Τρόπος εξέτασης εργαστηριακών μαθημάτων και βαθμολόγηση

Grygera13

Νεοφερμένος

Ο Grygera13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά και καλή επιτυχία σε μας που δίνουμε εξετάσεις!
Γενικά δεν βρήκα συναφή θέμα να ποστάρω την απορία μου και επειδή δεν ήθελα να το ποστάρω στην Εξεταστική, αφού από ότι είδα έχει πιο ειδικές απορίες για μαθήματα άνοιξα καινούριο.
Θα ήθελα να ρωτήσω γενικά αν γίνεται και σε άλλα τμήματα αυτό που κάνουν στο δικό μου σχετικά με την εξέταση των εργαστηρίων ("Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας - Πληροφορική Με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική"). Άμα περάσουμε ένα εργαστήριο και σε ένα χρόνο δεν περάσουμε τη θεωρία, μας κόβουν το εργαστήριο που έχουμε περάσει. Επίσης δεν έχουμε δικαίωμα να δώσουμε τη θεωρία αν δεν περάσουμε το εργαστήριο. Το δεύτερο το έχω ακούσει και σε άλλα τμήματα, αλλά σε όποιον λέω για το πρώτο παραξενεύεται. Ισχύει σε σας κάτι παρόμοιο? Συν ότι αν παρακολουθήσουμε ένα εργαστήριο δεν έχουμε δικαίωμα παρακολούθησης δεύτερη φορά. Απλά μετά το δίνουμε χωρίς να το παρακολουθήσουμε καθιστώντας το αρκετά δύσκολο να το περάσουμε. Τα περισσότερο εργαστήρια που έχουμε είναι εκτός προγράμματος σπουδών, καθώς υπάρχουν για να μας βοηθήσουν και είναι πολύ χρήσιμα, αλλά φυσικά πρέπει να τα περάσουμε για να πάρουμε πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top