισε να βριζει ,και περασε κανονικα.Οποτε τι να πω ?!Αφησαν εμενα που ειχα τετοιο γενικο ?!

Τι να πω οσο για το αλλο που δεν γνωριζατε οτι πρεπει να πληρεσετε?!Μετα σου λενε δωρεαν παιδεια,@@ ειναι.Οπως ειδατε εμενα μου ζητησαν χρηματα για να γινει η αναβαθμολογιση αλλιως δεν γινεται αποδεκτο το γραπτο,ωστε να αναβαθμολογηθει.

Οπως προειπα για τους μικρους της Θεσ/νικης μακρια απο το 11ο Γεν. Λυκειο Θεσ/νικης.Δηλαδη εγω τωρα επρεπε να παω στο ΙΕΚ οπως ειχα κανονισει και με καθυστερουν 1 ολοκληρο χρονο,δηλαδη ελεος,τωρα θα πρεπει να διαβασω ξανα,να δωσω το αλλο καλοκαιρι,και εως τοτε πρεπει να καθομαι ? ! Ενω εαν ημουν στο ΙΕΚ θα ημουν χαλαρος..

ΤΙ ΝΑ ΠΩ! ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ! 11ο Γεν. Εισαι για τον .. ..

Συγνωμη εαν παρεκτρεπομαι αλλα δεν παλευεται,ανοιξα και 2η φορα το κεφαλι μου με τους μακακες του σχολειου μου.Οταν εφυγα τους ειπα "καλο καλοκαιρι να εχετε,οχι σαν εμενα που με αφησατε" και κανεις δεν ειπε τιποτα ολοι αχνα δεν εβγαλαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiwtis

Νεοφερμένος

Ο panagiwtis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
'Ακου φιλε..αφού έμεινες έχεις 2 δυνατότητες. 1) φοιτάς πάλι στην γ' λυκείου μπας και βελτιώσεις τα προφορικά σου και μετά πανελλήνιες 2) κρατάς τα προφορικά σου και ξαναδίνεις πανελλήνιες και ενδοσχολικά όπως και φέτος.Μεγάλο παιδί είσαι σκέψου,αποφάσισε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
'κρατάς τα προφορικά σου και ξαναδίνεις πανελλήνιες και ενδοσχολικά όπως και φέτος.Μεγάλο παιδί είσαι σκέψου,αποφάσισε..

Γϊνεται αύτο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Γϊνεται αύτο;;;
Βεβαίως γίνεται!
Για περισσότερες πλροφορίες καλύτερα είναι να απευθυνθείς στον καθηγητή του ΣΕΠ του σχολείου σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potentilla.anserina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Καθήγητης ΣΕΠ στο σχολείο μου είναι η γυμνάστρια! Και πιστεύω ότι ξέρω περισσότερα από αυτην! Αλλωστε ρωτάω καθαρα ενημερωτικα! Ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiwtis

Νεοφερμένος

Ο panagiwtis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Π.Δ.86/2001 (ΦΕΚ 73 τ.Α΄)

β. Αν πρόκειται για μαθητές της Γ΄ τάξης, αυτοί έχουν τις εξής δυνατότητες:
i. Να επαναλάβουν τη φοίτηση στη Γ΄ τάξη και να επανεξεταστούν σε όλα τα μαθήματα
i i. Να προσέλθουν στις γραπτές εξετάσεις του Ιουνίου του επόμενου σχολικού έτους σε όλα τα μαθήματα της ίδιας κατεύθυνσης, χωρίς να φοιτήσουν στο Λύκειο. Στην περίπτωση αυτή παραμένει αμετάβλητος ο βαθμός των τετραμήνων. Οι μαθητές αυτοί, εφόσον προσέλθουν το αμέσως επόμενο από αυτό της αποφοίτησής τους σχολικό έτος, εξετάζονται σε όλα τα γραπτώς εξεταζόμενα μαθήματα που διδάσκονταν κατά το τελευταίο έτος της φοίτησής τους στην τάξη αυτή και στην εξεταστέα-διδακτέα ύλη που έχει ανακοινωθεί για το έτος που προσέρχονται στις εξετάσεις, εκτός των μαθημάτων που τυχόν αντικαταστάθηκαν, για τα οποία εξετάζονται στην ύλη που είχε καθορισθεί το σχολικό έτος της αποφοίτησής τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ναι ενταξει,αναγκαστηκα θα δωσω καλοκαιρι,δεν ξανα περναω το ΛΟΥΚΙ ΤΗΣ Γ'Λυκειου,φτανει τοσο.

Αλλα οσο σκεφτομαι οτι το χρονου θα δωσω ξανα,εξαιτιας μερικων καθηγητων επειδη δεν με πηγαιναν απο την στιγμη που πατησα στο σχολειο εκνευριζομαι.
Ευτυχως τωρα δουλευω σε Bar,οποτε ξεχνιεμαι.Να δω μετα το καλοκαιρι τι θα κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top