Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εδώ μπορεί να γράφει ο καθένας για το αν παίζει κάποιο μουσικό όργανο να συζητά για κάποιο κομμάτι που παίζει και να περιγράφει τις εμπειρίες του.

Εγώ παίζω κιθάρα 7.5 χρόνια και τρομπέτα 5 χρόνια.

Το να παίζει κανείς μουσική, πιστέψτε με, από το να ακούει απλά είναι μια τελείως διαφορετική εμπειρία.:iagree:

Όποιος δε παίζει, να αρχίσει και θα ανακαλύψει έναν καινούριο κόσμο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
3 χρόνια έκανα μπουζούκι, αλλά τώρα περιστασιακά παίζω μόνος μου λόγω έλλειψης χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το να παίζει κανείς μουσική, πιστέψτε με, από το να ακούει απλά είναι μια τελείως διαφορετική εμπειρία.:iagree:

Όποιος δε παίζει, να αρχίσει και θα ανακαλύψει έναν καινούριο κόσμο.:)
Ισχύει αυτό :) .
Ηλεκτρικό μπάσο παλεύω εγώ λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
από πρώτη δημοτικού παίζω πιάνο. Έχω πάει και σε διαγωνισμούς σε εκδηλώσεις και σε όλα αυτά . Όμως δυστυχώς δεν παίζω τόσο συχνά γιατί δεν προλαβαίνω..... Αλλά παρό ολά αυτά πότε και πότε παίζω κανένα μοντέρνο κομμάτι..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Όντως η έλλειψη χρόνου είναι πρόβλημα.

Εγώ δε σταμάτησα τα μαθήματα όμως. Τα βόλεψα καλά και τώρα με απασχολούν και τα δύο μαζί μόνο 1 ώρα και 10 λεπτά την βδομάδα. :no1:

Ισχύει αυτό :) .
Ηλεκτρικό μπάσο παλεύω εγώ λίγο.

Το ηλεκτρικό μπάσο είναι ωραίο όργανο.

Μάλιστα είναι εύκολο για κάποιον που παίζει κιθάρα καθώς οι χορδές του είναι ίδιες με τις 4 πάνω της κιθάρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε είναι ελαφρώς διαφορετική η τεχνική, θέλει πολλή περισσότερη δύναμη για παράδειγμα, αλλά σε γενικές γραμμές ναι, είναι εύκολη μια τέτοια μετάβαση.
Μου αρέσει σαν όργανο γιατί είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ των ρυθμικών οργανών και των μελωδικών οργάνων :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Κι εγώ πήγαινα πιάνο για 8 χρόνια αλλά μόλις πήγα Λύκειο σταμάτησα λόγω έλλειψης χρόνου αλλά και επειδή είχα αρχίσει λίγο να βαριέμαι :P

Το πιάνο μου βρίσκεται στο σαλόνι και δεν χρησιμοποιείται όπως παλιά αλλά μερικές φορές μπορεί να παίξω κανά κομμάτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω επαιζα πληκτρα 4 χρονια, αλλα σταματησα στο λυκειο χωρις λογο... Δε ξερω, ισως θα ηθελα να συνεχισω καποια στιγμη, ωραιο ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ναι μόλις και εγώ πήγα στο λύκειο σταμάτησα. Σταμάτησα επίσης και επειδή τα λίγα κλασσικά κομμάτια αξίζαν............ Τώρα παίζω μόνο πλούταρχο - χατζηγιάννη και άλλα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Εγώ πήγαινα για δυο χρόνια πιάνο αλλά τα παράτησα.Τώρα σκέφτομαι να ξανά αρχίσω καθώς έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Eγώ ξέρω να παίζω ένα τραγούδι στο πιάνο και ένα στο λαούτο. Πιάνεται? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Eγώ ξέρω να παίζω ένα τραγούδι στο πιάνο και ένα στο λαούτο. Πιάνεται? :P

Όπως το πάρει κανείς...... :P:P:P:P:P:P:P:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektaria

Νεοφερμένος

Η nektaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εγώ παίζω πιάνο,ταμπουρά,ούτι,κιθάρα και τουμπελέκι.Πιάνο και ταμπουρά παίζω εδώ και 2 χρόνια.Ούτι(που είναι το αγαπημένο μου) παίζω 5 χρόνια και τουμπελέκι άρχισα φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Αυτά είναι...:iagree: Όσα περισσότερα τόσο καλύτερα.

Να δυο καλές ιστοσελίδες με τραγούδια για κιθάρα:

www.guitaretab.com
www.kithara.vu

Η δεύτερη έχει μόνο ελληνικά κομμάτια και θα ενδιαφέρει όλους για τα lyrics των τραγουδιών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ξέρει κανένας κάποιο site για παρτιτούρες πιάνου??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ δε ξέρω για να σε βοηθήσω. Βέβαια ξέρω ότι δεν είναι τόσο δημοφιλής οι παρτιτούρες πιάνου στο internet.:)

Κάνε μια προσπάθεια στο Google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πηγα 4 χρονια πιανο.....το αγαπαω παααρα πολυ...αλλα λογω υπερφορτωμενου ωραριου δυστυχως το παρατησα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
εγω πηγαινα βιολι για 3 χρονια (κυριως κλασικο αλλα και ηλεκτρικο) και συνεχισα να παιζω αλλα τρια μονος...και τωρα παιζω...ειναι φανταστικο...βασικα προσπαθω να μαθω και μονος μου να παιζω κιθαρα...σε σχεση με το βιολι μου φαινεται πολυ πιο ευκολη παντως...θα δειξει..το θεωρω πολυ σημαντικο να παιζει κανεις καποιο οργανο...σε κανει να αλλαξεις...αισθανεσαι πιο δημιουργικος..ειδικα αν γραφεις τραγουδια μονος σου..οποιος δεν παιζει του προτεινω να αρχισει κατι ...οτι του αρεσει..θα ειναι μια ξεχωριστη εμπειρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
εγώ ξέρω να παίζω ντραμσ, τρομπετα και βρύτοο. Τώρα θέλω μα ξεκινήσω Μπάσσο ή ηλεκτική κθάρα. Πάντως ο καλύτερος ήχος είναι αυτός που κάνουν τα σκι στον πάγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top