[Πανελλήνιες 2016] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ρε παιδιά επειδή μέσα στα μέσα της δικιά μας χρονιάς εγώ άκουγα ότι η ύλη δε βγήκε ακόμα (και σε κάποια δεν έχει βγει ακόμα).
Τι ακριβώς θα διαβάσετε για πείτε είναι λίγο δύσκολο με εσάς τώρα

Οχι ιδιαίτερα παιδιά οχι.Μονο έκθεση ιδιαίτερο τα αλα φροντιστήριο.Κοροιδευουν οι ιδιετσραδες δικη μου άποψη.
Μη το λες έκανα φέτος ιδαιτέρο στο αοδε και αοθ και τα πήγα πάρα πολύ καλά κάτι ήξερε που μου έλεγε θα γράψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ρε παιδιά επειδή μέσα στα μέσα της δικιά μας χρονιάς εγώ άκουγα ότι η ύλη δε βγήκε ακόμα (και σε κάποια δεν έχει βγει ακόμα).
Τι ακριβώς θα διαβάσετε για πείτε είναι λίγο δύσκολο με εσάς τώρα


Μη το λες έκανα φέτος ιδαιτέρο στο αοδε και αοθ και τα πήγα πάρα πολύ καλά κάτι ήξερε που μου έλεγε θα γράψεις

Όπως είπα άποψη δικη μου είναι ότι τα ιδιαίτερα είναι λίγο απάτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιναα

Νεοφερμένος

Η λιναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους!!!! επισης να σας ρωτησω ,οποιος γνωριζει ,εγω που εδωσα φετος πανελληνιες κ θα θελω να ξαναδωσω του χρονου ,θα ειναι με το κανουργιο συστημα?κ αν ναι ποια μαθηματα απο θετικη ?με εντιαφερει 3ο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
καλη επιτυχια σε ολους!!!! επισης να σας ρωτησω ,οποιος γνωριζει ,εγω που εδωσα φετος πανελληνιες κ θα θελω να ξαναδωσω του χρονου ,θα ειναι με το κανουργιο συστημα?κ αν ναι ποια μαθηματα απο θετικη ?με εντιαφερει 3ο πεδιο

Με το παλιό θα δώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Όπως είπα άποψη δικη μου είναι ότι τα ιδιαίτερα είναι λίγο απάτη.
Για εξηγησε το λιγο αυτο.Απο αποψη χρηματων το εννοεις;Ετυχε να κανω και φροντιστηριο και ιδιαιτερο και εκτιμησα πιο πολυ το τελευταιο.Μπορει να κοστιζει κατι παραπανω αλλα αξιζει τον κοπο.Καταρχας δεν χανεις χρονο απο την μεταφορα και επισης οτι απορια εχεις την λες στον καθηγητη χωρις να ντρεπεσαι απο την παρουσια των αλλων και φοβασαι οτι τους καθυστερεις.
Ον τοπικ καλη σας επιτυχια παιδια και υπομονη θα σας χρεαιστει αυτον τον καιρο.:PΕδω θα μαστε να σας συμβουλευουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιναα

Νεοφερμένος

Η λιναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
κριμα!!! δεν μπορω να μαθηματικα!!!! σε ευχαριστω παντως !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μια συμβουλη γενικη απο εναν 97αρη..
Η κατευθ της οικονομιας και πληροφορικης, εχει τα μαθηματα Εκθεση,Αοθ,Αεππ και Μαθηματικα..

Αν δεν υπαρξει σοβαρη αλλαγη στην υλη του Αεππ, το μαθημα ειναι προσβασιμο ακομα για 20αρια.. το αοθ αν οντως μπουν και τα επομενα κεφαλαια θα παραμεινει ευκολο.. η εκθεση ειναι θεμα υποκειμενικο αλλα οι βαθμοι μεταξυ μαθητων δεν εχουν μεγαλες αποκλισεις. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ!!! Εκει υπαρχουν μαθητες που γραφουν απο 1 εως 20. ΔΩΣΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ!! Φυσικα, προετοιμαστε αριστα και για τα άλλα!!

Οσοι εχετε καλο καθηγητη σε φροντ μπορειτε να συνεχισετε, προτεινω ομως να δωσετε λιγα παραπανω χρηματα αν κηνυγατε καποια σχολη με μεγαλη ζητηση.

Ετσι και αλλιως 1 ωρα ιδιαιτερα ειναι πολλες στο φροντ. Καλο κουραγιο, θα περασει γρηγορα να ξερετε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Αμα σε κοροιδευουν στο ιδιαιτερο στο φροντ. τι κανουν δηλαδη ρε μεγαλε ? Μην μας τρελενεις ολους εδω μεσα ...

Εγω δεν αντεχω να κανω κατευθειαν ιδιαιτερα με το που τελειωσουμε ελεος δηλαδη..Προτιμω να ξεκινησω απο αυγουστο καλυτερα. Καλη επιτυχια παιδες. Δεν εχω επιλεξει ακομα τι μαθηματα θα παρω του χρονου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αμα σε κοροιδευουν στο ιδιαιτερο στο φροντ. τι κανουν δηλαδη ρε μεγαλε ? Μην μας τρελενεις ολους εδω μεσα ...

Εγω δεν αντεχω να κανω κατευθειαν ιδιαιτερα με το που τελειωσουμε ελεος δηλαδη..Προτιμω να ξεκινησω απο αυγουστο καλυτερα. Καλη επιτυχια παιδες. Δεν εχω επιλεξει ακομα τι μαθηματα θα παρω του χρονου..

Μα κανονικά έτσι πρέπει, να ξεκουραστείτε πρώτα και μετά ν' αρχίσετε μαθήματα. Έχεις επισκεφτεί κανένα σχολικό σύμβουλο μήπως σε βοηθήσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Όπως είπα άποψη δικη μου είναι ότι τα ιδιαίτερα είναι λίγο απάτη.

Είναι απάτη όταν σου ζητάει 50 ευρώ την ώρα ας πούμε και γενικότερα όταν δεν σέβεται τα λεφτά σου και δεν κάνει σωστή δουλειά. Έκανα ιδιαίτερα στη φυσική κατ με ΚΑΘΗΓΗΤΑΡΑ με όλη τη σημασία της λέξεως. Ήταν νεος και επικοινωνούσαμε οπότε περνούσε ευχάριστα το μάθημα, μου έφερνε άπειρες ασκήσεις και διαγωνίσματα από παντού, με έκανε να αγαπήσω το μάθημα και τελικά έγραψα 18. Επίσης φυσική στο φροντ θα έκανα 5 ώρες ενώ με το δικό μου 3 και τελειώσαμε την ύλη πολύ νωρίς (όχι ότι είναι απαραίτητα καλό αυτό αλλά ντάξει ένιωθα μια άνεση).
Στο φροντιστήριο πάλι έχω ανάμεικτες εντυπώσεις. Κυρίως οι νεότεροι υπάλληλοι έκαναν πολύ καλή δουλειά. Οι 50αρηδες βολεμένοι ιδιοκτήτες του φροντιστηρίου πάλι να μη τους χαρακτηρίσω καλύτερα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μα κανονικά έτσι πρέπει, να ξεκουραστείτε πρώτα και μετά ν' αρχίσετε μαθήματα.
Αυτό δεν είναι (πάντα) επιλογή του μαθητή. Εξαρτάται (και) από τα ...ήθη και έθιμα του τόπου. Στη βόρειο Ελλάδα (και όχι μόνο) τα φροντιστήρια αρχίζουν 1η Αυγούστου. Στην Αττική κάνουν μαθήματα (καπάκι) μέχρι τέλος Ιουλίου και κλείνουν τον Αύγουστο. Το μήνα αυτό στην Αθήνα δεν θα βρεις ούτε φροντιστήριο, ούτε καθηγητή και ούτε ανοικτό βιβλιοπωλείο. (Δεν ξέρω ποιο σύστημα είναι καλύτερο. Και τα 2 έχουν και πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εμείς πάντως εδώ κάνουν μάθημα ιουνιο και αρχίζουμε την τελευταια βδομάδα του αυγούστου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εγω προσωπικα,αν και βορεια ελλαδα,απο τη στιγμη που θα κανω ιδιαιτερα θα ξεικινησω μια βδομαδα μετα το τελος των εξετασεων και απο εκει και περα θα κατσω μια βδομαδα τον ιουλιο και μια τον αυγουστο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Εγω αθηναιος ειμαι και θα αρχισω απο αυγουστο ιδιαιτερα.. Δεν γινεται να το παω σερι εξετασεις-προετοιμασια. Προεχουν και αλλα πραγματα ετσι και αλλιως :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μπορεί να μην έχουν τελειώσει ακόμα οι εξετάσεις αλλα οι πανελληνιες 2015 τελείωσαν,για τους περισσότερους,και έρχεται η σειρά μας....Το καλοκαίρι θα γεμίσει μαθήματα :/: Θα ήταν ωραία λοιπόν να ανταλλάσσουμε τα νέα μας εδώ πέρα και να δίνουμε κουράγιο ο ένας στον άλλο ;);)
Ποιόν προσανατολισμό θα ακολουθήσετε????Θα πάρετε 5ο μάθημα????:):) Εγώ είμαι της θεωρητικής :D:D:D
Αχ. Η αμήχανη στιγμή όπου συνειδητοποιείς ότι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ.:look:
Και΄γω θεωρητικοπαίδι,αλλά μία μικρή διόρθωση το μάθημα που επιλέγεις δεν είναι 5ο μάθημα για Πανελλήνιες,επιλεγόμενο μάθημα είναι,ενδοσχολικώς θα εξετάζεται. Απλώς σε μερικές σχολές κάποιο από αυτά μπορεί να απαιτείται ως ειδικό.;) Εγώ γλώσσα πήρα,στην καλύτερη θα μπορώ να κάνω και μία υποτυπώδη προετοιμασία για το ειδικό που ούτως ή άλλως θα δώσω.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Είναι απάτη όταν σου ζητάει 50 ευρώ .

δεν νομίζω πως μπορείς να το πεις αυτό,η αγορά θα το πει
αν καποιος εχει αριστες σπουδες και κοστολογει τις υπηρεσιες του τοσο;
γενικως με ολες τις δουλειες ισχυει αυτο

δεν λέω πως αυτός που παίρνει π.χ 20 δεν κάνει καλή δουλειά,γενικώς και αυτός που παίρνει 100 και αυτός που παίρνει 10 κανείς δεν ξέρει τι δουλειά κάνει,μόνο ο μαθητής και ο ίδιος και συχνά ούτε και αυτοί!
καταλαβαίνεις τι εννοώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JayTheKing

Νεοφερμένος

Ο JayTheKing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
50 euros ειναι υπερβολικα πολυ για ιδαιτερα ακομα και για τους top των top!Πιστευω ομως οτι καθε μαθητης μπορει(ή τουλάχιστον θα έπρεπε να μπορει) να αξιολογεί τον ιδιαίτερα μονος του(αν του λυνει απορίες,αν ενδιαφερεται για τον μαθήτη).Αν δεν τον ικανοποιεί πολύ απλα τον αλλάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
δεν νομίζω πως μπορείς να το πεις αυτό,η αγορά θα το πει
αν καποιος εχει αριστες σπουδες και κοστολογει τις υπηρεσιες του τοσο;
γενικως με ολες τις δουλειες ισχυει αυτο

δεν λέω πως αυτός που παίρνει π.χ 20 δεν κάνει καλή δουλειά,γενικώς και αυτός που παίρνει 100 και αυτός που παίρνει 10 κανείς δεν ξέρει τι δουλειά κάνει,μόνο ο μαθητής και ο ίδιος και συχνά ούτε και αυτοί!
καταλαβαίνεις τι εννοώ
Σορυ αλλά και στο Harvard να σπούδασε και εγγονος του Einstein να είναι εμένα μου φαίνεται απάτη. Και με τα 20 αν είναι καλός και έχει πελατεία βγάζει ικανοποιητικότατο εισόδημα. Δεν είναι ανάγκη να μαδήσει μια οικογένεια για να διδάξει στο παιδί 5 κεφάλαια μάθημα. Ειδικά εν μέσω οικονομικής κρίσης. Ο ταδε μπορεί να κοστολογεί τον εαυτό του τόσο δεν πρέπει ναι και καλά να συμφωνούμε ασυζητητί. :)

50 euros ειναι υπερβολικα πολυ για ιδαιτερα ακομα και για τους top των top!Πιστευω ομως οτι καθε μαθητης μπορει(ή τουλάχιστον θα έπρεπε να μπορει) να αξιολογεί τον ιδιαίτερα μονος του(αν του λυνει απορίες,αν ενδιαφερεται για τον μαθήτη).Αν δεν τον ικανοποιεί πολύ απλα τον αλλάζει.
Ναι οκ μπορείς να αλλάξεις αλλά πιο δύσκολα στη γ λυκείου. 1ον είναι ρίσκο και δεύτερον μέσα στη χρονιά άντε να ψάχνεις καθηγητή που έχει ώρες να σε βολεύουν. Για αυτό πρέπει να τους περνάτε από casting (:P) καλύτερα πριν τη γ να μην έχετε και τέτοια θέματα στο κεφάλι σας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Παιδιά τα μόρια θα είναι με άριστα το 6400 όπως στις δέσμες ? ξέρει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Δηλαδη ο καθηγητης θα φταιει αμα παιρνει 50 ευρω την ωρα η ο αλλος που θα του τα δωσει; Δεν εβαλε σε κανεναν το μαχαιρι στο λαιμο να τον προσλαβει αναγκαστικα!! Αμα ο αλλος δε τα λυπαται και θελει να σκασει το 50ρικο για να κανει 3 ασκησεις στο παιδι του, καμια λυπηση και καμια γκρινια!! Μαγκας ο καθηγητης που θα του τα παρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top