Κοινωνικότητα

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ειναι γεγονος οτι δεν ειμαι και απο τα πιο κοινωνικα ατομα,κυριως οσον αφορα τις σχεσεις με το αντιθετο φυλλο.Μπορειτε να μου δωσετε καποιες συμβουλες ωστε να αποκτησω φιλες και κοπελα?


(αν μπορει καποιος ας διορθωσει τον τιτλο,απο τη βιασυνη μου τον εγραψα λαθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Genesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Καταρχήν σας συμβουλή, καλό θα είναι ν' αναρωτηθείς πρώτα για ποιους λόγους σε αποτραβά να κάνεις παρέες..Δηλαδή, δεν σε ελκύουν σαν χαρακτήρες? Είσαι ντροπαλός?
Προσωπικά στο Λύκειο ήμουν και εγώ φοβερά εσωστρεφής χωρίς να κάνω παρέες..Είχα διαφορετικά ενδιαφέροντα και ασχολίες σε σχέση με τους υπόλοιπα τα παιδιά και έτσι δεν έτυχε να δεθώ με κανέναν τους.Παρόλα αυτά έκανα παρέες στο πανεπιστήμιο..:) Θα μου πεις, να περιμένω μέχρι το πανεπιστήμιο? Όχι..:) Απλά αρχικά μπορείς να χαιρετάς τα άτομα που σε ενδιαφέρουν να προσεγγίσεις και μετέπειτα να πιάσεις ένα θέμα προς συζήτηση π.χ. κάποιο μάθημα ή τεστ..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
με τα αγορια δεν εχω θεμα,εχω παρεες.απλα βλεπω που πολλα αγορια εχουν φιλιες με κοριτσια αλλα εγω δεν κανω παρεα με καμια,μου φαινεται οτι δεν εχω τα ιδια ενδιαφεροντα με καμια ωστε να την προσεγγισω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Για να καταλάβω.. Κοπέλα θες ή φίλη;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Genesis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Genesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
με τα αγορια δεν εχω θεμα,εχω παρεες.απλα βλεπω που πολλα αγορια εχουν φιλιες με κοριτσια αλλα εγω δεν κανω παρεα με καμια,μου φαινεται οτι δεν εχω τα ιδια ενδιαφεροντα με καμια ωστε να την προσεγγισω... :(

Λοιπόν, επειδή τα περισσότερα άτομα που κάνω παρέα είναι αγόρια, τα οποία τα γνώρισα μέσω δραστηριοτήτων χμμ μπορώ να σου πω..Με ένα γεια στην αρχή και μετά να ενδιαφερθείς λίγο για το άτομο της, πχ τι μουσική ακούει, τι δραστηριότητες έχει κλπ. θα σε προσεγγίσει από μόνη της..Απλά ναι, πρέπει να κάνεις εσύ την αρχή.. :P Αρχικά με ένα απλό γεια μέσα στις παρέες, μετέπειτα ετσι χαλαρά τι κάνεις, πως είσαι, έκανες αυτό ή πως σου φάνηκε εκείνο..και έτσι θα προχωρήσει και θα λυθεί μόνο του :) Good luck!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Σαν χαρακτηρας ειμαι κλειστος και πολλες φορες κυκλοθυμικος...οποτε με προβληματισε
Μεχρι περσι (2α λυκειου) ημουν πολυ κλειστος,λιγες και καλες παρεες και δεν με πειραζε.
Παρ'ολα αυτα φετος,με τις πανελληνιες αποφασισα μιας που θα χα λιγο ελευθερο χρονο να γινομουν λιγο πιο κοινωνικος ετσι για το γαμωτο και διαπιστωσα οτι δεν θελει ιδιαιτερο κοπο,απλα να σαι ο ευατος σου.
Το να εισαι κοινωνικος ειναι καλο.Με οφελεισε σε πολλες περιπτωσεις ;) Aλλα πρεπει να προσεχεις στις παρεες σου,οι φιλοι σου να ειναι καλοι και ας ειναι ελαχιστοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Μμμ, νομίζω αν δεν νιώσεις σίγουρος για τον εαυτό σου δεν θα πετύχεις και πολλά. Βασικά να αγαπάς τον εαυτό σου έτσι όπως ακριβώς είναι. Μπορεί να μην είσαι ιδιαίτερα κοινωνικός και νομίζω ότι εφόσον είναι στοιχείο του χαρακτήρα σου δεν αλλάζει κιόλας. Βρες τα δυνατά σου σημεία και πόνταρε σε αυτά. Ακόμα και αν δεν "μπορείς" να δημιουργήσεις μία φιλία εσύ, άρπαξε κάθε ευκαιρία που είναι στο δρόμο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top