Friendzone

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Όλοι μας έχουμε περάσει λίγο πολύ από αυτο, κάποιοι το αγνοήσαμε, κάποιοι μείναμε κολλημένοι εκεί... Εγώ προς το παρόν είμαι friendzoned και θέλω βοήθεια στο πως να το χειριστώ. Μου αρέσει ένας πολύ καλός μου φίλος εδώ και αρκετό καιρό και πλέον το έχει ψιλοκαταλάβει και δυστυχώς μου ξεκαθάρισε ότι με βλέπει φιλικά. Το θέμα είναι ότι ξέρω πως μπορώ να φύγω από το friendzone. Βοηθήστε με να μάθω το ΠΩΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Βασικά μίλα του ξεκάθαρα και πες του οτι σου αρέσει. Εαν σου ξεκαθαρισει για μια ακομη φορα οτι σε βλέπει μοναχα σαν φίλη, τότε εφόσον και εσύ δεν μπορείς να τον βλέπεις πλέον σαν φίλο αλλα κάτι παραπάνω, σου προτείνω να λήξεις τη φιλία απο τη στιγμη που μονο φιλία δεν ειναι αυτη τη στιγμη και απλά να συνεχίσεις χώρις να μείνεις κολλημένη γιατι δεν θα αξίζει να στεναχωριεσαι κιολας. Φιλικά παντα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Eύκολο για το φύλο σου - ξεγυμνόσου μπροστά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

axenik

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γυναίκα σε friendzone? thats new, νόμιζα οτι μόνο σε εμάς γινόταν αυτό.Κοίτα δεν νομίζω πως υπάρχει μια συγκεκριμένη συνταγή για να το καταφέρεις αυτό που θες.Είναι αρκέτα δύσκολο όμως αν σκευτείς οτι ένας άνθρωπος "αποφασίζει" αν βλέπει ερωτικά κάποιον άλλον μέσα σε δευτερόλεπτα.Βασικά περισότερο εξαρτάται απο εκείνον,δηλαδή αν έχει χαμηλή αυτοεκτίμηση π.χ μπορεί να σκευτεί οτι αυτο είναι μια ευκαιρία και να αλλάξει γνώμη αλλά αυτό οχι μόνο θα ήταν υποτιμητικό για εσένα αλλά πίστεψε με τετοιες σχέσεις διαρκούν ελάχιστα.Κάτι άλλο που σε εμένα έχει συμβεί είναι κάποιος φίλος του να τον πιέζει συνεχώς ανάμεσα σοβαρού καί αστείου να αλλάξει γνώμη μέχρι να του εντυποθεί στο μυαλό καί να αναρωτηθεί "ρε λές?".Θα μπορούσες να βάλεις κάποιον κοινό φίλο να το κάνει αυτό αλλά εκτός απο ριψοκίνδυνο ισχύουν καί αυτα που είπα πιο πάνω.Θα μπορούσες να προχωρίσεις σε πιό δραστικές λύσεις όπως φάτσα φόρα πέσιμο και ότι γίνει αλλά οι πιθανότητες είναι λίγες..Σίγουρα δεν θες να ακούσεις κάτι τέτοιο αλλά αυτο που θες είναι λίγο εως αρκετά δύσκολο.Εγω θα σου πρότεινα ή να προσπαθήσεις να τον ξεχάσεις(το ξέρω φαινεται αδύνατο) ή απο τη στιγμή που δεν τον βλέπεις φιλικά εξ ορισμού αυτο δεν το λες φιλία οπότε του το λες και ότι γίνει όπως προείπα.Βέβαια το πιο πιθανό είναι να απομακρυνθείτε ο ένας απο τον άλλον κυρίως λόγω awkwardness αλλά τούλάχιστον θα τον ξεχάσεις πιό εύκολα.Ελπίζω να σε βοήθησα αλλά επειδή το έχω περάσει όλο αυτό, μάλον δεν σε βοήθησα καί νιώθεις όσο μπερδεμένη είσουν πρίν το διαβάσεις όλο αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βρες άλλον και πέρνα καλά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ελάτε τώρα, τον τελευταίο λόγο σε μια φιλική σχέση για το αν θα εξελιχθεί σε ερωτική, τον έχει η κοπέλα. Δουλευόμαστε; Αν ο άλλος είναι ο καλύτερος του κόσμου, αν η άλλη δεν της βγαίνει, τότε ότι και να κάνει ο άλλος, η άλλη θα τον βλέπει σα φίλο από τα παλιά ή από το στρατό.

Πάντα είχα απορία τι είδους φίλο εννοεί μια κοπέλα στη φράση κλισέ "σε βλέπω σα φίλο". Φίλο από πού; Φίλο για ποιο λόγο; Πώς της βγαίνει τόσο εύκολα το φιλικό; Φιλίες του κώλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Πάντως με αφορμή το θεματάκι,έχω να πω ότι πιο fail κατάσταση απ'το να ψάχνεσαι ερωτικά στις παρέες δεν υπάρχει!

Ειδικά αυτούς τους καιρούς που κυριαρχεί η αφραγκία είναι πολύ συχνό φαινόμενο και έχει αρχίσει να μ'αηδιάζει...σου λέει ο άλλος που να τρέχω τώρα για ποτά,φαγητά,βενζίνες,ταξίδια κ.λπ. πολλά τα έξοδα,ας κουτουπώσω την τάδε από την παρέα μου που μένει δύο στενά παρακάτω και την ξέρω απ'το γυμνάσιο...συμφέρει!
Και μετά οι γελοίοι δεν έχουν μούτρα ούτε στην παρέα τους να το αποκαλύψουν!:lol:
Και φυσικά όπως έχει δείξει και η ιστορία,τέτοιες σχέσεις καταλήγουν είτε στον "κουβά" (και συνήθως με άσχημο τρόπο) είτε σε ένα αντρόγυνο που βαριέται ο ένας τον άλλο,μένουν μαζί για άλλους λόγους (π.χ. οικονομικούς) και κερατώνονται αβέρτα...

Το αν ο "x" ή η "y" είναι αυτό που πραγματικά θες κοριτσάκι μου το καταλαβαίνεις απ'την πρώτη ματιά που του ρίχνεις,δε τον κάνεις "φίλο" πρώτα για κάμποσα χρόνια και μια μέρα που σε πιάνει η κάβλα τον βλέπεις αλλιώς!:rolleyes:
Αν θες τη γνώμη μου άσε τις παπαριές και βγες λίγο έξω,κάνε καμιά δραστηριότητα,γνώρισε καινούργιους ανθρώπους και όλα τ'άλλα θα έρθουν από μόνα τους...

Υ.Γ. Όλα τα παραπάνω εφόσον μιλάμε για σοβαρές καταστάσεις (όσο "σοβαρές" μπορούν να είναι στην ηλικία σου) κι όχι απλά για sex,γιατί αν μιλάμε απλά γι'αυτό τότε σύμφωνοι,είναι γνωστό ότι στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα goal!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ρε Jack αφού ξέρεις ότι στην εποχή μας, το sex παίζει κυρίαρχο ρόλο. Για ποιες σοβαρές καταστάσεις μιλάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Eύκολο για το φύλο σου - ξεγυμνόσου μπροστά του.


Είμαι ελαφρώς χοντρούλα ρε συ, δεν συμφέρει να το ρισκάρω :P

Πάντως με αφορμή το θεματάκι,έχω να πω ότι πιο fail κατάσταση απ'το να ψάχνεσαι ερωτικά στις παρέες δεν υπάρχει!

Ειδικά αυτούς τους καιρούς που κυριαρχεί η αφραγκία είναι πολύ συχνό φαινόμενο και έχει αρχίσει να μ'αηδιάζει...σου λέει ο άλλος που να τρέχω τώρα για ποτά,φαγητά,βενζίνες,ταξίδια κ.λπ. πολλά τα έξοδα,ας κουτουπώσω την τάδε από την παρέα μου που μένει δύο στενά παρακάτω και την ξέρω απ'το γυμνάσιο...συμφέρει!
Και μετά οι γελοίοι δεν έχουν μούτρα ούτε στην παρέα τους να το αποκαλύψουν!:lol:
Και φυσικά όπως έχει δείξει και η ιστορία,τέτοιες σχέσεις καταλήγουν είτε στον "κουβά" (και συνήθως με άσχημο τρόπο) είτε σε ένα αντρόγυνο που βαριέται ο ένας τον άλλο,μένουν μαζί για άλλους λόγους (π.χ. οικονομικούς) και κερατώνονται αβέρτα...

Το αν ο "x" ή η "y" είναι αυτό που πραγματικά θες κοριτσάκι μου το καταλαβαίνεις απ'την πρώτη ματιά που του ρίχνεις,δε τον κάνεις "φίλο" πρώτα για κάμποσα χρόνια και μια μέρα που σε πιάνει η κάβλα τον βλέπεις αλλιώς!:rolleyes:
Αν θες τη γνώμη μου άσε τις παπαριές και βγες λίγο έξω,κάνε καμιά δραστηριότητα,γνώρισε καινούργιους ανθρώπους και όλα τ'άλλα θα έρθουν από μόνα τους...

Υ.Γ. Όλα τα παραπάνω εφόσον μιλάμε για σοβαρές καταστάσεις (όσο "σοβαρές" μπορούν να είναι στην ηλικία σου) κι όχι απλά για sex,γιατί αν μιλάμε απλά γι'αυτό τότε σύμφωνοι,είναι γνωστό ότι στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα goal!;)


Θα κρατήσω αυτό που λες, αν και δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.


Σας ευχαριστώ πάντως όλους για το ενδιαφέρον και τον χρόνο σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Είμαι ελαφρώς χοντρούλα ρε συ, δεν συμφέρει να το ρισκάρω :P

Γιατί οι ελαφρώς γεμάτες, τι έχουν; :P Νομίζω ότι περισσότερη θηλυκή γοητεία έχει μια φυσιολογική κοπέλα από μια ανορεξική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Γιατί οι ελαφρώς γεμάτες, τι έχουν; :P Νομίζω ότι περισσότερη θηλυκή γοητεία έχει μια φυσιολογική κοπέλα από μια ανορεξική...

Η φυσιολογική, όχι το επόμενο επίπεδο :) Είναι γεγονός ότι τα αγόρια σε αυτές τις ηλικίες ενδιαφέρονται περισσότερο για την εξωτερική ομορφιά, η οποία πάει πακέτο με το σώμα. Δεν έχεις σώμα; Στις περισσότερες περιπτώσεις, κλάφτα Χαράλαμπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Η φυσιολογική, όχι το επόμενο επίπεδο :) Είναι γεγονός ότι τα αγόρια σε αυτές τις ηλικίες ενδιαφέρονται περισσότερο για την εξωτερική ομορφιά, η οποία πάει πακέτο με το σώμα. Δεν έχεις σώμα; Στις περισσότερες περιπτώσεις, κλάφτα Χαράλαμπε

Βασικά ούτε τα αγόρια γνωρίζουν σ' αυτή την ηλικιακή περίοδο (13-17) τι ακριβώς θέλουν. Ακόμη πειραματίζονται με το σώμα τους, πόσο μάλλον να ξέρουν ποιο γυναικείο σώμα είναι ή όχι, ωραίο. Το γυναικείο σώμα γι' αυτούς, είναι άκρως ταυτοποιημένο με ένα μανεκέν της αφίσας, της τσόντας,...κλπ που απέχουν αρκετά από τη μέση κοπέλα και τον σωματότυπό της. Η εμπειρία μου έχει δείξει, ότι και μια γήινη κοπέλα, καθημερινή, μπορεί να γίνει άκρως θηλυκή. Το γυμνό πάντα ...προκαλεί για να το θέσω κομψά επειδή είμαστε σε φόρουμ. Ο γυναικείος σωματότυπος έχει τις ομορφιές του. ;)

Πίστεψέ με ότι και ...το επόμενο επίπεδο μπορεί να έλκει αγόρια. Ειδάλλως πώς γίνεται και παχουλές κοπέλες / γυναίκες να έχουν υπέροχες ερωτικές / σεξουαλικές σχέσεις; Με τον κρίνο τα έχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Πάντως με αφορμή το θεματάκι,έχω να πω ότι πιο fail κατάσταση απ'το να ψάχνεσαι ερωτικά στις παρέες δεν υπάρχει!

Ειδικά αυτούς τους καιρούς που κυριαρχεί η αφραγκία είναι πολύ συχνό φαινόμενο και έχει αρχίσει να μ'αηδιάζει...σου λέει ο άλλος που να τρέχω τώρα για ποτά,φαγητά,βενζίνες,ταξίδια κ.λπ. πολλά τα έξοδα,ας κουτουπώσω την τάδε από την παρέα μου που μένει δύο στενά παρακάτω και την ξέρω απ'το γυμνάσιο...συμφέρει!
Και μετά οι γελοίοι δεν έχουν μούτρα ούτε στην παρέα τους να το αποκαλύψουν!:lol:
Και φυσικά όπως έχει δείξει και η ιστορία,τέτοιες σχέσεις καταλήγουν είτε στον "κουβά" (και συνήθως με άσχημο τρόπο) είτε σε ένα αντρόγυνο που βαριέται ο ένας τον άλλο,μένουν μαζί για άλλους λόγους (π.χ. οικονομικούς) και κερατώνονται αβέρτα...

Το αν ο "x" ή η "y" είναι αυτό που πραγματικά θες κοριτσάκι μου το καταλαβαίνεις απ'την πρώτη ματιά που του ρίχνεις,δε τον κάνεις "φίλο" πρώτα για κάμποσα χρόνια και μια μέρα που σε πιάνει η κάβλα τον βλέπεις αλλιώς!:rolleyes:
Αν θες τη γνώμη μου άσε τις παπαριές και βγες λίγο έξω,κάνε καμιά δραστηριότητα,γνώρισε καινούργιους ανθρώπους και όλα τ'άλλα θα έρθουν από μόνα τους...

Υ.Γ. Όλα τα παραπάνω εφόσον μιλάμε για σοβαρές καταστάσεις (όσο "σοβαρές" μπορούν να είναι στην ηλικία σου) κι όχι απλά για sex,γιατί αν μιλάμε απλά γι'αυτό τότε σύμφωνοι,είναι γνωστό ότι στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα goal!;)

συγγνωμη για το μεγαλο οφτοπικ στο σποιλερ

δεν νομιζω πως ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα.
παντα ηταν συχνο φαινομενο οι ανθρωποι να βρισκουν συντροφους μεσα στις παρεες. φιλους, γνωστους, γνωστους γνωστων κλπ. δεν νομιζω πως ειναι σημειο των καιρων λογω αφραγκιας. κοσμο μπορεις να γνωρισεις παντου, στην δουλεια, στην σχολη, στην ουρα, στο fb, σε forum οπουδηποτε. σημειο των καιρων θεωρω το fb. οταν πριν 6-7 χρονια εβγαινα με αγορια απο τσατ πολλοι με κοιτουσαν σαν να ημουν κακομοιρα και τωρα νομιζουν οτι το fb ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που γινοταν στα chat, και πλεον θεωρειται σχεδον πληρως αποδεκτο. παντα ομως υπηρχαν σχεσεις απο παρεες.
δεν μπορεις να καταλαβεις με την πρωτη ματια αν ο αλλος ειναι αυτο που θες. αυτο το θεωρω ανωριμο. με την πρωτη ματια βλεπεις αν ο αλλος σου αρεσει εμφανισιακα και ισως αν σε φτιαχνει ερωτικα. μεχρι εκει. απο εκει και περα μπορει να δημιουργηθει μια φιλια και δυο ανθρωποι να ερθουν πιο κοντα και να προχωρησουν. ή μπορει να μην επιτρεπουν οι συνθηκες να ερθουν την δεδομενη στιγμη πιο κοντα (ισως να εχουν σχεση πχ) και ολο αυτο να δημιουργηθει και χρονια μετα. καμμια φορα μπορει καποιος να μην σου γεμιζει και το ματι με την πρωτη ματια και βλεποντας στην παρεα οτι εχει τρομερο χιουμορ, οτι ειναι πολυ εξυπνος, οτι εχετε πολλα κοινα ενδιαφεροντα να αλλαξεις γνωμη.
παρακατω λες οτι ειναι ενταξει το σεξ μεταξυ φιλων. συμφωνω μαζι σου. μονο που καμμια φορα το σεξ μπλεκεται με τα αισθηματα. πολυς κοσμος ξεκιναει μια σεξουαλικη σχεση και σιγα σιγα γεννιουνται και συναισθηματα. και ναι καμμια φορα ειναι και αμοιβαια. δεν παθαινουν ολοι τον κεραυνοβολο ερωτα, ουτε ο κεραυνοβολος ερωτας ειναι πιο σωστος και πιο αγνος απο αυτον που ερχεται σε βαθος χρονου.
τελος αναφερεις οτι σχεσεις που ξεκινησαν απο φιλιες καταληγουν ειτε στον κουβα ειτε στην βαρεμαρα. οι περισσοτερες σχεσεις ενος ανθρωπου καταληγουν στον κουβα. συνηθως μια εχει καλη εξελιξη (και εννοω οτι διαρκει). επιτρεψε μου να σου πω οτι ειναι τελειως αυθαιρετο το συμπερασμα σου οτι σχεσεις που ξεκινουν απο φιλια ειναι αποτυχημενες ενω σχεσεις που ξεκινουν απο μπαρακι, τελος παντων απο δυο μεχρι τωρα αγνωστους, θα ειναι επιτυχημενες. υπαρχουν ανθρωποι που συμβιβαζονται με τον τυπο που γνωρισαν στο μπαρακι οπως υπαρχουν και ατομα που συμβιβαζονται με τον φιλο τους. υπαρχουν ατομα που δημιουργουν σχεση σεβασμου με το ατομο που γνωρισαν στο μπαρακι και υπαρχουν και ατομα που δημιουργουν σχεση σεβασμου πανω στα θεμελια μιας φιλιας.
ολα αυτα βεβαια νομιζω ισχυουν για μεγαλυτερες ηλικιες. για ενα 15χρονο κοριτσι ειναι το πλεον αναμενομενο να ερωτευτει εναν φιλο της.

και στο θεμα τωρα. δεν νομιζω πως υπαρχει συνταγη για να σε δει αλλιως. εφοσον στο εχει ξεκαθαρισει σημασια εχει πως τωρα σε βλεπει ξεκαθαρα σαν φιλη. μπορει και να τον κολακευει που τον βλεπεις αλλιως και σε καποιο βαθμο να το εκμεταλλευεται. ισως να αλλαξει γνωμη αλλα συνταγη της επιτυχιας δεν υπαρχει. γνωμη μου ειναι να προσπαθησεις να ξεχαστεις και να ασχοληθεις με αλλα αγορια, διαθεσιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
συγγνωμη για το μεγαλο οφτοπικ στο σποιλερ

δεν νομιζω πως ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα.
παντα ηταν συχνο φαινομενο οι ανθρωποι να βρισκουν συντροφους μεσα στις παρεες. φιλους, γνωστους, γνωστους γνωστων κλπ. δεν νομιζω πως ειναι σημειο των καιρων λογω αφραγκιας. κοσμο μπορεις να γνωρισεις παντου, στην δουλεια, στην σχολη, στην ουρα, στο fb, σε forum οπουδηποτε. σημειο των καιρων θεωρω το fb. οταν πριν 6-7 χρονια εβγαινα με αγορια απο τσατ πολλοι με κοιτουσαν σαν να ημουν κακομοιρα και τωρα νομιζουν οτι το fb ειναι κατι διαφορετικο απο αυτο που γινοταν στα chat, και πλεον θεωρειται σχεδον πληρως αποδεκτο. παντα ομως υπηρχαν σχεσεις απο παρεες.
δεν μπορεις να καταλαβεις με την πρωτη ματια αν ο αλλος ειναι αυτο που θες. αυτο το θεωρω ανωριμο. με την πρωτη ματια βλεπεις αν ο αλλος σου αρεσει εμφανισιακα και ισως αν σε φτιαχνει ερωτικα. μεχρι εκει. απο εκει και περα μπορει να δημιουργηθει μια φιλια και δυο ανθρωποι να ερθουν πιο κοντα και να προχωρησουν. ή μπορει να μην επιτρεπουν οι συνθηκες να ερθουν την δεδομενη στιγμη πιο κοντα (ισως να εχουν σχεση πχ) και ολο αυτο να δημιουργηθει και χρονια μετα. καμμια φορα μπορει καποιος να μην σου γεμιζει και το ματι με την πρωτη ματια και βλεποντας στην παρεα οτι εχει τρομερο χιουμορ, οτι ειναι πολυ εξυπνος, οτι εχετε πολλα κοινα ενδιαφεροντα να αλλαξεις γνωμη.
παρακατω λες οτι ειναι ενταξει το σεξ μεταξυ φιλων. συμφωνω μαζι σου. μονο που καμμια φορα το σεξ μπλεκεται με τα αισθηματα. πολυς κοσμος ξεκιναει μια σεξουαλικη σχεση και σιγα σιγα γεννιουνται και συναισθηματα. και ναι καμμια φορα ειναι και αμοιβαια. δεν παθαινουν ολοι τον κεραυνοβολο ερωτα, ουτε ο κεραυνοβολος ερωτας ειναι πιο σωστος και πιο αγνος απο αυτον που ερχεται σε βαθος χρονου.
τελος αναφερεις οτι σχεσεις που ξεκινησαν απο φιλιες καταληγουν ειτε στον κουβα ειτε στην βαρεμαρα. οι περισσοτερες σχεσεις ενος ανθρωπου καταληγουν στον κουβα. συνηθως μια εχει καλη εξελιξη (και εννοω οτι διαρκει). επιτρεψε μου να σου πω οτι ειναι τελειως αυθαιρετο το συμπερασμα σου οτι σχεσεις που ξεκινουν απο φιλια ειναι αποτυχημενες ενω σχεσεις που ξεκινουν απο μπαρακι, τελος παντων απο δυο μεχρι τωρα αγνωστους, θα ειναι επιτυχημενες. υπαρχουν ανθρωποι που συμβιβαζονται με τον τυπο που γνωρισαν στο μπαρακι οπως υπαρχουν και ατομα που συμβιβαζονται με τον φιλο τους. υπαρχουν ατομα που δημιουργουν σχεση σεβασμου με το ατομο που γνωρισαν στο μπαρακι και υπαρχουν και ατομα που δημιουργουν σχεση σεβασμου πανω στα θεμελια μιας φιλιας.
ολα αυτα βεβαια νομιζω ισχυουν για μεγαλυτερες ηλικιες. για ενα 15χρονο κοριτσι ειναι το πλεον αναμενομενο να ερωτευτει εναν φιλο της.

και στο θεμα τωρα. δεν νομιζω πως υπαρχει συνταγη για να σε δει αλλιως. εφοσον στο εχει ξεκαθαρισει σημασια εχει πως τωρα σε βλεπει ξεκαθαρα σαν φιλη. μπορει και να τον κολακευει που τον βλεπεις αλλιως και σε καποιο βαθμο να το εκμεταλλευεται. ισως να αλλαξει γνωμη αλλα συνταγη της επιτυχιας δεν υπαρχει. γνωμη μου ειναι να προσπαθησεις να ξεχαστεις και να ασχοληθεις με αλλα αγορια, διαθεσιμα.

Αυτό που λες στο spoiler είναι αρκετά κοντά σ' αυτό που πιστεύω, και σε αυτό που συμβαίνει.
Μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή σου, την οποία την έχω ήδη ακούσει από αρκετά άτομα. :) Σ' ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Γεια σας!Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ όμορφο μια τέτοια φιλία να εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω..Τον άλλον τον ξέρεις,τον έχεις ζήσει και στις καλές και στις κακιες του στιγμές..Είναι άλλη φάση!
Θα σε συμβούλευα,όμως, να το αφήσεις να ξεχαστεί!Κανε σαν να μην συμβαίνει τίποτα..Συνέχισε να το παίζεις φίλη του και το καλύτερο απ'όλα θα ήταν να βρεις κάποιον άλλο να ασχοληθείς!Έτσι θα τον θορυβήσεις και θα αναρωτηθει "τι γίνεται;τη μια μου λέει ότι έχει αισθήματα για μένα και την άλλη με ξεχνάει;"!Αυτό συμβαίνει πολλές φορές..Είχα πει κι εγω σε κάποιον ότι ένιωθα πράγματα γι'αυτόν και μόλις άφησα το θέμα να ξεχαστεί και γνώρισα κάποιον άλλο τον έτσουξε!Δεν είναι θέμα εκδίκησης..Μην το βλέπεις έτσι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Αυτό συμβαίνει πολλές φορές..Είχα πει κι εγω σε κάποιον ότι ένιωθα πράγματα γι'αυτόν και μόλις άφησα το θέμα να ξεχαστεί και γνώρισα κάποιον άλλο τον έτσουξε!Δεν είναι θέμα εκδίκησης..Μην το βλέπεις έτσι! :)

Εσένα δεν σε έτσουξε; Πόσο εύκολα τον "ξέχασες"; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Συνέχισε να το παίζεις φίλη του και το καλύτερο απ'όλα θα ήταν να βρεις κάποιον άλλο να ασχοληθείς!Έτσι θα τον θορυβήσεις και θα αναρωτηθει "τι γίνεται;τη μια μου λέει ότι έχει αισθήματα για μένα και την άλλη με ξεχνάει;"

Ιουυ απο τις χειρότερες συμβουλές που έχω ακούσει.Τέτοιου είδους "παιχνιδάκια" ούτε τα 14χρονα δεν κάνουν πια.

Θα σου πω αυτο που έχει χιλιοειπωθεί,προχώρα παρακάτω δεν τρέχει κάτι.Αγοράκια ευτυχώς υπάρχουν πολλά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εν τω μεταξύ παίζει να χω καεί τελείως, δεν άνοιγα τόσο καιρό να δω τι λέει αυτό το τοπικ νομίζοντας πως το "friendzone" θα ήταν κάποιο καινούργιο site κοινωνικής δικτύωσης οπότε λέω δεν μ απασχολεί το θέμα :rofl::rofl::rofl:
αμάν πια αυτές οι ορολογίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
εν τω μεταξύ παίζει να χω καεί τελείως, δεν άνοιγα τόσο καιρό να δω τι λέει αυτό το τοπικ νομίζοντας πως το "friendzone" θα ήταν κάποιο καινούργιο site κοινωνικής δικτύωσης οπότε λέω δεν μ απασχολεί το θέμα :rofl::rofl::rofl:
αμάν πια αυτές οι ορολογίες!

Ο άλλος πιο πάνω μου είπε ότι δεν κατάλαβε το πρώτο μήνυμα. Τι κάνω λάθος; Προσπαθώ να έχω πιο informal λόγο :P Πολλές φορές γράφω λες και μιλάω σε καναν πρέσβη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOAND

Νεοφερμένος

Ο PAOAND αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
κοιτα να δεις. στο γυμνασιο τα πραγματα δεν μπορει να ειναι σοβαρα. παρολα αυτα η καλυτερη συμβουλη που μπορω να σου δωσω ειναι να τον δεις σαν φιλο (αλλα οχι σαν κολλητο φιλο) και να περνατε λιγοτερο χρονο μαζι. εγω καποτε που μου αρεσε τρελα μια φιλη μου και εφαγα πακετο μετα οποτε ειμασταν μαζι δεν μπορουσα. αλλα με τον χρονο ολα περνανε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top