[9/6/2017] Mαθηματικά Κατεύθυνσης

[9/6/2017] Mαθηματικά κατεύθυνσης

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 31)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 15 48.4%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 3 9.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 3.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 4 12.9%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 6 19.4%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 6.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2017, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί όπου και θα προστεθούν τα θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις σ'αυτά.

Καλή επιτυχία! :clapup:


Θέματα - Απαντήσεις

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε!
Στο αρχικό ποστ θα αναρτηθούν τα θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις. Καλή επιτυχία στους πανελληνιομάχους μας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Τα θέματα προστέθηκαν στο αρχικό ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αχ τι τυχεροί είναι που δεν έχουν μιγαδικούς :P Κάποιος που να δοκίμασε να λύσει τα θέματα να μας πει πως του φαίνονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αχ τι τυχεροί είναι που δεν έχουν μιγαδικούς :P Κάποιος που να δοκίμασε να λύσει τα θέματα να μας πει πως του φαίνονται;
Ι'm on it :P Θέμα Β σε 5 λεπτά βγήκε.
Πολύ χαίρομαι που επιτέλους μετά από τόσα χρόνια, έβαλαν αντίστροφες και σύνθετες συναρτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Για το Β θέμα ανησυχούσαν μερικοί αλλά τελικά δεν τους έβαλαν κάτι δύσκολο απ'ο,τι βλέπω :P Ετσι μου φαίνεται εμένα δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Για το Β θέμα ανησυχούσαν μερικοί αλλά τελικά δεν τους έβαλαν κάτι δύσκολο απ'ο,τι βλέπω :P Ετσι μου φαίνεται εμένα δηλαδή...
Πανεύκολο είναι το θέμα Β, άσκηση σχολικού φάση. Όπως θα έπρεπε να είναι άλλωστε.
Που είναι τα ολοκληρώματα οεο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πανεύκολο είναι το θέμα Β, άσκηση σχολικού φάση. Όπως θα έπρεπε να είναι άλλωστε.
Που είναι τα ολοκληρώματα οεο; :P


Έλα ντε! Από τις ελάχιστες φορές που δεν υπάρχουν ολοκληρώματα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Οι ασκήσεις του εσπερινού είναι εντελώς στυλ Παπαδάκη, πολύ βατές μου φαίνονται :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Για αλλη μια χρονια δεν βλεπουμε υπαρξιακα θεωρηματα τα οποια δουλευονται πολυ μεσα στη χρονια απο τους υποψηφιους:hmm:
Το λινκ για τα θεματα με βγαζει σε εξετασεις εσπερινου λυκειου τι παιχτηκε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Για αλλη μια χρονια δεν βλεπουμε υπαρξιακα θεωρηματα τα οποια δουλευονται πολυ μεσα στη χρονια απο τους υποψηφιους:hmm:
Το λινκ για τα θεματα με βγαζει σε εξετασεις εσπερινου λυκειου τι παιχτηκε;;
Γιατί με την τσίμπλα στο μάτι έβαλα κατα λάθος τα θέματα των εσπερινών, παιδιά συγγνώμη :redface: Βάζω των ημερησίων γελ τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
Πιο δύσκολα από τα περσινά. Αναμενόμενο θέμα β. Απαιτητικό και ιδιαίτερης προσοχής θέμα γ. Κλασικό έως δύσκολο θέμα Δ.

Και νομίζω υπάρχει θέμα χρόνου. Είναι πολύ πολύ οριακά. Για να δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Τα θέματα, των ημερησίων γελ αυτή τη φορά ( :hehe: ), μου φαίνονται σαφώς πιο δύσκολα από τα περσινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Θεωρω πως ενας καλος μαθητης φτανει το 10 με σχετικη ανεση μιας και το θεμα β δουλευεται μεσα στη χρονια (με εξαιρεση το β4 που ισως δυσκολεψει μερικους).Τα θεματα Γ και Δ εχουν αυξημενο βαθμο δυσκολιας,η λυση στους εγκειται στην ψυχραιμια του μαθητη και στη σωστη διαχειρηση χρονου.Ξεκαθαρα πιο δυσκολα απο περυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
Συμπληρωνω 45 λεπτα και βρισκομαι Β3 . Μου φαινεται σχετικα ευκολο και βατο το θεμα αλλα ειναι φορτωμενο κατα την γνωμη μου και απαιτει παρα πολλες πραξεις και λογια . Το θεμα Γ οπως διαβαζω ειναι ασκηση απο το σχολικο βιβλιο. Παιδια μπορει να ειμαι αργος ή χαλαρός αλλα η κατασταση ειναι οριακη. Πιστευω ελαχιστοι θα προλαβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εχω την εντυπωση οτι τους εδωσαν αλλα θεματα ή οχι;Μου φαινεται οτι τους εβαλαν λιγο παλουκια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Πάντως το Α και Β θέμα ήταν γελοία,το τρίτο και το τέταρτο δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
A2 παγιδα
Θεμα Β εχει δουλευτει απο τους μαθητες αλλα ειναι υπερβολικα μεγαλο και απαιτητικο σε πραξεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125626

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φώτη συγγνώμη κιόλας αλλα το Β4 παρουσιάζει μια δυσκολία και χρειαζεται χρονο να γραφει.

Επίσης το Α θέμα ειναι θεωρία οποτε για ενα μαθητή αν εκεί διαβάσετε σειρα θεωρια θα γράψει αν και είχε μερικες παγίδες...

Τελος, το πιστεύω οτι τα ελυσες πολυ γρηγορα άλλωστε εισαι πολυ καλός μαθητης αλλα για λόγους ψυχολογίας και μονο ενα παιδι που δεν έλυσε το Β και δει τον χαράκτηρισμο ΓΕΛΟΙΟ σιγουρα ψυχολογικά θα πέσει...

Φιλικά,
Χάρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δύσκολα θέματα με αχρείαστα πολλές πράξεις σε μερικά σημεία, ήθελε πολλή συγκέντρωση. Δεν μου άρεσαν γενικά, μονοτονία-ακρότατα-εμβαδά και άντε πάλι. Και να πεις ότι δεν είχαν ύλη; Άφαντα τα Bolzano, Rolle, ΘΜΤ κλπ. Υπάρχει θέμα και στον χρόνο σίγουρα. Να μας πουν και τα παιδιά που έδωσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top