Σταματάνε από την 1η Δεκεμβρίου τα δρομολόγια του ΟΑΣΘ

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
δεν νομίζω πως πλέον κάποιος θα χρησιμοποιούσε τις 4 διαδρομές, μπορεί να καταργήθηκαν αλλά αυξήθηκαν οι γραμμές των λεωφορείων ώστε να μην χρειάζεται να αλλάζεις λεωφορεία.
όσο για την αύξηση του εισιτηρίου, ντάξει δε λέω. αλλά πάλι καλά είναι τα 40 και 50 συγκριτικά με τα 80, 90, 1,10 άλλων εταιρειών. ο οασθ ειναι ο φθηνότερος νομιζω, ακομα και τώρα.
Tις 4 όχι αλλά τις 4 τις χρησιμοποιούσαμε.Ρώτα και μας μένουμε έξω από την πόλη:)
απλά το 20λεπτο με 4 διαδρομές ήταν ακόμα καλύτερο:P
0.25*
Πλάκα μου κάνεις?Που το μόνο λεωφορείο που κυκλοφορεί μετά τις 12 το βράδυ να είναι το 78Ν?!(άντε και το 3αρι μέχρι τη μία παρά)Ολες οι γραμμές σταματούν το πολύ στις 12κ10 στο χειμερινό ωράριο απο πέρσυ....ποιες γραμμές αυξήθηκαν?Τα δρομολόγια πάντα ανα 5-10'-15' περνούσαν μέσα στην πόλη.....Δεν είδα να αλλάζει κάτι με την αύξηση του εισιτηρίου....
Το λεωφορείο είναι ΛΑΙΚΟ μέσο...δεν μπορεί να έχει η τιμή του εισιτηρίου αναλογία 1/3 με την τιμή που έχει η χρήση ενός ΤΑΞΙ για την μετακίνηση μέσα στην πόλη....είπαμε να προσαρμοστούμε στις συνθήκες αλλά όχι και να τις επικροτούμε....
Γενικά μετά τις 12 κυκλοφοράνε3, 31,5 και 6(!!!),27,28(αλλά μέχρι τις 00.15 αυτά).Ξεκάθαρος ρατσισμός υπέρ των Ανατολικών.
Όταν οι μισοί που μπαίνουν στο λεωφορείο δεν κόβουν εισητήριο, μειώνονται κατά πολύ τα έσοδα.Για να καλύψει τη χασούρα( εν μέρη )τι θα κάνει μία υπηρεσία?Θα αυξήσει τις τιμές γιατί οι συνειδητοποημένοι θα συνεχίσουν να κόβουν.
Δεν έχει να πληρώσει μόνο τη βενζίνη.Οι οδηγοί και όλοι οι άλλοι εθελοντικά δουλεύουν?
Όποιος δεν θέλει να πληρώνει ας βρει άλλο μέσο μεταφοράς.
Δε διαφωνώ πολυ,εξάλλου εγώ και από Πανεπιστήμιο για κέντρο χτυπάω εισιτήριο,αλλά μέχρι το 2010 που αυξήθηκαν οι τιμές δε θυμάμαι πολύς κόσμος να ΜΗ χτυπούσε εισιτήριο.Σκέψου ότι για πολλούς η αύξηση έφτασε στο 100% σχεδόν, του ποσού που πλήρωναν.Και δεν ειμαστε μόνο οι φοιτητές που έχουμε μισό...
Το εισητήριο είναι ήδη πολύ φτηνό.Δεν θεωρώ ότι είναι η τιμή του που αποθαρρύνει να κόψεις εισητήριο. Είναι η ελληνική λογική που λέει''ελα μωρέ αφού δεν κάνουν έλεγχο για να φάω πρόστιμο γιατί να κόψω εισητήριο'..
Δεν είναι φθηνό,για τις υπηρεσίες που προσφέρει.Και τονίζω υπάρχουν κάποιοι που μένουν λίγο έξω από την πόλη και με τόσο...συχνά λεωφορεία τους παίρνει 1 ώρα+ να κατέβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Tις 4 όχι αλλά τις 4 τις χρησιμοποιούσαμε.Ρώτα και μας μένουμε έξω από την πόλη:)

0.25*

κοντά σας μένουμε κύριε... :P

0,25; δλδ είχε υποστεί και άλλη άνοδο;
γτ στο δημοτικό που είχα ερθει για κανα μηνα θεσσαλονικη ήταν 20λεπτο το φοιτητικό!
καλά μπορεί να λέω και μακακίες. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι και οι δύο απόψεις είναι σωστές και σε ακόμη μια περίπτωση ο λαός έχει χωριστεί σε αντίπαλα στρατόπεδα...καλά τα έχουν καταφέρει οι αλήτες!

Η μια ευνοει τον Λαο,και η αλλη τους καπιταλιστες.

Γκουτ Λακ.

κοίτα επαναστατάκο... ο άλλος σου προσφέρει μια υπηρεσία(μεταφορά) για την οποία ξοδεύει κάποιο χρήμα και σου θέτει ένα κόστος.. Αν εσύ δεν θες να πληρώσεις, τότε μην την χρησιμοποιείς. Με το να παρανομείς(γιατί αυτό κάνεις) δεν καταφερνεις τίποτα. Και επίσης για να ξυπνήσεις και λίγο, μια μηνιαία κάρτα κάνει 15ευρώ για εμάς( φοιτητές, μαθητές). Δεν είναι το απίστευτο ποσό που πρέπει να ''πατάς τον κοσμάκη'' για να το αποκτήσεις. Χρησιμοποιώντας πχ αυτοκινητο ή μηχανάκι, θα ξοδευες πάρα πολύ περισσότερα μηνιαίως. Και μην επιτίθεσαι άσκοπα, ενώ μάθε να βουτάς την γλώσσα στο μυαλό σου πριν μιλήσεις.. Αυτά...

Και τα νοσοκομεια προσφερουν μια υπηρεσια.Το μνημονιο αναφερει οτι 25ευρω θα κοστιζει το ''ραντευου'' και 1 ευρω καθε φαρμακο που συνταγογραφειται.

Ας πουμε με την λογικη σου,επειδη εγω δεν θα εχω ξερεις 25 ευρω,να μην πηγαινω στα νοσοκομεια ε?

Καποια πραγματα στην κοινωνια θα πρεπει να ειναι Δ-Ω-Ρ-Ε-Α-Ν και να αποτελουν δημοσια αγαθα.Πχ παιδεια,δημοσια ΜΜΜ,υγεια κτλπ.

Και μην μου επισυναπτεις βαρυγδουπους νομικους ορους στο μηνυμα σου.Η δοκησισοφια αποφαινεται.Το κρατος παρανομει εδω και χρονια κοριτσι μου.
Παραβατης συμφωνα με το κρατος,ειναι και αυτος που δεν πληρωνει το χαρατσι,τις εκτακτες εισφορες,τους ''οτιθυμηθουμεξεθαβουμε'' φορους που τοποθετουν καθε μηνα.
Και τι ειναι δικαιο?Δικαιο ειναι το συμφερον του ισχυροτερου ;)

Μου κανει εντυπωση παντως,που καποια ατομα ενω επρεπε να βαλετε λιγο το μυαλουδακι σας να σκεφτει,ιδιαιτερα στην κατασταση που βρισκομαστε,να επαναπαυονται σε κρατικους δημαγωγους και δηθεν νομοτυπους μηχανισμους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
κοντά σας μένουμε κύριε... :P

0,25; δλδ είχε υποστεί και άλλη άνοδο;
γτ στο δημοτικό που είχα ερθει για κανα μηνα θεσσαλονικη ήταν 20λεπτο το φοιτητικό!

Kαλά αυτό σχετικά με το που μένω είναι μεγάλη ιστορία,ένα διάστημα του χρόνου μένω στα όρη στα άγρια βουνά :redface:

0.25 ήταν το 2006 αλλά μάλλον θα χε ξανααυξηθει.:hmm:


Ον τοπικ δε πιστεύω ότι δε θα χουμε λεωφορεία,να μας τρομάξουν θέλουν για να μας φανεί ανεπαίσθητη η επικείμενη αύξηση από το Γενάρη.ορος του μνημονίου βλέπετε..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexandraGr97

Νεοφερμένος

Η AlexandraGr97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Απ'οτι μου ειπε η αδελφή μου ,δεν θα κοπουν τελειως τα δρομολογια . Αλλά για σιγουρα εγώ θα ρωτήσω τον πατηρ μου :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
η εισφοροδιαφυγή, η αλλιώς το ''δεν πληρώνω'' η αλλιώς το ''δεν παίρνω εισιτήριο είμαι επαναστάτης''..

αυτά τα αποτελέσματα έχουν...

Στα ΚΤΕΛ πάντως απ'ό,τι θυμάμαι,είναι πολύ αυστηροί,είναι αδύνατον να ταξιδέψεις χωρίς εισιτήριο.

εεε δεν νομίζω να αφήσουν ξεκρέμαστο τον κόσμο, θα γίνει χαμός... εδώ στις απεργίες και λειτουργούν με προσωπικό ασφαλείας...
το πολύ πολύ αυτή η ανακοίνωση να σημαίνει ιδιωτικοποίηση του οασθ, που κατ'επέκταση, μπορει να τσουξει στην τσεπη μας.

Ιδιωτικός είναι ο ΟΑΣΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
η εισφοροδιαφυγή, η αλλιώς το ''δεν πληρώνω'' η αλλιώς το ''δεν παίρνω εισιτήριο είμαι επαναστάτης''..

αυτά τα αποτελέσματα έχουν...


ελα ρε νιγκερ εισαι αδικος, δεν έχουν όλοι δικό τους λεωφορείο να τους πηγαίνει εδω και εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
παιδια πραγματικα θα κοπουν τα δρομολογια??!!!!για ποσο??καλα κρασια με 35 λεπτα περπατημα καθε μερα για σχολη,αν θελω να βγω εξω αστα να πανε...τοθλαχιστον θα κανω λιγο γυμναστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Ιδιωτικός είναι ο ΟΑΣΘ.

ναι σόρυ, το συνειδητοποίησα αργότερα, είχα μείνει στο επεισόδειο που ήταν ακόμα δημόσιος "φορέας".:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
40x3=1,20 :P
το 40 δεν είναι το 1/3 του 3 αυτό λέω.:P έλα μην βγούμε εκτός όμως.

Λοιπόν δεν το πολύ έχω με τα μαθηματικά άλλα θα το ξαναπάω άλλη μία... εγώ σου λέω οτι 3 εισιτήρια του ενός ευρώ ισοδυναμούν με μια μεταφορά με ταξί μέσα στην πόλη(1x3=3)...

Πάντως περισσότερο σαν απειλητική κίνηση προς το κράτος μου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Λοιπόν δεν το πολύ έχω με τα μαθηματικά άλλα θα το ξαναπάω άλλη μία... εγώ σου λέω οτι 3 εισιτήρια του ενός ευρώ ισοδυναμούν με μια μεταφορά με ταξί μέσα στην πόλη(1x3=3)...

Πάντως περισσότερο σαν απειλητική κίνηση προς το κράτος μου φαίνεται...

3 ευρω ειναι η ΕΛΑΧΙΣΤΗ χρεωση για μια διαδρομη 15 λεπτων χρειαζεσαι τουλαχιστον 7 € με ταξι (αν ειναι βραδυ καντο δεκαρικο :( ). Αρα φτασαμε στο 1/7 με 1/10 και αν υπολογισεις και οτι πολλοι βγαζουν μηνιαια καρτα η εχουν μειωμενο εισιτηριο η αναλογια ξεφευγει.
Αν εξαιρεσεις την ανυπαρξια νυχτερινων δρομολογιων (μπορουσαν να περναν λεωφορεια ανα μιση η ακομα και μια ωρα, με τροποποιημενες γραμμες που εξυπηρετουν ολη την πολη) και καποια αρχαια αστικα (τελευταια εχω πετυχει αρκετες φορες 21 με γαλαρια :P ) η υπηρεσιες του ΟΑΣΘ ειναι αρκετης καλης ποιοτητας. Ειδικα το συστημα τηλεματικης με βολευει ιδιαιτερα και δεν εχω παρατηρησει μεγαλες αποκλισεις στα ωραρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν θα έχει καθόλου λεωφορεία μέσα στην πόλη;:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
παιδια πραγματικα θα κοπουν τα δρομολογια??!!!!για ποσο??καλα κρασια με 35 λεπτα περπατημα καθε μερα για σχολη,αν θελω να βγω εξω αστα να πανε...τοθλαχιστον θα κανω λιγο γυμναστικη


Δεν θα έχει καθόλου λεωφορεία μέσα στην πόλη;
Καταρχην,αλλο ΚΤΕΛ Και αλλο ΟΑΣΘ.

Οταν εννοουμε ΚΤΕΛ εννουμε τις γραμμες που βρισκονται στο ΚΤΕΛ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ(σε εναν τρουλο εξω απο την θεσσαλονικη,απεναντι απο το Αστυνομικο Μεγαρο),και οταν εννουμε ΟΑΣΘ εννουμε τα λεωφορεια που κοβουν βολτες μεσα στην πολη.

Χειρόφρενο» τράβηξαν σήμερα (Δευτέρα) τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ στο νομό Θεσσαλονίκης, λόγω έλλειψης των χρημάτων που είναι απαραίτητα για την προμήθεια καυσίμων.

Η εταιρεία απέδωσε τη σημερινή κατάσταση στις συσσωρευμένες οφειλές από πλευράς του κράτους και διευκρίνισε πως θα συνεχίσει τα μαθητικά δρομολόγια, καθώς και αυτά προς Αθήνα.

Η διακοπή δρομολογίων αφορά στις γραμμές Θεσσαλονίκη - Ασπροβάλτα, Λαγκαδάς - Ασπροβάλτα, Θεσσαλονίκη -Ζαγκλιβέρι, Λαγκαδάς - Σοχός - Αρέθουσα, Λαγκαδάς - Όσσα - Βερτίσκος.

Καμια σχεση δεν εχουν τα δρομολογια των ΚΤΕΛ με τα δρομολογια των αστικων λεοφωρειων.Ισα-ισα,τα αστικα αυξησαν τις γραμμες τους και επεκταθηκαν και προς αλλες περιοχες.
https://www.attikipress.gr/34781/kovontai-ta-dromologia-toy-ktel-thessalonikhs
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Χαουζ μη λες βλακείες,οι περιοχές που αναφέρεις εξυπηρετούνται από το ΚΤΕΛ θεσσαλονίκης με τα πορτοκαλί λεωφορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ναι,εγω ειμαι ο αρθογραφος του λινκ που παρεθεσα.χαχαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Ναι ισχύει...μιλάμε για το ΚΤΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΕ....όχι για το ΚΤΕΛ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Το λινκ αναφερει τα δρομολογια που θα κοπουν.Με τα αστικα εντος πολεως δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
σταματανε εντελως δλδ τα δρο οιλογια του οασθ?δεν θα περνανε ανα 45 λεπτα ας πουμε οπως οταν ειχε απεργια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Το λινκ αναφερει τα δρομολογια που θα κοπουν.Με τα αστικα εντος πολεως δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα.-

Οχι και ο ΟΑΣΘ τα κόβει....ρώτησα και οδηγό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν νομιζω να πραξει κατι τετοιο,για σκοπους τρομοκρατιας βγαζει τετοιες ανακοινωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top