Βουλευτικές εκλογές 2012: Συμπεράσματα

Razor13

Νεοφερμένος

Ο Razor13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ελπίζω οι περισσότεροι που δίνουν και είναι του '94 να πήγατε να ψηφίσετε γιατί καταλαβαίνετε πιστεύω ότι ΟΣΟ διάβασμα και να ρίχνετε τώρα αν συνεχιστεί η ίδια πολιτική ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ γιατί θα είστε άνεργοι και πεινασμένοι μετά τη σχολή που θα σπουδάσετε, ΑΝ σπουδάσετε στις πόλεις που θα δηλώσετε με την οικονομική κατάσταση που θα έρθουν (αν όχι ήδη) οι γονείς σας. Χρησιμοποιώ 3ο ενικό γιατί εγώ πήγα με περίσσεια χαρά και ικανοποίηση να ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ελπίζω οι περισσότεροι που δίνουν και είναι του '94 να πήγατε να ψηφίσετε γιατί καταλαβαίνετε πιστεύω ότι ΟΣΟ διάβασμα και να ρίχνετε τώρα αν συνεχιστεί η ίδια πολιτική ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ γιατί θα είστε άνεργοι και πεινασμένοι μετά τη σχολή που θα σπουδάσετε, ΑΝ σπουδάσετε στις πόλεις που θα δηλώσετε με την οικονομική κατάσταση που θα έρθουν (αν όχι ήδη) οι γονείς σας. Χρησιμοποιώ 3ο ενικό γιατί εγώ πήγα με περίσσεια χαρά και ικανοποίηση να ψηφίσω.
Εντάξει, δίκιο έχεις, αλλά χαλάς την ψυχολογία(την ήδη πεσμένη) των υποψηφίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγω πηγα και ψηφισα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αποφασισα για το μελλον μου! Ψηφισα Συριζα γιατι πιστευω οτι ειναι το μονο κομμα που μπορει να κανει την διαφορα απο αυτα που υπαρχουν ηδη(προσωπικη μου γνωμη παντα). Ρε μπηκαν οι νεοναζι στην βουλη τα μαθατε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StingAs7

Νεοφερμένος

Ο StingAs7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Αχαχαχα...οπως ελεγε και ενας φιλος που βλεπαμε τα exit poll πριν...ναζι κανεις ή να-(μη)-ζι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εγω πηγα και ψηφισα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αποφασισα για το μελλον μου! Ψηφισα Συριζα γιατι πιστευω οτι ειναι το μονο κομμα που μπορει να κανει την διαφορα απο αυτα που υπαρχουν ηδη(προσωπικη μου γνωμη παντα). Ρε μπηκαν οι νεοναζι στην βουλη τα μαθατε; :P

Χμ...

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ :

Τις θέσεις του ΣΥΡΙΖΑ για τα ναρκωτικά τις γνωρίζεις, ε;
Υποθέτω ότι γνωρίζεις πως με την ψήφο σου έβαλες ένα ακόμη λιθαράκι, για να μην αλλάξει τίποτα, αφού μένουμε στα ίδια.
Γνωρίζεις, επίσης, το πολιτικό του πρόγραμμα, ε;
Τη Συνθήκη του ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ, που είχε ψηφίσει το 92', καθώς και τις συνέπειές της;
(προσωπική μου γνώμη πάντα)

Αν είχες αυτά και όλα τα υπόλοιπα υπόψιν, και το έκανες συνειδητά, τότε μαγκιά σου.
Αν όχι...

Αυτά.
Εκλογές είχαμε -επιτρέπεται μια παρέκκλιση/off!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγω πηγα και ψηφισα και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ αποφασισα για το μελλον μου! Ψηφισα Συριζα γιατι πιστευω οτι ειναι το μονο κομμα που μπορει να κανει την διαφορα απο αυτα που υπαρχουν ηδη(προσωπικη μου γνωμη παντα). Ρε μπηκαν οι νεοναζι στην βουλη τα μαθατε; :P
δεν χρειάζεται να τονίζουμε συνέχεια πόσο βλάκες ειμαστε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Razor13

Νεοφερμένος

Ο Razor13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
@nafasskataa
Εδώ βγάλαμε τα Χρυσά Αυγά που είναι ο πρωκτός της πολιτικής, παρακρατική οργάνωση μίσους, ξυλοδαρμών και υποστήριξης δολοφόνων (Περίνδρος), σε πείραξε το χασίς και λοιπά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
οσοι νομιζετε οτι με ΧΑ θα αλαζε τιποτα αφηστε το...

οποιοσδηποτε μπορει να χρησιμοποιησει επιχειρηματα με την πατριδα μεσα κερδιζωντας εντυπωσεις και προκαλωντας φανατισμο σε απαιδευτους και αγραματους φυσικα γιατι δεν υπαρχει αντεπιχειρημα εφοσον δεν συνεβαλες ποτε στην καταστροφη της χωρας μεσω των χαρτιων και των στυλων


ο τσιπρας ειναι κιαυτος gtp η μονη καταλληλη λυση θα ηταν μια κυβερνηση τεχνοκρατων και οχι ανθρωπων που δεν εχουν δουλεψει ποτε στη ζωη τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
οταν λες ολα αυτα τι εννοεις? :P

Κατι ασχετο... πηγατε να ασκησετε το εκλογικο σας δικαιωμα? :P
Εννοείται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εγώ πάντως μια χαρά κοιμήθηκα και δεν ψήφισα τίποτα.Αν πήγαινα να ψηφίσω,τη συμπάθειά μου είχε κερδίσει κυρίως το Κόμμα των Πειρατών.

Anyway,χαίρομαι που έσπασε ο δικομματισμός,αν και δεν εμπιστεύομαι τον ΣΥΡΙΖΑ και θεωρώ λαϊκιστή τον Πρίτσα.Επίσης χαίρομαι που μπήκαν τόσα κόμματα στη βουλή,και λόγω πολυφωνίας,και επειδή όσο πιο διασπασμένη είναι η βουλή,τόσο πιο αδύναμο είναι αυτό το γαμημένο κράτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγινε μεγαλη κλοπη και μπορω να σας το εξηγησω στην επομενη παραγραφο
Δεν είναι δυνατόν τα δύο κόμματα που τιμωρήθηκαν από τον λαό με μείωση των δυνάμεών τους στο ένα δεύτερο (1/2) και το ένα τρίτο (1/3), ώστε μαζί να φτάνουν οριακά στο ένα τρίτο (1/3) του εκλογικού σώματος, να έχουν τη δυνατότητα να ...συγκυβερνήσουν -εφόσον το επιθυμούν- συγκεντρώνοντας περισσότερες από τις μισές ή ακριβώς τις μισές έδρες του κοινοβουλίου. Να φτάνει ένα κόμμα που μετά βίας συγκεντρώνει το ένα πέμπτο (1/5) των ψήφων, να μπαίνει στη Βουλή με περισσότερες από το ένα τρίτο (1/3) των εδρών. Απλή αριθμητική!
Source
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Φοβαμαι οτι επιτηδες δε θα συγκυβερνησουν και θα ριξουν τις ευθυνες στο συριζα για νεες εκλογες...Και φοβαμαι αν γινουν οτι ο δικομματισμος θα επανελθει λογω φοβου κυριως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Φοβαμαι οτι επιτηδες δε θα συγκυβερνησουν και θα ριξουν τις ευθυνες στο συριζα για νεες εκλογες...Και φοβαμαι αν γινουν οτι ο δικομματισμος θα επανελθει λογω φοβου κυριως.
πιστεύω πως αν πάμε σε 2ες εκλογές, ο σύριζα θα βγεί πολυ εύκολα πρώτο κόμμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
To θεμα ειναι τωρα τι θα κανει ο κουβελης.Γιατι χωρις αυτον η νεα δικτατορια και το μπατσοκ δεν εχουν τις απαραιτητες εδρες να σχηματισουν κυβερνηση.
Προσωπικα πιστευω οτι σε 1-1,5 μηνα θα ξαναπαμε σε εκλογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Κανουν τεραστια προπαγανδα ομως τα μμε, επιτιθενται συνεχως στο συριζα και προβαλλεται συνεχως ο φοβος να μη δοθουν μισθοι-συνταξεις...Δεν ξερω πως θα αντιδρασουν καποιοι, ενδεχομενως καποιοι να μετανιωσαν που δεν ψηφισαν μεγαλο κομμα...Δεν θελω βεβαια να το σχολιασω αυτο, αλλα ξερω οτι ο συριζα δεχεται μεγαλο πολεμο απο πολλα μετωπα.
Οσο για τη ΔΗΜΑΡ συμφωνω οτι ειναι υποπτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Κανουν τεραστια προπαγανδα ομως τα μμε, επιτιθενται συνεχως στο συριζα και προβαλλεται συνεχως ο φοβος να μη δοθουν μισθοι-συνταξεις...Δεν ξερω πως θα αντιδρασουν καποιοι, ενδεχομενως καποιοι να μετανιωσαν που δεν ψηφισαν μεγαλο κομμα...Δεν θελω βεβαια να το σχολιασω αυτο, αλλα ξερω οτι ο συριζα δεχεται μεγαλο πολεμο απο πολλα μετωπα.
Οσο για τη ΔΗΜΑΡ συμφωνω οτι ειναι υποπτη.

Ο σύριζα είναι κόμμα που δρα χρόνια στην βουλή. Δεν θα έλεγα ότι του επιτίθενται. Αντιθέτως, προβάλλουν τα αποτελέσματα των εκλογών ως μεγάλη νίκη για την αριστερά (καθώς 3/7 κόμματα της βουλής είναι αριστερά).
Σε σχέση με το ΣΥΡΙΖΑ πάντως, η ΔΗΜΑΡ μού φαίνεται πιο αξιοπρεπές κόμμα.



Ωστόσο, όπως έγραψα και στο άλλο θέμα, προσπαθούν να σπείρουν το φόβο λέγοντας πως θα βγούμε από το ευρώ και την ΕΕ, ώστε ο κόσμος να ψηφίσει ξανά πασοκ-νδ στην περίπτωση επαναληπτικών εκλογών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Συμπερασματα;
λοιπον εχουμε στην Βουλη 21 μπαγασες που φορουν μπλουζακια με τη σβαστικα-πολλοι πριν τις εκλογες ελεγαν να εμπαιναν μπαγασες ωστε να τρομαξουν οι υπολοιποι σαπιοκοιλιαδες.το θεμα ειναι ειναι οτι ελεγαν για 1-2. χαχαχα ποιος γελα τωρα;;
επισης εχουμε και το λαϊκιστη τον Τσιπ Τσιπ το γαϊδουρακι να γελα,να καμαρωνει -του τυπου στα λεγα εγω- με 50 εδρες.ευχομαι να κανω λαθος και ειμαι ευχαριστημενη που αλλαξε το σκηνικο.το να ελπιζω ομως ειναι ηλιθιο.εαν ο Τσιπ Τσιπ δεν εχει σταλα λογικη την κατσαμε.(κι αυτο δεν ισχυει μονο γι αυτον.........)
Δεν ειδα λεπτομερως τι ειπε Σαμαρας κ Μπερνυ.Απλως θα δουμε αν σκοπος ηταν ο εκβιασμος ή το να προσπαθησουμε να.... σωθουμε;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Συμπέρασμα: Ψηφίζουμε ακόμα με ρουσφέτια. Είδατε ποιος βγήκε στη Ζάκυνθο; η έδρα δόθηκε στον άνθρωπο που μοίραζε επιδόματα τυφλότητας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμπέρασμα: Ψηφίζουμε ακόμα με ρουσφέτια. Είδατε ποιος βγήκε στη Ζάκυνθο; η έδρα δόθηκε στον άνθρωπο που μοίραζε επιδόματα τυφλότητας!

Μα έχουν υποχρέωση οι άνθρωποι... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Κανουν τεραστια προπαγανδα ομως τα μμε, επιτιθενται συνεχως στο συριζα και προβαλλεται συνεχως ο φοβος να μη δοθουν μισθοι-συνταξεις...

Εισαι σιγουρος οτι ειναι μονο προπαγανδα και οχι η αληθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top