Τελικές Εκτιμήσεις Βάσεων 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ιωάννα#$&

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα#$& αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γειά σας θα ήθελα να ρωτήσω αν πιστεύεται ότι με 8.635 μόρια στο 5ο πεδίο υπάρχει πιθανότητα να περάσω στο ΤΕΙ Μηχανικών Πληροφορικής στη Λάρισα ( Βάσεις2015 --> 9.740 ) ή στη Καβάλα ( Βάσεις2015 --> 9.176 ) ??? :( :/:

Καβάλα θαρρώ ότι είσαι σίγουρα μέσα. Λάρισα λίγο δύσκολα αλλά δεν στο αποκλείω με τόση αποτυχία που κυριεύει τόσο το 2ο όσο το 5ο πεδίο.

Μάλιστα, σας ευχαριστώ πολύ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 929391

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχω άγχος μην κοπώ και δε μπω ΑΣΟΕΕ. Από τότε που είδα ότι στις εκτιμήσεις του Χρήστου μπαίνω, με έπιασε αμφιβολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
chris1993 ευχαριστω που μου απαντησες για το μηχ μηχ απθ οταν λες οτι ειμαι στο οριο εννοεις οριακα εντος η εκτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto 18676

Νεοφερμένος

Η myrto 18676 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Θα ξεχάσουμε τα μαθηματικά που ξέρουμε;
Η Μυρτώ βρίσκει μικρότερες διαρροές διότι 950 +95 =1045 ενώ εσύ βρίσκεις 1055
Τώρα με διαρροή 35% αυτή βρίσκει 333 άτομα άρα συνολικά 950+333=1283 :hmm:
Γι αυτό βρίσκει ψηλότερες βάσεις από εσένα


Νομίζω ότι ο Chris με 18% βρίσκει 18620
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • βασεις ΔΠΘ.xlsx
    16.1 KB · Εμφανίσεις: 245

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
chris1993 ευχαριστω που μου απαντησες για το μηχ μηχ απθ οταν λες οτι ειμαι στο οριο εννοεις οριακα εντος η εκτος?

οτι να ναι σου λεει (φυσικα και εισαι μεσα)...
η ειρωνια ειναι οτι στις εκτιμησεις του μιλαει για πτωση των πολυτεχνικων και τωρα υπαινισσεται ανοδο και μαλιστα τρομακτικη αφου θεωρει οτι εισαι στο οριο...
Οτι να'ναι!
Γενικα παιδια σταματηστε να διαβαζετε εκτιμησεις και να αγχωνεστε,ειδικα που φετος οι βασεις ειναι τοσο απροβλεπτες και ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guitaramateur

Νεοφερμένος

Η guitaramateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Εγώ έχω άγχος μην κοπώ και δε μπω ΑΣΟΕΕ. Από τότε που είδα ότι στις εκτιμήσεις του Χρήστου μπαίνω, με έπιασε αμφιβολία.

Πόσα μόρια έχεις και τι σχολή θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marietaki22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η marietaki22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
χαιρεται φιλοι μου χρονια πολλα για την ημερα ηθελα να ρωτησω ποτε ανακοινωνονται οι βασεις και να μου πειτε που με βλεπετε να περναω εχω βγαλει 17515 στο 2 και 18022 στο 3 και δηλωσα κατα σειρα ημμυ απθ μηχ μηχανικος απθ και ημμυ δπθ

γτ δν εβαλες κ κατι αλλο εχεις καλη βαθμολογια.αλλα απθ ημμυ λενε θα παει 17800 συν μηχανολογων δν ξερω δπθ πιανεις σιγουρα παντως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
οτι να ναι σου λεει (φυσικα και εισαι μεσα)...
η ειρωνια ειναι οτι στις εκτιμησεις του μιλαει για πτωση των πολυτεχνικων και τωρα υπαινισσεται ανοδο και μαλιστα τρομακτικη αφου θεωρει οτι εισαι στο οριο...
Οτι να'ναι!
Γενικα παιδια σταματηστε να διαβαζετε εκτιμησεις και να αγχωνεστε,ειδικα που φετος οι βασεις ειναι τοσο απροβλεπτες και ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του...

Αν έβλεπες τις εκτιμήσεις μου καλύτερα θα έβλεπες ότι στις κεντρικές-υψηλές πολυτεχνικές σχολές ισχύει το:

150 μόρια πτώση έως 100 μόρια άνοδος. (λχ. στο ΗΜΜΥ ΑΠΘ που είναι κοντινό παράδειγμα)

Άρα,

1) Υπάρχει το ενδεχόμενο της ανόδου, δεν είναι κατηγορηματική η πτώση
2) Μεσοσταθμική πτώση είναι τα 25 μόρια.

Περσινή βάση ΜηχΜηχ ΑΠΘ 17529
Φετινή κεντρική τιμή εκτιμώμενης βάσης 17504

Αν η βαθμολογία του φίλου μας με 17515 μόρια δεν είναι ΟΡΙΑΚΑ, τότε ΠΟΙΑ ακριβώς λέγεται οριακά;

Με το οριακά λοιπόν ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙΩΣΠΟΥ υπαινίσσομαι τρομακτική άνοδο; Είμαστε με τα καλά μας;

Πρωτού ασκήσουμε, λοιπόν, τέτοια κριτική, καλό θα είναι να το διερευνούμε λίγο παραπάνω και γενικότερα να βουτάμε την γλώσσα στο μυαλό μας.

Ευχαριστώ.

ΥΓ. Είναι δικαίωμά σου να θεωρείς τις εκτιμήσεις μου ως "αναξιόπιστες" όμως δεν μπορείς να παρερμηνεύεις ούτε την εικόνα που έχω δώσει, ούτε αυτά που λεω, με στόχο να υποτιμήσεις-αλλοιώσεις την δουλειά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Αν έβλεπες τις εκτιμήσεις μου καλύτερα θα έβλεπες ότι στις κεντρικές-υψηλές πολυτεχνικές σχολές ισχύει το:

150 μόρια πτώση έως 100 μόρια άνοδος. (λχ. στο ΗΜΜΥ ΑΠΘ που είναι κοντινό παράδειγμα)

Άρα,

1) Υπάρχει το ενδεχόμενο της ανόδου, δεν είναι κατηγορηματική η πτώση
2) Μεσοσταθμική πτώση είναι τα 25 μόρια.

Περσινή βάση ΜηχΜηχ ΑΠΘ 17529
Φετινή κεντρική τιμή εκτιμώμενης βάσης 17504

Αν η βαθμολογία του φίλου μας με 17515 μόρια δεν είναι ΟΡΙΑΚΑ, τότε ΠΟΙΑ ακριβώς λέγεται οριακά;

Με το οριακά λοιπόν ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙΩΣΠΟΥ υπαινίσσομαι τρομακτική άνοδο; Είμαστε με τα καλά μας;

Πρωτού ασκήσουμε, λοιπόν, τέτοια κριτική, καλό θα είναι να το διερευνούμε λίγο παραπάνω και γενικότερα να βουτάμε την γλώσσα στο μυαλό μας.

Ευχαριστώ.

ΥΓ. Είναι δικαίωμά σου να θεωρείς τις εκτιμήσεις μου ως "αναξιόπιστες" όμως δεν μπορείς να παρερμηνεύεις ούτε την εικόνα που έχω δώσει, ούτε αυτά που λεω, με στόχο να υποτιμήσεις-αλλοιώσεις την δουλειά μου.

Σορρυ εχεις δικιο...ειδα το 18022 που εγραφε για το 3ο πεδιο και το θεωρησα ως την βαθμολογια του για το 2ο,οποτε εν συνεχεια απορησα με τα λεγομενα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σορρυ εχεις δικιο...ειδα το 18022 που εγραφε για το 3ο πεδιο και το θεωρησα ως την βαθμολογια του για το 2ο,οποτε εν συνεχεια απορησα με τα λεγομενα σου...

Θα μπορούσες να ζητήσεις διευκρίνηση και όχι να είσαι τόσο απαξιωτικος. Μόνο απορία δεν ήταν όλο αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Τι ειδους διευκρινηση να ζητησω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikhon

Νεοφερμένος

Η nikhon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Τι ειδους διευκρινηση να ζητησω?
Από το αγχος σου έγραψες με πολύ έντονο ύφος...
Ηρέμησε;)

όλοι σήμερα δίνουν πιθανή ημερονημία 22,23
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bsoulak

Νεοφερμένος

Ο bsoulak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κυριε Πατση, σας ευχαριστουμε που μας στηριζετε
Κυριε Πατση,

Ειμαι υποψηφια του τριτου (3) επιστημονικου πεδιου με πρωτη σχολη προτιμησης ΓΑΠ, Ζωικης παραγωγης.
Συγκεντρωσα 14324 μορια, βλεπετε πιθανη την εισοδο μου σε αυτο το τμημα που το επιλεγω συνειδητα?

Σας ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Όπως αναμενόταν σε όλα τα διαδικτυακά ενημερωτικά site παίζουν οι ημερομηνίες 22 & 23 Αυγούστου.

Το 23 πάντως το αναφέρουν για να είναι 100% μέσα.
Όλα δείχνουν ότι πάει για Δευτέρα 22 Αυγούστου η ανακοίνωση. Από την Πεμπτη-Παρασκευή αρκετά άτομα θα ξέρουν που έχουν περάσει. (Με μέσο)

Και αντίστροφα ο χρόνος μετράει.

ΥΓ. Περιμένουμε εντός των επερχομενων ημερών για το δελτίο τύπου στο minedu.gov.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Και αντίστροφα ο χρόνος μετράει
κι αγκαλιαζόμαστε κι ενώνουν τα χέρια
Σαν τρελή η καρδιά μου χτυπάει
κι εκτοξευόμαστε οι δυο μας στ’ αστέρια
Μα σε ταχύτητα όπως πάμε φωτός
Τα μάτια κλείνω και σφυχτά σε κρατάω
Και πριν προλάβει να εκραγεί ο ουρανός
Στ’ αποκορύφωμα του τέλους ξεσπάω.
Σ’ αγαπάω


:yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Και αντίστροφα ο χρόνος μετράει
κι αγκαλιαζόμαστε κι ενώνουν τα χέρια
Σαν τρελή η καρδιά μου χτυπάει
κι εκτοξευόμαστε οι δυο μας στ’ αστέρια
Μα σε ταχύτητα όπως πάμε φωτός
Τα μάτια κλείνω και σφυχτά σε κρατάω
Και πριν προλάβει να εκραγεί ο ουρανός
Στ’ αποκορύφωμα του τέλους ξεσπάω.
Σ’ αγαπάω


:yahoo:

!!!!!!!!!! Εκεί το πήγαινα!!! :) Με έπιασες ;)

Τι ειδους διευκρινηση να ζητησω?

Να έλεγες λχ. Χρήστο, εσύ δεν αναμένεις πτώση; Γιατί να μην περάσει το παιδί αυτό με 18000 μόρια στη σχολή που θέλει;

Λες το ίδιο πράγμα, χωρίς καμία επιθετικότητα, απαξίωση κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αλεξια3

Νεοφερμένος

Η Αλεξια3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!
Σας παρακαλώ μήπως καποιος-α απο εσάς θέλει να περάσει πολιτικές επιστήμες στην Κομοτηνή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1300000000

Νεοφερμένος

Ο tasos1300000000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ!!! ΧΡΗΣΤΑΡΑ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΝΟΜΙΚΕΣ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Ο ΛΑΟΥΤΖΙΚΟΣ ΠΟΥ ΑΝΗΣΥΧΕΙ...ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΕΠΙΣΤΗΜΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΤΑΣΙΑΣ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΓΔΑΙΑ ΑΝΟΔΟ ΣΤΙΣ ΝΟΜΙΚΕΣ Ή ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΞΑΝΑ Η ΛΕΣΤΕΡ ΚΟΥΠΑ;;;; Υ,Γ,: κατω τα χερια απο τον Χρησταρα τον γιγαντα των εκτιμησεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΓΚΕΣ!!! ΧΡΗΣΤΑΡΑ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΝΟΜΙΚΕΣ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Ο ΛΑΟΥΤΖΙΚΟΣ ΠΟΥ ΑΝΗΣΥΧΕΙ...ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΠΟΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΕΠΙΣΤΗΜΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΤΑΣΙΑΣ, ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΡΑΓΔΑΙΑ ΑΝΟΔΟ ΣΤΙΣ ΝΟΜΙΚΕΣ Ή ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΞΑΝΑ Η ΛΕΣΤΕΡ ΚΟΥΠΑ;;;; Υ,Γ,: κατω τα χερια απο τον Χρησταρα τον γιγαντα των εκτιμησεων...

Εγώ σου λέω να τα παρατήσεις αυτά και να σκεφτείς το ρεαλιστικό σενάριο. Της εισαγωγής σου στην Νομική Κομοτηνής. Οπότε, τακτοποιησε σιγά σιγά της βαλιτσουλες σου για το μεγάλο ταξίδι. Σε περιμένει η αναζήτηση σπιτιού και η εγκατάσταση. Εν συνεχεία η ακαδημαϊκή σου σταδιοδρομία και φοιτητική ζωή.

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒασωΖηκ

Νεοφερμένος

Η ΒασωΖηκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγώ σου λέω να τα παρατήσεις αυτά και να σκεφτείς το ρεαλιστικό σενάριο. Της εισαγωγής σου στην Νομική Κομοτηνής. Οπότε, τακτοποιησε σιγά σιγά της βαλιτσουλες σου για το μεγάλο ταξίδι. Σε περιμένει η αναζήτηση σπιτιού και η εγκατάσταση. Εν συνεχεία η ακαδημαϊκή σου σταδιοδρομία και φοιτητική ζωή.

Καλή επιτυχία!

Εγω Χρηστακο τι να κάνω?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top