Με τον νέο τρόπο βαθμολόγησης αλλάζουν και οι βάσεις;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ο νέος τρόπος βαθμολόγησεις θα επηρεάσει και τις βάσεις? Κάτι τέτοιο πήρε το αυτί μου και ανυσηχώ. Ήλπιζα να σε εύκολη συγκομιδή μορίων αλλά τώρα εάν αλλάξουν οι βάσεις τα πράγματα δεν θα είναι πιο δύσκολα? Θέλω να πω υπάρχει περίπτωση για μεγάλη αύξηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
σιγουρα θα ανεβουν αφου η βαθμολογηση αλλαξε προς οφελος του μαθητου.τωρα πολυ η λιγο θα δειξει.... :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
τι άλλαξε στον τρόπο βαθμολόγησης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ο νέος τρόπος αναβαθμολόγησης θα ισχύει εφόσον υπάρχουν διαφορές(πάνω από 15 μονάδες αν θυμάμαι καλά ) μεταξύ των δύο βαθμολογιτών μην γράφετε ανακρίβιες, εκτός και αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Ο νέος τρόπος αναβαθμολόγησης θα ισχύει εφόσον υπάρχουν διαφορές(πάνω από 15 μονάδες αν θυμάμαι καλά ) μεταξύ των δύο βαθμολογιτών μην γράφετε ανακρίβιες, εκτός και αν αναφέρεσαι σε κάτι άλλο

12!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι άλλο θ' ακούσουν τα μπλε αυτιά μου...

Ο νέος τρόπος βαθμολόγησεις θα επηρεάσει και τις βάσεις? Κάτι τέτοιο πήρε το αυτί μου και ανυσηχώ. Ήλπιζα να σε εύκολη συγκομιδή μορίων αλλά τώρα εάν αλλάξουν οι βάσεις τα πράγματα δεν θα είναι πιο δύσκολα? Θέλω να πω υπάρχει περίπτωση για μεγάλη αύξηση?
Τι σε νοιάζει πώς θα πάνε οι βάσεις; Η βάση είναι πόσο πήρε ο τελευταίος που εισήχθη στη σχολή. Εσύ να γράψεις καλά.




Δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα του thread. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Απορίοα εύλογη κατά την γνώμη διότι δεν ξέρω πόσο θα γράψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πόσο θα γράψεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
1880-18500 θέλω να γράψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λάθος λογική. Σκέφτεσαι πόσο θες να γράψεις και όχι το τι σε ενδιαφέρει. Μέγα σφάλμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εχείς χρόνια μπροστά σου έτσι και αλλιώς , μη σε απασχολεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Νοίζω κάνεις λάθος, κάθισα και σκέφτηκα τι μου αρέσει και διαπίστωσα ότι οι σχολές που με ενδιάφέρουν είναι εκεί μέσα ή και πιο κάτω από το επιθυμητό αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά
1) μην στοχεύεται σε μια συγκεκριμένη βαθμολογία, πχ κάποιος που στοχεύει στο 19 δεν θα έχει διαβάσει τέλεια μαθηματικά κατεύθυνσης? Τι θα πει? αφήνω το bolzano ή το fermat μιας και δεν θέλω 20 αλλά 19? :-P
Η δεν μπορείς στην έκθεση να μην διαβάσεις σε όλες τις ενότητες για πχ τις "συνέπειες" :-P
2) μην σας νοιάζει άμα θα πέσουν δύσκολα ή εύκολα θέματα γιατί δεν θα είστε οι μόνοι που δεν θα γράψετε καλά ή που θα γράψετε τέλεια αντίστοιχα, Πχ ένας πάρα πολύ καλός μαθητής άμα φέτος δεν γράψει μαθηματικά κατεύθυνσης καλά δεν θα γράψουν όλοι καλά και ίσως και χειρότερα από αυτόν, άρα μην σας ενδιαφέρει καθόλου αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ramsak

Νεοφερμένος

Ο ramsak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
και με λιγα λογια για αυτους που δεν το εχουν καταλαβει..αν υποθεσουμε οτι τα θεματα ειναι παρα πολυ δυσκολα τοτε π.χ. στην Ιατρικη θα περνας με 16000μορια αν τα θεματα ηταν πολυ ευκολα τοτε θα περναγες με 19000 σημασια εχει οτι και στις δυο περιπτωσεις το 90% των επιτυχιων θα ηταν απο τους ιδιους υποψηφιους!!γιατι τις βασεις τις διαμορφωνει το επιπεδο των εξεταζομενων και κανενας αλλος παραγοντας!!εκτος και αν βγουν τα μεσα μαζικης παραπλανησης και "διαφημισουν" συγκεκριμενα την σχολη που θες εσυ να επιτυχεις τοτε θα ανεβει η ζητηση αρα και η τιμη "πωλησης"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NiNaarc

Νεοφερμένος

Η NiNaarc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ακριβως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top