Σχολή Αστυφυλάκων

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
αν κοιταξουμε πιο λογικα τα πραγματα θα καταλαβουμε οτι πολλα βγαινουν προς τα εξω περισσοτερο ως φημες και οχι τοσο ως πραγματικοτητα........

ειναι γεγονος πως εκπαιδευεσαι ωστε να αντιμετωπιζεις πιο δυσκολες καταστασεις.......

το σωμα των ματ ειναι οντως σκληροπυρηνικο αφου αποτελειται απο αστυφυλακες που δηλωνουν οι ιδιοι την συμμετοχη τους στο σωμα........και κατα πλειονοτητα ειναι ''περιεργοι'........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιορδανης

Νεοφερμένος

Ο Ιορδανης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Περασα παιδια αν.. περασε και κανεις αλλος πειτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιορδανης

Νεοφερμένος

Ο Ιορδανης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
πειρα τηλ. στο Α.τ της περιιοχης μου.. Και μου ειπαν οτι θα ερθει η εγκυκλιος και θα μας παρουν τηλ..
συγχαρητηρια και σε εσένα...
Θα επιλέξω πρωτη σχολη ναουσα.. γιατι ειναι κοντα ρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω εχω ακουσει οτι τους κανουν πλυση εγκεφαλου εκει μεσα... δεν ξερω κατα ποσο ισχυει αλλα προσωπικα δε το αποκλειω. Ή ισως γινεται στα ΜΑΤ αυτο, δε ξερω.

φυσικα κ τους γινεται ωστε να μπορει η εξουσια να τους χειραγωγει κ να τους χρησιμοποιει οπως θελει.

αν κοιταξουμε πιο λογικα τα πραγματα θα καταλαβουμε οτι πολλα βγαινουν προς τα εξω περισσοτερο ως φημες και οχι τοσο ως πραγματικοτητα........

ειναι γεγονος πως εκπαιδευεσαι ωστε να αντιμετωπιζεις πιο δυσκολες καταστασεις.......

το σωμα των ματ ειναι οντως σκληροπυρηνικο αφου αποτελειται απο αστυφυλακες που δηλωνουν οι ιδιοι την συμμετοχη τους στο σωμα........και κατα πλειονοτητα ειναι ''περιεργοι'........


μη λετε βλακειες...δεν τους κανουν καμια πλυση εγκεφαλου εκει μεσα...απλα εκπαιδευονται για τις δυσκολες καταστασεις που μπορει να αντιμετωπισουν εξω


οσον αφορα τα ΜΑΤ τι εννοεις ειναι περιεργοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε δεν είπα τέτοιο πράγμα, απλώς πολλοί (και ειδικά οι νεότεροι - ανώριμοι) ψωνίζονται λόγω εξουσίας και κάνουν κατάχρηση.
Δεν πρέπει να δίνεις εξουσία σε κάποιον που την θέλει πολύ, δεν θα την χειριστεί σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
και εγω εχω δει οτι μετα τη σχολη οι αστυφυλακες εχουν ενα στυλακι το οποιο φοβαμαι μεν το αποκτησω και εγω..παντως δεν ειναι ολοι οι αστυνομικοι κακοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagos

Νεοφερμένος

Ο panagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θελω να επισημανω οτι καθε γενικευση (πχ ολοι οι αστυνομικοι ειναι κακοι) ειναι αρχη του φασισμου. Σε καθε υπηρεσια υπαρχουν κακοι και καλοι το ιδιο συμβαινει και στο αστυνομικο σωμα. εγω εχω γνωρισει, καλο αστυνομικο οταν σε ενα αυτοκινιτιστικο δυστυχημα που εγινε μπροστα στο σπιτι μου ο εν λογω αστυνομικος πηρε το τραβματισμενο κοριτσακι να το βοηθησει και του συμπερφερθηκε με πολυ τρυφεροτητα. Και αυτο αποδυκνυει πως η αστυνομια εχει ανθρωπινο προσωπο. Χρειαζεται σιγουρα να το δειχνει πιο συχνα. Τελος ας μην ξεχναμε πως και στον κομουνησμο υπαρχει αστυνομια (ο ΛΕΝΙΝ μηλουσε για λαικη πολιτοφυλακη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
παιδια μονο απο το 5ο πεδιο περναμε αστυνομια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ναι μονο απο το πεμπτο...παιδια ποσοι ειμαστε απο δω που παμε αστυφυλακων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
και εγω θα ηθελα να περασω..ποσα μορια ειναι?επισης τον πρωτο καιρο πας μακρια απο την πολη σου?πως γινεται?μηπως μπορει να κανεις να μου εξηγησει?γτ δεν ξερω και πολλα για το συγκεκριμενο επαγγελμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOSMASSSS

Νεοφερμένος

Ο ΚΟΣΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
η σχολή αστυφυλάκων είναι δύο χρόνια, σε αυτά τα δύο χρόνια τα καλοκαίρια κάνεις πρακτική εξάσκηση,τον πρώτο χρόνο 3 μήνες και τον 2 χρόνο πέντε μήνες. Μόλις τελειώσεις την σχολή κάνεις 3-4 χρόνια πιο πιθανών αθήνα και μετα δηλώνεις να πας κάπου πιο κοντά στην περιοχή σου αν δεν μένεις αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Άρα (λόγω χρόνου) συμφέρει να πας γι' αξιωματικός δίνοντας πανελλαδικές μετά τη σχολή, όντας στην ειδική κατηγορία για αστυνομικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOSMASSSS

Νεοφερμένος

Ο ΚΟΣΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ρε παιδία κάθε σχολή έχει καλά και κακά στοιχεία...Τώρα για τους αστυνομικούς αρκεί να είναι σωστή και να μην προκαλούν τον γύρο κόσμο.. Πιστεύω οτι κάποιος που θέλει να γίνει αστυνομικός δεν πρέπει να φοβάται πανω απο όλα....

ΚΟΣΜΑΣ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
η σχολή αστυφυλάκων είναι δύο χρόνια, σε αυτά τα δύο χρόνια τα καλοκαίρια κάνεις πρακτική εξάσκηση,τον πρώτο χρόνο 3 μήνες και τον 2 χρόνο πέντε μήνες. Μόλις τελειώσεις την σχολή κάνεις 3-4 χρόνια πιο πιθανών αθήνα και μετα δηλώνεις να πας κάπου πιο κοντά στην περιοχή σου αν δεν μένεις αθήνα.
ευχαριστω πολυ!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philosophos

Νεοφερμένος

Ο philosophos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πλωμάρι (Λέσβος). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
λοιπον παιδες φετος τα πραγματα αλλαζουν...η βασικη εκπαιδευση θα γινει στη θηβα ..μπαινουμε 29 σεπτεμβρη...προς το παρον αυτες τις μερες θα δωσουμε δακτυλικα αποτυπωματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιορδανης

Νεοφερμένος

Ο Ιορδανης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ενα ασχετο αρχειο που βρηκα που φταχτηκε τον Ιανουαριο 2007 σχετικα με τον Οδηγό Σπουδών Αστυνομικής Εκπαίδευσης ειναι εδω ... περιεχει φωτογραφιες και αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιορδανης

Νεοφερμένος

Ο Ιορδανης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Espesso 9/8 -Εκπαιδευση Ραμπο στους Νέους αστυνομικούς-

"...ακολουθώντας ενα βαρυ εκπαυδευτικο προγραμμα ..."

"Οι 4 διαβολοβδομαδες των αστυνομικων θα περιλαμβανουν προγραμματα εντατικης εκπαιδευσης στην κατανοηση και την χρηση των οπλων , στην επιβολη της πειθαρχειας , σκληρες ασκησεις σε στιβους μαχης με σενάρια και σκηνικο προσορμοσμένα σε αστικα πεδια και οχι φυσικα σε αυτα που εξασκουνται οι στρατιωτες ενω θα λαμβανουν πληρη βασικη εκπαιδευση απο την οποια παιρνουν οι νεοσυλεκτοι φαντάροι.."

"Παραληλα τους τρεις καλοκαιρινους μήνες που κλεινουν οι σχολες σχεδιαζεται η ενταξη ολων των δοκιμων αξιωματικων και στυφυλάκων σε αστυνομικα τμηματα της αθηνας και θεσσαλονίκης ωστε να συμβιωσουν με τα οξυτατα προβληματα που ανακυπτουν στη καθημερινότητα.."

".. κι επειδη δεν υπαρχει πιθανοτητα καταργηση του συστηματος εισαγωγεις μεσω πανελλαδικων εξετασεων , η αστυνονμια αποφασισε να εκαπιδευση εφεξης τα νεα μελη της οικογενειας σε πιο σκληρες συνθηκες."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
παιδια ο μεγαλος μου αδερφος περασε αστυφυλακων. θα φυγει την κυριακη για θηβα για την στρατιωτικη εκπαιδευση οπως οριζει ο νεος νομος.αλλοι λενε πως θα μεινει εκει για 3 εβδομαδες κ αλλοι για 40 μερες.μηπως ξερετε ποσες μερες ειναι;και αν θα μπορει να βγει καθολου εξω;ακομα εβγαλε 15.650 μορια και δηλωσε τα τμηματα αστυφυλακων με την εξης σειρα:καρδιτσα,γρεβενα,ναουσα,ξανθη,ρεθυμνο,σητειας κρητης,κομμοτηνη,διδυμοτειχο.που ειναι πιο πιθανο να τον στειλουν;Α, και επισης θα ηθελα να μου πειτε ποσα θα παιρνει,ποιες μερες εχει εξοδο και για ποσες ωρες.και κατι τελευταιο τα αγορια ειναι μαζι με τα κοριτσια;συγνωμη που σας κουρασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
παιδια ο μεγαλος μου αδερφος περασε αστυφυλακων. θα φυγει την κυριακη για θηβα για την στρατιωτικη εκπαιδευση οπως οριζει ο νεος νομος.αλλοι λενε πως θα μεινει εκει για 3 εβδομαδες κ αλλοι για 40 μερες.μηπως ξερετε ποσες μερες ειναι;και αν θα μπορει να βγει καθολου εξω;ακομα εβγαλε 15.650 μορια και δηλωσε τα τμηματα αστυφυλακων με την εξης σειρα:καρδιτσα,γρεβενα,ναουσα,ξανθη,ρεθυμνο,σητειας κρητης,κομμοτηνη,διδυμοτειχο.που ειναι πιο πιθανο να τον στειλουν;Α, και επισης θα ηθελα να μου πειτε ποσα θα παιρνει,ποιες μερες εχει εξοδο και για ποσες ωρες.και κατι τελευταιο τα αγορια ειναι μαζι με τα κοριτσια;συγνωμη που σας κουρασα

σε καποια μπορω να σου απαντησω......
καταρχην θα παει στην θηβα για 6 εβδομαδες..χωρις αδεια και την κυριακη επισκεπτηριο....υστερα θα παει σε μια απο τις σχολες που δηλωσε δεν ξερω σε ποια....θα παιρνει γυρω στα 300 ευρω.....θα βγαινει σαββατοκυριακο απο οταν παει στην σχολη αστυφυλακων γιατι στο στρατο δεν θα βγαινει....δεν κερω για την κατανομη αγοριων -κοριτσιων......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εννοεις χωρις επισκεπτηριο?η με επισκεπτηριο την κυριακη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top