Κατατακτήριες και μετά μετεγγραφή

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που έχει περάσει σε μια σχολή με κατατακτήριες (Ιατρική) έχει δικαίωμα για μετεγγραφή .Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάνηση!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Το πιθανοτερο ειναι οχι.Αφου στις κατατακτηριες,δεν περνας απλα σε σχολη αλλα και σε συγκεκριμενο ιδρυμα με τις δικες του προυποθεσεις.
Δηλαδη,δεν υπαρχει κοινος τροπος εξετασης και ουτε κοινη υλη/κοινα θεματα.Κοινως,προαποφασιζεις που θελεις να δωσεις και δινεις σε ενα συγκεκριμενο Πανεπιστημιο λχ ΕΚΠΑ,ΑΠΘ,ΔΠΘ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Συμφωνα με το νομο απαγορευεται,αλλα τωρα γινονται αλλαγες στα νομοσχεδια,μπορει να υπαρξει τιποτα νεοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστώ βρε παιδιά αλλά έχω κι άλλη απορία:Αφού απαγορεύονται πώς γίνονται οι μετεγγραφές από σχολές του εξωτερικού και μάλιστα από χώρες που ούτε καν ανήκουν στην Ε.Ε.;Δεν νομίζω να έχουν κοινή ύλη ή τρόπους εξέτασης...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Που σκεφτεσαι να δωσεις πατρα και εισαι απο αθηνα ?Ρωταω γιατι ειμαι κ εγω στην ιδια φαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ακριβώς αλλά επειδή είμαι μανούλα δεν μπορώ να φύγω!

Προσπαθώ να καταλάβω αν με συμφέρει να κάτσω να διαβάσω για κατατακτήριες ή να περιμένω να τελειώσω το ΤΕΙ Μαιευτικής( 2η σχολή) που πέρασα πρόσφατα στην 3η προσπάθειά μου να περάσω Ιατρική με Πανελλήνιες και να βγάλω καλό βαθμό μήπως και περάσω έτσι..Έχω ήδη τελειώσει ΑΕΙ Νοσηλευτικής.Αλλά η Ιατρική ήταν πάντα η μεγάλη μου αγάπη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
stellista τσεκαρε τα πριβε μηνυματα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ευχαριστώ βρε παιδιά αλλά έχω κι άλλη απορία:Αφού απαγορεύονται πώς γίνονται οι μετεγγραφές από σχολές του εξωτερικού και μάλιστα από χώρες που ούτε καν ανήκουν στην Ε.Ε.;Δεν νομίζω να έχουν κοινή ύλη ή τρόπους εξέτασης...:whistle:

Μην τα ρωτας πως γινονταν.Κυριως με μεσον.Παλαιοτερα,ηταν τρομακτικος ο αιρθμος λογω της ασυδοσιας..
Βεβαια,τωρα,εχουν σχεδον εξαφανιστει.Εγω προσωπικα δεν ξερω κανεναν με αναλογη μεταγραφη στο ετος μου.



Οσο για το αν θα ηταν προτιμοτερο να δωσεις πανελληνιες ή κατατακτηριες,ειλικρινα δεν ξερω.Και τα 2 δυσκολα μου φαινονται.Ισως θα επελεγα κατατακτηριες καθως το να μπω ξανα σε θρανιο και να διαβαζω μαθηματικα,θα μου ηταν αχρηστο και ανωφελο.
Απο τα μαθηματα που θα κληθεις να δωσεις κατατακτηριες,θα γνωριζεις αρκετα πραγματα επειδη η μαιευτικη εχει αρκετα συναφη μαθηματα.Επιπλεον,θα μπεις απευθειας 2ο ετος...

Αρκει να ξερεις οτι δεν δεχονται πτυχιουχους ολα τα τμηματα ιατρικης με κατατακτηριες!Ισως θα πρεπε να δεις αν βρισκεται στην πολη σου καποιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που έχει περάσει σε μια σχολή με κατατακτήριες (Ιατρική) έχει δικαίωμα για μετεγγραφή .Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάνηση!:hmm:
φίλη μου δυστυχώς όχι δε γίνεται

πολλοί λένε ότι δεν αξίζει καν να προσπαθήσεις γιατί πλέον οι έχοντες ένα πτυχίο δε δικαούνται βιβλία για το 2ο πτυχίο οποτε το κόστος ειναι πολύ μεγάλο γιατί το κάθε βιβλίο ιατρικής είναι πανάκριβο.

Αν δεν έχεις οικονομικό θέμα φυσικά αξίζει να προσπαθήσεις. (οπότε σε κάθε περιπτωση αξίζει να προσπαθήσεις αναιρόντας αυτό που είπα παραπάνω).


Ακριβώς αλλά επειδή είμαι μανούλα δεν μπορώ να φύγω!

Προσπαθώ να καταλάβω αν με συμφέρει να κάτσω να διαβάσω για κατατακτήριες ή να περιμένω να τελειώσω το ΤΕΙ Μαιευτικής( 2η σχολή) που πέρασα πρόσφατα στην 3η προσπάθειά μου να περάσω Ιατρική με Πανελλήνιες και να βγάλω καλό βαθμό μήπως και περάσω έτσι..Έχω ήδη τελειώσει ΑΕΙ Νοσηλευτικής.Αλλά η Ιατρική ήταν πάντα η μεγάλη μου αγάπη!

:) Οι Πανελλαδικες είναι πιο δύσκολες από την κατατακτήριες. Επειδη εχεις τελειωσει το ΑΕΙ νοσηλευτικη (:d αυτό εχω τελειώσει και εγω :D :D :D :D) δυστυχως θα ανταγωνίζετσαι αποφοιτους ΑΕΙ αλλά αν διαβασεις δε χρειάζεται να φοβάσαι τπτ.


Εχασες 3 χρόνια με τις πανελλαδικες ενώ αν ειχες αφιερωσει το χρόνο αυτο για κατατακτηριες τωρα θα ήσουν μέσα.....

Τώρα να τελειωσεις Μαιευτική με 9+ είναι πολύ δύσκολο :( τι να πω εγώ θα εδινα κατατακτηριες

Αρκει να ξερεις οτι δεν δεχονται πτυχιουχους ολα τα τμηματα ιατρικης με κατατακτηριες!Ισως θα πρεπε να δεις αν βρισκεται στην πολη σου καποιο!
δια νομου ολα τα τμηματα έχουν κατατακτηριες απλά μερικά διαλέγουν εισαγωγή με εξετάσεις και μερικά (Απαραδεκτο) κατά την γνώμη μου εισαγωγή με βάση βαθμό πτυχίου προηγουμενης σχολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κι εγώ θα έδινα κατατακτήριες αλλά στην Αθήνα καταργήθηκαν.Εν τω μεταξύ δεν μπορώ να φύγω εκτός Αθηνών λόγω της μπεμπούλας μου.Είμαι σίγουρη πως κάποια στιγμή (μέχρι τα 80 μου!)θα τα καταφέρω απλά ακόμη δεν έχω βρει τον τρόπο...Προς το παρόν θα δω τι θα κάνω με τη Μαιευτική κι ίσως αλλάξουν τα πράγματα...
Για τα βιβλία το ξέρω αλλά λόγω της Νοσηλευτικής αλλά και δικής μου βιβλιομανίας έχω αρκετά συγγράματα από αυτά που κάνουν στην Ιατρική.Κάποτε είχα χρήματα και τα αγόραζα.Μεγάλη λόξα!!Ευχαριστώ παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κι εγώ θα έδινα κατατακτήριες αλλά στην Αθήνα καταργήθηκαν.Εν τω μεταξύ δεν μπορώ να φύγω εκτός Αθηνών λόγω της μπεμπούλας μου.Είμαι σίγουρη πως κάποια στιγμή (μέχρι τα 80 μου!)θα τα καταφέρω απλά ακόμη δεν έχω βρει τον τρόπο...Προς το παρόν θα δω τι θα κάνω με τη Μαιευτική κι ίσως αλλάξουν τα πράγματα...
Για τα βιβλία το ξέρω αλλά λόγω της Νοσηλευτικής αλλά και δικής μου βιβλιομανίας έχω αρκετά συγγράματα από αυτά που κάνουν στην Ιατρική.Κάποτε είχα χρήματα και τα αγόραζα.Μεγάλη λόξα!!Ευχαριστώ παιδιά!

Nα δώσεις κατατακτηριες στην Πάτρα και να πηγαινοερχεσαι οποτε μπορεις και οποτε την βγάλεις θεωρώ λάθος να πας μαιευτική (αν και γνωρίζω ότι εναι πολύ δύσκολη σχολή).

Η Αθήνα ηταν δύσκολη η εισαγωγή ακόμα και αν υπηρχε η εισαγωγή με εξετάσεις.
(εχω περάσει με κατατακτηριες Πατρα έχονυας τελειώσει την σχολή που εχεις τελειώσει) από ότι βλέπω δε βιάζεσαι οποτε πιστευω οτι αργα και σταθερα θα βγάλεις την σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Focko είναι υπέροχο που μοιράζεσαι την εμπειρία σου με όλους εμάς!Μπράβο σου!
Καλή η ιδέα..πραγματικά δεν βιάζομαι γιατί δεν με ενδιαφέρει να το κάνω επάγγελμα οπωσδήποτε.Απλά διάβασα ότι πάλι από ΑΕΙ είναι πιο δύσκολο λόγω μικρού αριθμού εισακτέων σε σχέση με τα ΤΕΙ.Πόση ανωμαλία πια σ'αυτή τη χώρα!!

Εσύ πήγες φροντιστήριο ή σε βοήθησαν τα μαθήματα που κάναμε στη Νοσηλευτική;Πότε τέλειωσες;Πιο πολύ από όλα με ανησυχεί η Βιοχημεία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Focko είναι υπέροχο που μοιράζεσαι την εμπειρία σου με όλους εμάς!Μπράβο σου!
Καλή η ιδέα..πραγματικά δεν βιάζομαι γιατί δεν με ενδιαφέρει να το κάνω επάγγελμα οπωσδήποτε.Απλά διάβασα ότι πάλι από ΑΕΙ είναι πιο δύσκολο λόγω μικρού αριθμού εισακτέων σε σχέση με τα ΤΕΙ.Πόση ανωμαλία πια σ'αυτή τη χώρα!!

να βγάλεις άριστο βαθμό (πάνω από 9 είναι συνήθως η βάση) πτυχίου από την μαιευτικη ειναι παρα πολυ δύσκολο (και σιγουρα αν τα καταφερεις θα μπορεις με λιγοτερο διαβασμα και πιο σύντομα να περάσεις Πατρα).

Και την Μαιευτικη να τελειώσεις εφόσον εχεις τελειωσεις ενα ΑΕΙ θα πιάνεται αυτοματα το ΑΕΙ (συνεπως δεν κερδίζεις τπτ ουσιαστικό).

Στην Πατρα δίνονται αρκετές θεσεις και από ΑΕΙ και μάλιστα αν περισέψουν θέσεις απο τα τει που συνηθως περισσεύουν δινονται στα ΑΕΙ.

Όταν εδωσα εγώ έδωσαν 10 θέσεις από ΑΕΙ και οι μισες ηταν αποφοιτοι της σχολης μας.


Συνεπως παιρνες τα βιβλια (αγορασεις των κατατακτηριων) snell ανατομία, stryel Bιοχημεια, ΑLberts βιολογια τα διαβαζεις και δινεις μεχρι να περασεις.
Εσύ πήγες φροντιστήριο ή σε βοήθησαν τα μαθήματα που κάναμε στη Νοσηλευτική;Πότε τέλειωσες;Πιο πολύ από όλα με ανησυχεί η Βιοχημεία..

Εγώ προετοιμαστηκα μια χρονια μονος μου σε άλλη Ιατρική αλλα εμεινα σε ένα από τα 3 μαθήματα και την αλλη πηγα σε φροντιστήριο (ήταν πολυ ακριβό) αλλά πέτυχα τον στόχο μου στην Πάτρα. Είναι καλο το φροντιστηριο αλλα μπορεις και χωρις αυτα.

η νοσηλευτικη δε με βοηθησε ιδιαιτερα ουσιαστικα άρχισα από το 0 γιατι δε τα θυμόμουνα :D αν και πολλα τα καναμε και στην νοσηλευτικη. Η αντομια έχει υλη ανω ακρο κατω ακρο και ραχη και στην νοσηλευτικη ο δικο μας επικεντφωνοταν στο κεφάλι και στα νευρα τα κανε και τα αλλα αλλα δε τα ειχα διαβασει και ποτε :D. Η βιολογια ουσιαστικα τα ιδια με την νοσηλευτικη ητανε και η βιοχημεια απλα δε τα ειχα ξαναδει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stellista

Νεοφερμένος

Η stellista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Έχεις δίκιο!Μάλλον αυτό θα κάνω κι ο Θεός βοηθός!Τη βιολογία την έχω από τη σχολή μας.Η βιοχημεία νομίζω θα είναι το πιο δύσκολο.Έκανες φροντ.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έχεις δίκιο!Μάλλον αυτό θα κάνω κι ο Θεός βοηθός!Τη βιολογία την έχω από τη σχολή μας.Η βιοχημεία νομίζω θα είναι το πιο δύσκολο.Έκανες φροντ.;
την δευτερη χρονια έκανα. Οι εξετάσεις της Πατρας ειναι απαιτητικες και ανταγωνιστικές και το φορντιστηριο βοηθάει κυρίως στην βιοχημεια οχι τοσο γιατι ειναι δυσκολα αλλα επειδη ειναι χαώδης η ύλη και δε ξερει τι να πρωτοδιαβασεις, αλλα αν κάτσεις και διαβασεις μπορεις να περασεις και χωρις αυτο.
γενικά τα φροντιστηρια ειναι ακριβα και ψιλοκοροιδεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
φίλη μου δυστυχώς όχι δε γίνεται

πολλοί λένε ότι δεν αξίζει καν να προσπαθήσεις γιατί πλέον οι έχοντες ένα πτυχίο δε δικαούνται βιβλία για το 2ο πτυχίο οποτε το κόστος ειναι πολύ μεγάλο γιατί το κάθε βιβλίο ιατρικής είναι πανάκριβο.

Αν δεν έχεις οικονομικό θέμα φυσικά αξίζει να προσπαθήσεις. (οπότε σε κάθε περιπτωση αξίζει να προσπαθήσεις αναιρόντας αυτό που είπα παραπάνω).




:) Οι Πανελλαδικες είναι πιο δύσκολες από την κατατακτήριες. Επειδη εχεις τελειωσει το ΑΕΙ νοσηλευτικη (:d αυτό εχω τελειώσει και εγω :D :D :D :D) δυστυχως θα ανταγωνίζετσαι αποφοιτους ΑΕΙ αλλά αν διαβασεις δε χρειάζεται να φοβάσαι τπτ.


Εχασες 3 χρόνια με τις πανελλαδικες ενώ αν ειχες αφιερωσει το χρόνο αυτο για κατατακτηριες τωρα θα ήσουν μέσα.....

Τώρα να τελειωσεις Μαιευτική με 9+ είναι πολύ δύσκολο :( τι να πω εγώ θα εδινα κατατακτηριες


δια νομου ολα τα τμηματα έχουν κατατακτηριες απλά μερικά διαλέγουν εισαγωγή με εξετάσεις και μερικά (Απαραδεκτο) κατά την γνώμη μου εισαγωγή με βάση βαθμό πτυχίου προηγουμενης σχολης.

Φοκο,το ξερω αυτο.
Απλα,συνηθως οταν λεμε κατατακτηριες εννοουμε τις εξετασεις.
Γιατι δεν μπορω να θεωρησω την καταταξη βασει βαθμο πτυχιου το ιδιο και αυτο,ως κατατακτηριες.

Έχεις δίκιο!Μάλλον αυτό θα κάνω κι ο Θεός βοηθός!Τη βιολογία την έχω από τη σχολή μας.Η βιοχημεία νομίζω θα είναι το πιο δύσκολο.Έκανες φροντ.;

Και η βιοχημεια ευκολη ειναι.Μην ανησυχεις.

Εαν το χεις αποφασισει,προσπαθησε το.Τιποτα δεν χανεις.Απλα,δεν ξερω πως θα μπορεσεις να συνδυασεις και οικογενεια και δουλεια και σχολη.Πρεπει να σαι ηρωιδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Και η βιοχημεια ευκολη ειναι.Μην ανησυχεις.

Εαν το χεις αποφασισει,προσπαθησε το.Τιποτα δεν χανεις.Απλα,δεν ξερω πως θα μπορεσεις να συνδυασεις και οικογενεια και δουλεια και σχολη.Πρεπει να σαι ηρωιδα :P

Eυκολη ειναι μωρα αλλα αν ανταγωνιζεσαι βιολογους και βιοχημικους δυσκολευει το πραγμα.

Η βιοχημεια 1 στην Πτρα περιλαμβάνει οργανικη (από το taylor) και ανοργανη καλυπτει ενα πολυ μεγάλο φάρσμα ύλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ενταξει,οσο ευρυ και να ναι το φασμα,δεν θα ναι μεγαλυτερο απο αυτο που κανουν στα πρωτα ετη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ενταξει,οσο ευρυ και να ναι το φασμα,δεν θα ναι μεγαλυτερο απο αυτο που κανουν στα πρωτα ετη.
To ιδιο πράγμα ειναι ως ύλη αλλα υπαρχουν σημαντικες διαφοες

στην μια περιπτωση ομως παλευεις για ενα 5 με συναγωνιζομενους 18χρονα

και την αλλη ανταγωνιζεσαι (γιατι ολοι δε μπορουν να περασουν οι περισσοτεροι αναγκατικα θα κοπουν) χημικους, βιολογους και δε ξερω και εγω τι αλλο για μερικές θέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Χαρα στο κουραγιο σου!! Σου ευχομαι να επιτυχεις σε αυτο που θελεις και μου αρεσουν οι ανθρωποι που εχουν τετοιους στοχους ανεξαρτητως ηλικιας και υποχρεωσεων.. :) Οσον αφορα πανελληνιες ή κατατακτηριες, εγω θα επελεγα το 2ο και ας ειναι λιγες οι θεσεις.. Θεωρω πως οι πανελληνιες ειναι πιο απαιτητικο κομματι και "σε αναγκαζει" το συστημα να κανεις μαθηματα παντελως ασχετα με αυτο που αποσκοπεις να περασεις..Τωρα ενα αλλο θεμα ειναι οτι Τα φροντιστηρια για κατατακτηριες ειναι ακριβα. Και εννοω τα καλα φροντιστηρια τα οποια εχουν και σημαντικες επιτυχιες..Ξερω ενα φροντιστηριο για κατατακτηριες (ειδικευμενο αμιγως στις κατατακτηριες ιατρικης, οδοντιατρικης και φαρμακευτικης) στην Αθηνα που επρεπε να δινεις περιπου 200ευρω/εβδομαδα προκειμενου να σε προετοιμασουν και για τα 3 μαθηματα που πρεπει να δωσεις!. (ειναι λιγο εκμεταλλευση ομως τοσο χρηματα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top