Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2013

hellogirl

Νεοφερμένος

Η hellogirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Noμίζω πως δεν κυκλοφορεί το target πλέον...έψαξα παντού και είτε λένε ότι δεν είναι διαθέσιμο είτε έχουν σαν τιμή 0ευρώ. Είχα και εγώ στην Α και Β κανονικη ,γραμματικες του griva και ηταν πάρα πολύ καλές!! ;)
Τώρα προσπαθώ να αρχίσω από την αρχή . Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω τα βιβλία που έχει για ECCE η Sylvia Kar -->
https://www.sylviakar.com/content/michigan_ecce.html μαζί με τα cd τους. Έχω ακούσει πως βγάζει καλά βιβλία.
Αν πάρω τα βιβλία και τα cd ,και τα κάνω συνεχώς repeat λέτε να καταφέρω τίποτα;
Kαι επίσης ...μιας και θα είμαι μόνη μου το καλοκαίρι και θα κάνω επανάληψη ,να πάρω το student book ή teachers book? Γιατί πώς αλλιώς θα ξέρω τις απαντήσεις? :/:
Σας ευχαριστώ!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...μάλλον θα το χρειαστείς...ξεκίνα με αυτά που λες αφού το έψαξες.Αφού το Σεπτέμβρη θα κάνεις και μαθήματα στο φροντιστήριο θα είσαι ήδη προετοιμασμένη και ότι θα κάνεις επιπλέον μέχρι να δώσεις θα είναι ακόμα καλύτερο για σένα..μην αγχώνεσαι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Το μόνο βιβλίο της Kar που ξέρω είναι το Words You Need που το κάνουμε στο φροντιστήριο. Καλό βιβλίο, έχει πολλές λέξεις, λίγο βαρετό αλλά έχει και αρκετά λάθη. Η καθηγήτριά μας συνέχεια μας λέει διορθώστε αυτό και διορθώστε το άλλο.

Γενικά αν πρόκειται να διαβάσεις μόνος σου χρειάζεσαι και το βιβλίο του μαθητή και το βιβλίο του καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Πώς μπορούμε να ενισχύσουμε listening και λεξιλόγιο;
Προσπαθώ να βλέπω ταινίες χωρίς υπότιτλους και να ακούω τραγούδια αλλά δεν...χρειάζομαι υπότιτλους και google translator
Θα σε βοηθήσει πολύ αν βλέπεις ταινίες με αγγλικούς υπότιτλους και αν κάθε φορά που κάνεις listening το ακούς δεύτερη και τρίτη φορά μαζί με το transcript.

Από βιβλία θεωρώ πολύ καλές τις σειρές της Burlington: Connect B1/Β1+ και το ECCE Choices αλλά δεν ξέρω πόσο εύκολα δουλεύονται "άνευ διδασκάλου".

Όποιο βιβλίο και να πάρεις, σίγουρα θα χρειαστείς βιβλίο μαθητή και καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Να σας ρωτήσω,όσοι δίνετε για proficiency και κατοικείτε Αθήνα ή λίγο πιο έξω από την Αθήνα(εκτός περιοχών κοντά σε Πειραιά),σε ποιο κέντρο σας στέλνουν; Δηλαδή,σε ποια περιοχή δίνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Νομίζω για τα γραπτά επιλέγεις εσύ. Όσο πιο νωρίς γραφτείς, τόσο πιο πολλές επιλογές έχεις. Για τα προφορικά σε στέλνουν σε κάποιο σχολείο της περιοχής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Νομίζω άρχισα να αγχώνομαι.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Εγώ που δίνω για ECPE,γραπτά δίνω κέντρο κάπου στην αμαλίας και προφορικά ίλιον!Επίσης αν μπορεί να μου πει κάποιος για τα ποσοστά που έχω αν είναι ok..στα practise test τις hau στο 1 βιβλίο έχω γύρω στα 90/120,listening γύρω στο 42-45/50 και στο 2 βιβλίο της hau έχω 80-85/120 και listening πάνω κάτω το ίδιο με το πρώτο βιβλίο!!έχω όμως μεγάλο πρόβλημα έκθεση!!δεν την βγάζω σε μιση ώρα με τιποτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Καλές μου φαίνονται οι επιδόσεις σου :)

Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraglou

Νεοφερμένος

Η laraglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
thxxx :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Σε 17 μερούλες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niki d

Νεοφερμένος

Η Niki d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδιά σας 'εχουν έρθει τα χαρτιά σας για τα προφορικά?? γιατί εγώ δεν ΄΄εχω ιδέα για το πότε είναι??? maria90 τι γίνεται με το grammar?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...εγώ στα χέρια μου δεν το έχω πάρει ακόμα...τα έστειλαν φροντιστήριο...μάλλον 8 ΙΟΥΝΙΟΥ ΔΙΝΩ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ...αργά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi2

Νεοφερμένος

Η evi2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
γεια σας παιδια ειναι κανεις που δινει ecce τωρα το μαιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lewn9324

Νεοφερμένος

Ο lewn9324 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια χαρά και από μένα παιδιά... Άντε να δώσουμε,να βάλουν εύκολα και να το περάσουμε όλοι... Νιώθω λες και ξαναδίνω πανελλήνιες... :wacko: Νομίζω πάντως ότι τα πηγαίνω σχετικά καλά... Δηλαδή gvcr γύρω στα 80 σωστά ενώ listening δεν έχω κάνει πάνω από 15 λάθη... Η έκθεση με φοβίζει μόνο, θεωρώ τα 30' πολύ λίγο χρόνο... Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niki d

Νεοφερμένος

Η Niki d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
...εγώ στα χέρια μου δεν το έχω πάρει ακόμα...τα έστειλαν φροντιστήριο...μάλλον 8 ΙΟΥΝΙΟΥ ΔΙΝΩ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ...αργά...
τα δικά μου δεν έχουν έρθει ούτε στο φροντιστήριο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grape

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η grape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
...αύριο θα τα έχεις...αν δεν στα δώσουν πες τους το εσύ..είναι ήδη on-line άρα βάζει τους κωδικούς το φροντιστήριο και τα κατεβάζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos_zacharo

Νεοφερμένος

Ο panos_zacharo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
παιδια εγω δινω 19 μαιου γραπτα και 16 ιουνιου προφορικα..:/:..
καλη μας τυχη...και μακαρι να το παρουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Άντε good luck σε όλους! Τους είχα και γω στο σπίτι δύο-οικογενειακές υποθέσεις-, ο ένας δίνει lower και ο άλλος proficiency και τις διακοπές του Πάσχα την έβγαλα με το να κάθομαι και να κάνω τον εξεταστή στα προφορικά!!! Τουλάχιστον θυμήθηκα τα αγγλικά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lewn9324

Νεοφερμένος

Ο lewn9324 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγριά (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια εγω δινω 19 μαιου γραπτα και 16 ιουνιου προφορικα..:/:..
καλη μας τυχη...και μακαρι να το παρουμε..

Δες την θετική πλευρά, θα έχεις περίπου έναν μήνα για να εξασκηθείς καλύτερα στα προφορικά... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top