[9/6/2017] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης

[9/6/2017] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 12.5%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 1 12.5%

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
πολυ ευκολοτερα απο τα περσυνα δικα μας.οι βασεις απο οτι φαινεται θα ανεβουν πολυ
Δεν είχαν μεγάλη απόκλιση με τα περσινά, απλά εσείς είχατε στο άγνωστο να αναλύσετε μετοχή. Είχαμε ίσως λίγο πιο δύσκολες ερμηνευτικές και πλούσιες κιόλας, πέντε σελίδες σχόλια έγραψα, το χεράκι μου

Edit: όχι Ίσως, σίγουρα πιο απαιτητικές, πέρυσι έπεσαν ΚΑΙ σχόλια βιβλίου, ΚΑΙ δεν υπήρχε συνδυαστική, ΚΑΙ ήταν δύο οι ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
κλαιν, μονο νομικες θα ανεβουν οι βασεις αν ειναι, μαζι με κατι ψυχολογιες που εινια τοπς και εχουν μια σχετικη αποκατασταση. εμεις στα τιμια ιστορικα μια χαρα μεινουμε :p

btw 90+ με βαση εκτιμηση καθηγητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
πραγματικα αντε 1 μοναδα σε καθε ερμηνευτικη, 3 στην μεταφραση, και εχω νομιζω μονο ενα γραμματικο.

αλλα και με 85+ ικανοποιημενος ειμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strawberoula

Νεοφερμένος

Ο Strawberoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλα που μυριζομασταν τα πολιτικα...αυτοι εκει βαριουνται να ψαχνουν να βρουν θεματα...σχετικα οκ παντως ηταν!πως γραψατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Μια ερώτηση: Στη ερώτηση με την πρόταση έγραψα ότι είναι δευτερεύουσα αναφορική πρόταση με λειτουργία κύριας πρότασης (να επισημάνω ότι και στο συντακτικό μου αυτή την διατύπωση έχει). Θα μου το πιάσουν λάθος γιατί έπρεπε να γράψω σκέτο κύρια πρόταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ισως 0,5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Μακάρι (από το τίποτα κάτι είναι και το 0,5). Πάντως δεν έφταιγα εγώ, εφόσον έτσι το είχε το συντακτικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Ναι μωρε ,απλα το πληρως σωστο ειναι Κυρια προταση που εισαγεται με αναφορικη αντωνυμια, που στην αρχη της προτασης λειτουργει ως δεικτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Ναι μωρε ,απλα το πληρως σωστο ειναι Κυρια προταση που εισαγεται με αναφορικη αντωνυμια, που στην αρχη της προτασης λειτουργει ως δεικτικη

Εσένα η θεωρία από το συντακτικό σου πως τις χαρακτηρίζει αυτού του είδους τις προτάσεις. Ρωτώ γιατί έχω ένα συντακτικό και θα ήθελα να πληροφορηθώ και από κάποια άλλη πηγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
δεν εχω συντατκικο, ενα φυλλαδιο εχω που απλως αναφερει το φαινομενο αυτο, ως κυριες τις εχω διδαχτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Οκ. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Μια ερώτηση: Στη ερώτηση με την πρόταση έγραψα ότι είναι δευτερεύουσα αναφορική πρόταση με λειτουργία κύριας πρότασης (να επισημάνω ότι και στο συντακτικό μου αυτή την διατύπωση έχει). Θα μου το πιάσουν λάθος γιατί έπρεπε να γράψω σκέτο κύρια πρόταση;

Δεν βλέπω λόγο να σου κόψουν, εκφορά και λειτουργία είναι διαφορετικά πράγματα (αρκεί να το δηλώνεις ξεκάθαρα). Επίσης, το ότι ένα συντακτικό του εμπορίου ακολουθεί μια συγκεκριμένη διατύπωση δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και η πλέον αποδεκτή.

Ποιο συντακτικό έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
έτσι όπως τα είδα -με απόσταση 3 χρόνων, βέβαια- μου φάνηκαν εύκολα σε γενικές γραμμές, αν και το κομμάτι του γνωστού θα το χαρακτήριζα κάπως περίεργο, πχ εκείνη την ερώτηση στα ετυμολογικό. Οι ερμηνευτικές είχαν πολλά να γράψεις και ήταν εύκολο να σου ξεφύγει κάτι νομίζω. Τώρα το άγνωστο, μου φάνηκε εύκολο παιδιά, πολύ ευκολότερο από το περσινό και το προπέρσινο, σχεδόν όμοιου βαθμού δυσκολίας με το δικό μας, το 2014, αν και το δικό μας είχε δυσκολότερο συντακτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
νομιζω η πιο περιεργη ερμηνευτικη ηταν η Β2, καθως δεν ειχαμε πολλα σχολια επ αυτου, προσωπικα εμενα 14-15 σειρες μου βγηκε. εκει θα ειναι ευκολο κατα την γνωμη μου το 8/10, αλλα δυσκολο το 9 και ειδικα το δεκαρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!

Εγω παραδόξως, χωρις να το περιμενω, πήγα ικανοποιητικά σημερα. Στο γνωστό βέβαια οταν βγήκα απο την αίθουσα νόμιζα πως ολες οι ερμηνευτικές ζητούσαν το ίδιο αλλα μετα μίλησα με τις φιλολόγους μου και μου είπαν οτι ηταν φυσικό. Προσωπικά θεώρησα τη Β2 άσκοπη αφου υπήρχε η Β1 που στην ουσία ζητούσε σχεδόν τα ίδια ( η μισή Β1 ηταν σχεδόν ίδια με τη Β2).
Η περίεργη λεξιλογικη μου άρεσε πάντως!
Στο άγνωστο περιμενα πιο "Ουαου" ασκήσεις. Θεωρώ πως εχω παει αρκετά καλα και στη μετάφραση.
Θα δούμε βέβαια!

Καλη επιτυχία και συνέχεια στην ιστορία τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Μπράβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Χαίρομαι που τα πήγατε καλά στα αρχαία. Δυνάμεις για την ιστορία όμως (και τα λατινικά)! ♡
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top