Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,333 εγγεγραμμένα μέλη και 2,452,974 μηνύματα σε 77,693 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 145 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ζητούνται βιβλία επιπέδου Α1/Α2 (Ισπανικά)

Κατερινα Κρ.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Κατερινα Κρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Κατερινα Κρ. έγραψε: στις 05:22, 09-11-18:

Καλησπέρα!

Υπάρχει κάποιος που να μη χρειάζεται τα βιβλία Ισπανικών του, επιπέδου Α1/Α2 ;
Ξεκινώ μαθήματα και οποιοδήποτε έξτρα υλικό θα μου ήταν φυσικά χρήσιμο

Bρίσκομαι Αθήνα, ωστόσο μπορώ να αναλάβω και μεταφορικά έξοδα.

Επίσης, εάν προτείνετε κάποιο site που έχει practice tests ή γενικότερα παρέχει βοήθεια, I'm all ears !
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Giannxa

Νεοφερμένος

Ο Giannxa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Giannxa έγραψε: στις 23:43, 23-01-19:

Μπες Duolingo!
Παράθεση

Guest 545651

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 545651 έγραψε: στις 16:07, 25-01-19:

εχεις καποια συγκεκριμενα βιβλια στο μυαλο σου?
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,950 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 19:05, 26-01-19:

Hola!

Μία γενική συμβουλή προς κάποιον που ξεκινάει κάποια γλώσσα, ή θέλει να εξασκήσει μία ήδη γνωστή είναι να αναζητήσει κάποιο ινστιτούτο, όπως είναι για τα Ισπανικά το Θερβάντες. Τόσο αυτό, όσο και άλλα όπως το Γκαίτε, το Γαλλικό κτλ είναι φορείς πολιτισμού, που ασχολούνται τόσο με εκμάθηση της γλώσσας, όσο και με την προβολή της κουλτούρας και του πολιτισμού τους. Οργανώνουν εκδηλώσεις, λέσχες ανάγνωσεις, κινηματογραφικές προβολές κτλ - άρα δρουν και σαν φορείς κοινωνικοποίησης ανθρώπων με το ίδιο ενδιαφέρον στη γλώσσα.

Στην ιστοσελίδα του Θερβάντες, πχ, έχει διάφορες ηλεκτρονικές πηγές στις οποίες μπορεί να ανατρέξει κάποιος αν θέλει να κάνει εξάσκηση: click εδώ.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια