Αν έχω κάνει αίτηση για να ξαναδώσω πανελλαδικές αλλά τελικά δεν λάβω μέρος, μπορώ να κάνω μηχανογραφικό για το 10%;

Emiliano

Νεοφερμένος

Ο Emiliano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σε ολους. Ευχομαι καλη τυχη σε οσους δινουν φετος πανελληνιες. Εγω αποφοιτησα περυσι απτο λυκειο μου και καταφερα να μπω σε μια σχολη που ομολογουμενως δεν ηταν και η 1η μου επιλογή αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα οσο περιμενα. Παρολα αυτα θα ηθελα να δοκιμασω για 10% ή να ξαναδωσω εξετασεις. Επειδη ακουσα οτι αυτες τις μερες γινονται οι αιτησεις για αυτους που θελουν να ξαναδωσουν πανελληνιες, μηπως γνωριζει κάποιος το εξης: Σε περίπτωση που κανεις την αιτηση για να ξαναδωσεις 2η φορα πανελληνιες αλλα τελικα το μετανιωσεις και δεν πας να εξεταστεις σε ΚΑΝΕΝΑ μαθημα , τοτε εχω το δικαιωμα να κανω 10% με βαση τη περσινη μου βαθμολογια ή θα θεωρησουν οτι εβγαλα 0 μορια και επομενως δεν μπορω να περασω πουθενα???
Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σε ολους. Ευχομαι καλη τυχη σε οσους δινουν φετος πανελληνιες. Εγω αποφοιτησα περυσι απτο λυκειο μου και καταφερα να μπω σε μια σχολη που ομολογουμενως δεν ηταν και η 1η μου επιλογή αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα οσο περιμενα. Παρολα αυτα θα ηθελα να δοκιμασω για 10% ή να ξαναδωσω εξετασεις. Επειδη ακουσα οτι αυτες τις μερες γινονται οι αιτησεις για αυτους που θελουν να ξαναδωσουν πανελληνιες, μηπως γνωριζει κάποιος το εξης: Σε περίπτωση που κανεις την αιτηση για να ξαναδωσεις 2η φορα πανελληνιες αλλα τελικα το μετανιωσεις και δεν πας να εξεταστεις σε ΚΑΝΕΝΑ μαθημα , τοτε εχω το δικαιωμα να κανω 10% με βαση τη περσινη μου βαθμολογια ή θα θεωρησουν οτι εβγαλα 0 μορια και επομενως δεν μπορω να περασω πουθενα???

Ευχαριστω εκ των προτερων.


Βεβαίως και μπορείς, απλά μετά την ανακοίνωση των βαθμών των πανελλαδικών εξετάσεων θα πρέπει να πας στο Λύκειό σου, για να σου επιστραφεί η Βεβαίωση Πρόσβασης, ώστε να υπαχθείς τελικά στο ποσοστό του 10% των θέσεων, χωρίς νέα εξέταση.
 
Έχετε απορία πάνω στο θέμα;

Το μήνυμα αυτό ξεχώρισε από το θέμα Πανελλήνιες 2019 ως ουσιαστικό και χρήσιμο.

Θέλετε να ρωτήσετε κάτι / έχετε απορία στο θέμα; Μα φυσικά! Κάντε click εδώ για να συντάξετε την απορία σας.

Αυτό το thread είναι καθαρά για δική σας πληροφόρηση στο θέμα που πραγματεύεται. Το ischool.gr και η Ομάδα Διαχείρισης δεν φέρουν καμία ευθύνη για τα όποια γραφόμενα των μελών. Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του ischool.gr σαν πηγή.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top