[20/5/2015] Φυσική Γενικής Παιδείας

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 12 92.3%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 1 7.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2015, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία! :D


Θέματα!

Απαντήσεις


Προηγούμενα μαθήματα:
[18/5/2015] Νεοελληνική Γλώσσα


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε!
Στο αρχικό post του θέματος θα ανέβουν τα θέματα που έπεσαν σήμερα και μερικές προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν στο ίντερνετ.
Καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ανεβηκαν τα θέματα!

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.

Freeze

Νεοφερμένος

Ο Freeze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μπορω να πω τις αποριες μου στη βαθμολογηση; δεν βλεπω και επιλογη spoiler
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
πιστευω εχω παει αρκετα καλα...γενικως κλασικα θεματα....οχι κατι απροσμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Η σταθερά του Planck έχει διαστάσεις στροφορμής...Το έβαλα λάθος,γιατί δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσε...Αλλά όλα τα άλλα τα έγραψα καλά.Γενικώς ήταν κλασσικά θέματα,χωρίς κάποια τρομερή δυσκολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Δικαιωνόμαστε όσοι πήραμε αυτό το "εξωγήινο" - κατά τους άλλους- μάθημα. Ωραία θέματα, εύκολα αν και έπαθα ένα αρχικό σοκ μόλις είδα 3ο Πυρηνική και 2 διαγράμματα στο Δ. Τελικά, όλα πήγαν καλά.

ΥΓ: Η β+ εκτός δεν είναι; Γιατί το βάλανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisLelova

Νεοφερμένος

Ο ChrisLelova αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσπρωτικό (Πρέβεζα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η διασπαση β+ ειναι εντος υλης ως θεωρια αλλα ειναι εκτος να μαθεις πως παει η αντιδραση. Ετσι εχω την εντυπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freeze

Νεοφερμένος

Ο Freeze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
στο Β3 εβαλα αντι για n=4, n=3 αλλα απεδειξα τον τυπο της ταχυτητας και ο,τι αλλο χρειαστηκε, το μονο λαθος ηταν αυτο

υπαρχει περιπτωση να μην το κοψουν ολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 588 μηνύματα.
οντως δικαιωθηκαμε....η διασπαση β+ δν ειναι εκτος.....εγω εκανα λαθος στο τελευταιο σ-λ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ναι θα σου κόψουν δυστυχώς γιατί αυτός ήταν ο σκοπός της απόδοσης του n με αυτόν τον τρόπο. Να μη μπερδευτείς και να σκεφτείς ότι οι διεγερμένες ξεκινάνε από n=2.

Εντελώς τρελό Chris. Ευτυχώς το έβαλα σωστό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Νομίζω μια χαρά. Νορμάλ ήταν, τα Α κ Β σιγουρα οκ, ελπίζω να μην έχω κάνει λάθος σε τίποτα πράξεις.
Οι απαντήσεις τι ώρα βγαίνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Δικαιωνόμαστε όσοι πήραμε αυτό το "εξωγήινο" - κατά τους άλλους- μάθημα. Ωραία θέματα, εύκολα αν και έπαθα ένα αρχικό σοκ μόλις είδα 3ο Πυρηνική και 2 διαγράμματα στο Δ. Τελικά, όλα πήγαν καλά.

ΥΓ: Η β+ εκτός δεν είναι; Γιατί το βάλανε;
Η β+ είναι εκτός σαν αντίδραση,αλλά αυτό με το σωματίδιο που εκπέμπει είναι στη θεωρία στη β αντίδραση,το λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά εγώ που έβγαλα στο Δ1 λάθος V λόγω βλακείας μου θα μου το κόψουν μόνο 1 μονάδα από εκεί ή και στα επόμενα που το χρησιμοποίησα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Για πειτε μια πως πηγαιναν τα ΣΛ οσοι γραψατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ATG

Νεοφερμένος

Ο ATG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Από τα ευκολότερα θέματα που έχουν βάλει ανά καιρούς, κάποιος καλά διαβασμένος έχει 17+ πολύ άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μόνο εκεί που το υπολογισες λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδιά εγώ που έβγαλα στο Δ1 λάθος V λόγω βλακείας μου θα μου το κόψουν μόνο 1 μονάδα από εκεί ή και στα επόμενα που το χρησιμοποίησα;

Αν έκανες απλά αριθμητικό χάνεις 1 μόριο,το οποίο χάνεται 1 μόνο φορά,ανεξαρτήτως αν το έχεις χρησιμοποιήσει 10 φορές από κάτω.Αν όμως δεν έγραψες τον τρόπο εύρεσης του V στο Δ1,χάνεις 5 μόρια του Δ1.Γενικώς σε κάθε ερώτημα στη φυσική,αν το ερώτημα πιάνει 5 μόρια,τα 3-4 είναι η σκέψη και το 1 το αποτέλεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Dume Πρέπει να ΄ναι: Λ - Σ - Σ - Σ - Λ

Ωραία! Το έχασα από βλακεία πράξη γιατί ως γνωστόν 100/4=20!

Έχασα και 2 Σ-Λ... Crap
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top