Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,076 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,100 μηνύματα σε 79,117 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 293 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[iSchool] Αναφορά λαθών στις λειτουργίες του site

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,714 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 16:45, 20-01-18:

Πετύχατε κάτι στην ιστοσελίδα το οποίο δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι; Εδώ μπορείτε να το αναφέρετε.
Το θέμα θα εντοπιστεί και θα λυθεί το συντομότερο!

Το θέμα αυτό αφορά καθαρά τεχνικά προβλήματα και καλό θα ήταν να αναφέρεται μαζί με την περιγραφή του λάθους:
- ποιον περιηγητή χρησιμοποιείτε (Firefox, Chrome, Opera, Edge, Internet Explorer κτλ)
- αν γνωρίζετε πως γίνεται κι έχετε όρεξη, η παράθεση κι ενός screenshot θα ήταν πολύ βοηθητική

1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΟΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,714 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 11:28, 17-04-19:

Όσοι μπαίνετε από κινητά και δεν έχετε απενεργοποιήσει το responsive style: σας εμφανίζεται κι εσάς τώρα τελευταία μεγάλη η διαφήμιση πάνω πάνω σε κάθε σελίδα; Ρωτάω για να δω αν είναι γενικό το πρόβλημα.
Παράθεση

archaios19 (Βαγγέλης)

Φοιτητής

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 399 μηνύματα.

O archaios19 έγραψε: στις 15:00, 17-04-19:

Ναι!
1
Παράθεση

Έλληνας φύλακας

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Έλληνας φύλακας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 93 μηνύματα.

O Έλληνας φύλακας έγραψε: στις 20:05, 19-04-19:

Κάποια ρύθμιση με άνοιγμα επεξεργασίας απάντησης και με άδεια ορισμένης ώρας από την ομάδα διαχειριστών θα διευκόλυνε.Το λέω ώστε να μην χρειαστεί να στέλνει κάποιος συνεχώς μηνύματα αν θέλει να διορθώσει κάποια απάντηση.

Μία πρόταση.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,899 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 19:58, 20-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Έλληνας φύλακας
Κάποια ρύθμιση με άνοιγμα επεξεργασίας απάντησης και με άδεια ορισμένης ώρας από την ομάδα διαχειριστών θα διευκόλυνε.Το λέω ώστε να μην χρειαστεί να στέλνει κάποιος συνεχώς μηνύματα αν θέλει να διορθώσει κάποια απάντηση.

Μία πρόταση.
Ισχύει ήδη, νομίζω είναι 3 ή 4 ώρες. Αν αφήσουμε ανοιχτή την επεξεργασία για περισσότερο, τότε θα γίνεται μια συζήτηση και μετά το αρχικό ποστ θα σβήνεται ή θα παραλλάσσεται και η συζήτηση δε θα έχει πια νόημα. Οπότε ας είμαστε όλοι πιο προσεκτικοί με αυτά που θέλουμε να ποστάρουμε, αν τελικά θέλουμε και με ποιον τρόπο.
1
Παράθεση

i_lie_us

Πτυχιούχος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε: στις 20:05, 20-04-19:

Σα να θυμάμαι ότι είναι 12 ώρες το όριο για επεξεργασία.
Η αλήθεια είναι πάντως ότι κι εγώ θα το προτιμούσα περισσότερο (πχ. 24ωρο για να μην πω χωρίς όριο όπως είναι αλλού ).
Άλλωστε νομίζω το ιστορικό επεξεργασίας είναι διαθέσιμο για τα δικά μας μηνύματα, θα μπορούσε να φαίνεται και δημόσια σε συνδυασμό με μεγαλύτερο όριο.
2
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 10:41, 22-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από i_lie_us
Σα να θυμάμαι ότι είναι 12 ώρες το όριο για επεξεργασία.
Η αλήθεια είναι πάντως ότι κι εγώ θα το προτιμούσα περισσότερο (πχ. 24ωρο για να μην πω χωρίς όριο όπως είναι αλλού ).
Άλλωστε νομίζω το ιστορικό επεξεργασίας είναι διαθέσιμο για τα δικά μας μηνύματα, θα μπορούσε να φαίνεται και δημόσια σε συνδυασμό με μεγαλύτερο όριο.

Συμφωνώ κι εγώ σ΄αυτό! Εξάλλου νομίζω (τουλάχιστον για μένα αυτό ισχύει) ότι οι αλλαγές είναι συμπληρωματικές πληροφορίες ή μικροδιορθώσεις, δεν είναι να διαγράψεις τελείως το αρχικό μήνυμα και να γράψεις τα αντίθετα!
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,899 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 10:44, 22-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Συμφωνώ κι εγώ σ΄αυτό! Εξάλλου νομίζω (τουλάχιστον για μένα αυτό ισχύει) ότι οι αλλαγές είναι συμπληρωματικές πληροφορίες ή μικροδιορθώσεις, δεν είναι να διαγράψεις τελείως το αρχικό μήνυμα και να γράψεις τα αντίθετα!

Σε αυτή την περίπτωση μπορείτε να κάνετε νέο ποστ απλά. Εσείς μπορεί να μην γράψετε τα αντίθετα, αλλά φανταστείτε μια συζήτηση που να λέει κάποιος "μου αρέσει το μπλε" (για παράδειγμα), να γίνεται ολόκληρη συζήτηση των 50 ποστ για το πόσο καλό ή κακό είναι το μπλε χρώμα, και μετά από 5 μέρες να βάζει στο αρχικό ποστ "μου αρέσει το πράσινο". Όλη η επόμενη συζήτηση καθίσταται άκυρη. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 10:52, 22-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Σε αυτή την περίπτωση μπορείτε να κάνετε νέο ποστ απλά. Εσείς μπορεί να μην γράψετε τα αντίθετα, αλλά φανταστείτε μια συζήτηση που να λέει κάποιος "μου αρέσει το μπλε" (για παράδειγμα), να γίνεται ολόκληρη συζήτηση των 50 ποστ για το πόσο καλό ή κακό είναι το μπλε χρώμα, και μετά από 5 μέρες να βάζει στο αρχικό ποστ "μου αρέσει το πράσινο". Όλη η επόμενη συζήτηση καθίσταται άκυρη. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή.

Συμφωνώ απόλυτα! Αυτό ακριβώς έγραψα παραπάνω! Υποτίθεται ότι είμαστε υπεύθυνοι γι αυτά που γράφουμε και δεν θα μετατρέψουμε εντελώς το αρχικό μήνυμα. Εξάλλου οι διορθώσεις αυτές γίνονται το πολύ 2 μέρες μετά την αρχική ανάρτηση. Δεν θα έχει στο νου του ο καθένας μετά 10 μέρες να συμπληρώσει αυτά που έχει γράψει!
Παράθεση

Agnwsth

Φοιτητής

H Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ (Αθήνα) . Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 14:08, 22-04-19:

Στον υπολογιστή μορίων , στην θετική κατεύθυνση, αντί για βιολογία κατεύθυνσης, έχει ως επιλογή την βιολογία γενικής.
1
Παράθεση

Agnwsth

Φοιτητής

H Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ (Αθήνα) . Έχει γράψει 429 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 19:33, 27-06-19:

Κάθε φορά που έχω ειδοποίηση από αντίδραση σε μήνυμά μου, μου δείχνει πάντα ότι έχω 2 περισσότερες ειδοποιήσεις από ότι πραγματικά. πχ αν έχω 1 αντίδραση, μου δείχνει 3 στο κόκκινο κουτάκι. Όχι ότι είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά είπα να το αναφέρω.
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,770 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:34, 27-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Agnwsth
Κάθε φορά που έχω ειδοποίηση από αντίδραση σε μήνυμά μου, μου δείχνει πάντα ότι έχω 2 περισσότερες ειδοποιήσεις από ότι πραγματικά. πχ αν έχω 1 αντίδραση, μου δείχνει 3 στο κόκκινο κουτάκι. Όχι ότι είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, απλά είπα να το αναφέρω.

Και εμένα το ίδιο.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 19:50, 27-06-19:

Ειδοποιήσεις λογίζονται ΚΑΙ τα mentions ΚΑΙ τα πμ. Οπότε αν δεν έχεις δει κάποιο mention, θα σού παραμείνει ως ειδοποίηση μέχρι να το δεις (εκεί που λέει "σας αναφέρανε"). Το ίδιο και με πμ. Αν δεν το έχεις ανοίξει θα παραμείνει ως ειδοποίηση.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

O Scandal έγραψε: στις 19:54, 27-06-19:

Το εντόπισα το λάθος και λογικά διορθώθηκε για εσάς τους δύο (είχε να κάνει με posts που γίνανε moderated ενώ είχαν αδιάβαστες ψήφους και δεν εμφανίζονται στη σελίδα των reactions ώστε να γίνουν κι αυτά διαβασμένα).

Αν ξανά παρατηρηθεί πείτε μου.
2
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,770 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:58, 27-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Το εντόπισα το λάθος και λογικά διορθώθηκε για εσάς τους δύο (είχε να κάνει με posts που γίνανε moderated ενώ είχαν αδιάβαστες ψήφους και δεν εμφανίζονται στη σελίδα των reactions ώστε να γίνουν κι αυτά διαβασμένα).

Αν ξανά παρατηρηθεί πείτε μου.

Όλα οκ!Ευχαριστουμε.
Παράθεση

Griff

Φοιτητής

Ο Griff αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 219 μηνύματα.

O Griff έγραψε: στις 17:01, 04-08-19:

Στην έκδοση για κινητά, όταν παραθέτεις ένα μήνυμα και πατάς το κουμπί που μετατρέπει το quote σε BB, το κείμενο που εμφανίζεται "κόβεται" από το πλαίσιο τόσο στην κάθετη όσο και στην οριζόντια διάταξη. Αν ξαναπατήσεις το ίδιο κουμπί και ξεκινήσεις να γράφεις, το κείμενο εμφανίζεται αντίστροφα.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

O Scandal έγραψε: στις 17:51, 04-08-19:

@Griff thanks για την αναφορά. Μήπως διορθώθηκε τώρα;
Παράθεση

Griff

Φοιτητής

Ο Griff αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 219 μηνύματα.

O Griff έγραψε: στις 17:57, 04-08-19:

@Griff thanks για την αναφορά. Μήπως διορθώθηκε τώρα;
Παραθέτω για να τεστάρω.

Σε κάθετη διάταξη το κείμενο εξακολουθεί να κόβεται, και δεν μπορὠ να το σύρω (προχωρά όμως καθὠς γράφω

Στην οριζόντια επἰσης.

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει, αλλά ολόκληρο το πλαίσιο, μαζί με τα κουμπιά μορφοποίησης κ.λπ. κόβονται.

Το κείμενο εξακολουθεί να εμφανίζεται αντἰστροφα, μόνο όμως όταν απαντἀς σε ποστ, όχι κατά την επεξεργασία.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Griff : 04-08-19 στις 17:59. Αιτία: τεστ
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

O Scandal έγραψε: στις 18:03, 04-08-19:

Με τι κινητό σερφάρεις
Θέλω να ελπίζω ότι δεν έχει μείνει στην cache το παλιό CSS
Παράθεση

Griff

Φοιτητής

O Griff έγραψε: στις 18:09, 04-08-19:

Με τι κινητό σερφάρεις
Θέλω να ελπίζω ότι δεν έχει μείνει στην cache το παλιό CSS
Με Galaxy Note 9, χρησιμοποιώ την τελευταία έκδοση του Firefox (με κάποια addons, δεν νομίζω όμως να το επηρεάζουν). Αλλά και με S7 είχα το ίδιο θέμα.

Θες να δοκιμάσω με κάποιον συγκεκριμένο browser;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος