Πρόβλημα με καθηγήτρια

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γειά σας!Εδώ και καιρό συμβαίνει κάτι σχετικά με μια καθηγήτρια στο σχολείο μου.Είναι καθηγήτρια θρησκευτικών,γύρω στα 40 και ήρθε πέρυσι στο σχολείο μου.Το πρόβλημα το έχω εγώ μαζί της διότι μιλάει στην τάξη για δικές της θεωρίες και πιστεύω και προσπαθεί να τα επιβάλει και σε εμάς.Πριν μια βδομάδα άρχισε και μας μίλαγε σχετικά με την μαύρη μαγεία και τον εξορκισμό,στα οποία και πιστεύει και για τα μάγια που είχαν κάνει σε μια γνωστή της κτλ..επέμενε όμως ότι όλοι πρέπει να πιστεύουμε την δική της άποψη,η οποία σύμφωνα με αυτή,είναι και η σωστή!Ακόμη,κάνει πλάτες στους μαθητές της ώστε να τους έχει σαν φίλους και να την έχουν όλοι σε μεγάλη υπόληψη.Λογικά θα φοβάται να μην την κράξουν αν είναι αυστηρή.Πιο συγκεκριμένα,είχαμε πάει μια εκδρομή και κάποια παιδιά ήθελαν να καπνίσουν.Άνετα της το είπαν και εκείνη τους είπε να προσέχουν μην τους δει κανένας καθηγητής!μόνο τσίλιες δεν τους κράταγε δηλαδή!επίσης όταν την ώρα του μαθήματος κάνει κάποιος αρνητικό σχόλιο για κάποιον άλλο μαθητή ή βρίσει,εκείνη γελάει και από πάνω με το αστείο!σήμερα έτυχε να ήμουν εγώ το παιδί με το οποίο γέλαγε εις βάρος μιας και κάποια στιγμή έγινε ένα σχόλιο.Τι να κάνω για να δείξω ότι έχω πρόβλημα μαζί της;χωρίς να πάρει μεγάλη διάσταση το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
μια βολτα στο διευθυντη ολα τα λύνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Κοιταξε, αντικειμενικα δεν νομιζω πως μπορεις να κανεις κατι!
Ολοι εχουμε περασει απο παρομοιες καταστασεις!
Κοιταξε εσυ να εισαι ενταξει απεναντι της (κυριος) και απο κει και περα ασε την να πιστευει οτι θελει! Μην της επιτρεψεις να σου κανει πλυση εγκεφαλου, γιατι και αυτα που λεει δεν συμβαδιζουν με την διδασκαλια της εκκλησιας!
Με αλλα λογια, μην ασχολεισαι μαζι της! Δεν νομιζω πως υπαρχει κατι καλυτερο να κανεις...
Οσο αφορα τα σχολια, αν ξαναγινει τιποτα και σε ενοχλησει, πετα οτι: "Δεν το κοβουμε τωρα? "

Τασο, εξαρταται απο τον διευθυντη! Και δεν νομιζω να δωσει σημασια στα λιγια του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αν δε δώσει σημασια τοτε απλα ξεκινατε με την καθηγητρια. Της τα λέτε αυτοπροσώπως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ναι αλλα καλυτερα εξω απο την ταξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Οχι. Και μέσα στην τάξη ακόμα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
όχι,το πρόβλημα είναι προσωπικό!τα περισσότερα παιδιά έχουν την καλύτερη άποψη με την συγκεκριμένη καθηγήτρια διότι και καλά θέλει να είναι "φίλη"με τα παιδιά.αυτή είναι η παιδαγωγική της μέθοδος.για να το πετύχει όμως αυτό,κάνει πλάτες σε μαθητές της όταν καπνίζουν ή τους αφήνει να βγαίνουν έξω από τον σχολικό χώρο την ώρα του μαθήματος της!λογικά το κάνει γιατί πιστεύει ότι είναι καλύτερο να έχει τους μαθητές φίλους της,παρά να την κράζουν πίσω από την πλάτη της!πάντα όμως τους εφιστά την προσοχή,μήν τυχόν και τους δει κάποιος άλλος καθηγητής.Σήμερα,ειπώθηκε κάποιο αρνητικό σχόλιο για εμένα στην τάξη και εκείνη αντί να μαλώσει το παιδί που το είπε,γέλαγε και έσκαγε πλάκα!στον διευθυντή δεν νομίζω ότι μπορώ να πάω.είναι λεπτό το θέμα.αύριο την έχουμε πάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
μολις γινει παρομοιο περιστατικο απλα χωστα της ;) τι θα σε κανει; θα σου κλάσει τα 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
δεν ξέρω...πώς να της το πω δηλαδή εκείνη την ώρα,χωρίς να την βρίσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
απλα πες οτι κυρια κατι τετοιο δεν ειναι σωστο επειδη μας μειωνετε με τον τροπο αυτο και αλλα τετοια.. Και δες αντιδραση. Αμα σε βγαλει εκτος οριων μπορεις να βγεις και μονος σου εκτος ταξης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μάλλον κάτι τέτοιο πρέπει να γίνει εκτός τάξης,ιδιαιτέρως γιατί οι υπόλοιποι της τάξης την θεωρούν φίλη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εγω πιστυεω εκτος ταξης θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εγω παλι πιστευω πως εντος ταξης θα ηταν ακομη καλυτερο. Να δουν ολοι την αντιδραση της μηπως και αναθωρησουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
αυτό αποκλείεται.εντάξει,εμένα δεν με νοιάζει αν θα αναθεωρήσουν οι άλλοι ή όχι.ας πιστεύουν ό,τι θέλουν.το πρόβλημα που έχω εγώ μαζί της θέλω να λυθεί.ευχαριστώ πολύ,θα δώ και αύριο που την έχουμε και θα σας πώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
περιμενουμε. πάντως ό,τι χρειαστεις εγώ εδώ θα είμαι γιατι είχαμε και στο σχολειο μου προβλημα με καθηγητρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Σα να μου θυμιζει τη θρησκευτικο μας αυτη...Η δικια μας καθηγηρια Νικο μας μιλαει γα εξορικσμους , προφειτειες κλπ αλλα προς Θεου δεν ειναι ετσι:δε προσπαθει να μας επιβαλει τη δικες της αποψεις ουτε να ειναι <<φιλη>> με τα παιδια.Το θεμα ειναι οτι την πηγαινω μονο εγω....αντε και 2,3 παιδια ακομη.
Και για να μη βγαινω εκτος θεματος , αφου λες οτι προσπαθει να ειναι <<φιλη>>σας γιατι δε προσπαθεις να της μιλησεις ευγενικα για το πρβλημα σου μαζι της αλλιως καλυτερα θα ηταν να πας στον διευθυντη να τον ενημερωσεις για την ολη κατασταση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joka95

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Χαλάρωσε...προφανώς ανήκει στην κατηγορία καθηγητών που θέλουν να γίνονται αποδεκτοί από τη νεολαία...πίστεψε με το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να της μιλήσεις...δν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο και καλό θα είναι να μην ανακατέψεις διευθυντές και μαθητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Απλά αδιαφόρησε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
χαχα!ναι,ο καθένας νεανίζει με διαφορετικό τρόπο!τέλος πάντων,αν ξαναγίνει κάτι θα της μιλήσω.μέχρι και συναδέλφους της κράζει αν ακούσει από τα παιδιά αρνητικά σχόλια για αυτούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης 1999

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μου συνέβη και εμένα αυτό. Ακριβώς ο ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top