Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Μηπως ειναι για καμια πλαστικοποιηση;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Οχι λεμε...Το πασο σου το δινουν ετσι...Παρθενο πως να το πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Οχι λεμε...Το πασο σου το δινουν ετσι...Παρθενο πως να το πω :P

Σαν αγνο παρθενο μαλλι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατί εμένα μου ακούγεται περίεργο αυτό; Εγώ τζάμπα το πήρα. :P


Είναι παράνομο ρε σεις. o_O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Γιατί εμένα μου ακούγεται περίεργο αυτό; Εγώ τζάμπα το πήρα. :P


Είναι παράνομο ρε σεις. o_O

Τι ειναι παρανομο που το πηρες τζαμπα;;;:prrrrrr:

Το ομολογεις ε;;; :prrrrrr:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Στα πλαίσια της δημόσιας και δωρεάν παιδείας, είναι απόλυτα παράνομο (και απόλυτα θλιβερό) να σας ζητάνε το οποιοδήποτε χρηματικό ποσό για να σας προμηθεύσουν με το φοιτητικό πάσο. Το επόμενο βήμα είναι ποιο; Να πληρώσετε για τα συγγράμματα;

Σίγουρα αυτή η κατάσταση δεν είναι σύννομη - μία απλή ερώτηση στο Συνήγορο του Πολίτη αρκεί για να καταπέσει αυτή η αδικία, και να προμηθεύεστε το πάσο δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αν είναι ποτέ δυνατόν... Το άκουσα και αυτό... Πληρώνετε για το πάσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Δυστυχως ναι ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Κανένας δημόσιος φορέας δεν έχει δικαίωμα να ζητάει χρήματα από τους πολίτες για οποιοδήποτε λόγο, εκτός αν είναι σαφώς διατυπωμένο σε νόμο/εγκύκλιο κλπ. Από τη στιγμή που πολλά/όλα τα υπόλοιπα ΑΕΙ της χώρας δε "χρεώνουν" τίποτα για το πάσο, αυτό που γίνεται στα Γιάννενα είναι παρανομία. Υποθέτω δε σας δίνουν κάποια... απόδειξη, έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Αποδειξη ??? Πλακα κανεις...? Τιποτα δε μας εδωσαν...
Τωρα τι να πει κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εδώ μας δίνουν απόδειξη ακόμα και για τα 30 λεπτά που πληρώνεις πρόστιμο αν καθυστερήσεις την επιστροφή βιβλίου στη τη βιβλιοθήκη για καμια βδομάδα ξερω γω. Έχει δίκιο ο el greco.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flying Monarch

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
αααα θα τους κάνει μια ωραία φασαρία ο μπαμπάς μου...το βλέπω να έρχεται το ρεζιλίκι :D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Και καλα θα κανει,γιατι δικιο εχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω απο εδω βρηκα τα δικαιολογητικα για την εγγραφη,και περιεχονται και 2 ευρω για την αγορα φοιτητικου εισητηριου απο τον ΟΑΣΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Και για να μιλαμε παντα με αποδειξεις :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Ρεζίλια ρεεεεεε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποπακι

Νεοφερμένος

Η ποπακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
:bye:Γεια σας παιδιά....Πήγα και γράφτηκα στη σχολή και μου έδωσαν μια καρτέλα με τη φάτσα μου πάνω και το τμήμα που έχω περάσει..Αυτό δεν είναι το φοιτητικό πάσο με το οποίο έχω μείωση και στα ταξίδια και γενικότερα ή όχι;
ΥΣ: Μην με περάσετε για χαζή. Απλά δεν γνωρίζω ακόμα από αυτά!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αν λέει πάνω ΟΑΣΑ, Δελτίο Ειδικού Εισιτηρίου... αυτό είναι ;) με αυτό έχεις μειωμένα εισιτήρια στις συγκοινωνίες, αστικές και υπεραστικές, σιδηροδρόμους, πλοία, μουσεία, και κάθε άλλη έκπτωση ενδεδειγμένη ως "φοιτητική" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποπακι

Νεοφερμένος

Η ποπακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ΟΚ. Αυτό είναι. Σε ευχαριστώ!! Πάντως παιδιά εγώ πήγα στα ΤΕΙ, έκανα εγγραφή και μου το δώσανε. Δεν πλήρωσα κάτι... Καλύτερα να το ψάξετε, μην σας κλέψουν κιόλας..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Αν λέει πάνω ΟΑΣΑ, Δελτίο Ειδικού Εισιτηρίου... αυτό είναι ;) με αυτό έχεις μειωμένα εισιτήρια στις συγκοινωνίες, αστικές και υπεραστικές, σιδηροδρόμους, πλοία, μουσεία, και κάθε άλλη έκπτωση ενδεδειγμένη ως "φοιτητική" :)

και θεατρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top