Εργασία σχετικά με τη διαφήμιση μίας εναλλακτικής τέχνης

guest0070

Νεοφερμένος

Ο guest0070 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας, έχω ενα project στην σχολή μου και θα ηθελα λίγο βοήθεια!
Σκοπός μου ειναι να βρω σε καθε μια απο τις παρακάτω τέχνες το κάτι διαφορετικό- πρωτοποριακό! π.χ. στην μουσικη καποιον καλλιτέχνη του δρόμου ή κάτι σαν

  • Αρχιτεκτονική
  • Γλυπτική
  • Ζωγραφική
  • Ποίηση
  • Μουσική
  • Χορός
  • Κινηματογραφία (έβδομη τέχνη)
  • Φωτογραφία (όγδοη τέχνη)
  • Κόμικς (ένατη τέχνη)
  • Street Art-Graffiti

Αν σας έρχεται κάτι πείτε το μου...! Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Α, ενδιαφερον θεμα εχει το προτζεκτ σου. Αμα δε βαριεσαι μετα, να μπεις να μας τα γραψεις. Μου αρεσουν αυτα! Εγω δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω, δε μου ερχεται κατι περα απο τα κλασσικα. Υπαρχουν στο στεκι ομως πολλες καλλιτεχνικες πενες που πιστευω θα σε βοηθησουν αμα δουν το θεμα σου! Καλη εργασια! Αναμενω να σε διαβασω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guest0070

Νεοφερμένος

Ο guest0070 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στην ουσία το project είναι στα πλαίσια ενός μαθήματος "Διαφημιστική εκστρατεία ", όπου αναλαμβάνεις ένα προϊόν να το διαφημίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Σε ενδιαφέρει να βρεις κάποιον καλλιτέχνη που ασχολείται με εναλλακτική τεχνη και να προσπαθήσεις να τον διαφημίσεις;
Εγω θα σου πρότεινα την τέχνη του δρόμου μιας που φέτος στην Αθήνα θα πραγματοποιηθούν δρώμενα γύρω απο ενα τέτοιο φεστιβάλ και θα κορυφωθούν οι εκδηλώσεις τον Σεπτέμβριο του 2014!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ρίξε μια ματιά σε αυτό το site, πολλοί φωτογράφοι, αρχιτέκτονες κτλ δημοσιεύουν τη δουλειά τους, μπορεί να βρεις κάτι ενδιαφέρον.
Ενδιαφέρουσες φωτογραφίες και έργα τέχνης έχει και εδώ.
Σου προτείνω να επισκεφθείς και το site του Michael Wolf, θεωρώ πως το project "architecture of density" είναι εντυπωσιακό.
Στο site αυτό μπορείς να βρεις πρωτότυπες δημιουργίες από τον χώρο του design.
Αυτό το site αφορά τα πατώματα σε αεροδρόμια από όλο τον κόσμο, δεν μπορείς να πεις, πρωτότυπη ιδέα :P
Αυτή η κοπέλα σχεδιάζει διαφορετικά, πιο πολύχρωμα τατουάζ.
Σύγχρονη τέχνη.
Δες κι αυτό
Έργα φτιαγμένα από...σπόρους.
Πρωτότυπη γλυπτική.
Urban art
Πρωτότυπο project, όπου ένα ρομποτάκι ακολουθεί μια μαύρη γραμμή από μαρκαδόρο, και "μεταφράζει" τα χρώματα που συναντάει (τα οποία προσθέτουν οι επισκέπτες), σε ήχο.

Δεν ξέρω αν κάτι από αυτά σε βοηθάει,ειδικά σχετικά με τη φωτογραφία, την αρχιτεκτονική, τη γραφιστική και τη ζωγραφική μπορώ να βρω πολλά ακόμα :) Ίσως ενημερώσω αυτό το post αργοτερα. Aν ψάχνεις κάτι πιο συγκεκριμένο,πες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top