Σκουλαρίκια σε αγόρι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 784023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα με λενε Στέφανο και παω πρωτη λυκειου σε ενα ιδιωτικο σχολειο. Πέρσι πηγαινα σε δημοσιο σχολείο και δεν αντιμετοπιζα παρομοια προβληματα αλλα φετος τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Εγω σαν ανθρωπος μου αρεσει να "προσεχω" τον τροπο που ντυνομαι. Λεγοντας το αυτο εννοω μονο οτι φοραω κολλητα σκισμενα τζιν και κοσμηματα. Πέρσι στο δημοσιο οι καθηγητες μπορει να μου εκαναν καποια παρατηρηση αλλα ποτε τιποτα παραπανω ενω φετος στο ιδιωτικο οι καθηγητες μου κάνουν δημοσια ειρωνικα και κοροϊδευτικά σχολια διαρκως για το ντυσιμο και το μαλι μου. Ξεχασα να αναφερω οτι τα παιδια του σχολειου μου και κυριως τα αγορια συνηθιζουν να φορουν φορμες καθε μερα. Τελος παντων εγω φροντισα να βελτιωσω την "υπερβολικη" εμφάνιση μου και η κατασταση βελτιωθηκε. Αυτο μεχρι να αποφασισω να κανω τρυπα στο αριστερο μου αυτι. Σημερα πηγα στο σχολειο ειχα πολλα αρνητικα σχολια απο καθηγητές οπως αναμενομενο αλλα δεν ενδιαφερθηκα ιδιαιτερα, μέχρι που ο καθηγητής των αρχαιων ειδε το σκουραρικι μου την ωρα του μαθηματος και σταματησε ολοκληρο το μαθημα και αρχισε να φωναζει με ολη του την δυναμη "βγαλε το σκουρικι τωρα αλλιως θα στο σκίσω" και συνεχισε κανοντας προσβλητικα σχολια και φωναζοντας. Οταν ειδε οτι δεν εντεδρασα καθολου και συνεχισα να γραφω στο τετραδιο μου ηρθε και μιυ τραβηξε το αυτι χωρις δυναμη βεβαια πραγμα που ομως και παλι πονεσε. Και του ειπα οτι δεν μπορω να το βγαλω και οτι δεν ειχε δικαιωμα να μου μιλαει με αυτον τον τροπο και αυτος μου ειπε να ξεκουμπιστω απο την ταξη του εγω ανεκφραστος σηκωνομαι και μου λεει κατσε κατω, αλλα μην ξαναπαω με σκουλαρικι γιατι θα μου εβαζε απουσια καθε μερα. Στο διάλειμμα οι φίλοι μου απο αλλες ταξεις ρωτούσαν τι εγινε και φωναζε ο καθηγητης να καταλαβεται πως φωναζε. Εγω στο διάλειμμα πηγα στην υπευθηνη καθηγητρια τμηματος και την ενημερωσα για το τι ειχε γινει και της εξηγησα οτι μπορω να φοραω σκουλαρικι οπως φορανε πολλα παιδια της τριτης λυκειου και σχεδον ολα τα κοριτσια του σχολειου μου και οτι ειναι απλα μια ταπα και οχι κατι προκλητικο. Αυτη ως κλασικη σεξιστρια μου λεει οτι μονο τα κοριτσια φοραν σκουλαρικια αλλα της εξηγω οτι αυτο δεν ειναι παρα ρνα στερεοτυπο οπως οταν 30 χρόνια λεγαν οτι οι γυναικες δεν μπορουν να φοραν παντελόνια.

Τσεκαρα το site του σχολείου και παρατηρησα οτι δεν υπάρχουν κανονες ενδυμασιας του σχολείου και δεν εχω δει τιποτα γραμμενο στους κανονες συμπεριφορας.
Τι να κανω help
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα να προσαρμοστείς σε αυτα που σου ζήτησε ο καθηγητής κι η υπεύθυνη του τμήματος. Στο σχολείο είσαι για να μορφωθεις και έχει κάποιους κανόνες. Είναι καλό να μάθεις να τους ακολουθείς γιατί θα σου χρησιμεύσει στη ζωή σου. Επίσης δεν είναι καλό να μπαίνεις σε κόντρα με τους καθηγητές σου, κι επιπλέον μού φαινεται αδιανόητα αγενές να σου μιλάει ο καθηγητής κι εσύ να αδιαφορείς. Θα έλεγα λοιπόν να σκεφτείς λίγο τους τρόπους σου αντί να βλέπεις παντού εχθρούς. Οι γονείς σου πασχίζουν σίγουρα για να είσαι σε ένα χώρο που θα σου προσφέρει μόρφωση και γνώση κι όχι για να δημιουργείς τέτοιου είδους θέματα. Μετά το σχολείο και το Σαββατοκύριακο μπορείς να φοράς το σκουλαρίκι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Όχι, δεν θα βγάλει το σκουλαρίκι του γιατί δεν αρέσει στους καθηγητές του, λολ. Ειδικά από την στιγμή που δεν υπάρχουν ρητοί κανόνες ένδυσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να κάνεις, πάντως μπορείς να δοκιμάσεις να πάρεις αυτά τα "διάφανα" σκουλαρίκια για το σχολείο (τύπου) που φοράνε πολλοί αντίστοιχα σε δουλειές που δεν επιτρέπονται τα πίρσινγκ για να μη κλείσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Οι πιθανότητες να έχει συμβεί αυτό θεωρώ είναι ουτε 5% (και με κάνει να αναρωτιέμαι γιατί να ποστάρεις ένα τετοιο σενάριο που επινόησες) και αναρωτιέμαι αν όντως έχει συμβεί κάτι τόσο τραβηγμένο τι ακριβώς απάντηση ψάχνεις στο φόρουμ. Και εγώ σκουλαρίκι έκανα κάπου β Λυκείου αν θυμάμαι καλά και εκτός από 2-3 καθηγητές με τους οποίους ειχα κάποια οικειότητα που μου είπαν μεγια όλοι οι υπόλοιποι προφανώς χεστηκαν. Άλλος το παρατήρησε άλλος Όχι. Σε αλλον μπορει να αρεσε σε αλλον οχι Αλλά προφανώς κάνεις δεν ασχολήθηκε. Σε ποιο ακριβώς ιδιωτικό πηγαίνεις αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 784023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο να κάνεις, πάντως μπορείς να δοκιμάσεις να πάρεις αυτά τα "διάφανα" σκουλαρίκια για το σχολείο (τύπου) που φοράνε πολλοί αντίστοιχα σε δουλειές που δεν επιτρέπονται τα πίρσινγκ για να μη κλείσουν.
Ενα τέτοιο σκουλαρικι φορουσα και εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Καλησπέρα με λενε Στέφανο και παω πρωτη λυκειου σε ενα ιδιωτικο σχολειο. Πέρσι πηγαινα σε δημοσιο σχολείο και δεν αντιμετοπιζα παρομοια προβληματα αλλα φετος τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Εγω σαν ανθρωπος μου αρεσει να "προσεχω" τον τροπο που ντυνομαι. Λεγοντας το αυτο εννοω μονο οτι φοραω κολλητα σκισμενα τζιν και κοσμηματα. Πέρσι στο δημοσιο οι καθηγητες μπορει να μου εκαναν καποια παρατηρηση αλλα ποτε τιποτα παραπανω ενω φετος στο ιδιωτικο οι καθηγητες μου κάνουν δημοσια ειρωνικα και κοροϊδευτικά σχολια διαρκως για το ντυσιμο και το μαλι μου. Ξεχασα να αναφερω οτι τα παιδια του σχολειου μου και κυριως τα αγορια συνηθιζουν να φορουν φορμες καθε μερα. Τελος παντων εγω φροντισα να βελτιωσω την "υπερβολικη" εμφάνιση μου και η κατασταση βελτιωθηκε. Αυτο μεχρι να αποφασισω να κανω τρυπα στο αριστερο μου αυτι. Σημερα πηγα στο σχολειο ειχα πολλα αρνητικα σχολια απο καθηγητές οπως αναμενομενο αλλα δεν ενδιαφερθηκα ιδιαιτερα, μέχρι που ο καθηγητής των αρχαιων ειδε το σκουραρικι μου την ωρα του μαθηματος και σταματησε ολοκληρο το μαθημα και αρχισε να φωναζει με ολη του την δυναμη "βγαλε το σκουρικι τωρα αλλιως θα στο σκίσω" και συνεχισε κανοντας προσβλητικα σχολια και φωναζοντας. Οταν ειδε οτι δεν εντεδρασα καθολου και συνεχισα να γραφω στο τετραδιο μου ηρθε και μιυ τραβηξε το αυτι χωρις δυναμη βεβαια πραγμα που ομως και παλι πονεσε. Και του ειπα οτι δεν μπορω να το βγαλω και οτι δεν ειχε δικαιωμα να μου μιλαει με αυτον τον τροπο και αυτος μου ειπε να ξεκουμπιστω απο την ταξη του εγω ανεκφραστος σηκωνομαι και μου λεει κατσε κατω, αλλα μην ξαναπαω με σκουλαρικι γιατι θα μου εβαζε απουσια καθε μερα. Στο διάλειμμα οι φίλοι μου απο αλλες ταξεις ρωτούσαν τι εγινε και φωναζε ο καθηγητης να καταλαβεται πως φωναζε. Εγω στο διάλειμμα πηγα στην υπευθηνη καθηγητρια τμηματος και την ενημερωσα για το τι ειχε γινει και της εξηγησα οτι μπορω να φοραω σκουλαρικι οπως φορανε πολλα παιδια της τριτης λυκειου και σχεδον ολα τα κοριτσια του σχολειου μου και οτι ειναι απλα μια ταπα και οχι κατι προκλητικο. Αυτη ως κλασικη σεξιστρια μου λεει οτι μονο τα κοριτσια φοραν σκουλαρικια αλλα της εξηγω οτι αυτο δεν ειναι παρα ρνα στερεοτυπο οπως οταν 30 χρόνια λεγαν οτι οι γυναικες δεν μπορουν να φοραν παντελόνια.

Τσεκαρα το site του σχολείου και παρατηρησα οτι δεν υπάρχουν κανονες ενδυμασιας του σχολείου και δεν εχω δει τιποτα γραμμενο στους κανονες συμπεριφορας.
Τι να κανω help


Έ δεν ξέρω αν είναι λογικό αυτό που γράφεις αλλά έστω ότι ισχύει.Απο τη στιγμή που πληρώνεις δεν έχει δικαίωμα να σου κάνουν τίποτα.Μπορεις να πας με χάι του σύλλογο γονέων για αυτό το πράγμα.

Τι μόδα είναι αυτή τα αγόρια να φορούν 100 σκουλαρίκια πάνω τους;

Από ποτέ η Guest μπορούν να γράφουν μηνύματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Τα σκουλαρίκια είναι υγεία, ακολουθήστε το παράδειγμα μου και να έχετε 5!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Φαίνεται πως ο θεματοθετης πήρε τις απαντήσεις που ήθελε, το θέμα κλειδώνεται. :lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top