Σπουδές κατάλληλες για Ντοκιμαντέρ - Ταξίδια

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Γεια σας,
σήμερα μιλούσα με έναν φίλο μου τον οποίο αρέσουν πάρα πολύ τα ταξίδια... Όταν μεγαλώσει θέλει να γυρίζει ντοκιμαντέρ συγκεκριμένα αυτά που συνδυάζουν την ομορφιά του φυσικού περιβάλλοντος με όλα τα ηθογραφικά στοιχεία των εκάστοτε τοπικών πληθυσμών... Μήπως γνωρίζετε ποιο τμήμα είναι το καταλληλότερο γι' αυτό; Του είπα για το τμήμα Κινηματογράφου αλλά μου είπε πως θα ήθελε να αποκτήσει όχι γνώσεις σκηνοθεσίας όπως γίνεται σε αυτό το τμήμα αλλά γενικές γύρω από ένα φυσικό και ανθρωπολογικό υπόβαθρο.
Βρήκα τώρα τα 2 τμήματα Γεωγραφίας και πιστεύω πως αυτά προσφέρουν καλές βάσεις για κάτι τέτοιο.
Εσείς τι πιστεύετε;
(ΥΓ ο φίλος μου είναι Θετική κατεύθυνση οπότε έχει πρόσβαση σε τμήματα Γεωγραφίας, Κινηματογράφου κτλ.)
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dezon

Νεοφερμένος

Ο dezon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
γεωγραφιας θα ελεγα και εγω αλλα και οι σχολες της γεωλογιας πιστευω οτι ταιριαζουν. επισης παραλληλα θα μπορουσε να παρακολουθησει μαθηματα σκηνοθεσιας σε κανα ιεκ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Να παει σε καποιο τμημα Γεωγραφιας,υπαρχει νομιζω ενα στο Χαροκοπειο πανεπιστημιο και ενα στο πανεπιστημιο Αιγαιου(στην Μυτιληνη αν δεν κανω λαθος),ειναι τμηματα με σχετικα χαμηλες βασεις οποτε δεν θα δυσκολευτει ιδιαιτερα στην εισαγωγη του.
Σε οτι εχει να κανει με την σκηνοθεσια τωρα,μπορει να γρατε σε ενε να MOOC(massive online open course) μεσω της coursera η του edx.Eτσι θα του ερθει εντελεως δωρεαν και θα μαθει οτι χρειαζεται να μαθει απλα δινοντας το μειλ του.
Παραθετω τα σαιτ των MOOC: https://www.coursera.org/ https://www.edx.org/
Ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top