Τμήματα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών

ΔΕΣ Παντείου Vs ΔΕΣ ΠΑ.ΠΕΙ Vs ΔΕΟΣ ΑΣΟΕΕ Vs ΔΕΟΣ ΠΑ.ΜΑΚ

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)
  • ΔΕΣ Παντείου

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • ΔΕΣ ΠΑ.ΠΕΙ

    Ψήφοι: 11 28.9%
  • ΔΕΟΣ ΑΣΟΕΕ/ΟΠΑ

    Ψήφοι: 17 44.7%
  • ΔΕΟΣ ΠΑ.ΜΑΚ

    Ψήφοι: 7 18.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 5.3%

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ρε παιδια, κοιτουσα την τοπικη εφημεριδα και οι περισσοτεροι απο αυτους που περασανε ΔΕΣ περασανε στου Πειραια.. :/ Εγω και αλλο ενα κοριτσι μονο περασαμε Παντειο.. Εκτος του οτι του Πειραια σου προσφερει και ενα πτυχιο οικονομολογου, συμβαλλει πουθενα αλλου? Αρχιζω και σκεφτομαι μηπως εκανα λαθος επιλογη.. Αν ειναι ετσι ομως γτ να εχει υψηλοτερη βαση της Παντειου ?! Γνωριζει κανεις..? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nανσυ94

Νεοφερμένος

Η Nανσυ94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
και γω παντειο περασα και ειμαι ικανοποιημενη με την επιλογη μου οτι και να λετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Παιδια...μπορειτε να μου πειτε καποια πραγματα-πληροφοριες σχετικα με την σχολη?(επαγελλματικη αποκατασταση,μαθηματα,μεταπτυχιακα,εργασια κλπ.)...ειχα την αδερφη μου στην Παντειο και ξερω λιγο τα μα8ηματα δεν ειχα παει βεβαια να παρακολουθησω anyway :)επειδη σκεφτομαι οταν με το καλο κανω το Μ.Δ. να το βαλω αν το πιασω :)ωστοτο μαρεσει και το ΕΜΜΕ...δεν ξερω ακομη :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ondine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ondine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Κοιτα, ειναι ενα πολυ καλο τμημα και με μελλον. Παρολο που δεν σ δινει καποιο ιδιαιτερο πτυχιο προς αναγνωριση οταν τελειωσεις (καθως βγαινεις πολυ γενικα και αοριστα διεθνολογος) εχεις την δυνατοτητα να το εμπλουτισεις εσυ με μεταπτυχιακες σπουδες σε ΟΠΟΙΟΝ κλαδο επιθυμεις!! Μεσα στη σχολη, στο 4ο ετος αν δεν κανω λαθος, θα κληθεις να παρεις 2 κατευθυνσεις.. Μπορεις να διαλεξεις αναμεσα στις διεθνεις σχεσεις, το δικαιο, την οικονομια και την ευρωπαικη ολοκληρωση.. Τα μαθηματα ειναι πολυυυυ ωραια αλλα πρεπει να το θες για να το κανεις γτ αλλιως θα βαρεθεις και θα ξενερωσεις την ζωη σου εκει μεσα.. :p Εμενα μ αρεσει πολυ το τμημα, αν και ημουν διστακτικη στην αρχη, και θα το προτεινα σιγουρα και σε αλλους..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μανος33

Νεοφερμένος

Ο μανος33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ξέρετε τίποτα γι αυτό το τμήμα? έχει καμιά επαγγελματική προοπτική μετά? εγώ ήδη πάω για 6ο έτος και χρωστάω έναν πού.τη μαθήματα. ούτε που ξέρω άμα αξίζει να την παρατήσω πλέον, ή τι να κάνω μετά. όσο για μεταπτυχιακά ή άλλα πτυχία, εδώ ψυχοραγούμε να βγα΄λουμε αυτήν την αηδία που είναι γεμάτη abstract θεωρητικές αηδιούλες χωρίς καμιά εφαρμογή στη ζωή που να βρούμε δυνάμεις και γιάλλα. έπρεπε να διαβάσω ρε φούστη μου στις πανελλήνιες να περάσω πουθενά της προκοπής, αλλά άμα δεν έχεις ανοίξει σχολικό βιβλίο μια ζωή και παιρνάς τις τάξεις με 18αρια διαβάζοντας στα διαλλείματα αυτά παθαίνεις. και άμα είσαι και κουδούνας στα μαθηματικά ξέχνα πολυτεχνεία και τέτοια (καλά μιλάμε όλα πανω από 18 τα έγραψα αλλά μαθηματικά κατευ. 8 (αλλά μαθ γενικής κατοσταρι 100, αλλο κουλο και τουτο)). (και με πρηζε ο γέρος, στρατιωτικές σχολές, σιγουρος μισθός έλεγε. πόσο μπροστά μου τα βλέπω τώρα...). οπότε τι θα παιχτεί? κιθαρίτσα στην ομόνοια?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Στην Πάντειο ή στο Πα.πει είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Ξέρετε τίποτα γι αυτό το τμήμα? έχει καμιά επαγγελματική προοπτική μετά? εγώ ήδη πάω για 6ο έτος και χρωστάω έναν πού.τη μαθήματα. ούτε που ξέρω άμα αξίζει να την παρατήσω πλέον, ή τι να κάνω μετά. όσο για μεταπτυχιακά ή άλλα πτυχία, εδώ ψυχοραγούμε να βγα΄λουμε αυτήν την αηδία που είναι γεμάτη abstract θεωρητικές αηδιούλες χωρίς καμιά εφαρμογή στη ζωή που να βρούμε δυνάμεις και γιάλλα. έπρεπε να διαβάσω ρε φούστη μου στις πανελλήνιες να περάσω πουθενά της προκοπής, αλλά άμα δεν έχεις ανοίξει σχολικό βιβλίο μια ζωή και παιρνάς τις τάξεις με 18αρια διαβάζοντας στα διαλλείματα αυτά παθαίνεις. και άμα είσαι και κουδούνας στα μαθηματικά ξέχνα πολυτεχνεία και τέτοια (καλά μιλάμε όλα πανω από 18 τα έγραψα αλλά μαθηματικά κατευ. 8 (αλλά μαθ γενικής κατοσταρι 100, αλλο κουλο και τουτο)). (και με πρηζε ο γέρος, στρατιωτικές σχολές, σιγουρος μισθός έλεγε. πόσο μπροστά μου τα βλέπω τώρα...). οπότε τι θα παιχτεί? κιθαρίτσα στην ομόνοια?...

Αν δε σε ενδιαφέρει το αντικείμενο, καλύτερα να ξαναδώσεις πανελλαδικές για να μπεις σε μια σχολή που θέλεις. Αν σου αρέσει μπορείς να ξεκινήσεις να ξαναπηγαίνεις στη σχολή και να δίνεις σιγά σιγά κάποια μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

la sombra

Νεοφερμένος

Ο la sombra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας παιδια ,οι βασεις βγηκαν επιτελους και περασα διεθνων και ευρωπαικων σπουδων Πειραια,φυσικα και κοιταξα τις δυνατοτητες απασχολησης του τμηματος πριν το δηλωσω απλα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καμια διαφορα στις δυνατοτητες απασχολησης σε σχεση με την Παντειο και τι Θεσσαλονικη .Αυτο ηταν ολο ,ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Στον πειραοια ειναι το καλυτερο.(ακουγεται εξωτικο μερος,δεν ξερω)

Δυνατοτητες απασχολης πολλες.
Δυνατοτητες μεταπτυχιακου απασχολησης (το προπτυχιακο απασχολη,το μεταπτυχιακο απασχοληση,εχει διαφορα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση ,αν καποιος τελειωσει καποιο τμημα ευρωπαικων και διεθνων σπουδων ,τι επαγγελματικα δικαιωματα εχει;ή που μπορει να εργαστει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betazoid

Νεοφερμένος

Η betazoid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Βοσνία και Ερζεγοβίνη (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Υποτίθεται σε προετοιμάζει για διπλωματικό σώμα.
https://www.unipi.gr/des/placement.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Νεούδια στο Δ.Ε.Π.Σ. Παντείου, έχουμε κοινή μέρα εγγραφής! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Νεούδια στο Δ.Ε.Π.Σ. Παντείου, έχουμε κοινή μέρα εγγραφής! :D

Μεγάλη μέρα στις 23! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Artech

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Artech αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 251 μηνύματα.
Προσωπική απορία:

To τμήμα ΔΕΟΣ του Παμακ, με το σχέδιο Αθηνά, πέρασε μέσα στην σχολή με τίτλο: "Σχολή Κοινωνικών, Ανθρωπιστικών Επιστημών και Τεχνών", η οποία περιλαμβάνει τα τμήματα:


  • Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών
    [*]Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής
    [*]Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης

Με αυτήν την μή ενσωμάτωση του συγκεκριμένου τμήματος(ΔΕΟΣ), στην άλλη σχολή του Παμακ, που περιλαμβάνει τα Οικονομικά τμήματα, τι θα μπορεί να σημαίνει αυτό για τα επαγγελματικά δικαιώματα Οικονομολόγου ή Λογιστή, των αποφοίτων του ΔΕΟΣ?

Όταν για παράδειγμα το Ο.Ε.Ε. θα αναφέρει ότι στους κύκλους του Ο.Ε.Ε. γίνονται δεκτοί απόφοιτοι Οικονομικών τμημάτων ή Οικονομικών σχολών των Οικονομικών Πανεπιστημίων? Αφού η σχολή στην οποία εντάχθηκε το ΔΕΟΣ, δεν είναι Οικονομική αλλά έχει τίτλο: "Σχολή Κοινωνικών, Ανθρωπιστικών Επιστημών και Τεχνών"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Προσωπική απορία:

To τμήμα ΔΕΟΣ του Παμακ, με το σχέδιο Αθηνά, πέρασε μέσα στην σχολή με τίτλο: "Σχολή Κοινωνικών, Ανθρωπιστικών Επιστημών και Τεχνών", η οποία περιλαμβάνει τα τμήmατα:

  • Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών
  • Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής
  • Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης
Με αυτήν την μή ενσωμάτωση του συγκεκριμένου τμήματος(ΔΕΟΣ), στην άλλη σχολή του Παμακ, που περιλαμβάνει τα Οικονομικά τμήματα), τι θα μπορεί να σημαίνει αυτό για τα επαγγελματικά δικαιώματα Οικονμολόγου ή Λογιστή?

Όταν για παράδειγμα το Ο.Ε.Ε. θα αναφέρει ότι στους κύκλους του Ο.Ε.Ε. γίνονται δεκτοί απόφοιτοι Οικονομικών τμημάτων ή Οικονομικών σχολών των Οικονομικών Πανεπιστημίων? Αφού η σχολή στην οποία εντάχθηκε το ΔΕΟΣ, δεν είναι Οικονομική αλλά έχει τίτλο: "Σχολή Κοινωνικών, Ανθρωπιστικών Επιστημών και Τεχνών"?

Και στο Παντειο για παραδειγμα έγινε ''Σχολή Διεθνών Σπουδών, Επικοινωνίας και Πολιτισμού'' που περιλαμβανει δυο τμηματα: -Τμημα Διεθνων,Ευρωπαικών και Περιφερειακών Σπουδων
-Τμημα Επικοινωνίας,Μεσων και Πολιτισμού

Απο οτι έχω καταλάβει έχει να κάνει περισσοτερο με την οργάνωση του καθε Πανεπιστημίου και η διαρθρωση του ΔΕΟΣ θα εξακολουθει να ισχυει ως εχει. Και στο ΔΕΠΣ Παντειου πχ μπορεις να ακολουθησεις τομέα που ασχολειται με οικονομικα ενω προκειται για σχολη πολιτικων,κοινωνικων επιστημων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Γενικότερα τι διαφορές υπάρχουν ανάμεσα σε αυτά τα τμήματα και ποιο είναι καλύτερο απο τα ΔΕΣ και ποιο από τα ΔΕΟΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Καλησπέρα φίλε μου,θα σε παραπέμψω σε ένα πολύ παρόμοιο thread το οποίο πιστεύω θα σου λύσει τις απορίες.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=3996210#post3996210
Δες απο το #2676 και μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mythik52

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αμφίκλεια (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Α.. Eυχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitsos

Νεοφερμένος

Ο dimitsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.

Μπήκα στο site του ΟΠΑ (πρώην ΑΣΟΕΕ) και βρήκα πληροφορίες για 3 τμήματα που πρόκειται να δηλώσω για δεύτερο πτυχίο μέσω κατατακτηρίων. Είμαι ανάμεσα στα εξής:
1. Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΔΕΟΣ)
2. Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων (ΟΔΕ)
3. Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας (Μ&Ε)

Ποιο από αυτά θεωρείτε εσείς ως το πιο εύκολο τμήμα καθαρά από άποψη μαθημάτων?? Σε ποιο από αυτά τα 3 τμήματα υπάρχουν πιο εύκολα μαθήματα, με σχέτικά λίγα μαθηματικά και όχι πολλές υποχρεωτικές εργασίες??
Δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ η επαγγελματική αποκατάσταση όσο το να μπορέσω να τελειώσω γρήγορα τη σχολή, γιατί τώρα φτύνω αίμα για να τελειώσω το Χημικό Αθήνας.
Προέρχομαι από θετική κατεύθυνση, έχω πάρει το Proficiency στα αγγλικά και είμαι τελειόφοιτος του τμήματος Χημείας του ΕΚΠΑ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δημήτρης Παπαδημητρίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinaios

Νεοφερμένος

Ο Aλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Καλησπέρα σας.

Μπήκα στο site του ΟΠΑ (πρώην ΑΣΟΕΕ) και βρήκα πληροφορίες για 3 τμήματα που πρόκειται να δηλώσω για δεύτερο πτυχίο μέσω κατατακτηρίων. Είμαι ανάμεσα στα εξής:
1. Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΔΕΟΣ)
2. Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων (ΟΔΕ)
3. Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας (Μ&Ε)

Ποιο από αυτά θεωρείτε εσείς ως το πιο εύκολο τμήμα καθαρά από άποψη μαθημάτων?? Σε ποιο από αυτά τα 3 τμήματα υπάρχουν πιο εύκολα μαθήματα, με σχέτικά λίγα μαθηματικά και όχι πολλές υποχρεωτικές εργασίες??
Δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ η επαγγελματική αποκατάσταση όσο το να μπορέσω να τελειώσω γρήγορα τη σχολή, γιατί τώρα φτύνω αίμα για να τελειώσω το Χημικό Αθήνας.
Προέρχομαι από θετική κατεύθυνση, έχω πάρει το Proficiency στα αγγλικά και είμαι τελειόφοιτος του τμήματος Χημείας του ΕΚΠΑ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δημήτρης Παπαδημητρίου

Γεια σου Δημήτρη!Το ΔΕΟΣ έχει πολλά μαθηματικά,και καλύτερα να το αποφύγεις γιατί δεν είναι εύκολο τμήμα με μο πτυχίου 6,8.Δες εδώ και την έρευνα του γραφείου διασύνδεσης του ΟΠΑ https://www.career.aueb.gr/docs/aporofisi.pdf (σελίδα 14 και μετά).Marketing πέρασα φέτος,είναι απ'τα πιο εύκολα τμήματα με μο 7,5 ,μαθηματικά καθόλου μόνο λίγη στατιστική έχει,τα περισσότερα μαθήματα είναι θεωρητικά.Εργασίες έχει μεν,δεν είναι υποχρεωτικές δε,και οι περισσότερες είναι κυριολεκτικά της 1 σελίδας.Με κάποιους καθηγητές θα υπάρχει θέμα καθώς απαιτούν να τα γράφεις όπως θέλουν οι ίδιοι,αν και παντού ισχύει αυτό,αλλά σε γενικές γραμμές ήρεμα τα πράγματα.Πάντως οδε και μαρκετινγκ θεωρούνται από τα πλεον εύκολα που υπάρχουν,δηλαδή καμία σχέση με τις δυσκολίες που αντιμετώπισες στο χημικό.Καλύτερα να προτιμήσεις κάποιο από αυτά τα 2 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top