[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 11 5.0%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 23 10.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 21 9.5%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 6 2.7%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 26 11.7%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 20 9.0%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 28 12.6%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 7.2%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 26 11.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Capitano10

Νεοφερμένος

Ο Capitano10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδες,επειδη ξαναδινω μονο και μονο για αστυνομια.Τι λετε,τι ζητηση λετε να εχει?Ρωταω επειδη δεν τα πηγα τοσο καλα οσο περιμενα μεχρι τωρα και με εχει παρει απο κατω.Δεν προκειται να πιασω την περσινη βαση με τιποτα.Λετε να πεσει φετος λογω των 2 χρονων που θα κανουν εγγραφουν οσοι περασουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Παιδες,επειδη ξαναδινω μονο και μονο για αστυνομια.Τι λετε,τι ζητηση λετε να εχει?Ρωταω επειδη δεν τα πηγα τοσο καλα οσο περιμενα μεχρι τωρα και με εχει παρει απο κατω.Δεν προκειται να πιασω την περσινη βαση με τιποτα.Λετε να πεσει φετος λογω των 2 χρονων που θα κανουν εγγραφουν οσοι περασουν?

Θα ανέβουν οι βάσεις. Πολλοί θα δηλώσουν αστυνομία, ώστε αυτά τα 2 χρόνια να κάθονται, να πιάσουν καμια δουλειά, να πάρουν πχ και κανένα πτυχιο αγγλικών και φυσικά θα περιμένουν μπας και φτιάξουν τα πράγματα στην Ελλάδα.
Το +2 χρόνια δε λέει κάτι. Ξέρω πολλά άτομα που ξαναδίνουν, και επειδή θα μειωθούν οι εισακτέοι... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ΜΜΕ ΕΚΠΑ ή Παντείου. Το πιθανότερο είναι να καταλήξω στα ΤΕΦΑΑ. Τα οποία παρεπιπτόντως τα ήθελα σε όλο το Λύκειο αλλά δε με συγκινούν πλέον. Ειδικά αν πάει κανείς μιά βόλτα στο ΤΕΦΑΑ στη Δάφνη θα με καταλάβει. ΕΡΕΙΠΙΟ! Δεν ξέρω της Θεσσαλονίκης πώς είναι, έχω ακούσει καλύτερα λόγια πάντως.
Αν δεν περάσω ΜΜΕ μάλλον θα παραμείνω Γαλλική Φιλολογία που είμαι ήδη αλλά αντιπαθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
ΜΜΕ ΕΚΠΑ ή Παντείου. Το πιθανότερο είναι να καταλήξω στα ΤΕΦΑΑ. Τα οποία παρεπιπτόντως τα ήθελα σε όλο το Λύκειο αλλά δε με συγκινούν πλέον. Ειδικά αν πάει κανείς μιά βόλτα στο ΤΕΦΑΑ στη Δάφνη θα με καταλάβει. ΕΡΕΙΠΙΟ! Δεν ξέρω της Θεσσαλονίκης πώς είναι, έχω ακούσει καλύτερα λόγια πάντως.
Αν δεν περάσω ΜΜΕ μάλλον θα παραμείνω Γαλλική Φιλολογία που είμαι ήδη αλλά αντιπαθώ...

Όσοι σκέφτονται για ΤΕΦΑΑ πάντως τα καλύτερα-απ'ότι λένε τουλάχιστον- είναι των Τρικάλων (ειδικά σε θέματα υποδομών), έπειτα Κομοτηνής, Θεσσαλονίκης και μετά Αθήνας. Ή κάπως έτσι τουλάχιστον! Εκ του ασφαλούς πάντα, αλλά οι ενδιαφερόμενοι γνωστοί μου αυτά μου λένε!
Επιπλέον αν δεν κάνω λάθος μόλις τελειώσεις τη συγκεκριμένη σχολή μπορείς να τελειώσεις Φυσικοθεραπείας στα 2 χρόνια, δεν ξέρω πώς και τι αλλά φήμες λένε :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Όσοι σκέφτονται για ΤΕΦΑΑ πάντως τα καλύτερα-απ'ότι λένε τουλάχιστον- είναι των Τρικάλων (ειδικά σε θέματα υποδομών), έπειτα Κομοτηνής, Θεσσαλονίκης και μετά Αθήνας. Ή κάπως έτσι τουλάχιστον! Εκ του ασφαλούς πάντα, αλλά οι ενδιαφερόμενοι γνωστοί μου αυτά μου λένε!
Επιπλέον αν δεν κάνω λάθος μόλις τελειώσεις τη συγκεκριμένη σχολή μπορείς να τελειώσεις Φυσικοθεραπείας στα 2 χρόνια, δεν ξέρω πώς και τι αλλά φήμες λένε :whistle:

Πάντα μου άρεσε ο αθλητικός χώρος και ήθελα τα ΤΕΦΑΑ στο λύκειο. Τελικά πέρασα Γαλλική αν και μπορούσα να πάω στα ΤΕΦΑΑ Κομοτηνής,Τρικάλων, Σέρρες αλλά ήθελα Αθήνα :P
Tελικά ερχόμενος στην Αθήνα, είδα το χάλι του ΤΕΦΑΑ Δάφνης και ξενέρωσα. Επίσης ένας φίλος μου που είναι εκεί κράζει συνέχεια.
Αν τελικά περάσω ΤΕΦΑΑ (γιατί τα ΜΜΕ είναι δύσκολα μετα την σημερινη κηδεία) θα το σκεφτώ πολύ να πάω ή να μείνω Γαλλική. Στην οποία έχω μείνει και πίσω φυσικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Πάντα μου άρεσε ο αθλητικός χώρος και ήθελα τα ΤΕΦΑΑ στο λύκειο. Τελικά πέρασα Γαλλική αν και μπορούσα να πάω στα ΤΕΦΑΑ Κομοτηνής,Τρικάλων, Σέρρες αλλά ήθελα Αθήνα :P
Tελικά ερχόμενος στην Αθήνα, είδα το χάλι του ΤΕΦΑΑ Δάφνης και ξενέρωσα. Επίσης ένας φίλος μου που είναι εκεί κράζει συνέχεια.
Αν τελικά περάσω ΤΕΦΑΑ (γιατί τα ΜΜΕ είναι δύσκολα μετα την σημερινη κηδεία) θα το σκεφτώ πολύ να πάω ή να μείνω Γαλλική. Στην οποία έχω μείνει και πίσω φυσικά...

Ιδού η αποφασιστικότητα της νεολαίας μας :P
Εξαρτάται αν πέρα από τη σχολή σού αρέσει και η πόλη, εκτός και αν συμβιβάζεσαι βέβαια δεδομένου ότι δεν υποχρεούσαι λόγω μεγαλύτερων αδερφών πχ. Επαρχιακές πόλεις πάντως (βλ. Τρίκαλα ειδικά για τα ΤΕΦΑΑ) όπως και νησιά (βλ. Κρήτη που έχει πολύ αξιόλογο πανεπιστήμιο) δεν προτιμούνται ιδιαίτερα από μαθητές, εξ'ου και οι πιο χαμηλές βάσεις!
Καλά τα πτυχία των γαλλικών αλλά μέχρι εκεί, δεν θα το σπούδαζα προσωπικά :P Δεν έχεις να χάσεις κάτι πάντως αν δοκιμάσεις ΤΕΦΑΑ, είναι καλή και ενδιαφέρουσα σχολή και εφόσον βλέπεις ότι η γαλλική δεν τραβάει!
όσο για τα ΜΜΕ και τις βάσεις ποτέ δεν ξέρεις, δήλωσε την πρώτη πρώτη αφού αυτό σε ενδιαφέρει και κυρίως μην τα παρατήσεις από τώρα, τα μαθήματα με συντελεστή τώρα έρχονται ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγω μηχανικων η/υ πατρας στοχευω/στοχευα..δεν ξερω και τι χρονο να χρησιμοποιησω γιατι απογοητευτηκα αρκετα σημερα με φυσικη..μας παλουκιασαν με το συμπαθειο:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Παιδες,επειδη ξαναδινω μονο και μονο για αστυνομια.Τι λετε,τι ζητηση λετε να εχει?Ρωταω επειδη δεν τα πηγα τοσο καλα οσο περιμενα μεχρι τωρα και με εχει παρει απο κατω.Δεν προκειται να πιασω την περσινη βαση με τιποτα.Λετε να πεσει φετος λογω των 2 χρονων που θα κανουν εγγραφουν οσοι περασουν?
κατι ακουσα οτι ακυρωθηκε αυτο με τα 2 χρονια αναμονη και οτι θα παρουν κανονικα. ψαξτο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
άν δεν μπω πολυτεχνείο δυτικής Μακεδονίας θα σκάσωωωωωω.... (το πολύ να ΞΑΝΑδώσω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
άν δεν μπω πολυτεχνείο δυτικής Μακεδονίας θα σκάσωωωωωω.... (το πολύ να ΞΑΝΑδώσω)
μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου!!!

να μη δώσω η να μην πάω δυτικής μακεδονίας >>?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
οικονομικες σχολες λετε να πεσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να μη δώσω η να μην πάω δυτικής μακεδονίας >>?

Απ' ότι κατάλαβα, εννοούσε το να μη ξαναδώσεις πανελλήνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
άν δεν μπω πολυτεχνείο δυτικής Μακεδονίας θα σκάσωωωωωω.... (το πολύ να ΞΑΝΑδώσω)
Βασικά αν μπεις πολυτεχνείο Δυτικής Μακεδονίας θα ξαναδώσεις σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Βασικά αν μπεις πολυτεχνείο Δυτικής Μακεδονίας θα ξαναδώσεις σίγουρα.
επειδή είναι Δυτικής Μακεδονίας,κι όχι ΕΜΠ, να φανταστώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
επειδή είναι Δυτικής Μακεδονίας,κι όχι ΕΜΠ, να φανταστώ;
Kαμιά σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Kαμιά σχέση.
άμα κάτι ξέρεις σχετικά με το επίπεδο/μαθήματα της σχολής,οκ,ντάξει,πάω πάσο :)
αλλά για οτιδήποτε άλλο,δε μιλάω xD
βεβαια, νταξει,η αποφαση ειναι του ιδιου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Βασικά αν μπεις πολυτεχνείο Δυτικής Μακεδονίας θα ξαναδώσεις σίγουρα.

μν ακούω χαζά και μν το δένεις κόμπο για να λέω ότι θα πάω, πάει να πει ότι δει και ψάξει τα πάντα (δεν είμαι απο τα ατομα που εντυπωσιαζονται και μετα κλαινε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
άν δεν μπω πολυτεχνείο δυτικής Μακεδονίας θα σκάσωωωωωω.... (το πολύ να ΞΑΝΑδώσω)

Αδερφέ 2 μαθήματα έμειναν , ξεσκίσου τώρα.... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top