[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 113)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 28 24.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 20 17.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 24 21.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 16 14.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 15.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 7 6.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ρε παιδια δεν καταλαβα αυτη η καθυστερηση γιατι παιχτηκε??


τα θεματα απο αποψη δυσκολιας πως ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Λοιπόν απ'αυτά που θυμάμαι το Β1,Β2, όλο το Γ και το Δ1 ειναι εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νατ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
φαινονται πάρα πολυ ευκολα σεσ χεση με τα προηγουμενα χρονια . με καποια υποερωτηματα παρομοια με του βιβλίου .το Γ θεμα παρα πολύ βατο και τ Δ δεν έχει ιδιαιτερη δυσκολία εκτος ίσως από ένα ερωτημα... η πλειοψηφια τουλάχιστον θα πρέπει να έχει γράψει πολύ καλά.. καμια σχέση με τ απερσινα και τα προπέρσινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τραγική κατάσταση και πάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εντάξει πιστεύω πως τα θέματα είναι λίγο πιο εύκολα από ότι θα έπρεπε. Ειδικά αυτοί που είναι στην θετική κάνουν πάρτι so far. Θα γίνει χαμός με τις βάσεις των ιατρικών. Οι άριστοι μαθητές παίρνουν εύκολα το 90 και από εκεί και πέρα είναι θέμα ηρεμίας ώστε να βγουν τα Δ3, Δ4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Τι εύκολα θέματα ρε παιδιά,μας δουλεύετε; Εγώ τα θεωρώ δύσκολα θέματα αυτά.Το 4ο θέμα,έμοιαζε μ'ένα τρίτο θέμα που έλυσα στη Φυσική Ι ,στην εξεταστική και ήθελε ανώτερα μαθηματικά.Μην τα λέτε έτσι και απογοητεύετε περισσότερο τους υποψήφιους.


EDIT: Τώρα είδα την ηλικία εκείνων που σχολιάζουν,οκ,συνεχίστε παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Συμφωνω, εμας μας διελυσαν περσι και προπερσι.. Εκεινη την ημερα πραγματικα πιστευα οτι καταστραφηκαν ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Εντάξει πιστεύω πως τα θέματα είναι λίγο πιο εύκολα από ότι θα έπρεπε. Ειδικά αυτοί που είναι στην θετική κάνουν πάρτι so far. Θα γίνει χαμός με τις βάσεις των ιατρικών. Οι άριστοι μαθητές παίρνουν εύκολα το 90 και από εκεί και πέρα είναι θέμα ηρεμίας ώστε να βγουν τα Δ3, Δ4.
Παιδιά τα θέματα όντως είναι πολύ εύκολα.Δεν υπάρχουν σημεία πολλά (Εκτός από τα Δ3,Δ4 τα οποία δεν είναι δύσκολα , απλά θέλουν καθαρό μυαλό και είναι μόνο "ψαρωτικά" ) δυσκολίας . Έπρεπε να είναι πιο δύσκολα κατά την γνώμη μου. Όλα δουλεμένα και γνωστά τόσο από σχολείο , όσο και από φροντιστήριο. Ειδικά το θέμα Γ είναι δωράκι!

Τι εύκολα θέματα ρε παιδιά,μας δουλεύετε; Εγώ τα θεωρώ δύσκολα θέματα αυτά.Το 4ο θέμα,έμοιαζε μ'ένα τρίτο θέμα που έλυσα στη Φυσική Ι ,στην εξεταστική και ήθελε ανώτερα μαθηματικά.Μην τα λέτε έτσι και απογοητεύετε περισσότερο τους υποψήφιους.


EDIT: Τώρα είδα την ηλικία εκείνων που σχολιάζουν,οκ,συνεχίστε παιδιά.

Ανώτερα μαθηματικά???Ούτε καν!Σιγά μην έπερνες και σύγκλιση σειρών για να βρεις το καινούριο I ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Βγήκε πόσους εισακτέους θα πάρει η κάθε σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Παιδιά τα θέματα όντως είναι πολύ εύκολα.Δεν υπάρχουν σημεία πολλά (Εκτός από τα Δ3,Δ4 τα οποία δεν είναι δύσκολα , απλά θέλουν καθαρό μυαλό και είναι μόνο "ψαρωτικά" ) δυσκολίας . Έπρεπε να είναι πιο δύσκολα κατά την γνώμη μου. Όλα δουλεμένα και γνωστά τόσο από σχολείο , όσο και από φροντιστήριο. Ειδικά το θέμα Γ είναι δωράκι!



Ανώτερα μαθηματικά???Ούτε καν!Σιγά μην έπερνες και σύγκλιση σειρών για να βρεις το καινούριο I ...

Πως θα μπορούσες να βρεις την ροπή αδράνειας του κυλίνδρου; Σ'εμάς ήθελε επιφανειακό ολοκλήρωμα,τ'οποίο ναι,είναι ανώτερα μαθηματικά.

Και μη γίνεσαι ερειστικός ως προς τα θέματα,εκ του ασφαλούς,εντάξει; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι εύκολα θέματα ρε παιδιά,μας δουλεύετε; Εγώ τα θεωρώ δύσκολα θέματα αυτά.Το 4ο θέμα,έμοιαζε μ'ένα τρίτο θέμα που έλυσα στη Φυσική Ι ,στην εξεταστική και ήθελε ανώτερα μαθηματικά.Μην τα λέτε έτσι και απογοητεύετε περισσότερο τους υποψήφιους.


EDIT: Τώρα είδα την ηλικία εκείνων που σχολιάζουν,οκ,συνεχίστε παιδιά.

Μάλλον δεν είδες τα θέματα των προηγούμενων ετών. Εγώ πάντως, θεωρώ πως είναι αδικία για τους καλούς, σχεδόν άριστους μαθητές, γιατί δεν θα μπορέσουν να ξεχωρίσουν όπως θα έπρεπε.

Κανονικά θα έπρεπε να είναι διαβαθμισμένα και όχι να περιέχουν 2-3 ψαρωτικά ερωτήματα και τα άλλα εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Πως θα μπορούσες να βρεις την ροπή αδράνειας του κυλίνδρου; Σ'εμάς ήθελε επιφανειακό ολοκλήρωμα,τ'οποίο ναι,είναι ανώτερα μαθηματικά.

Και μη γίνεσαι ερειστικός ως προς τα θέματα,εκ του ασφαλούς,εντάξει; :)

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό, γιατί όσο να είναι τα βλέπουμε από την άνεση του σπιτιού μας , χώρις το άγχος που έχουν τα παιδιά εκείνη την στιγμή.. :hmm:

Σχέση πάντως με προπερσινά και περσινά δεν έχουν καμία , από άποψη δυσκολίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μάλλον δεν είδες τα θέματα των προηγούμενων ετών. Εγώ πάντως, θεωρώ πως είναι αδικία για τους καλούς, σχεδόν άριστους μαθητές, γιατί δεν θα μπορέσουν να ξεχωρίσουν όπως θα έπρεπε.

Κανονικά θα έπρεπε να είναι διαβαθμισμένα και όχι να περιέχουν 2-3 ψαρωτικά ερωτήματα και τα άλλα εύκολα.
και αυτός έδινε Πανελλήνιες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Μάλλον δεν είδες τα θέματα των προηγούμενων ετών. Εγώ πάντως, θεωρώ πως είναι αδικία για τους καλούς, σχεδόν άριστους μαθητές, γιατί δεν θα μπορέσουν να ξεχωρίσουν όπως θα έπρεπε.

Κανονικά θα έπρεπε να είναι διαβαθμισμένα και όχι να περιέχουν 2-3 ψαρωτικά ερωτήματα και τα άλλα εύκολα.

Έδωσα το 2011,δε μπορείς να μου λες ότι δεν ξέρω από παλούκια θέματα. Θεωρώ ότι η δυσκολία ήταν παρόμοια με πέρυσι,αλλά σίγουρα δεν ήταν εύκολα. Αν εσύ τώρα στο ΗΜΜΥ,λύνεις πιο δύσκολα,δε σημαίνει ότι αυτά που πέφτουν στις πανελλήνιες είναι εύκολα.Δε σε κατηγορώ,λογικό είναι ότι όταν μαθαίνουμε να λύνουμε πιο δύσκολα πράγματα σ'έναν τομέα,αυτά που κάνουν στο λύκειο θα μας φαίνονται παιχνιδάκι.
Εγώ εξέφρασα την άποψή μου,μπαίνοντας στη θέση ενός υποψήφιου κι όχι ως φοιτητής πολυτεχνείου. :)

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό, γιατί όσο να είναι τα βλέπουμε από την άνεση του σπιτιού μας , χώρις το άγχος που έχουν τα παιδιά εκείνη την στιγμή.. :hmm:

Σχέση πάντως με προπερσινά και περσινά δεν έχουν καμία , από άποψη δυσκολίας!

Εντάξει,μπορώ να συμφωνήσω μερικώς με τα λεγόμενά σου. Όμως,εύκολα τα θέματα δεν ήταν.Τουλάχιστον,για το μέσο όρο των υποψηφίων,γιατί τα ακραία παραδείγματα παντού υπάρχουν,και μεταξύ μας,δεν αντιπροσωπεύουν την πλειοψηφία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έδωσα το 2011,δε μπορείς να μου λες ότι δεν ξέρω από παλούκια θέματα. Θεωρώ ότι η δυσκολία ήταν παρόμοια με πέρυσι,αλλά σίγουρα δεν ήταν εύκολα. Αν εσύ τώρα στο ΗΜΜΥ,λύνεις πιο δύσκολα,δε σημαίνει ότι αυτά που πέφτουν στις πανελλήνιες είναι εύκολα.Δε σε κατηγορώ,λογικό είναι ότι όταν μαθαίνουμε να λύνουμε πιο δύσκολα πράγματα σ'έναν τομέα,αυτά που κάνουν στο λύκειο θα μας φαίνονται παιχνιδάκι.
Εγώ εξέφρασα την άποψή μου,μπαίνοντας στη θέση ενός υποψήφιου κι όχι ως φοιτητής πολυτεχνείου. :)

Ναι συγνώμη αν εκφράστηκα λάθος. Απλώς θεωρώ πως μπορεί και ένας μέτριος με λίγη τύχη να γράψει καλό βαθμό και έτσι να αδικηθεί κατά κάποιον τρόπο ο πολύ καλά διαβασμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Ναι συγνώμη αν εκφράστηκα λάθος. Απλώς θεωρώ πως μπορεί και ένας μέτριος με λίγη τύχη να γράψει καλό βαθμό και έτσι να αδικηθεί κατά κάποιον τρόπο ο πολύ καλά διαβασμένος.

Απευθύνεσαι λοιπόν στις ακραίες περιπτώσεις (τους λίγους) που ό,τι κι αν έπεφτε θα το έγραφαν. Νομίζω πως οι μέτριοι δε θα γράψουν πάνω από 15.Μια εκτίμηση είναι,δε λέω πως έτσι θα γίνει.
Εντάξει δεν τρέχει τίποτα ρε φίλε,δεν προσπαθώ να πάρω το μέρος των υποψηφίων,απλά θέλω να'μαι αντικειμενικός,γι αυτό και επεμβαίνω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νατ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Tα θεματα ήταν γενικα για έναν διαβασμένο παιχνιδάκι και σίγουρα οι άριστοι μα8ητές αδικουνται... Όλα τ ερωτηματα στην πλειοψηφια τους ήταν αρκετά πάρα πολύ και οι περισσοτεροι μα8ητες τα είχαν 3αναδει ετός από αυτό το ερώτημα στο Δ ... όμως η δυσκολία των θεμάτων δεν κρίνεται από ένα μόνο ερώτημα .. το οποίο είναι σίγουρα δύσκολο αλλά όχι και άλυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Tα θεματα ήταν γενικα για έναν διαβασμένο παιχνιδάκι και σίγουρα οι άριστοι μα8ητές αδικουνται... Όλα τ ερωτηματα στην πλειοψηφια τους ήταν αρκετά πάρα πολύ και οι περισσοτεροι μα8ητες τα είχαν 3αναδει ετός από αυτό το ερώτημα στο Δ ... όμως η δυσκολία των θεμάτων δεν κρίνεται από ένα μόνο ερώτημα .. το οποίο είναι σίγουρα δύσκολο αλλά όχι και άλυτο....

του χρονου δινεις ε;καλη επιτυχια..:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Μακάρι τα παιδιά να μην επηρεάστηκαν από την καθυστέρηση και να πήγαν καλά... :)
Τα θέματα δεν μπορώ να τα κρίνω όλα , πάντως το Γ σοβαρά πιστεύω ότι αν καθίσω, παίζει να μπορώ να το λύσω... Δεν ξέρω, μου φαίνεται εύκολο :P
Βέβαια όποιος είναι έξω από το χορό... Τέσπα καλή συνέχεια στα παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Tα θεματα ήταν γενικα για έναν διαβασμένο παιχνιδάκι και σίγουρα οι άριστοι μα8ητές αδικουνται... Όλα τ ερωτηματα στην πλειοψηφια τους ήταν αρκετά πάρα πολύ και οι περισσοτεροι μα8ητες τα είχαν 3αναδει ετός από αυτό το ερώτημα στο Δ ... όμως η δυσκολία των θεμάτων δεν κρίνεται από ένα μόνο ερώτημα .. το οποίο είναι σίγουρα δύσκολο αλλά όχι και άλυτο....

Να σε ρωτήσω κάτι; Πως μπορείς να κρίνεις τη δυσκολία των θεμάτων της Φυσικής Γ Λυκείου ενώ εσύ,σύμφωνα με το προφίλ σου,είσαι στη Β Λυκείου;

Με φιλικό τόνο πάντα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top