Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Θα πω κατι ακομα τελευταιο που διαβασα σε ενα προηγουμενο post σου (τωρα το ειδα)
Τα κομματα δε φταινε για τιποτα
Μεγα μεγα λαθος τα κομματα φταινε που δημιουργουν νεολαιες που τις ελενχουν τα ιδια
για να χουν κυριως απηχηση στη νεολαια που θα ειναι αυριο οι μελλοντικοι ψηφοφοροι τους.Για παραδειγμα η ΚΝΕ δεν δημιουργηθηκε μια ωραια πρωια απο παιδεια με κομουνιστικα ιδεωδη την δημιουργησε το ΚΚΕ ΕΛΕΝΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φταις εσυ που πας και ο πατερας σου που σε στελνει, δεν φταιει το ΚΚΕ, που οπως ο καθενας, κοιταει το συμφερον του σαν πολιτικος οργανισμος.
Ειναι σα να μου λες οτι μια εταιρεια που θελει να κανει ανοιγμα σε μικροτερες ηλικιες και δημιουργει junior fun club φταιει γιατι προωθει τον καταναλωτισμο. Οχι, φταιει ο γονιος του παιδιου που γραφει το παιδι του στο fun club ή το παιδι, αν ειναι μεγαλυτερο που παει και γραφεται. Στην τελικη η ΚΝΕ δεν αναγκαζει κανεναν να παει να γραφτει με το ζορι...Νομιζω οτι στην Ελλαδα πλεον, τουλαχιστον η ελευθερια της προσωπικης επιλογης ειναι κατοχυρωμενη εφ'οσον δεν αντικειται στο νομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Θα βάλετε υποψηφιότητα; Εγώ αν βάλω κάτι θα βγω και στις 2 περιπτώσεις αλλά επειδή δεν θέλω δεν βάζω :D εσείς τι θα κάνετε; Το έκανα το θέμα αυτό γιατί τώρα εμείς είμαστε τα «πρωτάκια» και θα ήθελα να μάθω αν θα το τολμούσε κανείς ^^.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι προσφερει κατι ουσιαστικο αυτος ο θεσμος...

Αν και δεν ημουν καθολου δημοφιλες παιδι, υπηρξα προεδρος του 5μελους της ταξης μου για μια χρονια. Αν εχεις πειθω και μπορεις να να διεκδικησεις καποια πραγματα για τυχον προβληματα που μπορει να προκυψουν (σε λογικα πλαισια, οχι να εισαι τσαμπουκας χωρις λογο) βαλε υποψηφιοτητα. Δεν εχεις να χασεις (ουτε και να κερδισεις) κατι.

Για το 15μελες δεν μπορω να σε διαφωτισω, καθως δεν υπηρξα ποτε μελος του. Παντως εχω τη χειροτερη γνωμη... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Σιγα μην μπω στην καλπονοθεια...

Αν ειναι,θα βαλουμε ολοι οι φιλοι μας εναν γνωστο και θα τον ψηφισουμε...

Αλλα εγω φετος απο οτι φαινεται...το παω για Λευκο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αν ειναι,θα βαλουμε ολοι οι φιλοι μας εναν γνωστο και θα τον ψηφισουμε...
Κι εμεις το καναμε αυτο περυσι, αλλα μονο η ταξη μας τον ψηφισε! :p

Εγω οταν ειχα βαλει υποψηφιοτητα για 15μελες (στην Β Λυκειου) βγηκα προτελευταιος! :p :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εγώ για 15μελές ούτε λόγος. Το θεωρώ εντελώς ανούσιο. Τώρα, πενταμελές βγήκα πέρυσι, αλλά δε νομίζω να βάλω φέτος υποψηφιότητα... Πάντως άκουσα ότι οι εκλογές θα γίνουν τέλη Σεπτεμβρίου και όχι Οκτώβρη όπως συνηθίζεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγώ για 15μελές ούτε λόγος. Το θεωρώ εντελώς ανούσιο. Τώρα, πενταμελές βγήκα πέρυσι, αλλά δε νομίζω να βάλω φέτος υποψηφιότητα... Πάντως άκουσα ότι οι εκλογές θα γίνουν τέλη Σεπτεμβρίου και όχι Οκτώβρη όπως συνηθίζεται...

Αληθεια ειναι αυτο περι Σεπτεμβριου.Η λυκειαρχης μας ειπε οτι οι εκλογες θα εχουν γινει μεχρι τις 31 Σεπτεμβριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Απ'τα 6 χρόνια που ήμουν μαθητής σε γυμνάσιο και λύκειο πιστεύω ότι(πλέον) αξίζει να βάλει κάποιος υποψηφιότητα για 15μελες για μόνο 2 λόγους:
-Να πάρει λεφτά απ'τις χοροεσπερίδες
-Να αποτρέψει τον κάθε ηλίθιο απ'το να παίρνει λεφτά από χοροεσπερίδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Χμμ.. Τι να σου πω.. Οχι, δε νομίζω να βάλω υποψηφιότητα για 5μελές.. Για 15μελές βέβαια ούτε λόγος.. Νταξ, είμαστε και πρωτάκια:D Πάντως στο γυμνάσιο δεν είχα βάλει ποτέ για 5μελές, αν και πιστεύω πως θα έβγαινα, έβαλα όμως στην τρίτη γυμνασίου για 15μελές, βγήκα νομίζω ή τέταρτη ή πέμπτη σε ψήφους και μπήκα γραμματέας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Απ'τα 6 χρόνια που ήμουν μαθητής σε γυμνάσιο και λύκειο πιστεύω ότι(πλέον) αξίζει να βάλει κάποιος υποψηφιότητα για 15μελες για μόνο 2 λόγους:
-Να πάρει λεφτά απ'τις χοροεσπερίδες
-Να αποτρέψει τον κάθε ηλίθιο απ'το να παίρνει λεφτά από χοροεσπερίδες

Αν αυτο ειναι σχολειο δικαιου...ΝΑ ΤΟ ΒΡΑΣΩ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Απ'τα 6 χρόνια που ήμουν μαθητής σε γυμνάσιο και λύκειο πιστεύω ότι(πλέον) αξίζει να βάλει κάποιος υποψηφιότητα για 15μελες για μόνο 2 λόγους:
-Να πάρει λεφτά απ'τις χοροεσπερίδες
-Να αποτρέψει τον κάθε ηλίθιο απ'το να παίρνει λεφτά από χοροεσπερίδες

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ! Ξεφτίλα όποιος βγαίνει και το κάνει αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω καταλάβει τι κάνουν το 5μελές και το 15μελές...
Στο σχολείο μου ψηφίζουμε και πρόεδρο της τάξης. Ούτε απυτό ξέρω σε τι εξυπηρετεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Καλα ρε Αλεξανδρε, δεν ξερεις το τι παιζεται με τις χοροεσπεριδες; Στο δικο μου σχολειο δεν εκαναν συχνα (και δεν ειχαν και συμμετοχη) αλλα σε αλλα σχολεια που ξερω (στην Αθηνα παντα), θεωρειται αυτονοητο κατι τετοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Στο να μας κάνουν να νιώθουμε πως ζούμε σε μια πολύ δημοκρατική κοινωνία, για εξοικειωθούμε υποτίθεται με τους δημοκρατικούς θεσμούς κλπ... Αλλά στην πραγματικότητα το μόνο που κάνουμε είναι να εμβαπτιζόμαστε όλο και περισσότερο στην τακτική "ψηφίζω τους φίλους και τους συγγενείς μου και όσους μου φέρονται καλά και όσους μου υπόσχονται λαγούς και πετραχείλια παρά αυτούς που θεωρώ ικανότερους και ανιδιοτελείς.

Καλα ρε Αλεξανδρε, δεν ξερεις το τι παιζεται με τις χοροεσπεριδες; Στο δικο μου σχολειο δεν εκαναν συχνα (και δεν ειχαν και συμμετοχη) αλλα σε αλλα σχολεια που ξερω (στην Αθηνα παντα), θεωρειται αυτονοητο κατι τετοιο!

Σε εμάς παρά το ότι κάνουν χοροεσπερίδες και τέτοιες βλακείες, δεν έχει ακουστεί τίποτα τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Δηλαδή ποια τα καθήκοντα του προέδρου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ουσιαστικά το μόνο του καθήκον (αυτό που κάνουν οι περισσότεροι δηλ.) είναι να προτείνει στο συμβούλιο των καθηγητών το πότε θα πάμε εκδρομή...

Ενώ θα έπρεπε να διατηρεί την τάξη και την αλληλεγγύη στο σχολείο, να διατηρεί ισορροπίες ανάμεσα στα μέλη του σχολείου, να φροντίζει ώστε να υπάρχει ο απαραίτητος υλικός εξοπλισμός, κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δηλαδή ποια τα καθήκοντα του προέδρου?
Ότι κάνει και ο κανονικός πρόεδρος με την διαφορά στα λεφτά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Και σε μας είπαν οτι φέτος οι εκλογές θα γίνουν μέσα στο Σεπτέμβρη... Κακώς κατ'εμέ βέβαια.. Αλήθεια γιατί φέτος τόσο γρήγορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Όλα φέτος γρήγορα έγιναν… με την μία 7ωρα, μας έδωσαν όλα τα βιβλία με την μία πάλι…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top