Emo

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τραβήχτε τους φωτογραφίες και δείξτε τους μετά απο 3-4 χρονάκια πως ήταν.. Τότε μπορεί να αυτοκτονήσουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τραβήχτε τους φωτογραφίες και δείξτε τους μετά απο 3-4 χρονάκια πως ήταν.. Τότε μπορεί να αυτοκτονήσουν :P

hahahaha:lol::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κατ'αρχην για να μην παραμυθιαζομαστε, δεν ειναι ουτε ιδεολογια ουτε σταση ζωης. Ειναι απλα μια μοδα που δημιουργηθηκε για να πουλησουν καποια συγκεκριμενα προιοντα. Δεν ειναι ιδεολογια γιατι πολυ απλα στερειται τεκμηριωμενης επιχειρηματολογιας.
Το αν ειναι σωστοι ή οχι, το κρινει η κοινωνια, οχι ο καθενας προσωπικα. Ειναι αντικοινωνικοι και δυστυχως οι πιο πολλοι απο αυτους ειναι παιδακια πλουσιων μπαμπαδων που δεν εχουν τιποτα αλλο να κανουν. Το οτι τους βριζουν και τους δουλευουν, και δεν εξαιρουμαι, ειναι πολυ απλα απορροια του ξενισμου που προκαλουν στην κοινωνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στην περιοχή μου κανονικούς emo δεν έχουμε για να ξέρω από πρώτο χέρι, έτσι οι γνώσεις μου περι emo κυρίως προέρχονται από αυτούς που βλέπω που και που όταν βγαίνω και από όσα ακούω. Για αυτό και δεν ξέρω αρκετά για αυτούς για να τους σχολιάσω με απόλυτη σιγουριά για αυτά που λέω.

Η εμφάνισή τους μου είναι τελείως αδιάφορη, γιατί ο άλλος ντύνεται όπως θέλει, σιγά μη ζητήσει και την έγκρισή μου!:P Το ότι εγώ δεν θα έβγαινα με τίποτα έτσι έξω είναι άλλο ζήτημα! Τη μουσική δεν θα τη σχολιάσω γιατί και πάλι είναι επιλογή του καθενός, και δεν είναι λογικό να λέμε "Τι; σου αρέσει το χ τραγούδι;;;; Μα κάτι τέτοια ακούν οι emo" λες και έκανε κανα έγκλημα....

Τώρα ως προς το διαρκές ψυχοπλάκωμα, εκεί ναι έχω ένα θεματάκι.... Η υπερβολική απαισιοδοξία, και η μελαγχολία τους 24 ώρες το 24ωρο δεν με επηρεάζουν βέβαια άμεσα (για να τους κατηγορώ ή να τους βρίζω), αλλά δεν είναι normal κατάσταση.... Και για να το πάρουμε και πιο σφαιρικά το θέμα, δεν θα ήθελα με τίποτα να ήμουν στη θέση μιας μητέρας που το παιδί της είναι emo.... Να το βλέπεις συνέχεια μες στη θλίψη και να μη ξέρεις τι του φταίει όπως επίσης να μην ξέρεις αν θα ζεί την επόμενη μέρα ή θα έχει αυτοκτονήσει.... Επαναλαμβάνω ότι η υπερβολή βλάπτει. Οποιουδήποτε είδους υπερβολή, όχι μόνο οι emo, αλλά και αυτοί που λένε ότι οι emo πρέπει να πεθάνουν κλπ κλπ κλπ.... Δεν είναι κατάσταση αυτή, γιατί άλλο το να μη συμφωνείς με ένα στυλ, ιδεολογία (ή όπως αλλιώς θέλετε να το πείτε) και άλλο να λεει πώς πρέπει να ψοφήσουν, έλεος δηλαδή!:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κατ'αρχην για να μην παραμυθιαζομαστε, δεν ειναι ουτε ιδεολογια ουτε σταση ζωης. Ειναι απλα μια μοδα που δημιουργηθηκε για να πουλησουν καποια συγκεκριμενα προιοντα. Δεν ειναι ιδεολογια γιατι πολυ απλα στερειται τεκμηριωμενης επιχειρηματολογιας.
Το αν ειναι σωστοι ή οχι, το κρινει η κοινωνια, οχι ο καθενας προσωπικα. Ειναι αντικοινωνικοι και δυστυχως οι πιο πολλοι απο αυτους ειναι παιδακια πλουσιων μπαμπαδων που δεν εχουν τιποτα αλλο να κανουν. Το οτι τους βριζουν και τους δουλευουν, και δεν εξαιρουμαι, ειναι πολυ απλα απορροια του ξενισμου που προκαλουν στην κοινωνια.

Ε βασικά η μόδα ξεκίνησε από ένα μουσικό ρεύμα που είχε στάση ζωής. Συγκεκριμένα παρακλάδι της punk, λεπτομέρειες δε γνωρίζω. Βασικά κάνεις λάθος με το ότι είναι αντικοινωνικοί. Τα παιδιά πλούσιων γονιών είναι πολύ πιο κοινωνικά από τους υπόλοιπους, ως επί το πλείστον! Το ότι ξενίζουν είναι καθαρά θέμα εμφάνισης και σε αυτό ευθύνεται ο συντηρητισμός της ελληνικής κοινωνίας!
Έτσι κι αλλιώς, δεν είναι δυνατόν να χαρακτηρίζεται αντικοινωνικός κάποιος που προσπαθεί να ταιριάξει σε μία ομάδα! Συνήθως το αντίθετο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Eγώ έχω μια ιμό συμμαθήτρια... Πραγματική ιμο όμως! Έχει γεμίσει όλο το θρανίο της με τις εξής φράσεις "Θέλω να πεθάνω", "Ζητείται πιστόλι για αυτοκτονία" και άλλα τέτοια κουλά.
Περιττό να πω ότι έχει την χαρακτηριστική ιμο εμφάνιση, με μαλλί ως τη μύτη , σουρωτήρι μούρη από τα σκουλαρίκια και βάψιμο και ρουζ μέχρι τελικής πτώσεως.
Έχει όμως και μεγάλο κόμπλεξ κατωτερότητας , καθώς από την πρώτη δημοτικού ως τώρα , κανείς δεν την προσέχει και έχει φτάσει σε σημείο να απειλήσει ότι θα αυτοκτονήσει , μπροστά σε καθηγήτρια. Μετά από αυτό πήρε μια διήμερη και έκατσε στα αυγά της.

Υ.Γ. Έχει άλλα 7 αδέρφια, ενώ τη μεγαλύτερή της αδερφή, την έχουν διώξει από το λύκειο γιατί *** σε θρανία και ήταν πρόστυχη.

Δε μου λέτε τώρα... περιμένετε αυτό το κορίτσι να προσφέρει κάτι στην κοινωνία? Ένα βάρος θα είναι και άχρηστη, καθώς συν τοις άλλοις είναι μαθήτρια του 8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
λοιπόν τυχαίνει να είμαι η κοπέλα στην οποία αναφέρεται η Κρού.
να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι emo, ουτε πιστεύω στην ανύπαρκτη ιδεολογία που πασάρουν (βλέπε tv tiglon).
εμφανισιακά πολλοί μου κολλάνε πλέον την ταμπελίτσα emo επειδή εχω μπόλικα piercing και ξαίνω το μαλλί μου. απο κεί και πέρα είμαι ότι να ναι.
με τους emo δεν είχα κάτσει ποτέ να ασχοληθώ γιατί
πρώτον στην ελλάδα είναι απλά μία μόδα που έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις και
δεύτερον σκέφτομαι πολύ ανοιχτα όσον αφορα την εμφάνιση του άλλου-δεν αναγκασε κανεις κανεναν να ντυνεται όπως αυτός.

μούβινγκ ον..
τέλη οκτωβρη, ημέρα παρασκευή τρία αγορια τα οποία δεν ήξερα με τραμπούκισαν και στην συνέχεια με χτύπησαν αποκαλώντας με "emo".
δεν θα συνεχίσω με αυτό.

το μόνο που έχω να πω επί του θέματος είναι πως δεν συμφωνώ με καμία ταμπέλα. πόσο μάλλον με το να φοβάμαι να βγω μόνη μου από το σπίτι επειδή τα piercings ή τα μαύρα μαλλιά μου παραπέμπουν στο emo.

αυτά απο μένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Eγώ έχω μια ιμό συμμαθήτρια... Πραγματική ιμο όμως! Έχει γεμίσει όλο το θρανίο της με τις εξής φράσεις "Θέλω να πεθάνω", "Ζητείται πιστόλι για αυτοκτονία" και άλλα τέτοια κουλά.
Περιττό να πω ότι έχει την χαρακτηριστική ιμο εμφάνιση, με μαλλί ως τη μύτη , σουρωτήρι μούρη από τα σκουλαρίκια και βάψιμο και ρουζ μέχρι τελικής πτώσεως.
Έχει όμως και μεγάλο κόμπλεξ κατωτερότητας , καθώς από την πρώτη δημοτικού ως τώρα , κανείς δεν την προσέχει και έχει φτάσει σε σημείο να απειλήσει ότι θα αυτοκτονήσει , μπροστά σε καθηγήτρια. Μετά από αυτό πήρε μια διήμερη και έκατσε στα αυγά της.

Υ.Γ. Έχει άλλα 7 αδέρφια, ενώ τη μεγαλύτερή της αδερφή, την έχουν διώξει από το λύκειο γιατί γ@μιόταν σε θρανία και ήταν πρόστυχη.

Δε μου λέτε τώρα... περιμένετε αυτό το κορίτσι να προσφέρει κάτι στην κοινωνία? Ένα βάρος θα είναι και άχρηστη, καθώς συν τοις άλλοις είναι μαθήτρια του 8.

Σορυ αλλά το ποιος είναι χρήσιμος στην κοινωνία δεν το αποφασίζεις εσύ ούτε και κανένας άλλος! Φασιστάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε βασικά η μόδα ξεκίνησε από ένα μουσικό ρεύμα που είχε στάση ζωής. Συγκεκριμένα παρακλάδι της punk, λεπτομέρειες δε γνωρίζω. Βασικά κάνεις λάθος με το ότι είναι αντικοινωνικοί. Τα παιδιά πλούσιων γονιών είναι πολύ πιο κοινωνικά από τους υπόλοιπους, ως επί το πλείστον! Το ότι ξενίζουν είναι καθαρά θέμα εμφάνισης και σε αυτό ευθύνεται ο συντηρητισμός της ελληνικής κοινωνίας!
Έτσι κι αλλιώς, δεν είναι δυνατόν να χαρακτηρίζεται αντικοινωνικός κάποιος που προσπαθεί να ταιριάξει σε μία ομάδα! Συνήθως το αντίθετο είναι.

Ειδαμε και τους προοδευτικους που καταντησανε.
Ειναι αντικοινωνικοι εξ ορισμου, απο τη στιγμη που δεν γινονται αποδεκτοι απο το μεγαλυτερο μερος της κοινωνιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Eγώ έχω μια ιμό συμμαθήτρια... Πραγματική ιμο όμως! Έχει γεμίσει όλο το θρανίο της με τις εξής φράσεις "Θέλω να πεθάνω", "Ζητείται πιστόλι για αυτοκτονία" και άλλα τέτοια κουλά.
Περιττό να πω ότι έχει την χαρακτηριστική ιμο εμφάνιση, με μαλλί ως τη μύτη , σουρωτήρι μούρη από τα σκουλαρίκια και βάψιμο και ρουζ μέχρι τελικής πτώσεως.
Έχει όμως και μεγάλο κόμπλεξ κατωτερότητας , καθώς από την πρώτη δημοτικού ως τώρα , κανείς δεν την προσέχει και έχει φτάσει σε σημείο να απειλήσει ότι θα αυτοκτονήσει , μπροστά σε καθηγήτρια. Μετά από αυτό πήρε μια διήμερη και έκατσε στα αυγά της.

Υ.Γ. Έχει άλλα 7 αδέρφια, ενώ τη μεγαλύτερή της αδερφή, την έχουν διώξει από το λύκειο γιατί γ@μιόταν σε θρανία και ήταν πρόστυχη.

Δε μου λέτε τώρα... περιμένετε αυτό το κορίτσι να προσφέρει κάτι στην κοινωνία? Ένα βάρος θα είναι και άχρηστη, καθώς συν τοις άλλοις είναι μαθήτρια του 8.

Πες μας για την αδελφή της περισσότερα.. :lol: Αστειεύομαι!
Όσο για το αν είναι βάρος στην κοινωνία.. θα δεις με τον καιρό ότι πολλοί που θεωρούσες αποτυχημένους ή ξοφλημένους άλλαξαν τρόπο ζωής και ανέτρεψαν καταστάσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Eγώ έχω μια ιμό συμμαθήτρια... Πραγματική ιμο όμως! Έχει γεμίσει όλο το θρανίο της με τις εξής φράσεις "Θέλω να πεθάνω", "Ζητείται πιστόλι για αυτοκτονία" και άλλα τέτοια κουλά.
Περιττό να πω ότι έχει την χαρακτηριστική ιμο εμφάνιση, με μαλλί ως τη μύτη , σουρωτήρι μούρη από τα σκουλαρίκια και βάψιμο και ρουζ μέχρι τελικής πτώσεως.
Έχει όμως και μεγάλο κόμπλεξ κατωτερότητας , καθώς από την πρώτη δημοτικού ως τώρα , κανείς δεν την προσέχει και έχει φτάσει σε σημείο να απειλήσει ότι θα αυτοκτονήσει , μπροστά σε καθηγήτρια. Μετά από αυτό πήρε μια διήμερη και έκατσε στα αυγά της.

Υ.Γ. Έχει άλλα 7 αδέρφια, ενώ τη μεγαλύτερή της αδερφή, την έχουν διώξει από το λύκειο γιατί γ@μιόταν σε θρανία και ήταν πρόστυχη.

Δε μου λέτε τώρα... περιμένετε αυτό το κορίτσι να προσφέρει κάτι στην κοινωνία? Ένα βάρος θα είναι και άχρηστη, καθώς συν τοις άλλοις είναι μαθήτρια του 8.

Γιωργο, σοβαρεψου ειπαμε. Μεχρι το τελος καλα το πηγαινες. Το 8 που κολλαει? Πιο κολοπαιδα ειναι οι αριστουχοι, μην ανησυχεις. Και πιο αχρηστοι στην κοινωνια τελικα αποδεικνυονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Eγώ έχω μια ιμό συμμαθήτρια... Πραγματική ιμο όμως! Έχει γεμίσει όλο το θρανίο της με τις εξής φράσεις "Θέλω να πεθάνω", "Ζητείται πιστόλι για αυτοκτονία" και άλλα τέτοια κουλά.
Περιττό να πω ότι έχει την χαρακτηριστική ιμο εμφάνιση, με μαλλί ως τη μύτη , σουρωτήρι μούρη από τα σκουλαρίκια και βάψιμο και ρουζ μέχρι τελικής πτώσεως.
Έχει όμως και μεγάλο κόμπλεξ κατωτερότητας , καθώς από την πρώτη δημοτικού ως τώρα , κανείς δεν την προσέχει και έχει φτάσει σε σημείο να απειλήσει ότι θα αυτοκτονήσει , μπροστά σε καθηγήτρια. Μετά από αυτό πήρε μια διήμερη και έκατσε στα αυγά της.

Υ.Γ. Έχει άλλα 7 αδέρφια, ενώ τη μεγαλύτερή της αδερφή, την έχουν διώξει από το λύκειο γιατί γ@μιόταν σε θρανία και ήταν πρόστυχη.

Δε μου λέτε τώρα... περιμένετε αυτό το κορίτσι να προσφέρει κάτι στην κοινωνία? Ένα βάρος θα είναι και άχρηστη, καθώς συν τοις άλλοις είναι μαθήτρια του 8.

Βασικά όπως την παρουσιάζεις όντως η κοπέλα είναι "έλεος!", αλλά με το τελευταίο διαφωνώ....

Δεν θεωρώ ότι κάποιος άνθρωπος μπορεί να αξίζει τον θάνατο όσο ρεμάλι και να είναι.... Προσωπική άποψη πάντα, αλλά αυτό πιστεύω. Και μάλιστα για αυτόν ακριβώς το λόγο μου τη σπάνε οι emo (που συνέχεια απειλούν ότι θα αυτοκτονήσουν) γιατί η ζωή του κάθε ανθρώπου είναι σημαντική και δεν μπορείς να πας να την αφαιρείς -ακόμα και τη δική σου- επειδή έτσι σου τη βάρεσε, ούτε καν να το σκέφτεσαι σοβαρά.... Νταξει, κανενός η ζωή δεν είναι τέλεια, όλοι συναντάμε αναποδιές - άλλοι περισσότερες και άλλοι λιγότερες-, αλλά το ότι αυτή τη στιγμή μπορείς και αναπνέεις είναι ένα δώρο, αγάπα το ρε γμτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από miv:
Ειδαμε και τους προοδευτικους που καταντησανε.
Ειναι αντικοινωνικοι εξ ορισμου, απο τη στιγμη που δεν γινονται αποδεκτοι απο το μεγαλυτερο μερος της κοινωνιας.


Α δηλαδή είναι πολύ ωραίο να κυκλοφορείς με διαφορετική εμφάνιση και να φοβάσαι για τη ζωή σου ε; Διότι σε χώρες του εξωτερικού, τέτοιο ζήτημα δεν τίθεται.

Αντικοινωνικότητα δεν είναι να σε απορρίπτει η κοινωνία. Αλλά να την απορρίπτεις εσύ. Να μη μπορείς να ενταχθείς σε αυτή και να ακολουθήσεις τους κανόνες της. Μάλιστα, ο αυστηρός όρος αναφέρεται σε ψυχική ασθένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γιωργο, σοβαρεψου ειπαμε. Μεχρι το τελος καλα το πηγαινες. Το 8 που κολλαει? Πιο κολοπαιδα ειναι οι αριστουχοι, μην ανησυχεις. Και πιο αχρηστοι στην κοινωνια τελικα αποδεικνυονται.

Eσείς οι θετικοί ,φαίνεται, δεν προσέχετε την κάθε λέξη. Αν είδες, έγραψα συν τοις άλλοις που σημαίνει ότι δεν το θεωρώ κάτι σημαντικό, απλά το εντάσσω μαζί με τα υπόλοιπα αρνητικά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
piou* πολύ λυπάμαι για το συμβάν, απ ότι καταλαβαίνω δε θες να το συζητήσεις, οι ένοχοι βρέθηκαν όμως?

ΥΓ: To avatar της Krou είναι emo... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Σορυ αλλά το ποιος είναι χρήσιμος στην κοινωνία δεν το αποφασίζεις εσύ ούτε και κανένας άλλος! Φασιστάκι.

Heil Hitler! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::D

Πέρα απ' την πλάκα, εγώ δεν είμαι φασίστας.

























































Ναζιστής είμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Α δηλαδή είναι πολύ ωραίο να κυκλοφορείς με διαφορετική εμφάνιση και να φοβάσαι για τη ζωή σου ε; Διότι σε χώρες του εξωτερικού, τέτοιο ζήτημα δεν τίθεται.

Αντικοινωνικότητα δεν είναι να σε απορρίπτει η κοινωνία. Αλλά να την απορρίπτεις εσύ. Να μη μπορείς να ενταχθείς σε αυτή και να ακολουθήσεις τους κανόνες της. Μάλιστα, ο αυστηρός όρος αναφέρεται σε ψυχική ασθένεια.

Ε τοτε μαλλον δεν ξερεις καλα τις χωρες του εξωτερικου, ιδιως την πηγη ολων των δεινων, τις ΗΠΑ. Εκει, οταν απλα δεν σε γουσταρει καποιος, δεν εχει κανενα δισταγμο να σου ανοιξει το κεφαλακι στα τεσσερα επι τοπου. Μην ισοπεδωνουμε τα παντα.
Γυρνωντας στο θεμα μας, δεν ειναι καλο να ζουν εκτος των κοινωνικων κανονων. Ο ανθρωπος δεν εχει φτασει στο τελειοτερο σταδιο (αναρχια) ετσι ωστε να ειναι ικανος να ζει χωρις κανονες και οργανωση. Διαφορετικα οδηγουμαστε σε american-style μπαχαλο.
Αλλα γενικα πιστευω οτι τους εδωσα πολυ αξια να το αναγαγω κοινωνικοπολιτικα. Οπως πολυ σωστα ειπωθηκε κι απο αλλους, μοδα για να τρωνε καποιοι ειναι. Οπως και πολλα αλλα πραγματα που κατα καιρους παρουσιαστηκαν σαν ιδεολογιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Βασικά όπως την παρουσιάζεις όντως η κοπέλα είναι "έλεος!", αλλά με το τελευταίο διαφωνώ....

Δεν θεωρώ ότι κάποιος άνθρωπος μπορεί να αξίζει τον θάνατο όσο ρεμάλι και να είναι.... Προσωπική άποψη πάντα, αλλά αυτό πιστεύω. Και μάλιστα για αυτόν ακριβώς το λόγο μου τη σπάνε οι emo (που συνέχεια απειλούν ότι θα αυτοκτονήσουν) γιατί η ζωή του κάθε ανθρώπου είναι σημαντική και δεν μπορείς να πας να την αφαιρείς -ακόμα και τη δική σου- επειδή έτσι σου τη βάρεσε, ούτε καν να το σκέφτεσαι σοβαρά.... Νταξει, κανενός η ζωή δεν είναι τέλεια, όλοι συναντάμε αναποδιές - άλλοι περισσότερες και άλλοι λιγότερες-, αλλά το ότι αυτή τη στιγμή μπορείς και αναπνέεις είναι ένα δώρο, αγάπα το ρε γμτω!


+άπειρα!

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.
Και φυσικά δεν θα διανοηθώ ποτέ να αφαιρέσω τη ζωή ενός συνανθρώπου μου λόγω της ιδεολογίας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Eσείς οι θετικοί ,φαίνεται, δεν προσέχετε την κάθε λέξη. Αν είδες, έγραψα συν τοις άλλοις που σημαίνει ότι δεν το θεωρώ κάτι σημαντικό, απλά το εντάσσω μαζί με τα υπόλοιπα αρνητικά. :)

Επειδη εγω σαν θετικος, μιλα μονο με γεγονοτα, σε πληροφορω οτι η αδερφουλα μου ειναι 23 ετων, κανει μαστερ στο μεγαλυτερο πανεπιστημιο της γερμανιας, πρωην μαθητρια του 11, μπροσταρισα στις καταληψεις και απεραντο μισος των κομπλεξικων καθηγητων, που βεβαια σημερα ουτε να τους...δεν αξιζει. Τα "αστερακια" των καθηγητων, με 19-20, ως επι το πλειστον ειναι ανεργοι ή πωλητές σε καταστηματα ρουχων στο Ιλιον. Το αν καποιος ειναι χρησιμος στην κοινωνια εχει να κανει με το αν ειναι προθυμος να δουλεψει γι'αυτην. Το πως παιρνουν τους βαθμους ορισμενα παιδακια νομιζω το ξερουμε καλα ολοι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αλλα ας επιστρεψουμε στο θεμα μας, που ειναι οι emo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top