Τμήμα Επιστήμης & Τεχνολογίας Τροφίμων vs Φαρμακευτική

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια θελω να μου απαντησετε στο εξης προβλημα που εχω..εγω λοιπον εχω περασει τεχνολογιας τροφιμων καρδιτσα και εχω τελειωσει το πρωτο ετος αλλα σκεφτομαι τωρα μηπως θα ηταν καλυτερα να πηγαινα φαρμακευτικη για τον εξης λογο επειδη εχουμε φαρμακειο και σκεφτομαι να ξαναδωσω παννεληνιες ή στη χειροτερη σε πανεπιστημιο στο εξωτερικο..εσας η γνωμη σας ποια ειναι ως προς την επαγγελματικη και οικονομικη αποκατασταση να συνεχισω τη σχολη μου ή να προσπαθησω για το δευτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Αφου εχεις ετοιμη δουλεια και αφου ρωτας πιστευω οτι δεν τρελενεσε και πολλη με το τει πανε στην φαρμακευτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αφου εχεις ετοιμη δουλεια και αφου ρωτας πιστευω οτι δεν τρελενεσε και πολλη με το τει πανε στην φαρμακευτικη

Δεν είναι θέμα απόφασης μόνο.Για να πας φαρμακευτική θέλει να γράψεις και τουλάχιστον 18 στις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
καλησπερα .η τεχνολογια τροφιμων ειναι μια καλη επιλογη (τωρα για την καρδιτσα δεν ξερω ποσο δουλευουν και αν αξιζει)
εγω ειχα σκεψεις να δηλωσω πρωτα αυτη την σχολη στην θεσσαλονικη και απο ολους ακουγα τα καλυτερα λογια διοτι τα τροφιμα θα εχουν παντα μελλον .....παντα ομως !!
τωρα η φαρμακευτικη εχει περισσοτερα θετικα για εσενα
1 εχεις δικο σου μαγαζι κατι το οποιο ειναι πολυ σημαντικο στις μερες μας
2 ειναι μια καλη σχολη (με μεγαλυτερο στοχο παντα)
τωρα η αποφαση ειναι δικη σου !!!απλα σκεψου το΄....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ευχαριστω πολλυ παιδια για τις απαντησεις,ενταξει το τει καλουτσικο ειναι και σχετικα ενδιαφερον τα μαθηματα απλα μου λενε οι γονεις μου οτι θα βρω δυσκολα δουλεια και τετοια, για αυτο μου λενε να με στειλουν εξωτερικο για φαρμακευτικη αλλα εμενα η γνωμη μου ειναι να προσπαθησω γερα παλι για παννεληνιες για να περασω εδω,γιατι πιστευω τα πανεπιστημια εξω δεν ειναι τοσο αξιοπιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Πανελλήνιες η καλύτερη επιλογή. Βρες και πανεπιστήμια στο εξωτερικό για να έχεις καβάτζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δεν είναι θέμα απόφασης μόνο.Για να πας φαρμακευτική θέλει να γράψεις και τουλάχιστον 18 στις πανελλήνιες.

Αν δεις αναφερετε και στο εξωτερικο .Αυτο που λες το γνωριζω δυστηχος η ευτηχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
ευχαριστω πολλυ παιδια για τις απαντησεις,ενταξει το τει καλουτσικο ειναι και σχετικα ενδιαφερον τα μαθηματα απλα μου λενε οι γονεις μου οτι θα βρω δυσκολα δουλεια και τετοια, για αυτο μου λενε να με στειλουν εξωτερικο για φαρμακευτικη αλλα εμενα η γνωμη μου ειναι να προσπαθησω γερα παλι για παννεληνιες για να περασω εδω,γιατι πιστευω τα πανεπιστημια εξω δεν ειναι τοσο αξιοπιστα

Καλή επιτυχία φίλε ό,τι κι αν αποφασίσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ευχαριστω και παλι,να ρωτησω κατι ακομα αν ξεκινησω απο τωρα σωστη προετοιμασια μεχρι τη διεξαγωγη των πανελληνιων προλαβαινω πιστευετε να εχω το επιθυμητο αποτελεσμα?επισης οι αλλαγες που λενε για το εκπαιδευτικο συστημα δε με επηρεαζουν εμενα ε?επισης να πω περσι που ειχα δωσει εξετασεις ειχα βγαλει 11000 μορια στο 3 πεδιο απο θετικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
κοιτα να δεις το τμημα που θες δεν ειναι απο τα ευκολα να το πιασει καποιος θελει δουλεια και τυχη κατε με αν μπορεις να σπουδασης εξω φυγε μην σπαταλας χρονο στο να ξαν δινεις αν φυσικα μπορεις (προσωπικη μου απο ψη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
ευχαριστω και παλι,να ρωτησω κατι ακομα αν ξεκινησω απο τωρα σωστη προετοιμασια μεχρι τη διεξαγωγη των πανελληνιων προλαβαινω πιστευετε να εχω το επιθυμητο αποτελεσμα?επισης οι αλλαγες που λενε για το εκπαιδευτικο συστημα δε με επηρεαζουν εμενα ε?επισης να πω περσι που ειχα δωσει εξετασεις ειχα βγαλει 11000 μορια στο 3 πεδιο απο θετικη

Οι αλλαγές δε σε επηρεάζουν εσένα.
Πιστεύω πως αν προσπαθήσεις σωστά μπορείς να τα καταφέρεις.
Ζήτα βοήθεια από καθηγητές(προτίμησε ιδιαίτερα) γιατί μπορει να έχεις κάποια κενά ή να έχεις ξεχάσει και κάποια πράγματα γιατί πέρασε και ένας χρόνος από τότε που έδωσες.
Εγώ στη θέση σου θα είχα στο μυαλό μου και την προοπτική προετοιμασίας 2 ετών.Ακόμη και την πρώτη χρονιά να μην τα κατάφερνα θα έδινα και 2η.Αξίζει ο κόπος.
Βέβαια μπαίνει το θέμα πόσο το θέλεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Η τεχνολογίας τροφίμων ή η φαρμακευτική σου αρέσει περισσότερο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν ξερω τι να πω παντως εχω ψηθει οσο να ναι για να ξαναδωσω,πιο πολλυ επειδη μου το φεραν οι γονεις μου πιο εντονα στο μυαλο αλλα ειναι και λιγο ο εγωισμος που εχεις να πας καλυτερα απ τη πρωτη φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Αν δεν ξέρεις καλά θα κάνεις να ξαναδώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φιλε σορρυ δε σου απαντησα πιο πριν ενταξει δεν ειχα καποια συγκεκριμενη σχολη που μου αρεσε ετυχε και περασα σ αυτη στην αρχη, οποτε και να παω στη φαρμακευτικη δε νομιζω να με πειραξει πολλυ αλλα τωρα κοιταζουμε πιο πολλυ που θα βγαλεις λεφτα και οχι τοσο τα αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agio_Tost

Νεοφερμένος

Η Agio_Tost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλησπερα .η τεχνολογια τροφιμων ειναι μια καλη επιλογη (τωρα για την καρδιτσα δεν ξερω ποσο δουλευουν και αν αξιζει)
εγω ειχα σκεψεις να δηλωσω πρωτα αυτη την σχολη στην θεσσαλονικη και απο ολους ακουγα τα καλυτερα λογια διοτι τα τροφιμα θα εχουν παντα μελλον .....παντα ομως !!
τωρα η φαρμακευτικη εχει περισσοτερα θετικα για εσενα
1 εχεις δικο σου μαγαζι κατι το οποιο ειναι πολυ σημαντικο στις μερες μας
2 ειναι μια καλη σχολη (με μεγαλυτερο στοχο παντα)
τωρα η αποφαση ειναι δικη σου !!!απλα σκεψου το΄....


Δυσκολη σχολη!μονο αν εισαι αρκετα καλος στη χημεια θα βγεις σε 4 χρονια...πεφτει πολυ διαβασμα
τελικα περασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικα θα δωσω το `15 ξανα εξετασεις ηθελα να χω περισσοτερο χρονο,τωρα αυτο το καιρο επειδη καθομουν εχω ξεκινησει αγγλικα φροντ. Τι μου προτεινετε να τα σταματησω τωρα για να αρχισω ξανα επαναληψεις τα μαθηματα η να τα ξαναπιασω απ το μαιο,σκεφτομαι για να τα μαθω πιο νωρις;......εσυ τι σπουδαζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agio_Tost

Νεοφερμένος

Η Agio_Tost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κανε προγραμμα που σε βολευει εσενα και μονο,τωρα οτι και να σου πουμε εμεις...οσο για την σχολη σημασια εχει να κανεις κατι που θα σου αρεσει.
Η τεχνολογια τροφιμων ειναι απ τις καλυτερες σχολες σε Τει και τουλαχιστον τα τροφιμα εχουν μελλον οπου και να πας.Φαρμακευτικη πηγαινε μονο εαν εχεις ετοιμη δουλεια...πλεον τοοσα φαρμακεια που εχουν ανοιξει δεν δουλευει κανεις παρα μονο οι παλιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Annas18

Νεοφερμένος

Η Annas18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας είμαι πρωτοετής στο τμήμα επιστήμης τροφίμων και διατροφής έγραψα 14.700 μόρια και μου είπαν να το δηλώσω πρώτο διότι είναι πανεπιστήμιο.Μέχρι στιγμής δεν μου αρέσει η σχολή.Ενώ ήθελα να ασχοληθώ με τα τρόφιμα ως τεχνολογος τροφίμων με ανάγκασαν να δηλώσω το πανεπιστήμιο.Σκέφτομαι να δηλώσω το ΤΕΙ Καρδίτσας.Ποια είναι η γνώμη σας?Είναι κάνεις εδώ που είναι σε αυτή την σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
To σίγουρο είναι ότι πρέπει να γίνεις φαρμακοποιός για να πάρεις την οικογενειακή επιχείρηση.

Όπως είπε και ο Raiseonce δεν είναι θέμα δικής σου θέλησης. Η φαρμακευτική είναι από τις πιο υψηλόβαθμες σχολές της Ελλάδας. Ψάξου για καμιά βαλκανική χώρα που τα δίδακτρα είναι σε λογικά πλαίσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top