Λάτρεις της χημείας προσέλθετε!

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Α μπα..δεν την συμπαθούσα καθόλου, φέτος όμως την μίσησα.:D
Μαλλον δεν την εχεις γνωρισει καλα!
Ή ισως οι καθηγητες ως τωρα της χημειας που ηταν το λιγοτερο αντιπαθητικοι... Τι φταιει ομως η Χημεια ως επιστημη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Γατάκια Χημικοί.Χημικός Μηχανικός εδώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εσύ είπες οτι είμαστε παιδιά σου :pfff: :P
Ναι... Ειστε! Και θα προσπαθησω να σας βοηθησω οσο μπορω!;)

Γατάκια Χημικοί.Χημικός Μηχανικός εδώ. :P
Λιγα τα λογια σου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Μ'αρέσει να πειράζω τους χημικούς,μη μασάς. Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Μαλλον δεν την εχεις γνωρισει καλα!
Ή ισως οι καθηγητες ως τωρα της χημειας που ηταν το λιγοτερο αντιπαθητικοι... Τι φταιει ομως η Χημεια ως επιστημη???

Οι καθηγητές της Χημείας που είχα μέχρι τώρα ήταν όλοι τους αντιπαθητικοί αλλά δεν φταίει αυτό. Και στα μαθηματικά ο καθηγητής μου είναι αντιπαθητικός αλλά δεν παύουν να μου αρέσουν.:)
Η Χημεία φυσικά και αναγνωρίζω πως είναι μια πολύ χρήσιμη επιστήμη, αλλά προσωπικά δεν μου προκαλεί ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Άλλωστε, όλοι έχουμε ένα μάθημα που δεν μας αρέσει. Γιατί αλλιώς, και τα μαθηματικά επιστήμη είναι άρα πρέπει να αρέσουν σε όλους και τα αρχαία είναι σημαντικά άρα πρέπει να αρέσουν επίσης σε όλους, για παράδειγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Μ'αρέσει να πειράζω τους χημικούς,μη μασάς. Δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σας. :)
Αυτο ελειπε!
Χημικοι και παλι Χημικοι!
Για ποιο λογο το "Μηχανικοι"?? (Ας μην το συνεχισουμε, θα βγουμε off)
Εχω ενα καθηγητη στο πανεπιστημιο ΚΟΡΥΦΑΙΟ. Εχεις τρελες γνωσεις!
Οτι θελετε λοιπον με ρωτατε... αν το ξερω και εγω (σε πιο ψαγμενο επιπεδο αναφερομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
ουτε εμενα μου αρεσει η χημεια γι αυτο πηγα και τεχνολογικη αλλα τη πεμπτη γρραφω διαγωνισμα γενικης και δεν εχω καταλαβει τιποτα μπορει να με βοηθησει καποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Οι καθηγητές της Χημείας που είχα μέχρι τώρα ήταν όλοι τους αντιπαθητικοί αλλά δεν φταίει αυτό. Και στα μαθηματικά ο καθηγητής μου είναι αντιπαθητικός αλλά δεν παύουν να μου αρέσουν.:)
Η Χημεία φυσικά και αναγνωρίζω πως είναι μια πολύ χρήσιμη επιστήμη, αλλά προσωπικά δεν μου προκαλεί ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Άλλωστε, όλοι έχουμε ένα μάθημα που δεν μας αρέσει. Γιατί αλλιώς, και τα μαθηματικά επιστήμη είναι άρα πρέπει να αρέσουν σε όλους και τα αρχαία είναι σημαντικά άρα πρέπει να αρέσουν επίσης σε όλους, για παράδειγμα.
Αυτο για τους καθηγητες το ειπα γιατι συνηθως τους καθηγητες που δεν "παμε", δεν συμπαθουμε και το μαθημα τους (κατα κανονα)
Δεν θα διαφωνισω, γουστα ειναι αυτα! Αλλα μην μας χαλας το ωραιο μας θρεντ (που μπραβο στα κοριτσια που το σκεφτηκαν)(μην με παρεξηγησεις, φιλικα το λεω:P)

ουτε εμενα μου αρεσει η χημεια γι αυτο πηγα και τεχνολογικη αλλα τη πεμπτη γρραφω διαγωνισμα γενικης και δεν εχω καταλαβει τιποτα μπορει να με βοηθησει καποιος?
Πες μας κατι συγκεκριμενο για να σε βοηθησουμε!

(Παω να κανω κατι δουλιτσες και θα επιστρεψω αργοτερα)
Φιλακια συναδελφοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Αυτο ελειπε!
Χημικοι και παλι Χημικοι!
Για ποιο λογο το "Μηχανικοι"?? (Ας μην το συνεχισουμε, θα βγουμε off)
Εχω ενα καθηγητη στο πανεπιστημιο ΚΟΡΥΦΑΙΟ. Εχεις τρελες γνωσεις!
Οτι θελετε λοιπον με ρωτατε... αν το ξερω και εγω (σε πιο ψαγμενο επιπεδο αναφερομαι)


Α,δεν έχω απορίες.Στους χημικούς μηχανικούς κάνουν φοβερή δουλειά. :P
Μηχανικοί γιατί πραγματοποιούμε κι όχι γιατί ονειρευόμαστε. ;)
Κι εμείς έχουμε έναν τέτοιο,αλλά είναι κομπλεξαρισμένος.Συνέχεια υπονοεί ότι είμαστε κατώτεροι. Είναι χημικός,τυχαίο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
κανουμε για ομολογες σειρες και τετοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ποιος ξέρει τι είναι αυτό?
Απάντηση:​
ΑΓΙΑΣΜΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Α,δεν έχω απορίες.Στους χημικούς μηχανικούς κάνουν φοβερή δουλειά. :P
Μηχανικοί γιατί πραγματοποιούμε κι όχι γιατί ονειρευόμαστε. ;)
Κι εμείς έχουμε έναν τέτοιο,αλλά είναι κομπλεξαρισμένος.Συνέχεια υπονοεί ότι είμαστε κατώτεροι. Είναι χημικός,τυχαίο; :P

Καλα, καλα, οτι πεις... Δεν θα μπω (εδω) στη διαδικασια να σου απαντησω γιατι ξεφευγουμε
Εμας ειναι πολυ κουλ τυπος... Αχ τον αγαπω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Ποιος ξέρει τι είναι αυτό?
Απάντηση:​
ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Κι αυτό τι είναι ;


ΤΡΙΣΑΓΙΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
που να κανετε και βιοχημεια να δειτε τι ομορφα που ειναι :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Καλα, καλα, οτι πεις... Δεν θα μπω (εδω) στη διαδικασια να σου απαντησω γιατι ξεφευγουμε
Εμας ειναι πολυ κουλ τυπος... Αχ τον αγαπω!

Θα με ενδιέφερε πάντως να μπεις στη διαδικασία.Μέχρι τώρα όλοι οι χημικοί δεν καταδέχονται να το συζητήσουν. Δήθεν ανωτερίλα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αυτο για τους καθηγητες το ειπα γιατι συνηθως τους καθηγητες που δεν "παμε", δεν συμπαθουμε και το μαθημα τους (κατα κανονα)
Δεν θα διαφωνισω, γουστα ειναι αυτα! Αλλα μην μας χαλας το ωραιο μας θρεντ (που μπραβο στα κοριτσια που το σκεφτηκαν)(μην με παρεξηγησεις, φιλικα το λεω:P)

Χαχαχα οκ, σταματάω να βγάζω την χολή μου για την χημεία.:)
Ας σας αφήσω στον γεμάτο από μόρια κ άτομα κόσμο σας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Θα με ενδιέφερε πάντως να μπεις στη διαδικασία.Μέχρι τώρα όλοι οι χημικοί δεν καταδέχονται να το συζητήσουν. Δήθεν ανωτερίλα. :P
Οχι για αυτο, απλα θα ειμαστε off
Ασε που πρεπει και να κλεισω τωρα...

Χαχαχα οκ, σταματάω να βγάζω την χολή μου για την χημεία.:)
Χαχαχαχαχαχα, ευχαριστουμε πολυ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ποιος είναι ο χημικός τύπος του σπέρματος?

Απάντηση:

Αν δεν το καταλάβατε προσπαθήστε να το απαγγείλετε τραγουδιστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top