Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δεν κάνει τίποτα, μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω περισσότερο!


γκου χου γκου χου

ε , μπορείς να βοηθήσεις εμένα :/:
πρώτον , sorry για τα greeklish , δεν μπορώ να γράψω ελληνικά .

ήμουνα σε ένα topic που είχε σχέση με το λύκειο , και στο πρώτο post του emufur είχε ένα συνημμένο αρχείο σχετικό με το θέμα . Έκανα κλικ (καταραμένη στιγμή) να ανοίξει το αρχείο και αμέσως το pc κόλλησε . Πάτησα επανεκκίνηση και από τότε όταν πάω να μπω στον λογαριασμό μου στα windows μου λέει <<ο λαγαριασμός δεν βρέθηκε , θα ανοιχτεί ένας προσωρινός λογαριασμός>> . Στα έγγραφα δεν έχει τίποτα δηλαδή . Στους άλλους λογαριασμούς του pc δεν άλλαξε κάτι . Και σε μένα τα έγγραφα μου δεν χάθηκαν , απλά πρέπει να ανοίξω τα περιεχόμενα του σκληρού για να τα δω .

Επίσης δεν μπορώ να γράψω στα ελληνικά (απόδειξη το παρόν) . Όλα τα προγράμματα ανοίγουνε κανονικά , το antivirus μου ("κασπερσκυ" 2009-10) δεν έχει βρει τίποτα αλλα το pc κολλάει συνεχεια και ούτε το ctrl+alt+del δεν εμφανίζει τον σχετικό πινακα .

Να κάνω format ;

p.s. επείγον - βοήθεια - sos - valder??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Eμενα αυτο μου φτανει::lol:
" Combined with the help system, this makes the D5000 one of the least intimidating DSLRs around..."
https://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D5000/verdict.shtml


Το help system θα το χρειαστείς για ένα μήνα, μετά θα μάθεις όσα χρειάζεσαι και θα το έχεις πληρώσει ένα 250άρι ;)
Εξάλλου, η D60 θεωρείται μια από τις φιλικότερες μηχανές, με πολύ εύχρηστο μενού :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Νικοοοοοοο τα φωτα σου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εσύ τι πετάγεσαι ρε μες τη μέση! :mad::ropalo::D

Τελικά θα πάρω το κουτάκι. Μαζί με ένα δίσκο φαίνεται πιο συμφέρουσα λύση.
Μακάρι να σώσω και τίποτα από τα δεδομένα μου, διότι αυτά, είναι ανυπολόγιστης αξίας!!!!
(μόλις θυμήθηκα τις φωτογραφίες από το καλοκαίρι... :cry_x:)


(...βόηθα τον seven,,, είναι καλό παιδί κατά βάθος... :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ευχαριστωωωωωω!
Λες να την εχουν ετοιμοπαραδοτη;Φερνουν στα Multirama μερικα κομματια;
Αααααα επισης μεσιε Νικολάι,θα μπορουσατε να με διαφωτισετε σχετικα με τη δημιουργια ενος gif σαν αυτο της υπογραφης μου;Για την ακριβεια θελω να προσθεσω και τα δυο μας νεα γατονια.Ειναι πολυ δυσκολο;

δε γνωρίζω.. είναι franchise και ο κάθε ένας έχει δικιά του πολιτική , το πλαίσιο κλπ πρέπει να έχουν μεγαλύτερο στοκ..

γιατί δε κοιτάς και τα αμιγώς φωτογραφικά μαγαζιά; πχ www.katerelos.gr είναι ένα από αυτά που στέλνουν αντικαταβολή κλπ κλπ :)

με τα γραφιστικά δε τα πάω και πολύ καλά , θα χρειαστείς κάποιο πρόγραμμα που κάνει .gif animated υποθέτω..:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Νικοοοοοοο τα φωτα σου!:P


το 'help system' που έχει και η D700 που έχω είναι ένα κουμπάκι που σου λέει τι είναι το συγκεκριμένο σημείο που είσαι στο μενού της (άχρηστο δηλαδή) , όσο για το βιντεο δε θέλω να έχω καμία σχέση μαζί του οπότε καλύτερα χωρίς εκτός εάν είναι κάτι που το θέλεις.

Συμφωνώ και εγώ με τη Μελίνα , εάν τα χαρακτηριστικά της D70 σε καλύπτουν τότε γιατί να δώσεις περισσότερα για το τελευταίο μοντέλο..;:hmm:Πάντως μεταχειρισμένες μπορείς να βρεις αρκετές καλές ευκαιρίες.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Γιατι ο δασκαλος μου μου ειπε οτι δεν εχουν εγγυηση στην Ελλαδα και να μην τον προτιμησω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
το 'help system' που έχει και η D700 που έχω είναι ένα κουμπάκι που σου λέει τι είναι το συγκεκριμένο σημείο που είσαι στο μενού της (άχρηστο δηλαδή) , όσο για το βιντεο δε θέλω να έχω καμία σχέση μαζί του οπότε καλύτερα χωρίς εκτός εάν είναι κάτι που το θέλεις.

Συμφωνώ και εγώ με τη Μελίνα , εάν τα χαρακτηριστικά της D70 σε καλύπτουν τότε γιατί να δώσεις περισσότερα για το τελευταίο μοντέλο..;:hmm:Πάντως μεταχειρισμένες μπορείς να βρεις αρκετές καλές ευκαιρίες.. ;)
Δεν ξερω...ποια ειναι καλυτερη για μενα;Εχω μπερδευτει τωρα...τι καλυτερο εχει δηλαδη η D5000 και κοστιζει τοσο ακριβοτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.seven.

Νεοφερμένος

Η. seven. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Να βοηθήσω, αλλά πολύ φοβάμαι οτι και γω θα προτείνω format...
Μια απόφαση είναι, πάρε backup τα αρχεία πριν συμβεί τίποτα χειρότερο και κάνε το μεγάλο βήμα!!

Αν φοβάσαι/βαριέσαι να το κάνεις, μπορείς είτε να το δώσεις σε κάποιον γνωστό σου που ασχολείται, είτε σε επαγγελματία φορματατζή (σαν τον πυρηνικό υδραυλικό ένα πράμα :P ) αλλά αυτό θα σου κοστίσει λογικά...

@isiliel
Δεν πιστεύω το laptop σου να είναι Studio 1555 :( ,ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
το 'help system' που έχει και η D700 που έχω είναι ένα κουμπάκι που σου λέει τι είναι το συγκεκριμένο σημείο που είσαι στο μενού της (άχρηστο δηλαδή) , όσο για το βιντεο δε θέλω να έχω καμία σχέση μαζί του οπότε καλύτερα χωρίς εκτός εάν είναι κάτι που το θέλεις.

Συμφωνώ και εγώ με τη Μελίνα , εάν τα χαρακτηριστικά της D70 σε καλύπτουν τότε γιατί να δώσεις περισσότερα για το τελευταίο μοντέλο..;:hmm:Πάντως μεταχειρισμένες μπορείς να βρεις αρκετές καλές ευκαιρίες.. ;)

Νίκο, τη D60 της πρότεινα, βλέπω ότι κοστίζει γύρω στα 380 Ευρώ αυτή τη στιγμή... για τη D70 δεν έχω βρει τιμή...
Συμφώνώ για το θέμα του βίντεο, ο σκοπός είναι να αγοράσεις μια μηχανή με την οποία θα τραβάς καλές φωτογραφίες, αν θες άλλες λειτουργίες, να πάρεις και μια κάμερα :)

Αυτό είναι το Help System που εννοεί η Δώρα; Εγώ νόμιζα ότι ήταν κάποιο καινούργιο κολπάκι... Δώρα, αυτό δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ ;):)

Σχετικά με την τιμή: είναι καινούργιο μοντέλο ;) γι'αυτό είναι ακριβή... κατά τα άλλα, μη νομίζεις ότι είναι και ιδιαίτερα εξελιγμένη (απλά αποσύρθηκε ένα μοντέλο και λανσαρίστηκε ένα καινούργιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το laptop μου είναι Dell Studio 1535 :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γιατι ο δασκαλος μου μου ειπε οτι δεν εχουν εγγυηση στην Ελλαδα και να μην τον προτιμησω...

κοίτα είναι λίγο σχετικό , ο Δαμκαλίδης είναι οκ αντιπροσωπία εάν σου τύχει κάτι δε θα έχεις θέμα, από την άλλη ο Κατερέλος αναλαμβάνει εκείνος να στο φτιάξει με το να το στέλνει έξω σε πανευρωπαϊκό κέντρο (αυτό αρκετές φορές μπορεί να είναι και πιο γρήγορο από εδώ) , οπότε δε το βρίσκω ιδιαίτερο πρόβλημα. Σε γενικές γραμμές εάν δεν είναι ελαττωματικό από την αρχή συνήθως και αυτό δεν είναι ο κανόνας δε βγάζουν ελάττωμα πέρα από φθορές χρήσης.

Δεν ξερω...ποια ειναι καλυτερη για μενα;Εχω μπερδευτει τωρα...τι καλυτερο εχει δηλαδη η D5000 και κοστιζει τοσο ακριβοτερα;

https://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d5000%2Cnikon_d60&show=all

δε βλέπω καμία ιδιαίτερη διαφορά με την d60 που να υποστηρίζει αυτή τη διαφορά τιμή εκτός του video.. :)


Ουσιαστικά εάν πάρεις ή την d60 ή την d5000 δε θα δεις καμία διαφορά , το θέμα όπως είπε και η γατομάνα Μελίνα να πάρεις ένα φθηνότερο σώμα και να επενδύσεις κάτι παραπάνω σε καλύτερο φακό γιατί αυτός που έχει το κιτ δεν είναι και κάτι αξιόλογο , καλύτερα να πάρεις το 50άρι που σου έγραψα παρά αυτόν ;)

από ότι βλέπω η d5000 έχει Live view εάν σε ενδιαφέρει να τη δουλέψεις ως compact :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.seven.

Νεοφερμένος

Η. seven. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Α κατάλαβα, είναι ακριβώς το προηγούμενο μοντέλο. Ελπίζω να βάζουν άλλους δίσκους στο 1555:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εγω δηλαδη που δε σκοπευω προς το παρον να παρω αλλο φακο,αξιζει να παρω την D5000 με το φακο που δινουν,παρα την D60;Αν παρω την D60 και αλλον ενα φακο,παλι στα ιδια δε μου ερχονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πάντως η σκέψη σου να πάρεις κουτί 2.5 sata για να το κάνεις δίσκο μετά ειναι καλή. e-shop και πλαίσιο έχει πολλές ή όπου αλλού θές. Προσέχεις στα links που σου έδωσα να είναι η θήκη για 2.5'' δίσκο και sata. Δίσκοι για να αγοράσεις και να βάλεις μέσα αν πεθάνει τελικά αυτός που έχεις υπάρχουν επίσης σε αφθονία.

edit: seven τώρα είδα τα links σου..
Επίσης φοβερό αυτό με τους επιθανάτιους ρόγχους των δίσκων :D παλεύω ήδη να κάνω extract το wave για να το βάλω SMS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Εγω δηλαδη που δε σκοπευω προς το παρον να παρω αλλο φακο,αξιζει να παρω την D5000 με το φακο που δινουν,παρα την D60;Αν παρω την D60 και αλλον ενα φακο,παλι στα ιδια δε μου ερχονται;

η φωτογραφία βγαίνει περισσότερο από το φακό παρά από τη μηχανή , προσωπική μου πρόταση είναι να πάρεις την d60 και έναν καλύτερο φακό. Ο 18-55 του κιτ είναι ότι χειρότερο υπάρχει. Αυτή είναι η δική μου άποψη , επειδή όμως ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ :D εσένα πέφτει και ο τελευταίος λόγος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγω δηλαδη που δε σκοπευω προς το παρον να παρω αλλο φακο,αξιζει να παρω την D5000 με το φακο που δινουν,παρα την D60;Αν παρω την D60 και αλλον ενα φακο,παλι στα ιδια δε μου ερχονται;

Το κλασικό κιτ της Νίκον περιλαμβάνει το σώμα κι ένα φακό 18-55μμ.
Αυτός είναι για να κάνεις τα βασικά και μπορείς να κάνεις μια χαρά δουλειά στην αρχή, ο Νίκος σου προτείνει να αγοράσεις με τα χρήματα που θα διέθετες για τη D5000 μια ισάξια μηχανή + ένα καλό φακό, έρχεσαι στα ίδια, αλλά σου μένει ο φακός :D
Και στο πακετο που θέλεις να πάρεις, τον ίδιο φακό έχει με τη D60
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,007 μηνύματα.
Κι άλλη λύση χωρίς να μπεις σε μαστοριλίκια και να βγάζεις δίσκους και να αγοράζεις διάφορα:

Βήμα 1ον: Κατεβάζεις (από άλλο πισί) το Kubuntu 9.10 από εδώ:

Code:
https://ftp.ntua.gr/pub/linux/ubuntu-releases/kubuntu/karmic/kubuntu-9.10-desktop-amd64.iso

Βήμα 2ον: Το καις σε ένα cd ως ISO Image (εικονικός δίσκος/εικόνα)

Βήμα 3ον: Βάζεις το Dellάκι να bootάρει από το cd. Πας στο Bios στο Boot Sequence ή όπως το λέει τέσπα και φροντίζεις το DVD-ROM να έρθει πριν το δίσκο σ' εκείνη την επιλογή, ώστε να προλάβει να ξεκινήσει από το cd και να μη σε ξαναβάλει στο δίσκο.

Βήμα 4ον: Για να ξεκινήσει το cd, αφού το τοποθετήσεις στο drive και ξαναξεκινήσεις το πισί, θα σου πει press any key to boot from CD, όπως και θα πράξεις.

Βήμα 5ον: Μπορεί να δεις κάποιες πληροφορίες να τρέχουν στην οθόνη σου μετά, αλλά αυτό δε σε νοιάζει. Ίσως μετά σε βάλει να επιλέξεις γλώσσα. Θα σε πετάξει ύστερα σε μια οθόνη με το σηματάκι του Kubuntu κι από κάτω κάποιες επιλογές. Επιλέγεις αυτή που λέει να τρέξει αποκλειστικά το Kubuntu από το CD χωρίς αλλαγές στο δίσκο/υπολογιστή σου ή κάπως έτσι. Θα είναι ξεκάθαρη η επιλογή αυτή όμως ότι δε θα πειράξει τίποτα. Πρέπει να είναι η πρώτη στη λίστα αν θυμάμαι καλά. Η δεύτερη είναι το install (ΔΕΝ την πειράζεις, όπως ούτε και τις πιό κάτω)

Βήμα 6ον: Θα σε πετάξει σε επιφάνεια εργασίας κατευθείαν. Εαν έχεις εξωτερικό σκληρό, σύνδεσέ τον στη USB και παράκαμψε το Βήμα 7. Δεν το χρειάζεσαι. Προχώρα στο Βήμα 8.


Βήμα 7ον: Πας στο Κ κάτω δεξιά (είναι σαν το Start) και ψάχνεις μέσα στο μενού (μάλλον στην κατηγορία Office ή οτιδήποτε, εκεί είναι κάπου, είμαι βέβαιος) την εφαρμογή Κ3Β. Είναι για να γράφεις CD και DVD. Αν για οποιοδήποτε λόγο ακολουθήσεις αυτό το βήμα, παράκαμψε το βήμα 8. Δεν το χρειάζεσαι.

Βήμα 8ον: Ψάχνεις μέσα από το Home το χαλασμένο εσωτερικό δίσκο σου. Αν δεν είναι εκεί, θα είναι στο folder mnt/ μάλλον. Σώζεις ότι αρχεία θες από τον εσωτερικό, στον εξωτερικό και καθάρισες.:)

Βήμα 9ον: Σε περίπτωση που δεν έχεις εξωτερικό σκληρό, δεν τον αναγνωρίσει το Kubuntu, δεν τον βρεις, δεν θες να μπεις στη διαδικασία.... Απλά ανοίγεις το Κ3Β, γράφεις τα δεδομένα που θες να σώσεις, σε ένα DVD και καθάρισες.:) (Ναι μπορείς να βγάλεις το cd του Linux για να βάλεις μέσα ένα κενό DVD και να γράφεις με το Κ3Β, γίνεται. Το λειτουργικό/ότι τρέχεις είναι στη RAM σου πλέον αν δεν απατώμαι. Το χω δοκιμάσει κι έχω σώσει 2 σεζόν του Λοστ έτσι.:)

Καλή τύχη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ πολύ Λυκ μου που μπήκες στον κόπο να μου γράψεις αναλυτικά τις οδηγίες. Θα το δοκιμάσω! :)
Παλιά είχα κάνει κάτι αντίστοιχο με το knoppix στο pc ενός φίλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Καλή η ιδέα του Valder.. δεν αγοράζεις τίποτα.
Μπορείς να κάνεις το ίδιο πράγμα με windows και bart-PE αλλα ειναι λιγο πιο περίπλοκηη διαδικασία δημιουργίας του image (με linux ειναι καλύτερα, ειναι ετοιμο, αλλα έχε το σάν εναλλακτική αν έχεις προβλημα στο να κάνεις mount).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top