[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alex9494

Νεοφερμένος

Ο alex9494 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πολύ δύσκολα τα θέματα!

Στο θέμα Β συγκεκριμένα, έγραφε για την πυκνότητα του λαδιού και μπέρδευε, γιατί έχουμε μάθει ότι "όταν πηγαίνει από το πυκνό στο αραιό μπορεί να πάθει ολική ανάκλαση", και μετά σου έλεγε το αντίθετο για τους δείκτες διάθλασης.

Το θέμα Α πολύ εύκολο και όλο το Β αρκετά εύκολο, εκτός από αυτό το ερώτημα που είπα παραπάνω.

Στο θέμα Γ το Γ2 και Γ3 δεν έχω ιδέα πώς λυνόντουσαν (ήθελες προφανώς έργο της F και των βαρών (W) και μετά μέσω ΘΜΚΕ), διότι δεν είχα ιδέα πώς να βρω το έργο της F (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ τθ, διότι υπάρχει και το βάρος (του οποίου η ροπή δεν είναι ούτε και αυτή σταθερή, άρα χρειάζεται περισσότερο έργο η F, άρα το έργο της είναι μεγαλύτερο από τθ)) ενώ το Γ4 το έλυσα, σχετικά εύκολο αν σου πήγαινε το μυαλό εκεί που έπρεπε. Η γωνία έβγαινε 60*

Το Δ ευκολάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εύκολα αν είχες διαβάσει και προετοιμαστεί κατάλληλα.Αδιάβαστος πήγα και πιστεύω ένα 10 το τσίμπησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τα επιλογης τα εβαλα γ,β,γ,γ και τα Σ-Λ : Σ,Σ,Λ,Λ,Σ τα χει κανεις ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
έχω την εντύπωση ότι ήταν πιο εύκολα από πέρσι ή μου φαίνεται ?
το θέμα 2o ήταν :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Ναι Δημήτρη, εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πιο ευκολα; Το θεμα Β και Γ ηταν πιο ευκολα απο περυσι; Μην τρελαθουμε τελειως το Δ μπορει να ηταν λιγο πιο ευκολο αλλα οχι αναμενομενο και πολλοι θα πατωασν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαα χανια

Νεοφερμένος

Η μαριαα χανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
δεν ξερω τι λετε εγω σκατα τα πηγα!!

οι λυσεις που ειναι γτ δεν τισ βρισκω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ευχαριστω το υπουργειο παιδειας για τον πατο που καταφερα να πιασω σημερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
σύμφωνο δεν σε λέω το αντίθετο...τρίτο θέμα εγώ πάντως περίμενα στάσιμο κύμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas741

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostas741 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ολοι περιμεναν Στασιμο στο τριτο αλλα μπηκε δευτερο.
Να δω που θα πανε οι βασεις φετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
εγω παιδιά έχω ολόσωστο το Α θέμα(ευκολάκι), έχω σωστές τις ασκήσεις του θέματος Β, εκτός της άσκησης με τα σώματα και τις κρουσεις(ενώ βρήκα την ύχ δε πήγε το μυαλό μου οτι πρέπει απλώς μια κατα μέλη διαίρεση με το (ΑΓ)). Το θέμα Γ ολόσωστο , ενώ στο Δ έχω λάθος το Δ4 και κατι αριθμητικές πράξεις .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
οι λυσεις που ειναι γτ δεν τισ βρισκω


Προφανος εκτος απο τους μαθητες δυσκολευονται και οι καθηγιτες των φροντιστιριων και θα τους παρει λιγη ωρα να βγουν..!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Πρέπει να έχω κάνει λάθος ένα γράμμα στο δείκτη διάθλασης, και μου βγήκε στην τελευταία γραμμή πως θα πάει παράλληλα στη διαχωριστική επιφάνεια (για από πού έχασα, είμαι γελοίος:P). Όλα τα άλλα οκ νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cham

Νεοφερμένος

Ο cham αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
δυσκολα εως πολυ δυσκολα ευκολα εγραφες 9 με 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisda

Νεοφερμένος

Ο giannisda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Σεξ χωρίς έλεος...
Μη λέτε τα θέματα εύκολα και γελοία γτ απλά είστε άσχετοι.
Ελάτε δώστε κι εσείς και μετά να σας δω.
Έχω γράψει το πολύ 15 ενώ στόχευα για 20.
Απ το σχολείο μου που τα συζητήσαμε με τα παιδιά οι περισσότεροι είναι γύρω στο 50-60 και πολλά άτομα κάτω της βάσης.
Πάνω απ 75 δεν άκουσα για κανέναν...
Σε δείγμα περίπου 35 παιδιών...
Καληνύχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Πολύ δύσκολα τα θέματα!

Στο θέμα Β συγκεκριμένα, έγραφε για την πυκνότητα του λαδιού και μπέρδευε, γιατί έχουμε μάθει ότι "όταν πηγαίνει από το πυκνό στο αραιό μπορεί να πάθει ολική ανάκλαση", και μετά σου έλεγε το αντίθετο για τους δείκτες διάθλασης.

Το θέμα Α πολύ εύκολο και όλο το Β αρκετά εύκολο, εκτός από αυτό το ερώτημα που είπα παραπάνω.

Στο θέμα Γ το Γ2 και Γ3 δεν έχω ιδέα πώς λυνόντουσαν (ήθελες προφανώς έργο της F και των βαρών (W) και μετά μέσω ΘΜΚΕ), διότι δεν είχα ιδέα πώς να βρω το έργο της F (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ τθ, διότι υπάρχει και το βάρος (του οποίου η ροπή δεν είναι ούτε και αυτή σταθερή, άρα χρειάζεται περισσότερο έργο η F, άρα το έργο της είναι μεγαλύτερο από τθ)) ενώ το Γ4 το έλυσα, σχετικά εύκολο αν σου πήγαινε το μυαλό εκεί που έπρεπε. Η γωνία έβγαινε 60*

Το Δ ευκολάκι.

Κανεις λαθος για το Γ2 το εργο της F ειναι τθ και βγαινει 18J ωστοσο στο Γ3 που περνεις ΘΕΕ το ΣW δεν ειναι 18 αλλα εχει και τα εργα των βαρων που ειναι συντηρητικες δυναμεις και τα περνεις μονο ως τελικες τιμες... Για αυτην την ηλιθιοτητα εχασα τσαμπα το 20 και απο δικη μ χαζομαρα στο Δ4 ενω ο τροπος μ ειναι σωστος στο ΣF ξεχασα το βαρος του Σ2 και χανω πιθανοτατα αρκετα...
Στη χειροτερη περιπτωση παιρνω 17.4... Γυρω στο 18 περιμενω εγω παντως και διαφωνω με το οτι τα θεματα ηταν ιδιαιτερα δυσκολα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
σε εμενα πάντως η μιση ταξη άδειασε στην 1-1:30 ώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Oοοοτι να ναι.
Θεμα Α Το εκανα σωστο ολο πιασαμε απο εκει ποσες μοναδες ειναι??? 5? 5 πιασαμε απο εκει
Θεμα Β το πρωτο το βρηκα σωστο οποε αλλες 1.5 μοναδες απο εκει παμε στο 6.5
το μεσσαιο απλα εκανα το σχημα ας μου δωσει καμια μοναδουλα δεν με χαλαει :P
και το τελευταιο το βρηκα και αυτο και πανυγηρισα τρελα μολις τωρα οποτε αλλες 1.5 μοναδουλες απο εκει χτυπησαμε το 8
Θεμα Γ σκατα
Θεμα Δ ετσι και ετσι
Συνολο?? Παμε για μαθηματικα :worry::worry::worry:

Ενταξει δεν στεναχωρηθηκα καθολου να σας πω την αληθεια.Δεν περιμενα και κατι παραπανω απο εκει εκτος απο θεωρια και απο κανενα Β και λιιιγο απο το Γ.Πιο πολλες βλεψεις εχω στα μαθηματικα...εδω βλεπω παιδια που πηγαιναν σημερα για καθαρο 20 και ερχονται με 15 και 10 εγω θα στεναχωρηθω?? :P :P :P ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ σοβαρα οταν ειδα να φευγουν στην 1 ωρα παιδια του 20 και του 17 αρχισα να γελαω μονος μου μεχρι εξω βγηκα για να ηρεμησω γιατι με επιασε νευρικο γαμω την χωρα που ζουμε!Μετα περναω μια βολτα απο τις αιθουσες της θεωρητικης με κατι χαμογελα μεχρι τα αυτια!Οοοοοοτι να ναι στην κυριολεξια φετος ειναι για γελια η κατασταση τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με το που είδα το θέμα Δ με έπιασε ένα εγκεφαλικό γιατί δε είχα λύσει καμία τέτοια άσκηση, όμως τελικά, σιγά-σιγά κατάφερα να τη λύσω!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top