Αυνανισμός

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Οι κοπέλες δν έχουν σπέρμα ... :P Εμένα έτσι μου είπαν ... :P

Και ομως οι κοπελες αν βρεις...μονο αν βρεις το κουμπακι τους μπορουν να κανουν ενα ολοκληρο δωματιο χαλια...για εκπαιδευτικους και μονο σκοπους ( ναι καλα τωρα :P:P:P) κατεβασε κανενα βιντεο με τιτλο "squirt" ή "cytheria"...
Θα καταλαβεις τι εννοω...Και σε αυτο που ειπες φυσικα οι γυναικες δεν εχουν σπερμα αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν βγαζουν "υγρα"...Και μην ξεχναμε και το υγρο που βγαζει ο αντρας αν και λεγεται σπερμα μονο το 20% αυτου αποτελειται απο γαμετες (σπερματοζωαρια)...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
δεν νομιζω οι γυναικες να βγαζουν υγρα!παρολα αυτα γνωριζω πως υπαρχει το κολπικο υγρο.
παντως δν θεωρω κακο τν αυνανισμο αλλα φυσιολογικο.οσο για τν εκκλησια...καταδικαζει τα παντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δεν νομιζω οι γυναικες να βγαζουν υγρα!παρολα αυτα γνωριζω πως υπαρχει το κολπικο υγρο.
παντως δν θεωρω κακο τν αυνανισμο αλλα φυσιολογικο.οσο για τν εκκλησια...καταδικαζει τα παντα!

Bγαζουν, ειναι σωστο αυτο που λεει ο demerlad. Σε καποιες γινεται "εκ γενετης" και σε αλλες πρεπει να βρεθει ο σωστος τροπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εννοείτε τα κολπικά υγρά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Απ' όσο ξέρω λειτουργούν ως "φυσικά" λιπαντικά για να γίνεται ευκολότερα η "πράξη":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Απ' όσο ξέρω λειτουργούν ως "φυσικά" λιπαντικά για να γίνεται ευκολότερα η "πράξη":P

Ναι σωστο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Luciferous

Νεοφερμένος

Η Luciferous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και ομως οι κοπελες αν βρεις...μονο αν βρεις το κουμπακι τους μπορουν να κανουν ενα ολοκληρο δωματιο χαλια...για εκπαιδευτικους και μονο σκοπους ( ναι καλα τωρα :P:P:P) κατεβασε κανενα βιντεο με τιτλο "squirt" ή "cytheria"...
Θα καταλαβεις τι εννοω...Και σε αυτο που ειπες φυσικα οι γυναικες δεν εχουν σπερμα αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν βγαζουν "υγρα"...Και μην ξεχναμε και το υγρο που βγαζει ο αντρας αν και λεγεται σπερμα μονο το 20% αυτου αποτελειται απο γαμετες (σπερματοζωαρια)...:no1:

Δεν είπα το αντίθετο, απλά επειδή ρώτησε αν "εκσπερματώνουν" ... Συγγνώμη, έχω ένα κόλλημα με τους τύπους ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
εγω απλα δν γνωριζω τη χρηση των κολπικων υγρων.τωρα αν αυτα θεωρουνται οπως η εξπερματωση!τι να πω..ας οποιος ξερει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
εγω απλα δν γνωριζω τη χρηση των κολπικων υγρων.τωρα αν αυτα θεωρουνται οπως η εξπερματωση!τι να πω..ας οποιος ξερει!

Οχι, δεν θεωρειται αυτο εκσπερματωση αλλα οταν αυτα τα υγρα πεταγονται οπως στην αντρικη εκσπερματωση. Φαινεται λιγο σαν να κατουραει η αλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
wow!τι μπορει να μαθει κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Odanila

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Απο οτι έχω διαβάσει (Cosmopolitan : βγάλτε συμπέρασμα ;)) λειτουργούν ως λιπαντικό!!! Όμως σε ένα site, σχετικά με την αύξηση των χωρισμών πολλών ζευγαριών, έλεγε πως μπορεί να οφείλονται και στο γεγονός οτι πλέον οι γυναίκες αλλά και οι άντρες κάνουν αποτρίχωση!!!!

(αν και στην αρχή μου φάνηκε πολύ χαζό... διαβάστε να δείτε πως σχετίζεται με όλο αυτό)

Τα υγρά των γεννητικών οργάνων έχουν μια χαρακτηριστική οσμή η οποία εντείνει τη σεξουαλικότητα ανάλογα με τις ημέρες που είναι κατάλληλες για αναπαραγωγή! Οι τρίχες έχουν το χαρακτηριστικό να συγκρατούν αυτές τις οσμές τις οποίες ασυνείδητα και μάλλον απο κατάλοιπο της εξέλιξης μας μπορούμε να αντιληφθούμε! Έτσι εξαιτίας της αποτρίχωσης αυτό δεν είναι δυνατον να συμβεί και τα ζευγάρια "μειώνουν" την σεξουαλική τους ζωή..με αποτελεσμα φυσικά να χωρίζουν!!!

ΤΡΕΛΟ????????:hmm::s:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
οντως πολυ τρελο αλλα ακρως λογικο...εννοω υπαρχει μια συνοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
γιατί γίνεται σπατάλη σπέρματος. Γι' αυτό :)

Σπατάλη σπέρματος γίνεται ακόμη και με την τεκνοποίηση, αφού τελικά μόνο ένα σπερματοζωάριο δημιουργεί έμβρυο. Αλλα επίσης και με τη σεξουαλική επαφή χωρις τεκνοποίηση υπάρχει σπατάλη σπέρματος. Πάντως το γεγονός είναι οτι το σπέρμα θα αποβληθεί ούτως ή άλλως, ακόμη κι αν δεν αυνανιζεσαι, με την ονείρωξη.

off-topic[έπαιρνα τη σφεντόνα μου σημάδευα αεροπλάνα, και πάνω στο καλύτερο με ξύπναγαν με βια, για να μ' αποκοιμήσουνε δασκάλοι στα θρανία]off-topic
Αυνανισμός με εκσπερμάτωση κάνει κακό. Ρωτάω γιατί μου έχει συμβεί κάποιες φορές. π.χ. στην Ιταλία που ήμασταν.

Μα, ο σκοπός του αυνανισμού συνήθως είναι ο οργασμός που μετά τα 14-15 σχεδόν πάντα συνοδεύεται από εκσπερμάτωση.


KEEP WALKING eliaς :P
Δηλαηδή , τα κορίτσια δεν αυνανίζονται τόσο συχνά όσο τα αγόρια ;
Σιγά μην χάσουν την παρθενιά τους από τον αυνανισμό.
Κι μια απορία : Και οι κοπέλες εκσπερματώνουν κατά την διάρκεια του αυνανισμού ;


Και οι κοπέλες αυνανίζονται, σε μικρότερο ποσοστό όμως αλλά από τη φυση τους ντρέπονται να το ομολογήσουν. Ο γυναικείος αυνανισμός, αντίθετα με την κοινη πεποίθηση, συνηθως γίνεται με μαλάξεις στην περιοχή του αιδοίου και όχι με εισαγωγή αντικειμένων στον κόλπο. Σχετικά με τη γυναικεία εκσπερμάτωση δεν ξέρω, ακόμα το ψάχνουν. Πάντως τα κολπικά υγρά είναι καθαρά βοηθητικά νομίζω, δεν είναι απαραίτητα εκσπερμάτωση που συμβαίνει κατά τον οργασμό. Γενικά δε νομίζω οτι οι γυναικες με τον αυνανισμό βιώνουν συχνά οργασμό. Εδώ δεν επιτυγχάνεται πάντα με το σεξ, θα επιτυχει με τον αυνανισμό;


Πολλοί έφηβοι θα έχουν κάποτε αυνανιστεί στη ζωή τους. Εγώ το κάνω σε σημείο υπερβολής (3-4 φορές τη μέρα, ή και περισσότερες) και καταλαβαίνω πως είναι πρόβλημα! Είναι αυτή η συνήθεια βλαβερή για την υγεία, το εγκέφαλο; Επηρεάζει αρνητικά τις επιδόσεις στο σχολείο ή την ικανότητα κάποιου να αντιλαμβάνεται και να μαθαίνει πράγματα/μαθήματα; Πώς μπορώ να την σταματήσω αυτή τη συνήθεια; Παρακαλώ γράψτε ό,τι ξέρετε.

Υ.Γ. Δεν θα έπρεπε σε καμία περίπτωση αυτό το thread να θεωρηθεί προσβλητικό ή κακοπροαίρετο! Εάν θεωρηθεί προσβλητικό από τους διαχειριστές ας το διαγράψουν αλλα ας δοθεί πρώτα μια απάντηση, είναι σοβαρό!:'(

Οργανικό προβλημα δεν ορίζεται βάσει συχνότητας. Το κάνεις όσες φορές ο οργανισμός σου το λέει. Απο κει και πέρα πρόβλημα υπάρχει αν σου τρώει χρόνο η δραστηριότητα αυτή από σημαντικά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ο σκοπος του αυνανισμου ειναι να φτασεις σε οργασμο, αν δεν μπορουν να φτασουν δεν εχουν λογο να το κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κοίτα δεν ξέρω και πολλά για το γυναικείο αυνανισμό, αλλά είναι γεγονός οτι ειναι δυσκολο να προκληθεί οργασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Πάντως τα κολπικά υγρά είναι καθαρά βοηθητικά νομίζω, δεν είναι απαραίτητα εκσπερμάτωση που συμβαίνει κατά τον οργασμό
Θα επέμβω μόνο στο βιολογικό μέρος αυτής της συζήτησης...

1ον)Λοιπόν οι γυναίκες δεν εκσπερματώνουν, δεν έχουν σπερματοζωάρια.
2ον)Μετά το πέρας της επαφής η γυναίκα δεν βγάζει ωάρια, το σπερματοζωάριο κινείται και βρίσκει το ωάριο εκεί που βρίσκεται (ξέχασα πώς λέγεται το όργανο...).

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κοίτα δεν ξέρω και πολλά για το γυναικείο αυνανισμό, αλλά είναι γεγονός οτι ειναι δυσκολο να προκληθεί οργασμός.

Για το σεξ ναι, ετσι ξερω κι εγω, δεν εχω διαβασει πουθενα ομως τπτ για δυσκολια σε αυνανισμο, εξαλλου οταν κανει καποια στον εαυτο της εχει βρει πως να το κανει ωστε να φτασει σε οργασμο, ενω στο σεξ θελει μεγαλυτερη προσπαθεια και επικοινωνια μεταξυ των δυο.

Θα επέμβω μόνο στο βιολογικό μέρος αυτής της συζήτησης...

1ον)Λοιπόν οι γυναίκες δεν εκσπερματώνουν, δεν έχουν σπερματοζωάρια.
2ον)Μετά το πέρας της επαφής η γυναίκα δεν βγάζει ωάρια, το σπερματοζωάριο κινείται και βρίσκει το ωάριο εκεί που βρίσκεται (ξέχασα πώς λέγεται το όργανο...).

Αυτά.

ναι σωστα ξεχασα να διευκρινισω κι εγω οτι με τον ορο "εκσπερματωση" στις γυναικες αναφερομουν στο λεγομενο squirting οπου τα υγρα του κολπου βγαινουν οπως βγαινει το σπερμα στους αντρες. Οχι οτι συμβαινει κατι απο αυτα που ειπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα επέμβω μόνο στο βιολογικό μέρος αυτής της συζήτησης...

1ον)Λοιπόν οι γυναίκες δεν εκσπερματώνουν, δεν έχουν σπερματοζωάρια.
2ον)Μετά το πέρας της επαφής η γυναίκα δεν βγάζει ωάρια, το σπερματοζωάριο κινείται και βρίσκει το ωάριο εκεί που βρίσκεται (ξέχασα πώς λέγεται το όργανο...).

Αυτά.

Νομίζω πάει και το βρίσκει στις σάλπιγγες.

Για το σεξ ναι, ετσι ξερω κι εγω, δεν εχω διαβασει πουθενα ομως τπτ για δυσκολια σε αυνανισμο, εξαλλου οταν κανει καποια στον εαυτο της εχει βρει πως να το κανει ωστε να φτασει σε οργασμο, ενω στο σεξ θελει μεγαλυτερη προσπαθεια και επικοινωνια μεταξυ των δυο.

Απλώς κάπου είχα διαβάσει οτι δεν είναι τόσο απλό όσο στον άντρα. Δηλαδή ο άντρας μπορεί να φτάσει σε οργασμό με αυνανισμό ακόμη και την πρώτη φορά σε παιδική ίσως ηλικία. Η γυναίκα έλεγε οτι πρέπει να πειραματιστεί αρκετά μεχρι να βρει τις κατάλληλες κινήσεις και τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Νομίζω πάει και το βρίσκει στις σάλπιγγες.



Απλώς κάπου είχα διαβάσει οτι δεν είναι τόσο απλό όσο στον άντρα. Δηλαδή ο άντρας μπορεί να φτάσει σε οργασμό με αυνανισμό ακόμη και την πρώτη φορά σε παιδική ίσως ηλικία. Η γυναίκα έλεγε οτι πρέπει να πειραματιστεί αρκετά μεχρι να βρει τις κατάλληλες κινήσεις και τέτοια.

Ε ενταξει αυτο ισχυει, αλλα αν τις βρει ολα οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top