ΦΠΨ, Ιστορικό-Αρχαιολογικό ή Παιδαγωγικό;

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Μετα απο πολλη πιεση και σκεψη κατεληξα σ'αυτες...μ'αρεσουν και οι τρεις...το θεμα ειναι ποια απο αυτες ειανι καλυτερη και μου δινει περισσοτερες ευκαιριες απασχολησης και τροπους ασκησης του επαγγελματος με το πτυχιο?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
γιατί δεν κοιτάς το τι σου αρέσει;
ΦΠΨ δε θα σου πρότεινα..ιστορικό-αρχαιολογικό και παιδαγωγικό..είναι η μέρα κι η νύχτα..καμιά σχέση δεν έχουν..σ'αρέσει να λιώνεις όλη μέρα στα αρχαία και στις ιστορίες ή στις ψυχολογίες,τα μαθηματικά και τις κοινωνιολογίες;η απόφαση δική σου..ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ,ολα φλου ειναι!αυτο που μπορει να εχει αποκατασταση τωρα,μπορει σε 2 χρονια να μην εχει..και το αντιστροφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
τι θα προτεινες εσυ?φπψ γιατι οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγώ θα επηρεαστώ από τη λατρεία μου στο παιδαγωγικό,γι'αυτό ίσως δε σου φανεί υποκειμενική η απάντησή μου :P
φπψ κάνεις πολλά και ουσιαστικά δεν κάνεις τίποτα.Και μπορεί να θεωρείσαι φιλόλογος,αλλά στο ιστορικό-αρχαιολογικό και στη φιλολογία παίρνεις επαρκέστερες γνώσεις.Επειδή εσύ έβγαλες και πολλά μόρια (και συγχαρητήρια :D ),αν σε ενδιαφέρει να γίνεις φιλόλογος,καλύτερα να πας φιλολογία (σε δέχονται αμέσως και τα φροντιστήρια έτσι)!Το ιστορικό-αρχαιολογικό καλό είναι,αλλά η επιστήμη διαφέρει ουσιαστικά (ιστορία σπουδάζεις κατά κύριο λόγο)!Εγώ προτιμώ με τα 1000 το παιδαγωγικό (είναι προσωπική μου προτίμηση,εσύ δεν ξέρω τι ακριβώς θέλεις)..Αλλά κακά τα ψέματα,είναι σε καλύτερη θέση από τις φιλολογίες σαν αποκατάσταση.Παρόλα αυτά ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΣ,όλα αλλάζουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
εγω φπψ θα δηλωσω , γνωριζω οτι αυτη η σχολη εχει φαει τεραστια λασπη χωρις ωστοσο να το αξιζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αν ισχύουν τα κατά καιρούς λεχθέντα, παιδαγωγική επάρκεια θα δίνει μόνο το ΦΠΨ. Γενικά το όλο θέμα με τις καθηγητικές σχολές είναι ένα μπέρδεμα.

Υγ. Εσυ θα επιλέξεις. Δε θα διαλέξουμε εμείς σχολη για σένα. Δηλαδή αν σου πω Νομική, εσύ θα πας τρέχοντας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
venividivici43946 αυτό λέω κι εγώ :P ο καθένας μας εδώ μέσα προτιμάει συγκεκριμένη σχολή..αντικειμενικά δε μπορούμε να κρίνουμε...μόνο κάποια βασικά μπορούμε να παραθέσουμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
δηλαδη παιζει να μπορεις με πτυχιο φπψ να διοριστεις και να διδασκεις ως δασκαλος και παραλληλα ως καθηγητης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ΟΟΟΧΙ!η μαμά μου έβγαλε το φπψ ιωαννίνων..ξέρω τι σου λέω!!
βέβαια διάλεξε κατεύθυνση φιλοσοφίας και πήρε αρκετά επιλεγόμενα από ιστορικο και φιλολογικο..αλλά από φπψ καλύτερα φιλολογία αν θες να γίνεις καθηγητής!
(υ.γ. ξέρεις τι μου λέει τώρα η μαμά μου;μακάρι να είχε πάει παιδαγωγικό που το έπιανε χαλαρά και αυτό!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
δηλαδη παιζει να μπορεις με πτυχιο φπψ να διοριστεις και να διδασκεις ως δασκαλος και παραλληλα ως καθηγητης?

Αν θες να εργαστείς στη δευτεροβάθμια διαλέγεις εκ των: ΦΠΨ, Φιλολογικό και Ιστορικό- Αρχαιολογικό, ανάλογα με την κλίση σου στα εκάστοτε μαθήματα.
Αν θες πρωτοβάθμια εκπαίδευση, Παιδαγωγικό.

Κατανοητό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
δηλαδη παιζει να μπορεις με πτυχιο φπψ να διοριστεις και να διδασκεις ως δασκαλος και παραλληλα ως καθηγητης?

Η Διαμαντοπούλου ήταν αυτή που είπε ότι οι ΦΠΨίτες δεν θα διδάσκουν στο δημοτικό. Πρώτα τους έπαιρναν τα ιδιωτικά σχολεία, αλλά τα τελευταία 2 χρόνια ας πούμε ότι "δεν επιτρέπεται".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ρε διαλεξε οτι σου αρεσει!

γουσταρεις ιστορια διαλεξε το!
γουσταρεις φιλοσοφια φιλολογια κλπ διαλεξε το!
γουσταρεις παιδαγωγικο να γινεις δασκαλος διαλεξε το!

το να λες η μια σχολη δεν εχει αυτο η αλλη εκεινο δεν βγαζει πουθενα...
φπψ και ιστορικο βγαινεις φιλολογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Κοίτα, απο το παιδαγωγικό βγαίνεις δάσκαλος, και (σχεδόν) τίποτα άλλο.
Απο το ιστορικό βγαίνεις φιλόλογος και μπορείς να δουλέψεις σε σχολεία, φροντιστήρια, ιδιαίτερα, μουσεία και σε χιλια δυο μέρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Νομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
απλά μην ταυτίζετε το φπψ με το παιδαγωγικό...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
οκ τωρα αυτη η απορια μου λυθηκε...;) βασικα μεταξυ των σχολων αυτων προσθεστε και τη νομικη γιατι αρχισα να τη σκεφτομαι κι αυτη...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγω οσον αφορά τη Νομική θα σου συνιστούσα αν δεν το θες πραγματικά να μην πας γιατί ειναι κρίμα να πάρεις τη θεση ενός άλλου που το θέλει πιο πολυ!Εγώ είμαι ανάμεσα σε Παιδαγωγικό και ΙΣτορικό :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Εγω οσον αφορά τη Νομική θα σου συνιστούσα αν δεν το θες πραγματικά να μην πας γιατί ειναι κρίμα να πάρεις τη θεση ενός άλλου που το θέλει πιο πολυ!Εγώ είμαι ανάμεσα σε Παιδαγωγικό και ΙΣτορικό :/

και που κλεινεις πιο πολυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Μάλλον Παιδαγωγικό!Θεσσαλονίκη το πιάνω μόνο αν πέσει 400 μόρια...παίζει να πέσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
μη σε ενθουσιάζουν τα μόριά σου!διάλεξε με γνώμονα την πραγματική επιθυμία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top